Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mirm
12. júl 2009

shaarka, ako dlho sa uz liecis ak sa smiem spytat?

shaarka
12. júl 2009

HAK neberiem presne rok.
do februara som brala duphaston a potom som zmenila lekarku. nova mi ihned povedala diagnozu PCO a okrem toho ma poslala na sono prsnikov, vzala vyter na chlamydie, krcok, ureaplazmy, urobila hormonalny profil a poslala ma na vysetrenie stitnej zlazy. a do toho predpisala clostilbegyt.
takze liecna samotna len 4. mesiac.

shaarka
12. júl 2009

liecna = liecba

noe
12. júl 2009

shaarka - to mas pravdu, ze na liecbu a babo treba dvoch 🙂

papa, pekny vecer z Bruselu 😉

shaarka
13. júl 2009

bre ranko perlove zienky! 😀

mirm
13. júl 2009

dobre dobre 🙂
inak aj ja som zmenila lekarku, ta predtym na to ani nedosla ze co mi je, len sa cudovala ako mozem mat kazdy druhy cyklus hrozne bolesti a zrazu sa mi objavila hrozne velka cysta, ale ta nastastie je uz prec 🙂)

shaarka
13. júl 2009

mirm, ty mas aspon cyklus 😀 moja sa cudovala, ze nemam ziadny cyklus. ale keby mi neverila, tak som fakt zvedava, dokedy by sme cakali, aby videla, ze neklamem 😀 😀 😀

hiva
autor
13. júl 2009

ahojte....shaarka, citala som tvoju dilemu....ale rozhodla si sa tak, ako by som ti asi aj ja poradila....ked ovulka neprisla po dvojitom pregnyle, tak je tam asi nieco mechanicke....takze kym nebude laparka, je zbytocne pchat sa hormonami....este si mozes navodit nejaku velku cystu a to ti ozaj netreba.....kasli na to tento cyklus a po dovolenke sup sup k doktorke a dohodni si tu laparku 😉

ja si teraz akurat uzivam svoju "poslednu" mrchu 😀 😀 😀

inak neviem, ako dnesok prezijem....vecer idem na ultrasonograficke vysetrenie brucha (zaludok, zlcnik, slepak, ladviny, zlcovody a pod.) vramci preventivky, ktoru mi naordinoval moj obvodak...a kedze tam treba ist nalacno (odporuca sa predtym 24 hodin nejest)....tak dnesok musim prezit len na vode ☹ ☹ ☹

mirm
13. júl 2009

shaarka - ale MS mam len po liekoch, inak nist... a ovulku ani neviem ci mam....

shaarka
13. júl 2009

hiva, - takato preventivka??? tak to sa pojdem stazovat, ze mne nic take nepovedala. musim sa priznat, ze minule ked som prisla, tak mi povedala, ze spravime za april este preventivku, lebo este neodovzdala vykazy, tak mi napisala do karty, ze som u nej bola a plus este nejake vymyslene udaje. no srandovna je, ze?
dost ma to zarazilo, ale kedze problemy ziadne nemam, tak som suhlasila.

uuuuuuuuuuu!!! a a ake je to ultrasonograficke? je to nieco ine ako ultrazvuk???

hiva
autor
13. júl 2009

mirm.....ja by som na tvojom mieste skusila minimalne 1 az 2 cykly merat bazalnu teplotu.....nevadi, ak nezacnes hned od zaciatku....staci ak zacnes merat aj nejaky 14 DC....kedze nemas pravidelne cykly, predpokladam ze dovtedy aj tak ovulku nebudes mat....staci par dni na zmeranie predovulacnej teploty a pokial nastane vzostup teploty a bude sa drzat hore, tak mas indikovanu ovulku 😉 ....skus zacat merat hned.....ktory si DC?

