Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd to je mi líto, ale držím pěsti, aby to už bylo brzo a posílám sílu, aby Ti to nebylo moc líto 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

natyi25
27. apr 2011

@katka.gzd jááááj, Katuš, škoda tých prvých úspešných folikov 😖 , ale neboj, ani sa nenazdáš a bude mimi na ceste...clostyl zabral prvýkrát, zaberie aj druhý...a ten už bude úspešný aj pre mimi, nie len pre foliky 🙂 držím silno palce pri ďalšom pokuse 😉

katka.gzd
27. apr 2011

@leeena_4 @natyi25 no tak moja blba nalada sa este prehlbila, sestricka mi napisala ze teraz ani recept na clostil nedostanem, vraj treba mesiac pauzu....a potom zasa....o tom som nikde nepocula...len ze 3 mesiace sa moze brat a potom 3 mesiace pauza....som z toho smutna ☹
a bojim sa tej priechodnosti...takto sa to cele len natahuje zbytocne...najradsej by som sla na tu laparku aj hned nech viem na com som.......

natyi25
27. apr 2011

@katka.gzd čože??? tak to ma mrzí, do kelu, ja som sestričke nechala aj clostyl aj pregnyl, že ak by niekto potreboval...no mohla som ti ho posunúť a naordinovala by si si ho sama 😖
ale nezúfaj, možno sa podarí aj bez clostylu...ako nám 😉 som živý príklad toho, že to ide 🙂 pochybujem, že mi zabral metformín, nakolko som ho užívala cca 7t a som v 6tt. Takže Katka, hlavu hore...!!!

katka.gzd
27. apr 2011

@natyi25 dik za povzbudive slova...no naozaj tomu neverim ze by sa zrazu moje telo nastartovalo same od seba.....na dalsiu sancu si pockame minimalne 2 mesiace...ja viem ze nic neni take cierne ako sa to zda ale dnes ma asi nerozveseli uz nic......keby som aspon vedela ze vnutri je vsetko v poriadku, bola by som kludnejsia, no po tomto nezdare sa obavam ze ta priechodnost predsalen nebude idealna.......

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd jojo, já o tom slyšela, bohužel to tak je. Ale někdo to dělá tak, že 6 měsíců v kuse a pak šlus, někdo 3 měsíce clostil, měsíc pauza a pak zase 3 měsíce clostil. Ale nesmutni, je spousta holek, kterým ten clostík nastartoval ovulaci, že ji měli ten měsíc pauzi i bez léků 😉 Ty si chceš nechat udělat ten drilling, nebo proč jdeš na laparku? průchodnost se dá zjistit i ambulantně, já na tom byla 😉

natyi25
27. apr 2011

@katka.gzd lahko sa mi utešuje, ja viem, trochu si posmútš, ale si silná a verím, že sa nevdzáš tak skoro a určite nie bez boja, keď máš pochybnosti tak skús vyšetrenie priechodnosti, kým máš mať pauzu s clostylom...na další krát budeš vedieť aspoň, na čom si a či sa oplatí brať ďalší clostyl...poprípade skúste aj ten spermio...nech máš pokoj na duši...

katka.gzd
27. apr 2011

@leeena_4 laparku radsej preto, ze ked najdu problem, vedia ho hned aj poriesit a aj keby ho nenasli tak sa da urobit ten driling, ktory niektorym babam pomohol....tak preto....mi pride ta ambulatna diagnostika len zbytocny medzikrok...(a bojim sa bolesti...to som ale posera, ze? pri laparke ma uspia a nic necitim...)

slivocka
27. apr 2011

@katka.gzd ja si myslim že aj tento mesiac budeš mať ovulaciu aj bez clostilu 😉 niektorí doktori to tak robia, clostil vraj v tele učinkuje dlhšie tak možno preto 🙂

katka.gzd
27. apr 2011

@slivocka bodaj by ste mali baby pravdu....tusim si aj ten teplomer kupim....a budem poctivo merat kazde rano

slivocka
27. apr 2011

@katka.gzd kup kup, ja som sa tak do toho merania zažrala , že ked som ostala tehu tak mi to rano chybalo. aj mm , sa pytal či už nebudeme merať...už sa v tom vyznal aj on 😉 pekne som si odsledovala že už je po ovulke a už som iba čakala na to kedy urobim test 😉

