Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
9. jan 2010

neboj, možno sa ti to už "znormalizuje" - musíš tomu veriť... šak sme dajaké ženy, musíme byť naivné... 😉 😉 😉
možno len tou vierou v to, že to bude OK si to privoláš, dostaneš sa do psychickej pohody... proste oklameš telo že je všetko OK...
ja som si to PCO nechcela pripustiť... a verila som že bylinky zaberú...ved si pozri v albume moje prvé cykly...boli úplne odveci, o ovulke ani chýru...

no na druhej strane, mám aj ovulku aj peknú 14dnovu LF a zatial nič... no chceto asi viac pokusov... 😀 😀

jancos
9. jan 2010

urcite, ono je podla mna pes zakopany tam, ze to pride, ked to clovek najmenej caka, mozno je
to blbost, ale ja tomu verim, len treba najst nieco na oklamanie hlavy, nech na to stale nemysli🙂

sarafortuna
9. jan 2010

veď to, že je ťažké na to nemyslieť... veeeeeľmi ťažké...

sarafortuna
9. jan 2010

http://merenibt.xf.cz/index2.html

som si prečitala tieto rady a je mi trošku lepšie... 😉

kvetinqa
9. jan 2010

Ahojte, ja som tu nova, ale tiez sa pridavam k tym, co maju diagnozu PCO. Brala som 8 rokov HAK a po vysadeni mi gynekologicka zistila vyssi testosteron a nizsi progesteron a nasledne diagnostikovala PCO.

Ked som prestala riesit to, ze tuzim po babatku, ale to, ze mozno sa mi nikdy nepodari otehotniet, nasla som si na tehu testoch //. Testy som opakovala niekolkokrat a vsetky pozitivne..
Na druhy den som si mala ist pre spravu do CAR, ale skoncila som na ultrazvuku, kde este nebolo nic vidiet. Tak mi lekarka vzala krv a ja cakam na vysledky..

Cele dni mam take mierne krce, dnes boli silnejsie a mala som problem ist aj na zachod. Ked uz sa to s bolestou podarilo, bolo lepsie, ale ledva sedim na zadku... A neviem, ci mam zapchu alebo mimomaternicove tehotenstvo 🙂 :( tak cakam.

jancos
9. jan 2010

kvetinqa, drzim palce, ale vobec to nemusi byt mimomaternicove, treba vyckat a uvidis.

kvetinqa
9. jan 2010

dakujem 🙂

shaarka
9. jan 2010

jancos,
neviem, ci som to spravne pochopila - ale ak si mala ovulu na strane, kde mas nepriechodny vajcovod, tak potom nemoze dojst k mimomaternicovemu tehotenstvu - ved ako by sa tam dostala spermia? 😉
ale gratulujem k ovulke a konecne k umudrenym hormonom 😵

kvetinqa,
aj ja drzim palce... a kedy budes vediet vyslekdy?

beatab369
9. jan 2010

Ahojte baby...
dlho som tu nebola... u mňa sa nič nezmenilo, PCO stale....menštruácia da sa povedať pravidelná - 28 alebo 30 deň....BT si meriam už rok a stále mi ukazuje veľmi pekné hodnoty... v setembri a oktori som bola u lekárky lebo som mala silné bolesti a povedala mi,že je to ovuláciou, lebo je neuveriteľné silná.... takže to je fajn. Čo sa týka kvasiniek, už 2 mesiace som ich nemala 🙂 samozrejme preto, lebo ni doktorka nasadila raz mesačne tabletky FLUKO SANDOZ, ktorú beriem raz mesačne keď dostanem mrchu, lebo v tehotenstve sa neodporúča...zatiaľ bohužiaľ nemám žiadne potešujúce správy...

hivy.... blahoželám je to užasné!!!

ešte by som sa chcela spýtať, či mi neviete poradiť ako sa dá zistiť priechodnosť vajcovodov, lebo lekárka spomínala, že ak ešte nejaký čas neotehotniem, tak sa pozrie na vajcovody, či sú ok.....a tiež či je dobré si nasadiť hormonálnu liečbu keď mám ovuláciu aj menštruáciu - i keď dosť slabú a krátku - 2-dni a pred tým špinenie aj po....a tiež spomínala hormonálnu liečbu ak by sa nedarilo - hormóny mi robili v priebehu tohto roka a výsledky mám všetky ok

s mojou tvárou je to trošku lepšie vďaka pulznému svetlu, na ktoré chodím ku kožnej, ale nie je to ešte v
poriaku...

všetkým držím palčeky...nech tento rok je pre nás všetky štastným...

kvetinqa
9. jan 2010

shaarka, v utorok

jancos
9. jan 2010

shaari, diky, bolo teda uz na case🙂
prave ze mimomaternicove sa vyskytuje prave vtedy, ak nemas priechodny vajcovod. ja to chapem takprejde vajcovodom , mozno si to zjednodusujem, ze oplodnene vajicko proste neprejde vajcovodom, ale sa v nom uhniezdi a tam rastie, co teda nie je bohvieco. ak sa to nezisti vcas, moze to sposobit smrt, v lepsom pripade len musia odobrat vajcovod a v najlepsom pomozu lieky.