shaarka
13. júl 2009

mirm, aha 😒 tak vitaj v klube

hiva
autor
13. júl 2009

shaarka....hej, je to presne ultrazvuk....bude mi behat hore po bruchu a sledovat 😉 ...inak nie je to uplne standardna preventivka....vsetko to zacalo tym, ze som k nemu nabehla ze mam PCO a ma ma poslat k endo a diabetologovi....a on prd, on ze vysetri vsetko sam.....takze dnes UTZV a este si musim najst cas na röntgen pluc a mozgu 😒 ....na tie pluca sa vcelku dost bojim....snad tych mojich 12 rokov fajcenia sa naprejavi ☹

shaarka
13. júl 2009

hej, hiva ma pravdu. nam perlickovym nepomoze nic tak dobre ako meranie BT.
hormonalny profil (HP) je sice fajn, ale pocas troch odberov nie je tolko vidiet, ako podla jedineho grafu so zaznacovanim teploty, spinenia, bolesti, hlienu a pod.

tak hej, rozhodla som sa nebrat clostil. aj tak ho doma nemam a recept mam z 18.6. (asi mi ho uz v lekarni nevezmu, ze?) ...takze budem bez, trosku sa vycistim (ved C aj tak ucinkuje aj po vysadeni, ze vraj) no a v strede cyklu uvidim, ci sa mi bude chciet ist zabit dovolenkovy den cestovanim a sedenim v cakarni. pregnyl tiez nie je sranda zohnat, tak asi bude lepsie si ho setrit na "polaparkove" cykly.

hivus, a co vravis na duphaston? nasadit 15.DC? alebo nie? velky vyznam v tom tiez nevidim, skor mam chut merat BT a skusit, ci za mesiac sa ovulka NAAAHODOU nedostavi sama.

shaarka
13. júl 2009

rtg mozgu? uf! to je teda dost husteeeee! a ze vsetko sam? to je krasne! taky Dr by sa mi pacil!
hehe 😀
na rtg pluc som mala aj ja ist, ale nejak zazracne som sa z toho vyvliekla. boli otrasne cakacie doby a ja som si v tom case nemohla dovolit presediet cely den u lekara. takze neviem, v akom stave su, ale tiez by som sa bala, ako to bude po 12 rokoch fajcenia 😀 (i ked mierneho, podla mojho usudku)

zajtra idem na krv kvoli SZ. mala som ist uz dnes, ale sa mi nechcelo vstavat. dufam, ze tam bude nejaka sikovna sestricka, co mi nedopicha cele predlaktie. 😒

hiva
autor
13. júl 2009

shaarka....duphaston na 15 DC by som asi nebrala....skor by som mozno pockala do nejakeho 20-22 DC ze ci ta ovu nahodou nedojde...a ked nie, tak bud nasadit duphaston, aby prisla mrcha alebo si potom zbehnut na vyvolavacku 😅

hiva
autor
13. júl 2009

on to zobral viacmenej aj tak, ze je dobre vysetrit komplet vsetko pred pripadnym tehotenstvom 😀 😀 😀 ....stitna zlaza aj cukor boli vporiadku, takze nevidel ziadny dovod posielat ma k endo a k dia....akurat som mala tusim zvyseny pocet tukov (tusim v moci) ...vraj je to normalne pri obezite...a navyse vecer predtym sme s manzelom zozrali kazdy 1 a pol pizze (akcia 2 + tretia zadarmo - no nezober to) 😀 😀 😀

shaarka
13. júl 2009

hiva 😀 tak s tou pizzou si dobra, mne je zle, len ked zjem polovicu, maximalne 3/4 a ostatne dorazi MM, plus nejake dve piva. a vyzera ako keby jest nedostaval. 😀 😀 😀

a ten tvoj Dr. pristupuje k tomu pekne, zodpovedne. ako keby sa on chystal na tehotenstvo 😀

hej, s duphastonom pockam. dokedy? ten tyzden po dovolenke skocim za Dr. na UZV a spytam sa asi jej. bud mi da ihned vyvolavacku, alebo povie, aby som zacala brat D. nie?
a ktory DC mam byt, ked idem na laparku?

