Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bielanevesta
5. mar 2010

Juj ale som sa rozpísala, ospravedlňujem sa za román 😅

dankadina
5. mar 2010

biela nevesta my aspon uz jedno baby mame aj ked u nasej kristinky vidime, že potrebuje surodenca a ja sama tiez nechcem jedinacika. Nuz asi budeme cakat kym ta motyka vystreli 😀

beatab369
5. mar 2010

ahojte kocky,

takze vcera som bola u dr. na ultrazvuku a vsetko je ok....interakcia tam bola, vytlacila mi aj fotku mojho mimi
😀 je to uzasne

dnes rano som bola na odbery a dalsia navsteva je az 1.4.....inac povedala, nech si na ten moj nestastny kasel kupin HEDELIX sirup, ze ten mi nemoze poskodit ani v tychto zaciatkoch, takze som si ho dnes dala...no asi mi neostava nic ine ked kaslem uz 3 tyzne a nie a nie to ustupit...

dufajme, ze ten sirup mimi naozaj neublizi....samozrejme si robim aj cibulu s medom...tak hadam to prejde 😠

sara, ako?

bielanevesta
5. mar 2010

Danka, práve to, kebyže nemám malú tak sa asi zbláznim, ona mi to pomáha zvládať 😵 Jedináčka som tiež nikdy nechcela, vždy aspoň 3 😀 Nuč naozaj jedine čakať teraz 🙂

sarafortuna
5. mar 2010

bea, super... fazuľka teda rastie a má sa tam dobre... hurá hurá...
som zvedáv na moju fazuľku.. resp. na nášho Miška 😀 😀 dufam, že je všetko OK-uvidím až v pondelok

a v ktorom si týždni, vypočítala ti to podĺa velkosti alebo podla dna menštruácie?

bielanevesta
5. mar 2010

Bea hedelix je určite dobrý, alebo ešte sa v tehu može napr. stodal, to je homeopatikum 😉

beatab369
5. mar 2010

podla poslednej mrchy 6+4 som bola vcera...no a na ultrazvuku na tej fotke je 6+3 ale + - 7 dni, takze si myslim, ze to sedi....takze ja sa riadim mojou poslednou mrchou....to znamena, ze dnes som 6+5 😀

tiez si myslim, ze ten HEDELIX by nemal poskodit...predsa gynekologicka vie, co sa moze a co nie...aj ked som to chcela vyriesit len tou cibulou a medom, ale uz nebudem dlhsie cakat, lebo ma to stale viac drazdi...je to len prechladnutie...nastastie priedusky necitim...i ked obavy tu su kedze presne 2 tyzdne pre otehotnenim som mala zapal priedusiek a brala som antibiotika...

ale musim mysliet pozitivne a byt rada, ze nemam nic horsie 😉

sarafortuna
5. mar 2010

bea, tak sa pekne lieč...a kašli na ten kašeľ ...

krásny pokojný duševnevyrovnaný víkend plný lásky vám prajem... škoda že JAR spravila zopár krokov späť..ale NEVADI, ved ona príde... 😉

beatab369
5. mar 2010

sara dakujem pekne a ty sa tiez drz, viem, ze pre teba ten vikend bude dlhy....ale dockas sa a uvidis vsetko bude dobre... 😉

bielanevesta
5. mar 2010

bea určite sa neboj 😉 veď kašel tiež bohvieako neprospieva 😨
Baby nech vám pekne tiež týždne rastú ;)

zuzu1111
5. mar 2010

Ahojte babule....som rada, že sa ukázali najmä naše tehuľky 😉

Ja som bola dnes na UTZ - 12DC mám folik 18mm - to je asi moj rekord. Doki nám nakázal víkend plný snaženia a v pondelok mám prísť pozrieť ako to vyzerá. Len sliznicu mám dosť nízku ☹ iba 4,9mm...čo s tým baby...je to veľký problém??? Konečne mám dobrý folik a teraz ta sliznica...Minulý cyklus sliznica v pohode,ale folíky malé...to je začarovaný kruh 😖

jancos
5. mar 2010

ahoj zuzu, to fakt nechapem, u mna je problem s ovulkou, cize foliky nerastu a preto nerastie ani sliznica. no a v poslednej dobe som mala 2 ovulky, ako zazrakom, ale sliznica vyrastla. dr mi to vysvetloval, ze proste ten folik, ktory rasie ma vplyv na slizncu. preto mi nie je jasne, ze co to je u teba. mozno to je prave pripad, ked duphaston by mohol pomoct. lebo u mna napr je duph ulpne zbytocny. asi som ti nepomohla, ale ak si sa nepytala dr na duph, tak sa mozes. drzim palce.

