Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

danielkabn
25. apr 2010

Govi,ja mám presne tento istý problém..a tiež sa snažím to všetko akosi nevidieť..ale to sa nedá,moje vnútro by vedelo rozprávať 😒 😒
aj mňa ta mrchana caka,mala by som dostat 5.maja..ale už teraz citim podobne pocity ako ty 😖 😖

govinda
25. apr 2010

danielka, ja si stále hovorím, že aj by sa dočkáme, jednoducho v to verím, len aby to tu už bolo 😉

danielkabn
25. apr 2010

no veď to,ten čas..keď si pomyslím,že ja budem mať v októbri už 30... 😒 😒

govinda
25. apr 2010

danielka, ja budem mať 30 už v júli 😒 😀

danielkabn
25. apr 2010

no ešte že ma predbehneš 😀 😀 😀

katkaajurko
25. apr 2010

presne viem o com hovorite..tiez sa nemam o tom skym porozpravat...bud uz maju deti,alebo este ani len nechu...alebo sa neznazia dlho a tak potom dostavam rady tipu-ze to je mojou psychikou...to by som chcela vidiet jednu inu na mojom mieste - so sialenymi cyklamy-furt po lekaroch ale po roku a pol bez najmensieho zlepsenia... a potom mam byt uuuplne fit????

govinda
25. apr 2010

katka, stále tvrdím, že kto to nezažil, jednoducho to nedokáže pochopiť ☹ . Samozrejme, nie, že by som to niekomu priala, ale také smutné súcitné prejavy spolu s vetou, že ono to raz príde ma vytáčajú do nepríčetna. 😠 😠 ☹ ☹ . Ja viem, že sú kočky, ktoré sa snažili aj 5 rokov a aj viac, že sú na tom mnohé kočky horšie ako ja, ale nikoho z môjho okolia takého nepoznám. No tu na koníku sa môžem aspoň vyrozprávať a porozprávať o svojich problémoch, veľa sa tu dozviem a vlastne všetko o ovulke, hormónoch, LF, BT a podobne som sa dozvedela až tu. Veď keď som minule kamoške, ktorá má 2 deťúrence hovorila, že si meriam BT a že podľa nej som mala ovulku, tak len na mňa vypliešťala oči, že ani len netuší, o čom hovorím. Tak som jej v skratke povedala, že si musím merať bazálnu teplotu a aspoň takto odsledovať svoj cyklus a na to mi povedala, že to si sama týmto spôsobujem tie moje cykly, lebo sa takto sledujem a že preto som ešte neotehotnela. 😠 😠 😠 . No a potom mi je do plaču a hneď sa prenášame do rozhovoru na tému, čo už môže dať malému papať 😠

katkaajurko
25. apr 2010

govi PRESNE toto som si vypoculax aj ja...

a este aj ked poviem-ze som to tuusila vacsinu zivota-ze budem mat problem - tak si vypocujem- ze som si to vsugerovala... ach jaj... a ked to pocujem z ust niekeoho kto sa ani snazit nezacal tak si v duchu pomyslim-ze neprajem nikomu nic zle... nie ze by nemohol mat deti-ale nech si to takto vyskusa taku dobu ako ja a potom nech hovori...

shaarka
25. apr 2010

baby, presne toto ma totalne privadzalo do zurivosti - ked mi niekto povedal, ze uz o tom vsetkom prilis vela viem, sledujem sa, stresujem a to je vlastne dovodom mojich problemov... 😠 😠 😠 take kecy ma vytacali 😔

danielkabn
25. apr 2010

baby,raz sa dočkáme..to si hovorím ja..ale ešte veľa slz potečie,našťastie máme modrého koňa 😀 😀 ,ktorý nám pomôže aspoň pschicky..keď už nie fyzicky 😝

govinda
25. apr 2010

sharka, takže nás aspoň ty vieš pochopiť, lebo si si tým prešla.
Ja mám pocit, že mi už z toho všetkého niekedy hrabe, ale čo narobím? Môj gyndoš aj endokrinologička odporúčali merať BT, lebo chcú vedieť, ako sa moje cykly vyvíjajú, tak musím merať, aj keby som nechcela.
Už mi dorazili bolesti na mrchu, len každú chvíľu chodím na vecko kontrolovať, či už dorazila, lebo ja nezvyknem mať najprv bolesti a až potom mrchu, ale vždy mi prídu bolesti až s mrchou, tak mi to je divné 😒 . No nech len už dorazí, aby prišiel nový cyklus a už sa naň teším. Teda dúfam, že nebude anovulačný 😠 . A drahému som akurát povedala, že ďalší cyklus už chcem byť tehula, tak nech sa snaží 😀

katkaajurko
25. apr 2010

baby co mate skusenost so stitkou - co je anti TPO a anti-Tg ? to mam hrozne nizke som zistila v papieroch.....