hiva
autor
13. júl 2009

shaarka....tu laparku netusim.....podla mna je to asi jedno....tak ci tak je ten cyklus asi strateny....ale skor by som si tipla ze asi tesne po skonceni MS.....ale asi je to jedno 😒

a co sa tyka tej pizze, normalne mam dost zjest jednu, ale vtedy to bolo akurat po delenej strave....resp. toto bol zaciatok konca mojej delenej stravy 😀 😀 😀

a co sa tyka doktora, tak s nim som hodne spokojna.....je dost svedomity.....len keby nemal sestricku taku strasnu kravu....no fakt, horsiu zensku si ani neviete predstavit.....ked som bola u neho prvykrat, zrovna bol cas na preockovanie proti tetanu....tak nakazal sestriske, nech ma hned pichne....ona mi hovori: "chodte sa vedla pripravit" a ja na to ze: "kde sa to picha, do ramena?" a ona na mna iba zastekala: "Nie, do riti" - doslovne.....no tak ja som to brala ako ze si robi srandu, ze jasne ze do ramena.....tak som si teda vyhrnula rukav....a ona prisla a zacali mi nadavat ze ci som debil alebo ci nerozumiem po slovensky, ze sak mi povedala ze do zadku....no nezabili by ste ju 😠 😠 😠 ...strasna krava....normalne mam mindraky ked mam ist k nemu....hlavne kvoli tejto krave 😠

shaarka
13. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀 boze, to je strasne, aki ludia existuju! a ze zdravotna sestricka! no stelesneny anjel! 😀 😀

hiva
autor
13. júl 2009

keby nebol on taky sympos, tak uz davno hladam noveho s milsou sestrickou 😝 ....najlepsie je, ked ma henta puca dovolenku a on ordinuje sam....vtedy je to radost k nemu ist 😅 😵

kaciatko81
13. júl 2009

ahojte, dobra tema... ja ked som bola na pn po tom, co mi vysekali vsetky osmicky, tak sme isli s mm po kontrole u chirurga k dr, ze aby mi predlzila pn. plna cakaren chorych ludi, tak mm, ze nehrozi, ze predsa tam nebudem sediet, ze keby som este aj ochorela, tak by bolo vela. tak zaklopal, ze potrebujeme len predlzit pn. ste mali vidiet ten cirkus, ze si mam normalne sadnut do cakarne a cakat.... sa tam pekne vytocil (ja som na to nemala energiu), ale nakoniec sa nam to podarilo 😅

hiva
autor
13. júl 2009

juuuj babuchy....ja uz skapinam od hladu.....uz som dnes vypila asi liter vody....kazdych 10 minut chodim na WCko a kazdu polhodinu na cigu od nervov.....neviem veru, ako vydrzim az do tej 18:00 ☹

kaciatko81
13. júl 2009

hiva, neporadim... 😔 mne chce zasa poriadne trestat hlava, tak som zvedava

shaarka
13. júl 2009

hiva, a si si ista, ze 24 hodin bez jedla??? sa mi to zda krute a dokonca nemozne pre bezneho clovek - vydrzat. 😒

hiva
autor
13. júl 2009

no tych 24 hodin sa odporuca iba suchare a caj....no ale par hodin pred vysetrenim nic.....a este k tomu brat Espumisan 3 x denne 2 tabletky....ono vies, normalne sa chodi na to vysetrenie rano, takze celu noc bez jedla vydrzis....no ale ked ja idem protekcne o 18:00, tak je to trosku ine 😒 😀 😀 😀

eirin
13. júl 2009

Ahoj holky, můžu k vám?

kaciatko81
13. júl 2009

hiva, neboj, to zvladnes a potom mozes spratat dalsiu pizzu vecer 😀
ahoj eirin, jasne, ze mozes 😉

hiva
autor
13. júl 2009

eirin....jasne ze mozes.....ako?.....tiez PCO? ....preco?

kaci.....tak ta vecerna pizza je dobry napad....z Antolskej sa stavim rovno v Auparku a jednu si hned dam.....alebo mozno aj dve 😀 😀 😀 ....juuuj, az sa mi skuca zaludok jak o jedle hovorim 😒 😒 😒

simi71
13. júl 2009

hiva,hlavne nefajči.snežiš sa otehotniet a fajčiš.je to normálne?