bea, mne priechodnost zistovali vysetrenim hsg, vstrieknu ti kontrastnu latku do posvy/to neviem, ci presne tam, ale davali mi to z dola, tak predpokladam, ze tam/ a potom robia snimok, ci ta latka prejde vajcovodmi. da sa to asi aj inak, neviem, ci nahodou to nevolaju prefuk, ale to vobec neviem, co je.

ja na tvojom mieste, ak mas hormony ok, tak ziadne ine neberiem, len si zbabres svoje. a stitnu ti kontrolovali?

shaarka
9. jan 2010

jancos, mozno mas pravdu, ale priznam sa - tvoja teoria ma nikdy nenapadla ani len vo sne.
ta zena, ktora ma nepriechodne vajcovody, otehotniet inak ako IVF nemoze. pretoze prave vo vajcovode sa ma stretnut vajko so spermiou a teda ked je vajcovod nepriechodny, tak sa proste nestretnu.

ibaze by bol priechodny pre spermiu a nie pre vajicko, ale to sa mi nejak nezda.....

jancos
9. jan 2010

no prave, ze je to tak, ved mrkni na nete bud mimomaternicove tehu alebo ectopic pregnancy. vela zien ma nepriechodny iba jeden vajcovod, tak ani o tom nemusia vediet, lebo mozu normalne otehotniet s jednym priechodnym. vidis, co vsetko este nevies🙂 to ja len tak, ved vies toho vela , tak nemozes vsetko, nie?🙂

jancos
9. jan 2010

tu je to, shaari

Pri normálnom vnútromaternicovom tehotenstve sa po splynutí spermie s vajíčkom transportuje novovzniknutý zárodok vajcovodom do maternice. V tehotensky zmenenej sliznici maternice sú najlepšie podmienky pre vývoj a rast embrya. Avšak bunky trofoblastu sú natoľko prispôsobivé, že sú schopné zaistiť výživu nového života aj v menej vhodnom prostredí. Ak sa teda zárodok neocitne v požadovanú dobu v maternici, môže sa uchytiť a rásť aj inde. Vtedy hovoríme o mimomaternicovom tehotenstve – graviditas extrauterina. Takéto tehotenstvo vzniká najčastejšie vo vajcovode (vajíčko ľahko uviazne najmä vo vajíčkovode, ktorý je zmenený po prekonanom zápale, sú tam rôzne zrasty a jazvičky, tento stav je najčastejšie označovaný ako nepriechodnosť vajcovodov a pod.).Výnimočne vzniká extrauterinné tehotenstvo aj inde ako vo vajíčkovode.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116770/mimomaternicove-...

shaarka
9. jan 2010

no jo... 😉
ale stale som tam nenasla to, ze vajcovod je nepriechodny pre vajco, ale priechodny pre spermiu...

jancos
9. jan 2010

chapem, len spermia je mini oproti vajcu, tak asi preto je to tak. este pohladam a ti poslem🙂

jancos
9. jan 2010

nikde som to tak polopate nenasla, ale vcera som to citala tusim, ze spermia vie prejst ale vajko nie. ved uvidime, niekedy, ze vraj, je aj to hsg nepresne, tak musim dufat, ze to moje bolo nepresne. pamatam sa, ze ma to otrasne bolelo na tej strane, kde mi potom povedali, ze je to nepriechodne, tak vobec mali problem urobit snimok, aj ked ho urobili, snad nie presne. nakoniec som im tam skolabovala, ze ma museli anesteziologovia ratovat🙂 to bolo teda vzruso...

olianka
9. jan 2010

Ahoj Zuzu 111.. prepac este nie som zvyknuta sem casto chodit a vidim ze uz ubehlo par stran chatu odkedy som sa zahlasila 😀 mam 26 rokov ( v marci ). a ty ? 🙂 niekde pozriem ako to s tou citologiou je ale myslim ze som to citala koli tomu ze nam nechodia moc casto a tak nam hrozi rakovina endometria. idem pozriet nejaku web.. nenasla som slovensky clanok, ale tento je napriklad jeden - http://yourtotalhealth.ivillage.com/pcos-increa...
Zuzu aj ty si mala zvyseny prilaktin? 😅 aj ja.. dva roky som brala na to ten parlodel a nakoniec sa mi to upravilo.. uz som rok bez liecby. tiez som neratala s tym ze mam PCO lebo som si myslela ze mi to nechodi koli prolaktinu. Inak som bola v tom case hrozne frigidna a davam to za vinu presne tomu prolaktinu!! 🤐
Dik za rady ohladom sledovania BT atd.. porozmyslam o tom 😎 a tiez si chcem dat skontrolovat tu inzulinovu rezistenciu ale svina lekar mi hovori ze to nepotrebujem 🙄 tak si to musim vybavit cez ineho lekara.
paaa zatiim 😉

