Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
7. feb 2010

shaarka a drz sa nam...
vela oddychuj...a nestresuj sa, uvidis vsetko dobre dopadne....urcite!! 😅

shaarka
7. feb 2010

dik bea, ja som sice realista, cize ratam s kazdou moznostou, ale samozrejme dufam v co najlepsi vysledok 😉

zakupanda, no ty si to tam zapisovat mozes, aj po prihlaseni sa ti to tam ukaze, ale v aktivnom linku, ktory posielas do fora, to vidiet nebude. tak to ma FF zariadene. 😒

zakupanda
7. feb 2010

sharka no já jsem to dala oznacit a dala save ale nic pod graafem nevidím asi to dělám blbě či co

katkaajurko
7. feb 2010

aha shhari ty si tam isla.lebo sa ti zdalo,ze maly sa malo hybe? fiha.. ale hlavne ze uz zacal viac

bea ja som spinila bez duphastonu,ked som ho uz nasadila-tak uz len den pred mrchou tusim a tri dni po nej...

spinenie 10 den moze byt aj to implantacne...

cizu - smutne :( ale tie potraty nie su koli PCO,nie? prajem ti nech to uz nabuduce vyde!

tatranka kokso to je teda graf ... dost spinenia tam mas... 😒

cizu
7. feb 2010

Katkajurko: ne, to urcite s PCO nesouvisi. A potrat byl jenom jednou, u IVF a KETu se pouze embryjka ani neuchytila

Jenom ted proste potrebuju zjistit, jestli je mozne, ze po tom vsem, co telo zazilo, ze by uz nebylo PCO?Je to mozne?
Mozna to zakriknu a dale to nijak pokracovat nebude, ale kdyby to bylo jak tento mesic, vubec bych sa nezlobila🙂

beatab369
7. feb 2010

no tak sa dam prekvapit...este par dni mam nadej 😉

zuzu1111
7. feb 2010

Kati, Yvi - vďaka za podporu...zajtra idem zas na UTZ, tak uvidíme, či folik podrástol...dám vám info.
Budem aj volať mojej doktorke ohľadom výsledkom na HPV, urea- a mikoplazmy, chlamýdie...bojím, bojím, čo mi zistila 😨 😨 😨 lebo čosi sa mi objavilo na sliznici "tam dole" také nejaké malé výrastky...ktovie čo to zas môže byť, ešte toto mi chýbalo, nemám dosť diagnóz???? 😢
Držte mi prsty na zajtra.

Tatranka, ja mám zatiaľ podobný graf ako ty, začali mi teploty nejako skákať, akurát teraz v strede cyklu ☹ Ale musíme si veriť, že sa to ešte zmení. Ty berieš niečo? Clostil, Duphaston?

Fuha Shaarka, ty si si prežila...ale hlavne, že je všetko OK, tvoje tehu musí mať šťastný koniec,lebo si náš superpríklad, že aj zázraky sa dejú 😉 🙂

katkaajurko
8. feb 2010

dobre ranko-taaak by som potrebovala matersku ako sol! nechce sa mi pracovat 😀 pondelok rano 😅

beatab369
8. feb 2010

dobre ranko...
tak ja som mala celu moc bolesti v podbrusku.... spinenie som v noci uz nemala, ale dnes rano opat pri cikani som nasla na papiery taky krvavy fliacik...ale nie cista krv, skor take svetle to bolo - ruzovkaste...nie cista krv no a doteraz mam trosicku spinenie, ale take slabucke...tak neviem
inac v podbrusku ma boli uz asi 3 - 4 dni, ale vcera to bolo dost blbe...aj dnes nam pobilievanie

celu noc som nespala...vcera som vypila ladovu kavu a to ja nemusim...no do 4 rana som rozmyslala nad svojimi diagnozami...proste uzasna noc.... 😠

teplotu meriam stale...
http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

zuzu drzim palceky aby vysledky boli ok...
katka prajem ti tu matersku 😀

katkaajurko
8. feb 2010

bea si dost vysoko..ale ked si zle spala aj tym to moze byt..

