Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
23. apr 2010

no oni hlavne povedali-ze ked je spermiogram dobry-tak treba dovysetrit mna inak poistovna nepovoli nic..chapes.. 😅

no uz som sa objednala k mojej a byvame v ruzinove-takze by som teoreticky mala mat normalne "pravo" ist do ruzinovskej..a ked nie - das mi kontakt na toho lekara a si ho zaplatim..len aby som tie bakterie nemala 😔 😔 😔 a da sam tam zaplatit nadstandardna izba? nevies? ak ano kolko stoji?

hiva
autor
23. apr 2010

katka....da sa zaplatit nadstandard....myslis ze to stoji okolo 16 Eur na den.....a je to dvojpostelova izba - cize ste tam dve....ale mate vlastnu telku a jedlo Vam nosia priamo na izbu....a na izbe mas aj WCko a sprchu....ale tusim sa to neda zajednat dopredu....ked prides, a bude volna, mozes si ju poziadat....ale ak bude plna, budes musiet byt na normalnej izbe.....ale aj tam sa to da zvladnut.....tam budete 3....telka na chodbe a jedlo a WC a sprcha tiez na chodbe 😉

a to s laparkou som ti presne hovorila aj ja davnejsie.....ze ak nie je problem u muza, zena musi byt diagnostikovana laparkou 😉 ....v tomto pripade je u Vas skoda, ze muzovi vysli normalne vysledky....keby ich mal zle, IUI aj IVF vam povolia hned.....ale takto je to zase lepsie....laparka ti moze aj pomoct a keby aj nie, aspon budes vediet na com presne si a uz Vam nic nebude branit v ceste na pripadne iUI alebo IVF .....ale kedze je muz OK, to uz asi bude aj zbytocne IUI, nie?

katkaajurko
23. apr 2010

zbytocne? aha ...myslis-ze ked bol doteraz ok tak ani laparka nepomoze.. no ale vies co ? ja som presvedcena-ze mne nedozrievaju dobre vaja - ze potrebujem stimulaciu... a tak to skusit - chapes? lebo mna nikdy nestimulovali - lebo ze "sak" naco ked aj spermiogram je nedobry...

katkaajurko
23. apr 2010

a videli ste ten moj graf? mam tam ovulu vyznacenu..a pritom nebola... no proste som cela "pokazena" 😢

hiva
autor
23. apr 2010

jaj....tak sorry....ja som zabudla, ze ani ty si nemala zatial ziadnu stimulaciu....tak to bude super...laparku, ak bude treba tak drilling vajecnikov....do toho stimulka clostyl pripadne aj Pregnyl....a vyjde to 😵

govinda
23. apr 2010

katka, ak by ti bt klesla, tak ti aj vyznačenú ovulku zruší 😒 . A to vieš podľa čoho, že si nemala ovulku?

tatranka, teraz normálne krvácaš alebo len špiníš? A kedy si naposledy testovala ?

katkaajurko
23. apr 2010

robili mi dnes ultrazvuk

danielkabn
23. apr 2010

jaj kočky,takéto patálie,nemohli by sme byť akože normálne všetky tehule bez BT,lapariek a iných "pomocníkov"? 😀 😀

katkaajurko
23. apr 2010

ked tak nad tym uvazujem -tak keze spermiogram je v norme-mohla som stimulovat uz davno...lenze gyndosky nechceli - lebo sa opierali s tie spermiogramy 🙄 vrrrrrr

hiva
autor
23. apr 2010

katka....to fakt neserie 😠 😠 😠 ... nic nenarobis ☹ .....teraz skus co najskor tu laparku, nech vies, na com si 😉 ...a potom bud znovu stimulky, ale rovno IVF 😉

katkaajurko
23. apr 2010

ako rychlo si dostala termin na laparku? boze ja sa bojim

hiva
autor
23. apr 2010

katka...u mna to bolo trosku ine.....my sme sa pre laparku rozhodli v juny a cez leto ma nechcel operovat....vraj je v tedy v nemocnici hrozny hyc....tak sme to dohodli rovno na september.....ale podla mna sa dlho necaka 😉

kati....chapem tvoj strach....aj ja som bola z toho vyklepena ...ale naozaj sa nemusis bat....moze to len pomoct 😉 ...ale asi kazda si musime prejst tym svojim strachom...kym nezazijes, neuveris, nech ti hovori kto chce co chce 😉 😅

katkaajurko
23. apr 2010

a este doktor povedal-ze po laparke sa nesmie nic robit dva mesiace

hiva
autor
23. apr 2010

akoze nic?....to ani snazit?....to snad nie....to je nejaka pekna blbost.....ale asi myslel nejake lieky alebo zakrok, hej?

