Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9__2
4. mar 2010

mirea, no na folikulometrii 12dc boli male foliky, tak moc asi nezabral 😒 do par dni od vysetrenia vsak ovu prisla, tak nechapem 😒

shaarka
4. mar 2010

bambi,
nevadi, ze na 12 DC boli len male foliky. hlavne ze ovu bola. nie je dovod davku zvysovat, nie je to sranda s tym clostilom...

bambi9__2
4. mar 2010

sharka, ale nevidel ziadny dominantny, len 6-7mm 😒 lenze ovu prisla skor nez podla vypoctu by narastli aspon 22mm 😒 😕

mireag
4. mar 2010

babmi, ja som teraz na 13dc nemala ziadny DF a minuly cyklus ani 22dc...
Necakaj, ze ponasedi clostilu bude ovu 14dc a mrcha 28dc. Bohuzial to tak nefunguje, ale preto nemusis robit paniku. 🙂 Hlavne, ze ovu je. Niekomu clostil nezaberie vobec. 😒 Na tvojom mieste by som so zvysenim davky este pockala. 😉

Ja ho napr. znasam dost zle a to beriem iba jednu 1tab. Rozmyslam, ze ked beriem metfomin, buduci cyklus uz clostil nenasadim, ale to je zatial vo faze uvah... Uvidim.

bambi9__2
4. mar 2010

mirea, ale ja som bez clostilu mala posledne ovu 33dc a teraz prvy mesiac s clostilom na 15dc a 14dni lf, takze krasny cyklus.... 😕

mozno len pomaly rastli..... druhy den mi bolo trosku zle ale inak nic, ziadne reakcie....

mireag
4. mar 2010

bambi, ja som mala prvy cyklus s Clostilim ovu 15dc, druhy cyklus 18dc, treti 30dc a teraz cakam a bude to bud 22 alebo 23dc.
Naozaj, nemusis robit paniku. Je jedno, kedy ovu pride, hlavne, ze pride. 🙂

bambi9__2
4. mar 2010

.... to je pravda mireag 🙂 tak ale kedy sa uz zadari? 😒 som nedockava ja viem...
ale hovorim si ze to pride vtedy kedy naozaj ma 😉

tatranka111
4. mar 2010

bambi nič sa neboj ja som bola na folikulometrii na 15 dc a folíky boli mrnavé, teraz veeeelmi dufam, že budem mat ovu

baby čo si myslíte vy?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

ak by to tak bolo velmi by ma to potešilo, bola by to moja tretia ovu počas 14 mesiacov

shaarka
4. mar 2010

bambi,
praveze o to ide, ze Dr. niekedy nevidi na uzv to, co by mal. zial uz milionkrat sa to potvrdilo. nielen pri folikoch, ale aj ohladne potvrdenia ovu alebo tehotnosti.

folikulometria je dobra ak chces mat planovany styk na den, ked Dr. predpoklada, ze folik praskne. (a vidis, ze ani to nie je 100%)
ale ak to nechavas na nahodu, staci bazalka 🙂

mireag
4. mar 2010

bambi, ja tiez netusim, kedy sa zadari, ale uz tak nestresujem, ako pred polrokom. Utesujem sa skutocnostou, ze ked uz sa nam raz podarilo, podari sa aj druhykrat. Este musim popracovat na netrpezlivosti po ovu. Idem si vtedy dost na nervy. 😀

tatranka, no dufam, ze z toho nieco bude. 😵

tatranka111
4. mar 2010

mireag som sa zasmiala ked som si čitala tvoj príspevok 😀 pripomínaš mi seba 😀 tiež som netrpezlivá ked ide ovu

shaarka do frasa ty si už 32 tt 😀 ten čas ale letí 🙂 🙂 🙂 už sa ti to kráti

bambi9__2
4. mar 2010

tatranka, drzim palce, ja neviem moc citat z tych nemeckych grafov 😅 len ff 😉

sharka, asi mas pravdu, ja som chcela verit dr. lebo mi neslo do hlavy ze by nevidel folik ktory o 4dni praskol (podla bt)
takze meriam dalej a uvidime.. 🙂 a inak to rozpatie kedy mame mat styk bolo dost velke 😀 dokonca uz na druhy den po folikulometrii 😕

mireag, ja som praveze po ovu kludna a mam pokoj ze nemusim triafat do ovu 😀 uz len cakam a cakam.... ale od kedy chodim na kona a citam baby, tak som uz dva krat testovala pred ms 😠 😅 dovtedy by ma ani nenapadlo 😝 😅

shaarka
4. mar 2010

bambi, a kde mas graf?