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd nemyslím si, že je to zbytečný mezikrok. Pokud chceš drilling, pak je lepší laparka, ale pokud ne, přijde mi zbytečné do sebe nechat řezat. Já jsem to řešila se svým gynekologem i gynekologem v CARu a ani jeden mi ten drilling nedoporučili. Nechala jsem si udělat jen průchodnost a vím, že průchodné vejcovody mám, takže to určitě nebylo zbytečné 😉 A pokud chci jít na IUI, drilling není potřeba a má i své nevýhody a rizika. On je jak tak pozoruji velký rozdíl, jestli PCO řeší CAR, nebo gynekolog. CAR neřeší projevy PCO a jejich zmírňování, ti PCO obcházejí IUI, nebo IVF. Gynekologové se snaží udělat maximum pro to, aby to šlo přirozeně. Je na každém, kterou cestu zvolí a pak jsou i různé postupy, ale nedá se říct, že jeden je lepší, nebo horší, než ten druhý 😉 Každopádně neboj, ovulka může klíďo přijít i bez clostíku, tělo si ho bude ještě pamatovat 😉 🙂

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd já jsem taky měřila, ale mě to tedy víc stresovalo. Je to super na zjištění ovulky, to je fakt výborná metoda a zadarmo, ale na poznání jestli je člověk těhu nebo ne, je ta teplota na h...o. a dost často ten graf "naláká" na vysoké teploty a člověk si myslí, že už už jo a pak přijde mrcha klidně při teplotě 37,2. Ale na ovulku je to super. A taky každá z nás to snáší jinak, někoho to stresuje, někomu to pomáhá, ale taky bych to na tvém místě zkusila 😉

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd jo a mě to vyšetření fakt nebolelo ani trochu 😉

katka.gzd
27. apr 2011

@leeena_4 ja si uz niesom ista ci ten driling chcem alebo nie...ty si jedna z tych co ho nemali odporuceny, no poznam kopu dalsich bab co nan nedaju dopustit lebo po nom otehotneli bez liekov....ak mi ho moj doki odporuci tak nan pojdem...ak mi tu priechodnost bude chciet pozerat ambulantne tak urcite nepoviem nie, no radsej by som sla na tu laparku nech to mam vsetko z krku naraz... (aj preto ze to robia v plnej narkoze) a aj preto, ze viem ze som zapal prekonala a ze je dost dobra moznost ze prichodne vajcovody nemam......natyi si chvalabohu tieto uvahy usetrila.....no mna to asi este potrapi

leeena_4
27. apr 2011

@katka.gzd já jsem z toho taky byla jalová a nevěděla, jestli jít,nebo nejít, nakonec jsem poslechla doktora, kterému věřím. Ale kdyby mi řekl, jděte, je to dobré a pomůže to, tak bych taky šla, to je jasný 😉 Důvěra v doktora je půl úspěchu. A pokud máš ještě podezření, že tam nemusí být vše v pořádku, tak ta laparoskopie to určitě odhalí detailněji, než ambulantní průchodnost 😉

chlpacik
27. apr 2011

@hiva v prvom rade sa vratte cely - v poriadku, hehe babatko zariadit nemozes, tak sa necham prekvapit, verim ze na mna nezabudnes 😀 😉

chlpacik
27. apr 2011

@natyi25 ja odpadnem 😵 gratulujeeeeeeem,
kto sa tu este pred par dnami stazoval, ze chce zvysit davkovanie metforminu? ze nezabera? 😀 😀 😀
hehe, tak teda zacinam verit, ze dokaze male zazraky, aj ked mna zarial neprekvapil, ale tak haadam dorazi stasticko do konca roka aj do KE (anksunamonka 😉 )