Hivus pozerala som si na moje posledne odbery - kolko mam trombocytov a mala som okolo 250 - a norma v tomto labaku je do 350 ...

beatab369
8. feb 2010

no je to dost mozne... 😒
chcem sa vas opytat ma niekto skusenost s tym, ze by pri D chodil strasne casko na zachod? (cikat myslim), ja uz 3 dni nerobim nic ine len chodim a chodim....

najprv som to pripisovala tomu, ze ma takl boli brucho...myslela som si ci nie mocove cesty...ale to sa mi nezda, lebo viem ako to je pri mocovych cesta...to ma bolelo a palilo pri cikani...ale teraz ma vyslovene pri cikani neboli?

katkaajurko
8. feb 2010

bea ja s tym skusenost mam - pomerne casto chodim asi 4 dni v LF - od 6-10 dna takto cikat ... straasne casto...

ale pre istotu ked mi to zacne davam si preventivne uroval biotic... (nikdy ma pri cikani nestipalo-ale uz par krat to zabralo...)

beatab369
8. feb 2010

katka ja mam doma urologicky caj a urinal ....tak asi to skusim nasadit...tym by som nemala nic pokazit...
a tak ma boli v podbrusku, ze som sa rozhodla, ze dnes zavola dr. okolo druhej...a nech ma skusi zajtra pozriet...spinenie momentalne nemam... takze uvidime ako poces dna... 😒 (zatiel bolo len vcera a dnes rano, ako som uz pisala) a je na zvracanie z toho D 😠

ale co musim vydrzat....ak je to dobro veci (dufam)... 😉

hiva
autor
8. feb 2010

ahojte....tak dnes som si bola po vysledky z histologie... necakala som, ze nieco zistia...lebo vacsinou nic nezistia....ale hold, ako si to citam, je mi do placu 😢 ...moc sice tym ich lekarskym veciam nerozumiem, a neviem co je dobre a co je zle....lebo to je iba popis od patologa a vysvetliti mi to ma moj doktor...ale nasla som tam toto: "Pre potvrdenie dg. parcialna hydatidozna mola je potrebne cytologicke vysetrenie resp. analyza DNA"....takze je tam podozrenie na nejaku molu....no a ked som teraz hladala o tom na nete je mi do placu 😢 ... asi sa tak skoro o dalsie babo snazit nebudeme 😔

viem, ze zatial je to len podozrenie ktore treba potvrdit, ale hold, clovek hned mysli na to najhorsie 😔

katkaajurko
8. feb 2010

co je ta mola? hivus pockaj este na doktora....

beatab369
8. feb 2010

Hiva...nebud smutna ☹
este nieje nic stratene...pockaj nech ti to tvoj lekar vysvetli a nech sa k tomu vyjadri....
nesmies mysliet negativne....lebo privolas aj to co nie je....
a kedy mas ist za lekarom?

hiva
autor
8. feb 2010

no zatial som o tom nasla len toto:

Mola hydatidosa je patologický stav tehotenstva zapríčinený poruchou vývoja trofoblastu. Vyskytuje sa v 1 z 2000 až 2500 tehotenstiev. Na miestach (v dutine maternice), kde sa má vyvinúť placenta, vznikne tkanivo pripomínajúce strapec hrozna. Takéto tkanivo sa nazýva mola hydatidosa. Tkanivo rastie a poškodzuje vyvijajúce sa embryo.

80% všetkých prípadov nie je agresívnych, postihuje len maternicu. V 15% prerastá mola hydatidosa stenu maternice a spôsobuje krvácanie. Zvyšných 5% prípadov sa maligne zvrhne a šíri sa do iných orgánov tela. Takýto nádor označujeme choriocarcinom.

dufam, ze sa to u mna fakt nepotvrdi ☹

dnes sa pojdem objednat k dokymu, takze sa k nemu dostanem asi az o 2 tyzdne...no uvidim...skusim sa k nemu natlacit co najskor 😒

katkaajurko
8. feb 2010

hiva ano nasla som si to a precitala...mozno tam bude nutnejsia dlshia prestavka v snazeni - ale percento ze sa to zopakuje je minimalne !

no a tebe to samozrejme nikde neprerastlo!

ale ta hnacka je tym padom asi vonku zo hry...

hiva
autor
8. feb 2010

hold ruzovo to nevyzera....uz len dufat, ze sa to nepotvrdi....a ak by sa aj potvrdilo, tajne dufam, ze nebudem medzi tymi 5 %...lebo tam sa to potom lieci chemoterapiou a podobne...hold, ako rakovina 😉...ak sa to ale potvrdi, na snazenie mozem na najblizsi rok zabudnut ☹

baby...ja sa tak hrozne bojim....co som komu kedy urobila, aby som si nieco taketo zasluzila??? 😢 😢 😢 ...snad sa to vazne nepotvrdi ☹

titulienka
8. feb 2010

katka mne to posunulo ovulku ...takze som 4DPO ako ty 😀 😀 😀 aj ked si myslim, ze som ju mala den predtym 😅