zuzu1111
5. mar 2010

Jancos s tym duphastonom je to tak, ze moja doktorka mi ho predpisala - ze uz od 11DC mozem zacat brat. Len ja sa obavam, ze by mi to bloklo ovulku (ako to bolo parkrat spominane na fore), tak som sa rozhodla nasadit az po nej - ked bude. Na UTZ chodim do nemocnice a tam som sa dokiho pytala, ze ci na tu sliznicu pomoze duphaston, ci ho mam nasadit...a on sa tvaril tak vselijako, ze on svojim pacientkam ani duphaston nepredpisuje....
Tak ja teraz neviem co robit? Nasadit ci nie a kedy????? Baby raďte

jancos
6. mar 2010

zuzu, podla mna, ak ta sliznica nedorastie napriek tomu, ze folik praskne, vyskusala by som dalsi cyklus, alebo aj dva, dat duph od 11.dc. oni ho davaju niekedy uplne zbytocne, ale u teba to nevyzera zbytocne. no mozno este dorastie, aj ked u mna by to tak rychlo neslo.
ja mam naozaj ovu velmi zriedka, cize aj sliznica je vacsinou uplne nizka /cca 5 mm/, ale ked ovu bola, vtedy sliznica narastla na cca 1 cm. co neviem, ci je vela, ale dr sa z toho vytesoval, ze je pekna. tak uvidis, co ti povie v pondelok.

jancos
6. mar 2010

ja mam teraz dilemu, ci po ovu nasadit liecbu infekcie, ktoru mi zistili pred ovu. mam brat betadine vag.cipky a ked som sa dr pytala, ze ci ich nasadit, tek vravel, ze nech niekolko dni pockam, kvoli ovulke. no ale kolko to je niekolko dni? fakt neviem, co robit. ci to staci preliecit, ak nahodou otehotniem alebo treba to riesit cim skor.

shaarka
6. mar 2010

zuzu,
mozno ty nie si prave ukazkova na rast folikulov - a mozno u teba nerastu prave 2mm za den... a tak mozno aj sliznica stihne dorast. lebo tak, ako pise jancos, vacsinou ide rast folikov ruka v ruke s rastom sliznice. a okrem toho po ovulacii ma tvoje telo este takych 5 dni, aby sliznicu stihlo poriadne pripravit, a az potom sa do nej zavrtava oplodnene vajko 😉

jancos,
ty mas dilemu... ale ja ti neviem poradit 😅

jancos
6. mar 2010

nevadi, shaarka, ty si uz 32tt, wow, to ale leti🙂 ako sa citis? dufam, ze fajn🙂 a ze muzik pocuva🙂

shaarka
6. mar 2010

aaaale, Dr. mi posunula TP o 6 dni skor, inak 32 zacinam az zajtra 😉
hej hej, muzik pocuva, asi mu uz lepi 😀 😀 😀

jancos
6. mar 2010

😀 😀 😀 a uvidis, ked sa to narodi, to len bude musiet pocuvat. najlepsie, ked bude pri tom, to v nom zanecha taky pocit, ze .... aj ked niekedy len na kratko🙂 ale predsa.

mireag
6. mar 2010

Peknu sobotu zelam. 🙂

jancos, tiez som mala teraz taku dilemu, lebo zo sona vkuse nieco chytim a pre taketo pripady mam doma Gynoflor, ale zriesila som to vytieranim glycerinovym olejom a je to nastasie fuc.

shaarka, bodaj by mu nelepilo... 😀 Sak uz ides o chvilu rodiiiit. 😵

Prikladam svoj grafik. Ako vidite, mame pracovny vikend. 😀

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

shaarka
6. mar 2010

ze pracovny vikend 😀 😀 😀
ale baby nestraste s porodom, este je caaaas 😝

jancos
6. mar 2010

mire, tak vela chuti do tej tazkej prace🙂
a ked pride ovu, chystas sa vysadit metformin alebo brat dalej? ja to asi robim blbo, lebo som ho po ovu vysadila, ze keby nahodou aj motyka chcela vystrelit, aj ked teda viem, ze by nemal mat negat vplyv na babo. v amerike ho prave ze pouzivaju aj ako prevenciu pred potratom v prvom trimestri, ale ja niektore veci proste neviem prijat. tak uvidime, mozno olutujem:(