sorry, ale padam vikendovat....majte sa 😉 😵

danielkabn
23. apr 2010

ahoooj Hivus a pekny vikendik 😵 😵

katkaajurko
23. apr 2010

neviem..tak to povedal... ale asi myslel lieky a tak...

pekny vikendik 🙂

zuzu1111
23. apr 2010

ahojte baby - aj ja potvrdzujem pekne slniecko, vsak kosicanky 😉 ...len keby bolo teplejsie...tiez som troska upratovala 😉
shaari o tej pupočníkovej krvi je stránka www.ceptra.sk - tam sú všelijaké info, aj cenník - platí sa jednorázovo 826eur (dá sa to aj na splátky) a potom každý rok sa platí 49eur - bude chodiť domov FA. Je tam toho veľa, tak si to prečítaj...

Kati no to je sila - vy si myslíte, že spermijky sú zlé a nakoniec to vyjde celkom v norme 😠 ....už si rozhodnutá pre laparku? Nechceš skúsiť ešte stimuláciu CLostilbegytom? Keď si myslíš, že len ty potrebuješ dostimulovať. My sme zvolili takú cestu....Strašne som sa bála laparky, tak som si povedala, že skúsim najprv clostil a keď to nevyjde, tak potom laparka....Ale každý uprednostňuje niečo iné - hiva ti isto povie, že ona sa radšej dá rezať, než by mala brať lieky 😀 😀 😀

tatranka fakt neviem, čo to môže byť...asi ozaj ostáva len čakať... 😕

katkaajurko
23. apr 2010

uvidim este co povie moja gynda

aspon som vymyslela zalozny plan - ak mi najdu bakterie-pre ktore sa neda urobit laparka-tam sa budem kym sa budem ichzbavovat aspon stimulovat aj keby som si ten clostyl mala zohnat sama 😀 😀 😀 TAK a basta

govinda
23. apr 2010

katka, ako čo nemôžte 2 mesiace po laparke? Snažiť sa o mimi? 😕

shaarka
23. apr 2010

helou 🙂
kati, tvoj graf neber teraz do uvahy, FF to potom odznaci.

zuzu, hej, na ceptra je dost info, ale mna zaujimali skor odborne nazory, ci ano, jak ano, ci nie a preco nie.
lebo sa da darovat do verejnej banky este. dnes som znova presvedcena, ze pre vlastnu potrebu to dnes nema vyznam. mozno o par rokov, ale ktovie... citala som jeden dobry nazor - ze ak je to take super, preco to nie je pod zastitou min. zdravotnictva, preco s ana to neprispieva a preco to propaguje len jedna firma? :(

a este tatranka... dnes by si mala byt akoze 15.DPO - a to by si mala mat palice ako hrom. netestujes? kedy si testovala naposledy? nejak som nepochopila, o akych dusikoch pises. ved ked mas ducha, tak musi silniet, nie?
a trosku ma aj napadlo, ze ci ovu nebola neskor (30.DC), ale tiez nemas poriadne nic okrem teploty zaznacene.
tie nizke po ovulacii (28,29,30) s bielym kruzkom, to boli merane skor ci neskor?
joj drzim palce, ale nedavam falosne nadeje... ta napis, ako to vlastne s tebou je.

katkaajurko
23. apr 2010

shar ty si este pokope 🙂

uz to aj odznacil-stacilo dat do toho dna tri dni dozadu ze krcok bol medium medium medium a uz to aj dal prec... sak som sa aj divila-ze by som nevedela o ovuli 😀

zuzu1111
23. apr 2010

jaj shaarka, tak to by bolo treba niečo pohľadať - keď sa mi bude niekedy chcieť, skúsim 😅

beatab369
23. apr 2010

shaarka ty si to nechavas na vikend? 😀 dzim plceky, bud silna a neboj vsetko dobre dopadne.... to je super o chvilu sa budes radovat s maleho Tea 😀 tak ti v dobrom zavidim.....ale hlavne zo srdca prajem....nech ste v poriadku 😉

