Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

pralinka25
11. sep 2009

baba to teda neviem. Ale podla toho co pises tak ja si ani nemyslim ze mas PCO ked mas dobre hormony a ani cysty nemas. Podla mna to fakt moze suvisiet s niecim inym 😕

Teda vela svalov a malo tuku.... hmmmmm to malo tuku by som brala 😅

govinda
11. sep 2009

Ahojte kočky.
Tak som doma z laparky. Výsledky mi spôsobili mierny šok: žiadne PCO, žiadne cystičky. Všetko je priechodné, všetko normálnej akurátnej veľkosti, všetko ako má byť, proste na jednotku.
SOm z toho mierne rozčarovaná, pretož som si myslela, že mám PCO, urobia drilling vaječníkov, nasadí sa clostil a hotovo. A takto som opäť na začiatku, už ani neviem, čo mám teraz robiť. HP mám na nič, ale všetko ostatné ok. Tak ani neviem, kde mám začať ☹ . Asi by som sa mala tešiť, že mám všetko ok, ale prečo potom neovulujem a prečo čakám na mrchu tak dlho???

pralinka25
11. sep 2009

😲 baby to je sila. fakt potom nechapem na zaklede coho vas lekari vystresovali s PCO 😲
govinda a na endokrinologii ti robili vysetrenia? Mozno mas nejaky iny organ s poruchou a v nom je problem
mne vysetrovali stitnu zlazu a nadoblicky

govinda
11. sep 2009

no štítnu žľazu mám ok, teda tie hormóny ŠŽ sú ok. Brala som na ňu lieky do roku 2005, ale odvtedy je to v poriadku. Mne PCO stanovil lekár zrejme podľa ultrazvku, ale asi nie veľmi dobre. ☹

pralinka25
11. sep 2009

a tu nadoblicku ti nepozerali?

baba2288
11. sep 2009

tak toto je sila.nakoniec tato tema PCO zanikne.uz budu vsetky tehulky a ostatne sa dozvedia,ze PCO ani nemaju? 😕
govinda,a to ako Ti stanovili to PCO?mne to povedali na jar,lebo som mala perlove nahrdelniky.ŠŽ mam v poriadku.trochu sa mi vytvaraju protilatky,ale nic vazne.
a co budes robit govinda?ja momentalne teda cysty nemam,prvu fazu mam ok a vraj tam to stoji.ms nemam uz 1 rok.

pralinka25
11. sep 2009

baba a neskusala si nejake bylinky?Ja viem ze to neni 100% ale mne napriklad po gynexe a alchemilke aspon zacala chodit mrcha. Predtym ani za svet.

govinda
11. sep 2009

ja vlastne ani neviem, čo budem robiť. PCO mi stanovil môj lekár z ultrazvuku a preto som šla na laparku, kde mi mali robiť drilling vaječníkov, ale laparkou sa PCO nepotvrdil a z fyziologického hľadiska mám všetko ok. Hormonálny profil nanič. Teraz som volala jednej endokrinologičke, ktorá sa týmto zaoberá, ale má plno a nepríjma. Mákm zavolať o týždeň, budem hovoriť priamo s ňou a uvidíme, čo vybavím, čo nevybavím. Teraz sa mi zrejme nasadí Clostil a budem stimulovať, snáď zaberie aspoň to. Ja fakt neviem, som z toho mimo.

baba2288
11. sep 2009

kupila som si akurat aspon agnucaston.povedala som si,ze ked mi chce dat duphaston,tak kym mi ho neda,skusim tento prirodny progesteron.

baba2288
11. sep 2009

prali,ale ano,brala som uz vsetko.sarapis,soya izoflavon,gynex.to som bravala na jar.mavala som vtedy aj obrovske vajecniky s pocitmi,ze mi prasknu,obrovske bolesti som mavala.a po akupunkture mi zacal vytekat aj egg vytok a aj krcok sa mi zacal otvarat.ale aj tak z toho nic nebolo.bolo to fakt o nervy.a cysty.a teraz nemam vobec nic a som z toho jelen.

baba2288
11. sep 2009

podla testov vo folikularnej faze mam vsetko v norme, okrem LH,ten mam nizsi ako udali normu.

baba2288
11. sep 2009

a teraz tu citam,ze progesteron mam vyssi,ako udali normu. a teraz tu kukam,ze progesteron mam 1,5 a norma je 0,32-0,95. tak ten mam zase vyssi.zaujimave.