a viete co ? casto mi to hovoria ludia co su nechcem napisat hlupi - ale taky jednoduchsi - co by ani hormonom nerozumeli a radsej nestuduju-lebo aj tak sa z toho nevysomaria a potom im proste robi radost ked niekomu - kto potrebuje veciam a suvislostiam rozumiet robit dobre ked si ulavia vetou ze som si to sama sposobila.... 😒

govinda
25. apr 2010

katka, o štítke toho veľa neviem, aj sa hanbím 😎 . A kedy ideš k lekárovi? Nech ti to poriadne vysvetlí. Ja mám ísť v júni na kontrolné odbery a s výsledkami v júli na kontrolu, tak som zvedavá. Snáď dovtedy otehulkujem a budem u nej riešiť iné veci 😀

zuzu1111
25. apr 2010

ahojte baby...
este som sem prišla troška nakuknúť...Govi čo sa týka kožného, tak my s MM chodíme do nemocnice do Šace - je tam veľmi dobrá primárka, aj doktorka - v ambulancii sa striedajú. Iných poradiť neviem 😒
Baby presne vás chápem ako vám je -pri tých prechádzkach, keď sa to naokolo hemžilo tehuľami a mamičkami s kočíkmi, pri tých rečiach, že či už nechceme bábo atď....tiež som si to zažila...teraz sa straaaaaaašne teším....ale stále je tu aj nejaká obava. Dnes som v novembrovkách čítala o jednej kočke, ktorej len tak v 11tt doktor zistil, že bábätku už nebije srdiečko....a v pondelok ide na prerušenie tehu, ale ešte celý víkend myslí na to, že má v sebe mŕtve bábo...brrrrrr 😢 😢 😢 až ma zamrazilo, keď som to čítala.
Kati o štítke tiež veľa neviem 😖 .....

katkaajurko
25. apr 2010

zajtra rano idem ku svojej dokyne s papierom z centra... ze kazali doriesit mna 😠 ...kedze som zacala spinit-nebudu mi moct urobit vyter na kontrolnu kultivaciu ci som sa zbavila klebsielly... ☹

v stredu idem pre vysledky k obvodnemu-ci mam klebsielu aj v nose a hrdle... a potom sa uvidi...podla toho ci mi nasadia antibiotika alebo co....si pojdem vybavit laparku

tie hodnoty stitky mam vraj ok..tak ja uz neviem PRECO mi ten cyklus toto robi... PCO vraj nemam, stitku mam tiez ok..tak CO potom mi blokuje tu ovulku 😨

zuz to je hrozne :(s tou babou :((

verim,ze mas obavy..to je prirodzene..tiez by som mala...

zuzu1111
25. apr 2010

kati ty máš toho fakt teraz veľa 😒 .....dúfam, že sa čím skôr všetko vyrieši a ty budeš tehuľa

govinda
26. apr 2010

dobré ránko 🙂

katka, veru, keď sa sype, tak sa sype ... 😒

ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

Tak nech už rýchlo príde mrcha, nech môžeme začať odznova 😠 😀

danielkabn
26. apr 2010

Ahoj Govi,tak si klesla..to nie je fér,ja som ešte stále verila,že nás dnes prekvapíš ☹

govinda
26. apr 2010

danielka, no čo už spravím. Nech už len sa mrcha rýchlo rozbehne, nech to už mám za sebou a nech čím skôr snažilkujeme. Teda nech vôbec ovu príde, lebo sa jej budem musieť vyhrážať 😠 😠 😀 😀

danielkabn
26. apr 2010

Aj ty? ja sa jej tiež stále vyhrážam,ale vlastný strach mi nedovolí si ju odsledovať 😀
stačí,že som sa teraz trápila s kokmi..ja dúfam,že sa stane zázrak nejaký už..

govinda
26. apr 2010

no snáď aspoň tatranka nás zachráni tento mesiac 🙂

danielkabn
26. apr 2010

tento mesiac sa už končí,takže dúfajme,že vylepší štatistiku.. 😀 😀
ja sa strašne teším na máj,zbožňujem,ked vonku všetko vonia a kvitne a vtáčiky štebotajú a všetko je konečne zelené 🙂 🙂

govinda
26. apr 2010

danielka, aj ja dávam máju veľkú šancu - no je plodnejšie obdobie ako jar, máj? 😀

shaarka
26. apr 2010

ahojte, stav nezmeneny, 2v1 🙂 Dr tomu dava cas do stvrtka ("taaaak... davam tomu tri dni") 😀 ale ze zajtra od 13-18hod nech nie, lebo je na ambulancii 😀 😀 😀