natyi25
27. apr 2011

@chlpacik dakujem 😅 neviem v akej miere pomohol metformín, brala som ho cca 2 týždne kým bola ovu, asi 😉 včera som ho vysadila a doprajem teraz tebe, nech zaúčinkuje, ved je najvyšší čas 😉

natyi25
27. apr 2011

@chlpacik dakujem 😅 neviem v akej miere pomohol metformín, brala som ho cca 2 týždne kým bola ovu, asi 😉 včera som ho vysadila a doprajem teraz tebe, nech zaúčinkuje, ved je najvyšší čas 😉

chlpacik
28. apr 2011

@natyi25 jeeej dik, si zlata 🙂neviem preco som si myslela, ze si uzivala 2mesiace, hmmm dva tyzdne tak to mozno bolo prirodzene ;), kazdopadne je to tam, a je uplne jedno ako, hlavne ze uz ste dvaja 🙂

natyi25
28. apr 2011

@chlpacik presne tak, je jedno, čo zaúčinkovalo....hlavne, že zaúčinkovalo 😉

tlucka
28. apr 2011

Ahojte kočky, pridávam sa do vašej skupiny Aj ja mám PCO. 😖
Zistili mi to pri laparke, na ktorej som bola 12. apríla. Po mimomaternicovom tehotenstve som prišla o jeden vajíčkovod a už vyše dvoch rakov sa nám nedarilo otehotnieť. Tak mi lekár odporučil laparku a chromopertubáciu. Vajíčkovod som mala nepriechodný, tak mi ho spriechodnili (snáď) a zároveň robili aj drílling vaječníkov. Mávala som v poslednej dobe anovulačné cykly. Teraz ma budú sledovať 3 mesiace, a ak sa nepodarí, doktor povedal, že mi idporučí už len IVF 😢
katka.gzd neboj sa lapraky, nie je to nič príjemné, ale určite to pomôže 🙂
Ja tomu tiež verím..
Teraz ako pozerám von oknom, preletel nad naším (aj susedovím) domom bocian 😅 Len by už mohol priniesť bábo k nám, susedia už majú 4 deti 😀

katka.gzd
28. apr 2011

@tlucka ahoj, vitaj medzi nami 😉 byt tebou tak sa teraz uz tesim pretoze si na najlepsej ceste za vytuzenym cielom, tym ze ti spravili driling a spriechodnili vajickovod mas super sance aby telo zacalo same od seba robit co ma....je tu kopa bab co po drilingu velmi rychlo otehotneli...tak ti budeme silno drzat palce aby ti to vyslo a ten bocian sa u vas zastavil....mame tu jar a jedna cerstva tehulka uz tu je, tak sup sup pridat sa k nej do klubu 😉

tlucka
28. apr 2011

@katka.gzd budem sa snažiť, aby to dobre skončilo 😀

chlpacik
29. apr 2011

@tlucka vitaj medzi nami, no dufajme, ze sa susedia uskromia so 4deturencami a toto príde k Tebe 😀

@katka.gzd kedy ides na laparku?

@natyi25 jj nech sa vsetko vyvija ako ma 😉

katka.gzd
29. apr 2011

@chlpacik netusim, este o nej neni rec, to len ja tak dumam o tom co bude ak sa nam ani na treti pokus nezadari...najblizsie ked pojdem k dokimu o mesiac aby mi predpisal zasa clostil sa ho na to budem pytat....
inak s radostou som dnes rano zistila ze trojkombinacia clostil pregnyl duphaston mala minimalne jeden pozitivny ucinok a to ze mrcha dosla bez vyvolavacky sama od seba, co ziram teda....dnes som 32DC takze ani nie moc neskoro.....v pondelok si zbehnem kupit nejaky kvalitny teplomer nech vidim co moje telo robi bez clostilu tento mesiac....