bambi9__2
4. mar 2010

sharka, terajsi je prazdny lebo mam ms 😉 ale pod nim je minulomesacny: http://www.fertilityfriend.com/home/2b8326

🙂

shaarka
4. mar 2010

jaaaaaaaj 😀 😀 😀 jasna ovula. Dr. sa asi nesnazil najst dominantosh folik, co? 😒
a inak - vy si davate pozor? lebo ak nie, tak sa vam to teda min. cyklus paradne podarilo 😀 😀 😀
asi sa viac treba spoliehat na egg, ako na Dr. 😠 😒

bubbles
4. mar 2010

takze... bola som dnes u endokrino, hned mi zobrala krv, mam 6. den cyklu a dala mi fortecortin aby som zobrala 21. den o 11 vecer a prisla na krv 22. a 23. den (akurat ze to vychadza presne na vikend, tak zajtra zavolam ako to presne spravit...) a pri ultrazvuku zistila, ze mam choru stitnu zlazu... takze asi sa zacne riesit toto a potom PCO... ale aspon uz zacali doktori daco robit 🙂

bambi9__2
4. mar 2010

no kedze som neratala s ovu na ten den cyklu a este sme ani tie dni nemohli byt spolu, tak to tak vyslo 😒 🙄
nevadi, dalsi cyklus pred nami 😉

zuzu1111
4. mar 2010

bambi ty si rovnaký prípad ako ja - mne tiež doki videl len malé folikuly a o dva-tri dni mi FF ukázalo ovulku, tak ja neviem...asi je ta folikulometria len taka doplnkova metoda sledovania ovu 😉
Idem zajtra zas prvykrat v tomto novom cykle a od zajtra chcem zacat robit aj ovu testiky..
moj graf - zacina uplne rovnako ako minuly cyklus 😲 http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca

jancos
4. mar 2010

caute baby, ja pridam svoju skusenost. mne ff vyznacil ovu uz posledne tri cykly, co je teda zazrak po viac ako roku bez ovu, ale dr mi to potvrdil len v tomto a v prvom z tych troch cyklov. ja si myslim, ze ten druhykrat som ani ovu nemala, hoci to ff vyznacil /aj ked iste by to bolo len z krvi, ale bola som si ista, ze ovu nebola, tak som nesla/. v tomto som verila dokimu, ano teploty mi nepripadali ako poovulacne, podla mna sa len ff sekol kvoli hlienu, co som vyznacila. lenze ja mam hlien vselijako, to je ze vraj normalne pri pco.
takze ja osobne verim aj ff, ale na ovulku uverim az ked mi to potvrdi dr. na sone alebo krv. tolko moja skusenost.
Mire, uplne chapem, co tym myslis, ze po ovu si mimo z toho cakania, nieco podobne mam asi aj ja🙂 snazim sa na to nemysliet, ale ide to tazko.:(
drzte sa vsetky🙂

dankadina
5. mar 2010

ahojte baby kristinka vyvadza už od rana, trenujeme nočnik tak mame veselo. Včera som testovala a nič. Povedali sme si, že ešte dva cykly to nechame na prirodu a ked nič nabehnem dokymu a dufam, že to bude mať taký rýchly priebeh ako pri kristinke.
Inak všetkým držím palce nech sa rychlo dočkáte babenka, stoji to za to aj ked ta moja čertica da zabrať 😀

bambi9__2
5. mar 2010

zuzu, to fakt? tak som rada ze nemam taku skusenost sama 😅 mne to okrem teploty potvrdila aj bolest v podbrusku..teda aspon si myslim 😕
teraz po dvoch mesiacov merania viem, ze po ovu teplota vyskoci na 36,8 a lh je 14dni... tak aspon nieco 🙂

bambi9__2
5. mar 2010

danka, ty mas tiez pco? 😕

dankadina
5. mar 2010

bambi pri prvom mi bolo diagnostikovane otehotnela som na metformine, a teraz ma lekar presviedca ze som vraj ok ze tam nic nevidi, ze tehotenstvo mohlo posobit ako hormonalna liecba a navyse som vyse roka brala antiku.