danielkabn
26. apr 2010

Govi,máj lásky čas..to sa len tak bude hemžiť // 😀 😀
Shari,tak ešte vydržte..ale my sa už tešíme,teda myslím tu kočky na mk 🙂 🙂

hiva
autor
26. apr 2010

ahojte....ja takto 😉 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....netusim, ci ovula fakt bola alebo nie, ale je mi to nejak fuk....uz ma to nejak prestava bavit 😒 ... za par dni sa aj tak vsetko uvidi 😉

shaarka....drz sa 😉 ...fuuuuha...si ani neviem predstavit, co prezivas 😉 😵

govi...skoda ☹ ☹ ☹

shaarka
26. apr 2010

joooooooj baaabusky, tak ja by som vam velmi rada dopriala toto vsetko, co som zazila a zazivam ja!
je to brutaaaaaaaaal 😀 😀 😀

kerka13
26. apr 2010

ahojte babenky,
tak konecne som sa aj ja zaregistrovala na mk. tiez patrim k PCOs. doteraz som si vas vzdy len tak potichucku citala a brala od vas inspiracie, ako s touto pliagou bojovat.
o babo sme sa snazili od maja 2008. kedze nam to neslo tak som v oktobri nabehla k novemu lekarovi (od starej som odisla, lebo mi nevyhovalo za nou cestovat 60 km, a aj tak to bola taka neschopna stara klebetna babizna, ktora nic neriesila). ten mi vzal krv na hp. vysledky som mala dobre ale aj tak mi nasadil na 2 mesiace clostyl a duphaston - nezabrali. medzitym bol mm na spg, ktorý mal tiez v poriadku. v marci 2009 som podstupila laparku, bez drilingu, len skontrolovali priechodnost. opat nasadil clostyl a duphaston a opat bez uspechu. tak sme v oktobri 2009 nabehli do CAR v BA. tam mi Dr. spravil za 15 sekund sono a len tak medzi recou mi splechol, ze som jasna PCOs. povedal to s takou samozrejmostou, ze ako naco som k nim vobec prisla, ked je to uplne jasne a ze jedine cez IUI sa nam podari otehotniet. tak sme odtial odisli, ja so slzami v ociach.
potom som si zacala citat toto vase forum o PCO a zacala trocha viac tlacit na dalsie doplnujece vysetrenia, ze v com je problem a preco mam PCO. zacala som si merat bt. cykly som sice mala v roznych dlzkach ale v tych ktore som si merala som vzdy podla bt a aj podla prog. mala ovu. hp z celeho cyklu som mala uplne ukazkove, tak sme vo februari 2010 s mm isli do NEDU ze skusime lekarov na jednom mieste, nech vysetria stitnu a aj diabetes. vsetky hormony aj tam boli OK az na 2 a to anti TPO a anti TG, tie som mala jedno 5x a druhe 60x vyssie. zaver autoimunitna tyroiditída, nasadili mi hned Euthyrox 25 a vysvetlili mi, ze toto je dedicne, ze som sa s tym uz musela narodit a ze je to ako prirodzena antikoncepcia, lebo telo sa brani otehotniet aby sa plod neposkodil.
zatial to nechcem privelmi radovat, ale vyzera to tak, ze nam to konecne pomohlo, ale to uvidim az v piatok, ked idem k lekarovi 😎

kerka13
26. apr 2010

katkajurko, kedze ja som mala zvysene anti TPO a anti-Tg a mne vysvetlili, ze to je do buducnosti mozny nabeh na znizenu funkciu sz, tak u teba by to mohlo byt naopak. mne pomohlo nasadenie najnizsej davky euthyroxu

katkaajurko
26. apr 2010

baby ja som bola u gynda a normalne ma to prestava cele bavit... ja uz nevladzem...

spinim stale -tak mi kazala nasadit si ten duphaston aspon na 7 ni... 😨
brblala na to ze preco sme nesli do gyn-fivu ale do ferticentu... a ze co je to za centrum-ked si nerobia laparky 😔
a ze v nemocnici budem dlho cakat na termin... a ze ta klebsiela ani velmi nevadi... mam dojst na vyter ked nebudem spinit...
a zeked si dohodnem termin na laparku -tak potom..no a ked som sa spytala-ze ked budem mat vyter pozitivny a laparku vybavenu.tak ze proste si laparku "posuniem"..ako keby to bolo len tak...

a ze ona nevie posudit ci ten vasocardin neznizuje tu stitnu zlazu... ze na letakoch sa toho teraz popise alibisticky kvantum... ze ked chcem moze mi urobit folikulometriu akurat...

Hiva prosim ta- ako sa mam skontaktovat s dr.Orosom?