govinda
11. sep 2009

baba, odkiaľ máš tie čísla? Ja tu kukám do svojich výsledkov HP a progesterón vo folikulárnej fáze je 0,06-1,26 a v luteálnej fáze 2,5-25,0 - to je norma. Mne progesterón brali len v luteálnej fáze - teda podľa lekára, ja som samozrejem mala onovulačný cyklus, takže odber na 21DC je u mňa o ničom 😠

baba2288
11. sep 2009

z Lubochne mam tie normy.mam aj dalsie,ale tie som nenapisala,lebo su v norme.mne robili len fol.fazu.tak ja neviem.no nevadi.piste,neskor si to precitam.idem sa domov vyvalit,kupim si pribinacky a idem pracovat aspon na tom narastani telesneho tuku. 🙂 majte sa!

mireag
11. sep 2009

govinda, tak teraz mam chaos v tych odberoch. Ja idem na krv 22dc. Je to teda o nicom vtedy testovat, ci ako..? 😅
Inak super, ze ti nic nenasli. 😉 Nasadis clostil a to urcite zaberie. 😉

hiva
autor
11. sep 2009

caute.....odchadzam vikendovat, ale neda mi pogratulovat govi a babe.....super, ze nemate PCO 😉 ....je to velmi zvlastne, ale treba to brat pozitivne 😉

pekny vikend.

govinda
11. sep 2009

mireag, nie je to o ničom. Ale ak vieš, že ovulku máš niekedy 25DC, tak je fakt o ničom sledovať, aký máš progesterón v 21DC, keď ty vtedy nemáš ani ovulku 😉

shaarka
11. sep 2009

caute, tak ja len na skok.
prog. v LF je podla mojich skusenosti 3-50 jednotiek...

dnes som bola na UZV, Dr. mi povedala, ze vsetko to vyzera normalne.
normalne.
ale fotku mi nedala, vzala mi krv a na dalsi UZV mam prist buduci stvrtok.
som z toho uplne chora a smutna...
a viete preco?

lebo so mnou bola este jedna kamoska, v tom istom TT (dokonca 2 DPO pozadu) a ma krasnu fotecku, krv jej nebrali a na UZV ma prist az o dva tyzdne. 😔

sarafortuna
11. sep 2009

Shaarka nepanikuj! neboj, je to možno len kvôli tomu, že my s PCO sme trochu "rizikovejšie" 🙂 🙂 🙂
Nieže sa budeš teraz celý víkend trápiť....
Je jasné, že po nájdený dvoch // začnú iné obavy a stresy... ale ty si už v 2. leveli 🙂 🙂 🙂 kam sa aj my chceme dostať... 😉 a ked prejdeš druhým, príde tretí, štvrtí... a až do konca svojho života budeš mať o to "Malé" a neskor "o to Veľké" obavy.. 😉
Ked už mas //, tak už s týmto pocitom "strachu" budeš žiť celý život...to je proste materinská láska 🙂 🙂 🙂 alebo rodičovstvo. (??) 😉 😉

Koniec filozofovaniu! 🙂
Ozaj držím všetkým tehu i netehu palce...
caute

irsina83
13. sep 2009

Ahojte,

Chcem sa zapojit do tejto temy, pred tyzdnom mi lekar MUDr. Varga z Piestan povedal ze mam PCO, na sone zistil ze nemam dominantny folikul, mam uzku sliznicu maternice to vsetko suvisi s tym ze mam zvyseny testosteron a vdaka nemu nemetabolizujem kyselinu listovu a kedze mi tam nebrebieha ten proses tak v mojom tele mam zvyseny enzym monocystein ktory robi len saratapu a sposobuje potraty a razstepy... Takze som dostala vitaminy Femibion 800 Metafolin kt. obsahuje kys. listovu aby mi znizila monocystein.Budem ho uzivat dva mesiace a potom mi povedal ze mi da lieky na stimulaciu a rast vajicok. Len nerozumiem jednemu, menzes mam kazdy mesiac sice niekedy meska jeden-dva tyzdne, pred tym ako to mam dostat tak mam bolesti krizov a v podbrusku, zrejme mam predmenstruacny syndrom a mam samozrejme aj cyri vytok. tak nechapem tu spojitost s tym ked mi lekar povedal,ze nemam ovulaciu mozno max raz zarok ale preco mam tie bolesti s vytok? to neznamena ovulaciu? Som z toho nestatstna ale to bude ok... dufam...