bambi9__2
5. mar 2010

danka, tak to je super, drzim palce..... ja som zatial na clostile, a verim ze to pojde aj s tym 😔

dankadina
5. mar 2010

bambi ja som na metformine otehotnela do 5 mesiacov

bambi9__2
5. mar 2010

danka, no ale podla toho co baby pisali tak metformin sa dava ak nieco nie je ok s inzul. rezistenciou, teda nie s vajecnikmi... neviem ci som spravne pochopila 😕 mavala si ovulku prirodzene??

dankadina
5. mar 2010

inzulinova rezistenica aspon tak mi to doky vysvetlil je jeden z priznakov pco ovulaciu som mala az po nasadeni metforminu

bambi9__2
5. mar 2010

no ja som mala podla grafu ovu aj bez clostilu, sice na 33dc ale mala..... tak dufam ze s clostilom to bude este lepsie 🙂
keby mal clovek aspon istotu ze to pride coskoro, tak by som sa tak nebala a nechala to volne plynut .. 😒

bielanevesta
5. mar 2010

Ahoj holky 🙂
Už dlhšie váham či sa pridám, ale napokon som sa predsa len odhodlala 😀 Tiež mi bol diagnostikovaný syndrom PCO 😒 Kým mi to dr. nepovedal tak som ani len zďaleka netušila, že niečo také vobec existuje😀 Ale idem pekne po poriadku:
Odjakživa čo si pamätám som mávala nepravidelné cykly, NIKDY som nemala 28 dňové( ak nepočítam branie HA), striedalo sa mi to v rozmedzí 32-61 dní 😒 😒 Toto mi pomohla zvrátiť až HA ktorú som začala brať v 20-tke. 3 mesiace pred svadbou sme sa rozhodli, že vysadíme a začneme sa snažiť. MS samozrejme nechodila, už som aj myslela, že som tehu ale testy nega. keďže sme mali stresy so svadbou, tak som to meškanie pričítala tomu, nebolo by to u mňa nič nezvyčajné. No keď MS neprišla ani 3 mesiace po vysadení tak som sa objednala na gyn. Keď som tam za mesiac išla, tak po prehliadke som dostala vyvolávačku a do týždńa dorazila MS. Ďaľší mesiac MS zas neprichádzala a testy boli zas nega. Už som bola nešťastná, keď 13 dní po vynechaní som našla krásne // 😵 a 7.7. sa nám narodila malá. Druhé miminko sme chceli čo najskor, ale keďže som bola po CR tak sme museli počkať. Počas kojenia(13 mesiacov) MS neprišla ani raz, no po tom roku som už išla k dr. že chceme mimi, tak som dostala vyvolávačku s upozornením, že mi MS nemusí nabehnúť kým kojím. Na jeseň som tam išla zas, lebo MS po ukončení koja stále nechodila. Tehu som nebola, tak opäť vyvolávačka a vyfasovaný utrogestan. Bohvieako som ho neznášala, tak som skúsila mesiac bez. MS samozrejme bez neho neprišla. Tak opäť na gyndu, opäť vyvol. ale tentokrát nasadený clostilbegyt. Prvé 2 cykly reakcia vaječníkov o ničom, ale ten tretí som už 11 DC mala folík 21 mm. A ten mesiac som si aj na teste našla //, no tehu nedopadlo dobre. Po skončení 6 nedelia som zas musela na injekciu lebo MS nikde. Do toho ma začali nonstop trápiť mykózy a zápaly, musela som brať antibiotiká, no samá lahodka. Na jeseň opäť vyvolávačka a nasadená provera na úpravu cyklu. Tú som znášala ešte horšie ako utroš, tak som nakoniec dostala opäť clostil. Bohužiaĺ tentokrát ani jeden z 3 cyklov nebol z dobrou reakciou. Takže v ďaľšom cykle ma čaká horm.profil a potom sa uvidí, ale asi laparoskopia a IUI.......no uvidíme, možno predsa len motyka vystrelí, ako píše Shaarka, ale moc tomu nerím 😒

sarafortuna
5. mar 2010

bambi, tiež som mala také obavy, že či vôbec NIEDY sa podarí... zmierila som sa s tým, že možno budem mať adoptované deti 😀 , no tento rok som prijala myšlienku že určite sa to ochvílu podarí, len musím ubrať "nohu z plynu".. vnútrone som tomu uverila, že UZ to príde... hladala som na internete recenzie o kočíkoch a pod. 😀 😀 ... a podarilo sa a ani sme to nečakali v tomto cykle...
verte dievčatá, že psychika je 60% úspechu... 😉 klud pohoda viera v budúcnosť a vo vlastné deti 🙂