Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dkethe
7. feb 2015

@evkag vuuu nesmierne gratulujem ze sa vam podarilo!!!!! Iplne mi tato informacia rozjasnila den. Zelam strasne vela zdravicka!!!

evkag
7. feb 2015

@6katka10 vsetko bude dobre, uvidis

evkag
7. feb 2015

@epa105 ja nemam ani hematom ani nic podobne, proste telo asi bojovalo s "votrelcom" v tele. Vo stvrtok mam dalsiu kontorlu, ale na poslednej bolo vsetko v uplnom poriadku, srdiecko kasne tlkotalo, zltok bolo krasne vidiet pri plode, ziaden hematom, maternica zväcsena. Duphaston je v tomto u mna kral! Takze verim, ze zvysok tehotenstva uz bude len ukazkovym 🙂

damarafrigg
7. feb 2015

@stellamaris ahoj, tiez by som sa rada pridala do sukromnej diskusie Pco. ďakujem

bayuska
18. feb 2015

fuuu pozeram, ze tu to fakt zije :D forum od 7.2.2015 a uz 700stran :D:D tak mi prosim poradte zienky, pri brani Duphaston ste mali niektora problem s akne ?

eri1212
20. feb 2015

Ahojte baby. Aj ja mam PCO a uz viac ako rok sa nam nedari. Teraz som po prvy krat mala Clostilbegyt. Mala som 2 foliky vo velkosti skoro 2cm. Ovulacia prebehla s poriadnymi bolestami brucha,ale dalo sa vydrzat. Po akom case by som si mohla spravit test? teraz je to presne tyzden. Mam krce v bruchu a pichanie,ale moze to byt aj PMS.

laleal
20. feb 2015

@stellamaris Ahoj,prosím ťa,pridala by si aj mna do sukromnej skupiny? Tiež mám PCO a veľa otázok pre žienky ktoré sa snažia s PCO o bábätko a aj pre tie ktorým sa už podarilo otehotnieť 😵 Dakujem 😉

mirusik1807
23. feb 2015

ahojte som tu nova pco mi zistili asi pred 2tyzdnami ked som sla gynde lebo mi 11dni meskala a dufali sme ze bude babo (snazime sa pol roka)a namiesto toho mi povedala ze mam pco co mi dovtedy ziadny iny doktor nepovedal zobralo ma to vobec som s tym neratala dala mi vyvolavacku a kazala uzivat nosifol a femibion po 5 dnoch mrcha dorazila tak mi predpisala duphosan dufam ze mi pomoze strasne chceme babo som rada ze existuje takato skupina kde sa dozviem o tejto diagnoze viac

maminkakatkadaniskova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dhabaida
25. feb 2015

Ahojte. Užívala som prvý mesiac 1tbl clotilbegytu, od 5 -9 dc, mám pco a nenarastol mi žiadny folikul, proste nič... Druhý mesiac mam užívať dve tabletky, aká je šanca, že sa niečo udeje? Ako vy reagujete na clostilbegyt???? Dakujem za každu reakciu...

johhanes
26. feb 2015

ahojte poradi mi niekto kedy by sme sa mohli snazit z priatelom o babätko ked som po operacii z PCO syndronom ?? dakujem 🙂

zufka10
27. feb 2015

@dhabaida ahoj, ja som napr. nijako nereagovala na Clostilbegyt. So žiadnou hormonálnou liečbou sa u mňa nič nepodarilo. Ale tieto veci sú individuálne. Ja som otehotnela len s vitamínmi a s homeopatikami (Inofolic, Mastodynon) no a teraz už máme maličký poklad viac ako mesiac doma 🙂

dhabaida
27. feb 2015

@zufka10 už 9 mesiacov beriem vkuse inofolic....2 sacky denne.... a nepomaha mi... :(

zufka10
27. feb 2015

@dhabaida mne tiež nepomohol bez Mastodynonu. Niekoľko mesiacov som brala len Inofolic a nič. Potom som pridala Mastodynon. Vybrala som jeden a pol fľaštičky a bola som v tom :D možno to nie je ani tým Inofolicom ani Mastodynonom...neviem. Skrátka v tom čase, keď som otehotnela som brala len tieto dve veci súčasne. Veľa som športovala a užívala si život. Hlavne netreba upadať do zúfalstva. Podľa mňa mi aj to pomohlo, že som na to celé prestala tlačiť a viac menej som sa zmierila so životom bez bábätka.

lucyannmary
3. mar 2015

@stellamaris mohla by som aj aj poprosit o pridanie do sukromnej diskusie PCO? dakujem mne dnes lekarka potvrdila ze to mam :( tak mam mnozstvo otazok a zaujimaju ma aj pribehy ostatnych snaziliek...

simon32
6. mar 2015

čaute baby .. 23.3. mam mat laparku ... niečo bližšie mi viete povedat o liečbe???