chlpacik
29. apr 2011

@katka.gzd ahaaa, takze tak dopredu si rozmyslala 😉 heh, no ale dobre zmyslas, dobre 🙂
juj, ako dobre s tym menzesom, ja cakam 30ty den a este nedorazila, a jake naaaadeje som davala, lebo min. mesiac mi dosiel metforminom, tak dufam, ze dojde aj teraz, ja uz chcem mat pravidelnu, bo inak ma nebudu moct riesit, sakra...

katka.gzd
30. apr 2011

@chlpacik ake maju s tebou plany aby som tomu rozumela? teraz dlhodobo beries ten metformin a caka sa na to az budes normalne menstruovat s nim a to je vsetko? aj ta sleduju ci ovulujes alebo ani to nie? akoto ze nebudu moct riesit? mozes mi to vysvetlit?

chlpacik
30. apr 2011

@katka.gzd Katka dpbre si pochopila, v centre mi doky povedal, ze musim metforminom najprv dostat sama menstruaciu, a az potom ak budem mat aspon 4krat za sebou pavidelne menzes a neotehotniem sa mam k nemu dostavit, ze vymyslime nieco nove. Metformin uzivam 7mes. v maji idem na 8mesiac 😖 ... Aj mi povedal, ze ak by sa nedostavil menzes ani do napr.septembra, tak sa na neho mozem obratit. A tiez ako vtedy uz scitana zena som vyuzila vsetky poznatky, a hned sa ho pytala na laprku, driling ci ano alebo nie, ale mi povedal, ze ja nech na to zatial nemyslim, ze teraz mam nechat metformin, aby zaucinkoval. Bohuzial, niektoré zeny ho uzivaju aj cez rok, dva, co ma VOBEC NEPOTESIL. Ale na druhej strane chapem, ze ma nechcel podrobit "zbytocnym zakrokom"Aby si chapala situaciu tak musim obsirnejsie. Pred tym ako som sla do centra som na menzes brala dookola duphaston, vyvolavacky, provera(cca 3,5r.),potom som sa nastvala, lebo moja mi nikkdy, ale NIKDY neurobila ani folikul., az NA VLASTNU ZIADOST 😠 , potom som jej tvrdila ze moje priznaky smeruju na PCOS, a ona: ZE TO URCITE NEMAM! A ked som povedala ze idem do centra bola vyslovene rada, ze "sa ma zbavi" tam mi doky povedal, ze jej liecba bola nespravna! Zobrala som od nej kartu a teraz mam novu gyndosku, ale kedze mi stara dala vypis samozrejme nie ku dnu,kt. som od nej odisla, ale od noveho mesiaca,tak oficialne som mohla nastupit k novej az v aprily. Teraz v strede maja k nej idem, lebo mne v centre zistil okrem PCOS aj zapal, takze idem na vyter a prvykrat ma vysetri nova lekarka. Tak som zvedava, co mi ona povie. Co navrhne, ci cakat na spontanny menzes, alebo co dalej.
Na horsiu gyndosku ako som mala uz urcite nenatrafim, tak dufam, ze ma tato nesklame 😀

leeena_4
1. máj 2011

Ahojky holky,
nesu dobré zprávy: včera jsem byla 8DC na uzt, jestli zabírá stimulace a zabírá, vlevo je jeden folikul 13,5mm. V úterý jdu ještě na utz a jsetli dál takhle hezky poroste, tak mi rovnou píchnou pregnyl a ve čtvrtek jdeme s manžou na 1.IUI, už se moc těším 😵 , ale raději jen potichu, ještě se to klidně může pokazit.

@chlpacik to je neuvěřitelné ta tvoje doktorka, to bys jako měla čekat roky a roky a roky a pak když by to nepomohlo, tak zase něco jinéh roky a roky? To je hrozné, dobře, že jsi od ní pryč. Přeju, aby ta doktorka nová byla profesionální, rychlá a pomohla ti brzy k miminku. Jen jsem se chtěla zeptat, proč nechcete do CARu? Snažíte se takovou dobu, tam by vám k miminku určitě pomohli rychleji 😉