katka musi ta amok chytat pri takych spravach !!!! 😠 na jednej strane potesi, ze je mm ok, ale to ste naozaj uz davno mohli stimulovat a mohlo to byt uuplne inak....ale nevesaj hlavu, presne ako vravis, ak nebudes moct ist na laparku koli zdr. problemom - myslim tie pliagy, tak urob tak ako hovoris, skus najprv tie lieky a potom sup na laparku 😉

govi vikend ukaze 😉

tatranka ja viem ako sa citis, a viem ake je to hrozne cakat, ale uz ti naozaj nic neostava.... mozno budem zla, ale ja by som postupovala na tvojom mieste, tak ako som ti pisala....ja by som po prvom - druhom teste sla za gyndoskou a dala si urobit hcg (ja som to tak aj spravila a stalo mi to 7 EUR) - jednak by si vedela na com si a hlavne si mohla nasadit Duphaston....ja viem, ze to nie je zazrak, ale mozno by pomohol, ved pre nieco sa len predpisuje nie zo srandy....ale teraz je to uz aj tak jedno....este mozno ako ja seba poznam - v taky cas panika - sla by som na pohotovost, tam by ti mohli urobit rozbor krvi a povedat ako je to s tvojim tehu a dat lieky....neviem, ci to na pohotovosti robia, ale za pokus by to stalo a ja osobne by som nevydrzala cakat a sla by som na pohotovost a snazila sa o to aby mi urobili hcg a dali lieky ak treba ....ale to je opat len moj nazor...v kazdom pripade velmi ti drzim palceky....

inac co sa mna tyka ten vcerajsi cesnak asi zabral a mne sa zatial ziadny herpes na puse neurobil, tak dufam, ze som to nezakrikla....😉 a dnes som volala o vysledky z krvi na vrodene vady - tak vsetko ok....som velmi stastna....dufam, ze to takto pojede dalej...este ma cakaju 2 testy a UTZ na 20 tt aj ked mi ho nechcu urobit v tej nemocnici kde som bola na 12 tt, lebo nemaju doktorov a preto beru len zeny so zlymi vysledkami krvy....takze dr. ma bude musiet poslat asi inde.... 😠 no proste nase zdravotnictvo....aj sa skoda rozculovat nad tym....

katkaajurko
23. apr 2010

bea super ze su vysledky dobre 😵

danielkabn
23. apr 2010

Bei,super 🙂 len tak dalej..
Tento vikend bude pestry,uz to vidim,zo Shaarky niekde cestou vypadne Teo 😀 😀 ,Govi sa nam bude vytesovat z kolajniciek,Hiva bude snazilkovat o sto tristo 😀 😀
a my ostatne budeme zasa len čakať na zázraky 😵 😵 😵 😵

beatab369
23. apr 2010

dakujem kocky 😉

vsetkym drzim tento vikendik prsteky....ako danielak pisala cakaju nas pestre chvilky.....tak nech to kazdej dopadne len tak ako si zela 😉

chcem sa spytat, mozno je to hlupost ale neviete mi povedat ci sa mozu v tehu lakovat nechty....
ja som si totiz konecne teraz po tych mesiacoch co som tehu prvy krat nalakovala, lebo by ste neverili ake bomba nechty mam 😀 ....to sa mozu gelove skryt.....to je na tehu super (aspon u mna).....ale neuvedomila som si, ci ten smrad nemoze poskodit babu ked ho dycham....lebo ten lak fakt strasne smrdel....ako vyvetrala som to hned, ale ked fakt neviem ci to moze nieco uskodit? hlupe ze, ale dobra rada by bodla 😉 😀

shaarka
23. apr 2010

bea, take "hlupe" otazky ta o chvilku prejdu, ked budes riesit dolezitejsie veci 😀 😀 😀
zatial sa riad instinktom 😉

katkaajurko
23. apr 2010

😀 bea ja myslim ze ziaden problem babo dycha plodovu vodu 😀

katkaajurko
23. apr 2010

shaar sa ochladilo tak sa malemu do zimy nechce coo? teda aspon tu je uz druhy den celkom chladno

shaarka
23. apr 2010

baby, vy ste srandistky 😀 dnes mame navstevu, nasho svad. fotografa, bude u nas spat. zajtra pridu kamosi - parik. a v nedelu by se chceli s MM pofotit kamosku tehulku 🙂 takze planov je dost, porod sa do toho nejak neda vpratat 😀 😀 😝 😉