adik19
14. apr 2015

Dievčatá, nie je niekde nejaký súhrn, čo by som mala užívať na zlepšenie cyklu, mám ho dlhý a často aj bez ovu, podozrenie na PCO...myslím tak, že napr. pupalkový olej do ovu, vitamíny nejake, pretože sa bojím aby som si nenamiešala niečo, čo mi ešte uškodí :( A hlavne sa snažím doktorku presvedčiť, že ja PCOS nemáááám :D

malena123
14. apr 2015

@mirusik1807 len by som sa chcela spytat, podla coho sa diagnostikuje PCO? doktorka aj mne povedala, ze mam polycysticke vajecniky, ale len preto ze mam dlhe cykly? su na to nejake vysetrenia?

bayuska
14. apr 2015

@malena123 ultrazvukom, resp aspon mne to tak zistili aj potvrdili

simon32
14. apr 2015

@malena123 najlepšie je na potvrdenie laparoskopia 😉

bayuska
14. apr 2015

@simon32 ale tym to uz aj odstranuju, ci nie? To su tie slavne "prefuky"?

mmollyy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simon32
15. apr 2015

@bayuska ano najprv prefuky a potom ti odstrania cystu-y .

maminkajankapresov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dkethe
20. apr 2015

Baby, poprosim Vas o radu. Bola som na preventivnej prehliadke u gyn spolu s vag. ultrazvukom. Moj lekar je blb na entu, a tak som sa nic nedozvedela. Este tento tyzden idem k inemu lekarovi po ziadanku na kartu, takze ten novy mi verim VSETKO vysvetli... roky mi hovori ze mam PCO, a dnes povedal ze "vsetko je dobre" a na otazku s usmevom ci sa nieco zmenilo na mojom stave mi povedal ze NIC... Lopatou po hlave proste.
cize, 16.3. som mala poslednu menstruaciu, No a gyn. dnes ohlasil ze 1 folikul 9mm. To... znamena co z vasich skusenosti/vedomosti? Ze je vo mne mrtvo? posledny rok mam cyklus tak 34dni, inak cely zivot okolo 60 (proste 2 mesiace cca). Zatial teda nic...

hrmiona
22. apr 2015

@dkethe ahoj, ten 9 mm folikul je moc malý na to, aby prebehla ovulácia. Pregnyl na podporu ovulácie sa pichá od 15 mm, optimálne je keď má folikul 20-22 mm.

nika234
27. apr 2015

@stellamaris ahoj tiez by som sa rada pridala do sukromnej skupiny.tiez mam pco dakujem

budemmaminka
1. máj 2015

Ahojte baby, chcem Vás poprosit o akekolvek skusensoti, rady, viem ze je tu toho neurekom uz soms a snazila par stranok prelistovat a vcera som sedela nad kadejakymi forami a clankami o tomto probleme asi 3 hodiny.vcera soms a vratila od lekarky s tym zr mam syndrom polyc.vajecnikov.totalna rana pre mna.snazime sa s manzelom o babtko isce iba 3 mesiace, hlavyn dovod preco som tam vsak isla bolo ze uz od februara nemam kramy, minuly rok 2014 sm menzes mavala sice s meskanim ale normalne, tento rok som uz nedostala v januari som bola na vyvolavacke, prisiel vo februari a od vtedy nic.lekarka navrhla aby som v pondelok prisla va vyvolavaciu injekcia po nej by mrcha mala prist a ked pride zacneme s liecbouCLOSTILBEGYDOM plus odporucila mi kupit si v lekarni INOFOLIC.chcems a spytat baby mate s tymito liekmi skusenosti a je nejaka sanca s douto diagnozou otehotniet?uz som tu ttoho pocitala vela a pravdupovediac pozivivnych odpovedi bolo iba malicko, vacsina zien pise ze sa snazia uz roky a stlae nic alebo ked sa podarilo potratili, neiktore aj viacnasobne.som z toho zufala, nechapem z coho to mozem mat, obezina niesom, nefacim, v rodine to nemame....za akekolvek rady a skusensoti ci pozitivne tak aj negativne budem velmi povdacna.prajem vam krasny den

mishkab6
1. máj 2015

Baby, po Clostilbegyde a Inofolicu mam zvláštne pocity v podbrusku...mali ste to niektora? Jooj keby to bolo tehu... 🙂

evangelina0
2. máj 2015

Ahojte - mam taktiez PCO a momentlane ficim na clostile a duphastone, iniciativne som si doplnila infolic. po 1 mesiaci sa mi sice nepodarilo otehotniet :( z coho som velmi smutna, lebo sa snazime uz od decembra. Ale nabehla mi mrcha bez vyvolavacky - prvykrat od decmbra... Len mam taky problem - nespytala som sa lekara, ci mam v liecbe pokracovat aj tento mesiac (minuly som od 2. dna ms brala clostil a od 15. duphaston). clostil by som mala zobrat zajtra - no neviem a ku gynekologovi idem az v pondelok..mate niektore skusenost, podobnu situaciu? dakujem