mireag
6. mar 2010

shaarka, no dr. mi vcera plesal nad DF - 1,9cm a nakazal nam makat.
😀

jancos, budem ho brat vkuse. Presne ako pises - berie sa aj pocas tehu.
Obdivujem, kolko mas trpezlivosti. Stale u teba neprichadza do uvahy Cl. + met.?
😉

beatab369
6. mar 2010

☹ ahojte kocky,

tak tak ako som sa vytesovala vo stvrtok z navstevy dr., ze je vsetko ok, tak mam dnes trosku obavy...
vcera vecer som sla na wc a na papieri som si nasla take slabulinke spinenie, ale fakt uplne slabulinke, take do orandzova.... potom ale nic...v noci vsetko ok, a dnes rano opat na papieri take slabulinke, ale fakt slabe, az som musela ist na svetlo aby som to lepsie videla....no a od vtedy zase nic...mam trosku taky vytok do zlta, ale spinenie to nie je, aspon to tak nevyzera...v podbrusku ma pobolieva, tak ako na menzes, ale to mi a dr. vravela, ze bude pobolievat, prave teraz v tomto case....
neviem co robit, ci ist na pohotovost, alebo nie...ci mi tam nebudu zbytocne sprtat...ale zase sa bojim aby som nieco nezanedbala, i ked duphaston beriem ako hodinky, tak neviem, ci by m na to este nieco dali...

poradte co robit?

jancos
6. mar 2010

zatial nie🙂 nechce sa mi na to tlacit a hlavne verim, ze sa to podari aj tak. keby som pocuvala dr, tak uz davno beriem clostil, on to pri kazdom utz zdoraznoval, ze tu asi nic nepomoze a ze on zo mna nechce tahat prachy. a vidis, teraz mam v poslednych troch cykloch dve ovulky. ja sa citim istejsia, ked to ide pomaly. teraz som sa az zlakla, ci to je ok, ked mi prisla ovu na 10.dc. nechapem, ci to nie je prave na zavadu, ked to prasklo tak rychle.

neviem, ako je to inak teraz, ale ked som otehu s paulinkou, tak mi dr kazal hned vysadit met. nebola som si tym ista, lebo som si nasla, ze v usa to beru prave na udrzanie plodu, ale tak som pocuvla a prestala. ale to uz bolo tehu potvrdene a chvalabohu sa nic nestalo. teraz som to vsak vysadila preventivne.
mozno sa za tie dva roky nieco zmenilo a ked otehotnies, povie ti, ze nech nevysadzujes. neviem...

jancos
6. mar 2010

inak, tento rok budem mat tridsiatku, tak predpokladam, ze cim sa to viac bude blizit, tym mi viac bude horiet za patami a budem clostilu pristupnejsia🙂
citam prave zaujimavu knihu, podla ktorej, by sa s chorobami nemalo bojovat, ale ich prijat a potom sa vyliecis, tak ktovie, mozno aj to u mna zaberie 😀 😀 😀

jancos
6. mar 2010

bea, neviem, ale nemusi to byt nic a samozrejme ze moze. skusim nieco pozriet na nete,napisem. zatial oddychuj a netrap sa, ak sa da.

jancos
6. mar 2010

zatial som nasla, ze hnede spinenie je ok, ale tvoje bolo orandzove, ze? ci mohlo to byt do hneda?

mireag
6. mar 2010

jancos, neviem, co povie, ked raz budem tehu. Ani to momentalne neriesim.

...lenze nasa "choroba" sa vyliecit neda. 😖 Je to v podstate stav, ktory musime obist. Ja som PCO prijala, ale chcem to "ochcat." 😀

bea, tazko povedat. To ti poradia tehulky, do akej miery je spinenie normalne. Keby si mala znova zacat spinit, ja by som na tvojom mieste isla na pohotovost.

jancos
6. mar 2010

Bea, este som nasla, ze bud je to normalne alebo by to mohol byt zaciatok niecoho nedobreho. no a keby to aj bolo to zle, tak ze sa s tym neda nic robit. cize podla toho je asi zbytocne ist na pohotovost. ale ja osobne nevie, ci by som vydrzala neist a nie vzdy si mozeme byt iste, ze co pisu na nete je uplna 100percentna pravda. tak nevie:(

mire, jasne, to budeme riesit potom. mne len ta myslienka v knihe pripada odivna, ale chcem to vyskusat. aj ked naozaj pochybujem...