Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
5. aug 2009

🙂 su aj horsie veci, na mna ked to pride, nic a nikto mi neunikne, ale som viac na sladke, a z coho mas vlastne nervy, ked uz vies, co ti je?

pralinka25
6. aug 2009

ahojte babulky.
Pre tie ktore to zaujima tak som dnes bola na 11 DC na tej folikulometrii (uzivam clostil) a ako som tusila nic tam nevidel, tak mam prist este v pondelok. Ja myslim ze 1 tabletka clostilu je na mna malo.

jancos
6. aug 2009

ahoj prali, ty si to ako stihla uz ? uvidis v pondelok, ale uz si na dobrej ceste, nie? teraz 1 tabletka, na dalsi cyklus mozno dve a mozno aj dve ciarky 🙂

shaarka
6. aug 2009

prali, neviem, co su ti doktori taki tvrdohlavy, ved aj preto som raz neposluchla tu moju a dala si 2 tabl. clostilu... a Dr. sa tesila, ze jaka zvysena aktivita vajecnikov!
🙄

danielka, cau. mne to tiez diagnostikovala pred pol rokom az nova Dr., a to mam 30 rokov! a problemy mam od zaciatku (15 r.) a vystriedala som takmer 10 gynekologov!!! najprv som si myslela, ze vaginalne sono je novinka, ale nie je 😒

shaarka
6. aug 2009

ahojte piskotky,
tak 12.10. mam laparku 😖

jancos
6. aug 2009

super, to je den po narodkach paulinky🙂 to musi byt dobre znamenie🙂)

jancos
6. aug 2009

a uz vies u koho?ci len kto nahodne pride?

shaarka
6. aug 2009

tak dufam, ze dobre znamenie 🙂
neviem, spytam sa tej mojej Dr. - nakoniec si ten termin nepomylila, normalne ma zapisala na 12.10., ale pomylila si mna s este dalsou pacientkou, ktoru objednavala. ona je objednana na september. 😀 no hruuza. 😉 doktorov nepoznam, znamosti nemame...
ty mas niekoho konkretneho, koho by si chcela?

jancos
6. aug 2009

nie, vobec neviem, radsej nikoho
aj ked som pocula o dankovcikovi, ale mojej svagrinej veru moc nepomohol

shaarka
6. aug 2009

a co so svagrinou?

jancos
6. aug 2009

len pri prvom ju nechal vytrapit pri porode, lebo mal este tri dalsie a potom to aj tak skoncilo cisarskym a pri druhom, neviem, ci to bola jeho vina, ci nieco zaanedbal alebo nie, hovoria, ze to nemohol vidiet, ale narodil sa jej maly s vrodenou chybou a od februara minuleho roka su stale po nemocniciach. asi za to nemohol,ale mne sa to uz spaja s nim.

jancos
6. aug 2009

cchodila k nemu aj na utz, ale ze vraj sa to neda vidiet,tak neviem

pralinka25
6. aug 2009

jancos ty si to dobre vymyslela s tym ze na buduci mesiac by mohli byt 2 clostili a aj 2 ciarky 😵
Nechces byt moja gyndoska? Aspon by som sa niekam pohla 😉

veru shaari oni su skratka tvrdohlavy a velmo opatrny.

12.10. teda ides. Budem drzat palce. Co som citala tak babam to dost pomohlo.

shaarka
6. aug 2009

aka vrodena chyba? 😔

ja som napriklad chodila k jednemu primarovi, ked som mala 18. hovorilo sa (a aj hovori), ze aka kapacita, ze aky super. a na PCO neprisiel, len mi povedal, ze mam blby horm. profil. a prsia mi vysetroval pohmatom v lahu 😒 . a raz mi stisol aj bradavky, tie mi hned stvrdli samozrejme a ja so sokom pozeram nanho, ako sa smeje a hovori takym slizkym hlasom, ze "no teeeda, pekne reagujuuuu...!" 🙄

jancos
6. aug 2009

fuuj, humus niektori doktori 🙄
pozri ip

shaarka
6. aug 2009

doteraz neviem, ci to bol bezny postup, alebo nie...

