Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
16. mar 2011

@hiva...hivus dík za info, mam opisane 😉
@leeena_4 ... ja som toho maliniku vypila za vedro 🙂 a stale nie som tehu ☹

hiva
autor
16. mar 2011

@timona ak test nieco ukazal, nehadzala by som flintu to zita 😉... on predsa len tak nezruzovie ten pasik z nicoho 😉 ... a ta citlivost az taku velku rolu nehra 😉... skus otestovat o 2 dni.... HCG sa zdvojnasobuje v priebehu 2 -3 dni 😉

hiva
autor
16. mar 2011

@amarena no co...dovolala si sa vcera dokymu? 😉 🙂

leeena_4
16. mar 2011

@mili78 a pomohlo ti to v něčem, aspoň?

mili78
16. mar 2011

@leeena_4 ...nie, aspon som nepostrehla...brala som malinik,kotvicnik,cerny rybiz....skoro rok som to do seba davala a nic

leeena_4
16. mar 2011

@mili78 hm, že bych si za ty dvě stovky koupila radši nějaké hezké náušnice? 😀 ty by mi udělali aspoň radost 😀

mili78
16. mar 2011

@leeena_4 ... ale tak vyskusat mozes, mozno tebe zaberu 🙂 mne nezabrali, ja som extra pripad 😀 jedna babenka mi tu pisala, ze 4 roky sa pokusali o dietatko a nic a zacala pit zeleny jacmen a chlorellu a este tusim nejake homeopatika a otehotnela 🙂 vies, kazda sme ina

timona
16. mar 2011

@hiva ďakujem asi skusim znova este...ale aj tak si myslim ze ten pepino bol chybny...

leeena_4
16. mar 2011

@mili78 tojo, každá jsme jiná a nikdy nezjistíš, co konkrétně ti pomohlo 😀

amarena
16. mar 2011

Caves,

@hiva, no nedovolala som sa. Budem skusat dnes vecer. 😕

amarena
16. mar 2011

Tak uz som sa dovolala. Dr povedal, ze to hcg by mohlo byt aj vyssie, aj na utzv by malo byt uz nieco vidiet, ale vraj netreba robit paniku. Dalej hovoril, ze uz sa mu stalo, ze jeden den nevidel na utzv nic a na druhy den uz ano. Dalsiu kontolu mam v podelok vecer. Snad sa dovtedy nezblaznim...

hiva
autor
16. mar 2011

@amarena ....no super... uvidis....nakoniec bude vsetko dobre 😉.... teraz uz len vydrzat do pondelka 😉 😀 😀 😀

amarena
16. mar 2011

@hiva, ved to, ze musim vydrzat a ani panaka si nemozem dat. 🙂

chlpacik
16. mar 2011

@amarena nakoniec to vyzera aj nadejne 😵 uz len cakanie to je na nervy totok, tak nech rychlo ubehnu dni 😉 ,drz sa

amarena
16. mar 2011

@chlpacik, diky, budem to musiet vydrzat, nic ine mi nezostava. Snazim sa nad tym moc netrapit, bude ako bude.

kaaaty
17. mar 2011

@katka.gzd ahoj kati ak si dobre spominam dnes si mala ist k tomu novemu dr. daj vediet ako si dopadla... 🙂

katka.gzd
17. mar 2011

@kaaaty no dobre sa pamatas.....bola som a uplne zbytocne pretoze mi sestricka oznamila ze predoslu noc o pol dvanastej jej doki pisal ze je chory...........takze sme precestovali 300 kilakov uplne zbytocne...nehovorim o hodinach v aute kedze len dnes rano v ramci blavackej zapchy sme sedeli 45 minut.....

no ja mam teraz ine veci na premyslanie.....uvazujem ze si zo mna niekto tam hore musi robit dobry den...........podstrcili mi pod nos uzasnu kariernu prilezitost ktora pre mna znamena super rast v kariere......zo dna na den mi doslova zmenili zivot.....a ja som to vzala...........a vzhladom na to budemem musiet babo minimalne o rok odlozit.....co ale neznamena ze sa nebudem dalej liecit.........

co ma privadza na dalsiu haluz co sa mi stala.....dnes som bola na 11tu aj u mojho dokiho na dalsej folikulometri a cuduj sa svete zazrak sa stal....aj ked ja teda predpokladam, ze to nebola nahoda......pretoze ked som telefonovala s tym novym, pytal sa ma kto ma ma teraz.....povedala som ze Hruzik...reakcia bola... "Petko???" takze predpokladam ze ak su znami, ze mu volal a varoval ho......pretoze dnes zrazu moj doki vedel kto som, co som, co mi je........prvy raz sa so mnou rozpraval ako s clovekom....a SAM OD SEBA, nie az po mojom naliehani ze to chcem prebrat........ZRAZU IDEME SKUSI NAJSKOR LIEKY........az potom nieco ine...to som od neho pocula prvy krat ......ZRAZU MI HNED PREDPISAL CLOSTYL......s tym, ze buduci tyzden pridem na agolutinovu vyvolavacku a od tretieho dna ho mam zacat brat a budem zasa behat na folikulometriu po dobu 3 mesiacov a uvidime ci budem reagovat.......a AZ POTOM skusime nieco ine....proste bol totalne vymeneny..........inak si to nevysvetlujem ako ze dostal varovanie od toho druheho......toto neni mozne takato zmena o 180 stupnov.......

takze vzhladom na to, ze sa uz pod tlakom udalosti poslednych troch dni, ktore mi nakomplet zmenily plany s tym babatkom uz tolko neponahlame, necham toto asi plynut.....uvidim co a ci mi spravi ten clostyl........za ten cas uvidim ako sa mi bude darit na novej pozicii, ktora ma na 100% teraz pripravi o vsetok volny cas....a podla toho sa dalej zariadime........