sarafortuna
13. sep 2009

ahojte, jasné že to bude OK 🙂 😉 pri našej diagnóze potrebujeme veľa optimizmu, ba priam až ružové okuliare. Lebo podľa mojich doterajších skúseností je táto oblasť aj pre lekárov trochu neznáma, a čo funguje na jednu ženu nemusí na inú a pod. Myslím, že keď tak dá sa povedať PODROBNE odhalil tvoj problém, tak to bude ozaj OK. Ja som u svojho lekára už 5 mesiacov a on len čaká, že ako sa ustáli cyklus a zatiaľ mi môj problém definitívne nešpecifikoval, okrem toho, že vaječníky su polycystické... Tiež mi bolo povedané, že ovulujem max. 3 krát do roka - tento rok som zaznamenala až 1 ovuláciu. Ale ked sa nasadia správne lieky, tak to celkom funguje /vo väčšine prípadov/.
Držím palce a veľa trpezlivosti a pokoja - lebo v konečnom dôsledku je možno najdôležitejšia psychika...

irsina83
13. sep 2009

sarafortuna, dakujem za povzbudenie, budem potrebovat pevne nervy viem len zatial je to citlive a ja niesom pevna povaha, som dost citliva... Pana doktora mi vybavila svokra a pocula som ze je odbornik a ma vyborna vysledky ak by si hi chcela skusit tak ti zozeniem cislo od svokry. No neviem ci mi to urcil podrobne lebo som tam bola iba raz a zatial mi nebral ani krv ani cytologiu iked cytologiu som mala dobru este maji ked mi ju robila moja gyn. Vravel ze nabuduce cize v novembry...Len ma metie bolest vajecnikov a ciry hlien. to som doktorovi zabudla povedat.

este pripajam link na clanok od mojho doktora o kys. listovej:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

mozno to dakomu pomoze pri liecbe 🙂

jancos
13. sep 2009

ahoj irsi, neboj, bude dobre, ked mas dobreho dr, tak sa to da. tie bolesti vobec nemusia byt ovulacne, ked su kratko pred ms, tak asi ani nie su. skusala si merat BT? alebo mozes skusit aj folikulometriu, to je utz, kde vidis, ci mas ovulku, ale praktckejsie je asi BT.drz sa a nebud smutna 🙂

irsina83
14. sep 2009

jancos dakujem za povzbudenie. neskusala som si merat vsak ked mi dr. povedal ze nemam tak to stratilo premna vyznam.

jancos
14. sep 2009

ja by som to aj tak skusila, ale jasne, ze rob ako chces 🙂

irsina83
14. sep 2009

jancos, tak som to nemyslela len ma to po tej sprave ani nenapadlo. aka je teplota pri ovulacii? ja sa ani v tom nevyznam lebo o babo sa snazime od maja a aby ma vysetril dr. musela som ho oklamat alebo poviem pravdu ze som mala tucha ze daco nieje v poriadku...som to citila... a aj ty mas pco? ako dlho trva liecba?

jancos
14. sep 2009

liecba je rozna, to ti nikto nepovie, lebo pco je rozne. ja mam tiez, potom ti mozem napisat viac, teraz musim utekat. a teplotu ma tiez kazdy inu, pred ovu nizsiu, po ovu vyssiu. zatial sa maj pekne, potom sa ozvem

irsina83
14. sep 2009

ok budem cakat, je to velmi dolezite pre mna. dakujem 🙂

hiva
autor
14. sep 2009

ahoj irsina...vdaka za info o Femibione....ja ho zatial ale nehodlam pouzivat.....momentalne som po laparoskopii a mame 1/2 roka na prirodzene otehotnenie....takze uvidime.....ja by som ti tiez vrelo odporucala meranie BT....lebo podla toho, co pises, mavas spontannu MS a aj plodny hlien, takze kludne mozes ovulovat....ked budes merat teplotu, ta ti to spolahlivo povie....ak sa chces o tom dozvediet viac, odporucam navstivit http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt... ...na spodku stranky mas linky na dolezite informacie o tom, ako merat a ako hodnotit vysledky....urcite to stoji za to 😉

hiva
autor
14. sep 2009

inak chcela som sa Vas opytat, myslite ze 9 DC je moc skoro nato, aby bol na UTZV vidiet nejaky ten folik....pripadne uz dominantny?....lebo v stredu, na 9 DC idem ku svojmu gyndosovi na vyber stehov po laparke a tak som rozmyslala, ze by som ho poprosila aj o Ultrazvuk....myslite, ze to ma nejaky zmysel alebo je moc skoro?