danielkabn
6. aug 2009

Ahojte baby,ahoj shaarka..nervy mam furt,lebo sa bojim,ze sa mi v zivote nepodari mat deti.
Moja mama a segra nemali problem,obidve otehotneli bez vaznych problemov,len ja musim byt ta,co ma furt problemy.
Dnes som bola u noveho doktora a zistil mi zasa zapal,co ma dost nepotesilo 😉 ale aspon mi hned spravil vyplach a nasadil tabletky,co by som sa u stareho gyn.nedockala asi..
a co ma dost shocklo,ked mi robil sono,ze mam folikul pri vajecniku,co znamena,ze za tri dni bude ovu..tak aby som nato nezabudla...
uvidime,ale ak mi pridu mrchy,tak mi komplet spravi konecne vsetky odbery,ktore potrebujem a ktore mi doteraz nikto neurobil.
a lepsie keby neprisli vobec...minimalne 9 mesiacov...

jancos
6. aug 2009

asi pre neho bezny ☹

jancos
6. aug 2009

no super danielka, vidis, pojde to, len niekedy nie rychlo a keby to aj teraz nevyslo, raz to pojde.
shaari, ty si tu raz pisala nieco, ze duphaston je v podstate to iste ako agolutin ked mi neprisla mrcha napriek tomu, ze beriem duph a tehu nie som, moj dr ma dovolenku, nemohla by som si dat vela duph naraz a dostat to?

shaarka
6. aug 2009

mne tak moja Dr nakazala, aby som zjedla dnes 3 duphastony a zajtra tri.
a o 14 dni som dostala MS.

kolko dni si brala? kedy si vysadila?

jancos
6. aug 2009

brala som od 11. do 25. dna a potom som zvycajne na 28. dostala. /niekedy aj skor este pred vysadenim/. 28.dc bol pondelok a nikde nic. tehu testy uz padli za obet, aj ked som vedela, ze nic. na folikulometrii som mala nizku sliznicu, tak si myslim, ze asi preto to je tak, ze nic neprislo.

jancos
6. aug 2009

len teraz vaham, ci nieco zobrat alebo ist k dr co zastupuje mojho, lebo v sobotu idem na dva tyzdne do tatier, tak by som sa bez mrchy aj obisla, len zas, ked to nedostanem, je to pre vajecniky asi horsie, nie?

pralinka25
6. aug 2009

to bude tou nizkou sliznicou.
Skus alchemilku. Ta by mala byt na rast sliznice

jancos
6. aug 2009

dik pralinka

pralinka25
6. aug 2009

a kolko si nemala mrchu?

jancos
6. aug 2009

este len tento pondelok som mala dostat, viem, ze to nic nie je, len s duphastonom som to mala pravidelne, tak sa trochu divim a od septembra som uz chcela zacat tvrdo makat na babu a takto, neviem, ci sa to neposunie, ale az tak to nevadi

shaarka
6. aug 2009

jancos, ja by som isla do tatier a vykaslala sa na mrchu.
len ma napadlo, ze si mohla mat ovulku, myslim posunutu a teraz si este v lutealnej faze.
ja by som radila pockat 14 dni od vysadenia D a az tak ist po agolutin. alebo skusit ten D (3+3).

jancos
6. aug 2009

asi tak skusim, skoda, ze nemeram bazalku, co ☹ lemra leniva som.

shaarka
6. aug 2009

tak si od zajtra zacni merat teplotu. ked budes mat 36,8 a viac, tak si pravdepodobne v LF.
alebo vies co? radsej si urob dalsi test! 😵

pralinka25
6. aug 2009

ja by som sa tiez vykaslala na mrchu a isla do tatier a zacala ju riesit potom. Viacery doktori povedali ze treba mat mrchu aspon raz za stvrt roka.