olianka
9. jan 2010

ahojky katkaajurko 😀 no a ja sa divim ze som sa dala nahovorit na MEDIFERU lebo tento lekar mi uz pekne lezie na ... hormonalny profil nehrozi.. a co sa tyka cyklu a merania hodnot bohuzial nemam ziadne ocity pocas cyklu ani zmeny nalady ani hmotnosti ani nicoho citim, ze mi hormonalne telo stoji. Normalne sa bojim merat BT... mam taky zvlastny pocit, ze som uuuplne vypnuta co sa tyka hormonov. Hormonalnu antikoncepciu som prestala brat v lete, hadam sa to telo este spamata..
ta tvoja cytologia vyzera optimistickejsie len tak dalej!! inak ja som brala aj indonal na zlepsenie cyto atd.. 3 mesiace a aj partnerovi som kupila. bohuzial ziadne zlepsenie ☹ ☹

olianka
10. jan 2010

ajoj katkamarek, dakujem za tvoje rady. Urcite si precitam aj par stran dozadu aby som sa dozvedela nieco od vas. Pocula som uz nieco okolo obrastenych vajecnikov koli tym cystam, ja som bola doteraz stale na hormanalnych liecbach.. najoblubenejsi bol duphaston ten nemal pre mna ziadne vedlajsie ucinky a menzes mi chodil pravidelne a moj prvy gynekolog koli tomu ani nevidel ziadne PCO. cysty sa pravidelne "odplavovali" pri mrche. Dufajme ze to aj predchadza tym aby mi neobrastli cystami vajicka a ze nebude potrebny ten drilling ci ako to nazyvaju. Moj endokrinolog co ma liecil na vysoky prolaktin hovoril ze POC ma riesit moj gynekolog.. akoze jeden lekar lepsi ako druhy. A pritom si za nemale peniaze platim tu uzastnu Mediferu.
😖
Inak tebe chodia krasne kramiky, do 35 dni to je jake dobre to ti asi nestihnu tie polycisticke narast do nejakych obrych velkosti a telicko sa snazi s tym bojovat.. vidno ze mas aj nejake hormonalne pohyby v tele podla mna ty budes jadna z tych lahsich pripadov. good luck 🙂

xena1
10. jan 2010

babulky s PCO kuk temu Femibion 800....doporucujem...krasnu nedelu..

jancos
10. jan 2010

ahoj Xena, dik za upozornenie, tu uz davnejsie bola velka diskusia o femibione, bolo to tu dost rusne, ale myslim, ze vacsina sa vtedy pridala k nazoru, ze je to len reklama. ja osobne si myslim, ze na tom nieco moze byt, ale uplne chapem, ze to niekto povazuje za reklamu, ked je okolo nas tolko klamlivej reklamy, potom clovek radsej nikomu neveri.

xena1
10. jan 2010

ver nie je to len reklama viem o com hovorim...vacsina lekarou ho doporucuje...

xena1
10. jan 2010

a este nieco kazdy produk muis mat nejaku reklamu ako inak by ste sa to dozvedeli????a zasa az taku nemal,v telke nebol....a ja sam sa rada dozviem o niecom novom...

jancos
10. jan 2010

ved urcite ma kazdy pravo na vlastny nazor, ja ho beriem, ale nedivim sa ani babam, ktore ho povazuju len za reklamu. takze opat vdaka za info, ved je tu kopa novych snaziliek, tak aspon si urobia vlastny nazor.

xena1
10. jan 2010

rado sa stalo...

shaarka
10. jan 2010

zbehla som tu temu 😀
najviac sa mi paci prvy prispevok:
ze femibion dostala od doktora... 😀 (ktory vdaka tomu pojde na dovolenku 😉 )
a este ze "je vraj aj proti potratom" 😀 😀 😀 😀 😀

jancos
10. jan 2010

🙂

xena1
10. jan 2010

shaarka,na dovolenku urcite nepojde za nieco co doporuci....to robia predpisove veci kde maju presne pocet kolko predpise aj to je uz v dnesnej krize pre firmy problem...

jancos
10. jan 2010

shaari, ak si tu, mozes mi prosim ta vysvetlit, na co davaju ti doktori duph? ja som si doteraz myslela, ze na to, aby bola dostatocna sliznica na uhniezdenie /ak je s tym problem, aby bola prirodzene/ a aj na udrzanie plodu /tak som to pochopila aspon od svojho dr/. ale par mesiacov som uz duph nebrala a teraz ked som bola na utz a sliznicu som po prvy krat mala super/lebo bolo po ovulacii/, tak vravim dokimu, ze ani duph som nebrala. a on, ze niekedy su doktori kratki a telo si urobi aj tak, co sa m u chce. a potom sa pytam, ci si mam teraz nasadit /bola som asi 25.dc/ a on najprv vahal a potom, ze nie, ved to je uz zbytocne. a este ked som mu to s tym duph povedala, tak vravi, ze no ved taku sliznicu ani duph neurobi, ze to len ten normalny progesteron po ovulacii. tak som z toho jelen, aj ked je to nakoniec jedno, nevies, ako to je? ja viem, ze ked sa potvrdi tehu, tak on mi ten duph da, tak to urobil aj pri prvom tehu. ale nerozumiem tomu, co vravel.