hiva
autor
8. feb 2010

ale hold, nebudem Vas tu trapit mojimi problemami...tema je PCO, tak sa radsej stiahnem ...PCO je momentalne to posledne, co ma trapi ☹ ....gratulujem Vam k ovulkam a drzim palce na testovanie 😉 ...a tie, ktore sa ovulky nedockali drzim palce, aby to v dalsom cykle vyslo 😉....najte sa krasne....ak budem mat nieco nove, dam Vam vediet 😉

shaarka
8. feb 2010

caute je ☹
no hivus, tak to je smutne... ja som nasla zas toto:
mola hydatidosa: je to degeneratívne ochorenie, pri ktorom sa vonkajšia vrstva buniek oplodneného vajíčka mení na cysty veľkosti hrachu až čerešne, ktoré sú medzi sebou navzájom pospájané a tvoria hroznovitý útvar vyplňujúci sčasti alebo celú dutinu maternice. Najčastejšou príčinou ochorenia je oplodnenie vajíčka dvomi spermiami. Plod odumiera a vstrebáva sa. Pri parciálnej mole je týmto ochorením postihnutá časť placenty. Prevencia voči tomuto ochoreniu neexistuje, pretože proces oplodnenia vajíčka sa nedá ovplyvniť. V prípade moly je vhodné ďalších 6 mesiacov sa o otehotnenie nepokúšať, pretože toto ochorenie má vplyv na dutinu maternice. Tá, ak by nebola dostatočne zregenerovaná by mohla spôsobiť ťažkosti v skorých obdobiach vývoja plodu /potrat, hroziaci predčasný pôrod/. Preto by sa mal radšej spomínaný polročný interval dodržať.

co vsetko sa moze este posrat?
😢 😔

ale kdesi som este citala, ze je velmi nepravdepodobne, aby sa tato diagnoza zopakovala 🙂 😒

titulienka
8. feb 2010

hivus ☹ ☹ ☹

katkaajurko
8. feb 2010

hiva nechod od nas prec ..to nevadi ze je to tema PCO ... no vidis-to co nasla sharka znamena ze sa to nedalo ovplyvnit - ale uz sa to nezopakuje!!!! este uvidis co povie doki - ale si myslim-ze keby ti to prerastlo -tak pocas kyretu to vidia - kedze to nasiel az patolog tak asi nie podla mna...

beatab369
8. feb 2010

je mi fakt uplne zle z toho vsetkeho.....z toho co vsetko si musia zeny vytrpiet...ake prekazky preskakat...
hivus nechod prec, ostan s nami... 😔

hiva
autor
8. feb 2010

dik baby za podporu....stale pevne verim, ze sa to nepotvrdi 😒 ...mozno tie vysledky na to vyzeraju, lebo babatko bolo vo mne uz skoro 2 tyzdne mrtve....neviem....uvidim, co povie doktor.....uz som sa pomali zmierovala s tym, ze dalsie tehu si budem pichat injekcie kazdy den kvoli tym zvysenym trombocytom a zrazu toto...ale fakt dufam, ze sa to nepotvdi.....najviac ma serie to, ze by sme nemohli snazit minimalne polroka...inde som nasla, ze minimalne rok.....jedine, co ma poslednu dobu drzi nad vodou je, ze zacneme zas coskoro snazit a tentokrat to uz dotiahneme do uspesneho konca... a teraz je to snazenie zas o nieco dalej....ked ma posle na genetiku, mozem cakat na vysledky aj dobre 3 mesiace 😒

skusim sa dnes pretlacit k nemu na vysetrenie co najskor....v takejto neistote sa nemozem sustredit ani na robotu 😠

katkaajurko
8. feb 2010

to ti verim-tiez by som sa nevedela sustredit....skus sa tam dostat co najskor...

hiva
autor
8. feb 2010

skusim sa k nemu pretlacit este tento tyzden, lebo buduci tyzden mam same rokovania, tak sa mi k nemu nepodari dostat ☹

cizu
8. feb 2010

holky, je mozne, ze u PCO probehne ovu, ale vajicko se neuvolni?
Pokud jo, tak jsem se radovala z meho grafu (poprve v zivote vysledovany kriz) zbytecne????????? 😲

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

hiva
autor
8. feb 2010

no tak hold smola....moj doktor uz tento tyzden nema ziadny volny termin....tak idem az buduci stvrtok 😖 ...ale vraj sa nemam bat....ze ma vysetri a vsetko mi vysvetli....tak uvidime 😖