ako sa hovori: "ked chces boha rozosmiat, povedz mu svoje plany" 😀 a on ti postavi do cesty toto.......

natyi25
17. mar 2011

@katka.gzd katka, tak tvoj dnešný príspevok som prečítala takmer s jedným nadýchnutím 🙂 , teším sa s tebou, že ťa postretlo "šťastie v PCOčkovom nešťastí", tvoj kariérny postup vyriešil dočasne tvoju nedočkavosť na bábätko a aj doktor sa umúdril....Ti poviem, toľko dobrý správ 😉 , len tak ďalej, nech ide už teraz všetko podľa tvojich predstáv...v liečbe samozrejme naďalej pokračuj, aspoň budeš mať všetko pod kontrolou a keď príde ten správny čas na bábuško, pôjde všetko rýchlo 🙂 😅 tak ako si si to predstavovala doteraz

slivocka
17. mar 2011

@amarena V pondelok uz uvidiš maleho chrústika 😉

katka.gzd
17. mar 2011

@natyi25 zlata si dakujem......priatelova sestra sa mi smeje ze este najust otehotniem ked teraz menime plany 😀 ale ja uz to beriem tak, ze to co pride, prist malo a vsetko bude tak ako ma byt.........niesom veriaca ani nic, ale uz sa mi v zivote priplietlo do cesty tolko "nahod" ktore ma dokopali az tam kde som dnes, ze zacinam pochybovat, ze ja som strojcom svojho vlastneho osudu 😀

kaaaty
17. mar 2011

@katka.gzd Super tak hlavu zamestnas novou pracou a babo pride same... 😀 , inak to by ma pekne vytocilo si takto pocestovať a dozvediet sa ze dr. je chorý...No aspoň že sa ten Peťko zobudil a zacal ťa riesit...
Ja som si myslela ze pojdem 2x na folikulometriu a potom na IUI...no a zajtra idem už na piatu folikulometriu...foliky rastu pomaly...

katka.gzd
17. mar 2011

@kaaaty ale rastuuuuu to je supeeeeeeeeeeeer 😉 (moje za cely mesiac neurobili ani prd...)

kaaaty
17. mar 2011

@katka.gzd no presne takto reagovala aj dr., hlavne ze rastu...uvidim co povie zajtra na 16DC, od dnes nemam injekcie...od 3-7DC som mala clostil a 9-14DC merional injekcie...v pondelok bude 19DC dufam ze to uz budu foliky dost velke alebo prasknute a spravia mi IUI....
tak tebe držím palceky aj v novej praci ale aj pri tom clostile, verim ze budes reagovat lepsie ako ja

anksunamonka
17. mar 2011

ahojte tak máme výsledky zo spermiogramu a su velmi zle, 90% spermií je zlých a navyše prekračuje normu dobreho DNA spermii cize ani na umele ho nevezmu..... baby poradte, co robit? je nejaká nadej, ze by sa mu zlepsili spermie????? 😔 😢 😖

hiva
autor
17. mar 2011

@anksunamonka neviem ti presne povedat.... kazdopadne za pokus to stoji.... su tusim nejake vitaminove doplnky, Profertil, ktore su na to urcene.... ale su dost drahe 😉.... ale nemusis brat tie.... pozri si, len ake vitaminy obsahuju a potom tie si kup samostatne 😉

moj muz nemal tiez moc dobry spermiogram, sice nie uplnu katastrofu, ale nic slavne to nebolo.... potom si nakupil vitaminy a zacal ich poctivo papat.... a po polroku bol spermiogram ovela lepsi 😉... plus zacal davat pozor aj na dalsie veci... zacal nosit trenky, namiesto slipov, lebo vraj slipy su moc tesne a nepriedusne, co neprospieva tvorbe spermii 😉...

takze mozte to skusit 😉.... nieco malo by to hadam mohol. pomoct 😉.... kazdopadne chce to viac casu.... lebo tak aj samotne spermijky sa tvoria tusim minimalne 90 dni.... takze 3 mesiace su minimum 😉

katka.gzd
17. mar 2011

@anksunamonka fiha to ma mrzi.....ale ako vravi hiva, sanca na zlepsenie nejaka je....treba sa do toho pustit......drzim veeelmi paste

anksunamonka
17. mar 2011

@katka.gzd neviem Kati, práve som sa dočítala na nete, že ak sa raz DNA poškodí, už nikdy sa to nevráti späť........ zrútil sa mi svet, že teraz naozaj........... 😢

katka.gzd
17. mar 2011

@anksunamonka co vam na to povedal doki????? neverim ze nic.......treba sa pytat ucenych a povolanych co sa s tym da robit.......neverim ze nic........v dnesnej dobe urcite nie.........necitaj na nete dohady a odhady, bez za doktorom.......

erickaa
17. mar 2011

Ahojte baby, vyskúšajte Phyto Soyu, je tu o tom aj diskusia. Ale samozrejme, až ked nebudete clostilovať alebo inak stimulovať. Podľa mňa mne to zabralo hned prvý cyklus po clostiloch..

@amarena @timona baby, držím vám obom palce, a pevne verím, že je všetko na dobre ceste.. klop klop klop 😉

leeena_4
17. mar 2011

Čauky holky, tak to mám za sebou, jsem průchodná krásně . A vůbec to nebolelo, ten doktor je machr Jo a cysta se zmenšila na polovinu (po další mrše musí být pryč, jinak mi zkazí IUI). A mám už i výsledky krve na HP a mám hrozně nízké hladiny hormonů. Mám LH 1,2, FSH 1,5 a Prolactin 10,5.