Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
5. nov 2014

@serenna30 😔 to je mi luto,tak kocko vzhuru do dalsiho kola! ideme tam aj my s @evkag 😉 lutealnu fazu mas dobru,takze cyklus nemas dlhy ako tyzden pred vyplatou.
Ja ani nemam tehu testy doma,vsetky som spotrebovala a ked vynecha mrcha,najprv pockam,ci nepride neskor,,,,,ono to testovanie ide pekne do prachov 😖

serenna30
6. nov 2014

@stellamaris teda celkem mě to vzalo tentokrát, aj sem si říkala, že už by to mohlo vyjít. V únoru to bude rok. Zůstali mi doma jenom ovulační testy, tak ty kdyžtak vypotřebuju tento cyklus a seru na to. Mám vždy duchy a pak přijde MS. Cyklus ok, ale podle mě je to zase díky clostylu minulý cyklus, jak ho neberu, tak se pak cyklus prodlužuje a prodlužuje. No uvidíme... 😠
@evkag jaké piješ ty čaje bylinkové? taky bych do toho šla...

chochar
6. nov 2014

@serenna30 Moc tobě i vám všema tady držím palce ať se zadaří co nejdřív...Vím, že se to lehce říká, když se ještě nesnažíme, ale nejlepší je vypustit to...🙂

smejlicka
6. nov 2014

ahojte baby náhodou nemáte niektorá skúsenosť z hormonálnou jogovou terapiou? dnes 36dc a menzes nikde :( pobolieva ma podbruško.

stellamaris
6. nov 2014

@smejlicka pokojne si zacvic,ja som pocvicila vecer a rano prisla mrcha. 🙂 po oneskoreni samozrejme.....

serenna30
6. nov 2014

@stellamaris taky se na chystam od pondelka, prej na PCO pomáhá @smejlicka

smejlicka
6. nov 2014

@serenna30 a budes doma cvicit? ja som si objednala knihu :D

evkag
6. nov 2014

@serenna30 nebud sklamana, raz sa to podari..........hore hlavu

evkag
6. nov 2014

@stellamaris joj zienky moje ja som delozovala najomnicku z bytu, taku spinu ste nikdy v zivote nevideli!!!! Fuj, cize nejae meranie tety a riesienie tehotenstva je mimo hru teraz ............ale nebojte sa zeny, raz to pride :-P

evkag
6. nov 2014

@serenna30 to mi namiesala jedna Pani bylinkarka. Je jedina uznana certfikovana bylinkarka na Slovensku. Co v tom je, ti neviem povedat. Mam pit dva denne pocas jednej hodiny, pijem jeden denne a mrach zatial stale prisla.

stellamaris
6. nov 2014

@evkag tak to musela byt spindura kvalitna 😖 my mame maleho plus tri macky,ale kazdy vravi,ze paradny poriadok.Ja spinu neznesiem a nechapem,ako tak moze niekto zit 😝

evkag
6. nov 2014

@stellamaris urcite si nikdy, ale ze nikdy v zivote nevidela taky zachod ako ostal po nich po troch mesiacoch!
Dokonca medzi postelami nasla dnes pani co mi bola upratat spinave hygienicke vlozky! v Bbne tri pekace s plesou vyssou ako pekace! blato, spina, smrad, fuj. Ja si vravim, ze som bordelar, ale u mna teda mozes jest zo zeme oproti tomu co som mala v byte!
a je 22:10 a manzel este niekde v Kosiciach montuje kamerovy system v nejakej restike, cize zas zaspavam sama...........

serenna30
7. nov 2014

@evkag @stellamaris kocky moje, diky za povzbuzeni. Jsem rada, ze Vas mam 🙂

evkag
7. nov 2014

@serenna30 @stellamaris zienky dnes sa ma "moje deti" v triede opytali , ci na rok dostanem piatacikov ked oni odidu. Tak vravim, ze pravdepodobne ano. A jeden z mojich ziakov, ze sak sli by ste na matersku nie? Ale asi nemozete mat deti ze, ked ste uz s nami 5 rokov? Tak ma stislo pri srdci 😢
Nemohla som nereagovat, tak som mu to normalne vysvetlila, kedze ich ucim aj Biologiu, tak sme taketo temy preberali v 7. rocniku. Potom sa chudak az hambil a ospravedlnil sa, ze sa ma nechcel dotknut.
Ale zabolelo to riadne .........

effkaa
9. nov 2014

@evkag mna sa deti v skole casto pytali, ci nechcem odist na matersku 😀 No co uz... matika im prisla asi tazka. Ale nevadi, onedlho idem tym mojim "krpcom" co som s nimi zacinala, ked mali 12 na stuzkovu a strasne sa tesim. A viem, deti su take uprimne zvedave, malokedy to vedia odhadnut dopredu, ze to cloveka zaboli. Asi ani netusili... O to uprimnejsie sa budu s tebou tesit, ked otehotnies, poznam to na vlastnej kozi. Drzim palce PCOckarky... 🙂

evka97
9. nov 2014

@chochar ahoj, chcela si nejaky pribeh, ktorej sa podarilo otehotniet 🙂 Mam PCO a po troch rokoch snazenia sa to podarilo. Mala som dlheee a nepravidelne anovulacne cykly. Ale nemala som ziadnu nadvahu a ani inzulinovu rezistenciu. Po Duphastone, Estrofeme, vyvolavackach...ma doktor poslal do CAR. Tam mi odporucili laparoskopicky drilling vajecnikov a nasledne par inseminacii. Inseminacie nevysli napriek velmi dobremu spermiogramu. Doktor v CAR skonstatoval, ze do uvahy prichadza jedine IVF. Ale na umele oplodnenie som sa este necitila. Zacala som brat Inofolic. Moj gynekolog aj po mesiacoch od drillingu skonstatoval, ze su moje vajecniky v lepsom stave. Po 15 mesiacoch od operacie som otehotnela 🙂 Uplne prirodzene, ale verim, ze pomohol drilling a Inofolic. A mozno aj dovolenka a to, ze sme vtedy kupovali dom. Povazujem to za zazrak a verim, ze raz sa to podari kazdej PCO-ckarke 🙂

chochar
9. nov 2014

@evka97 Teda dost jsi si toho prošla! Moc gratuluju k mimušku. Díky za dobré zprávy...já asi trochu naivně pořád doufám v přirozenou cestu... snad se mi zadaří. I vám ostatním držím pěsti! Ještě jednou díky!!! 🙂

evkag
10. nov 2014

@evka97 srdecne blahozelam

evkag
10. nov 2014

@serenna30@stellamaris zianky ja toho mojho muza zabijem! Vravim mu dnes rano clovece nieco sa deje, mozno to bude aj ovulka, patrilo by sa byt obcas doma. Jeho odpoved:" am si to do poradovnik". No nezadusim ho hned na rano?

boruska11
10. nov 2014

@evkag este nie, nech si zajtra uzije meniny 😉

serenna30
10. nov 2014

@evkag no holt bez sexu to nepujde, to musíš manžílkovi připomenout 😀 a už měříš bazálku? nebo jen tvůj pocit, že ovulka naskočí?

evkag
10. nov 2014

@serenna30 len moj pocit. Nic nemeriam, na zaciatku som stae zabudla a v strede cyklu zacinat sa neoplati ........... a terazked som nastupila po PN do prace, cista psychiatria.

evka97
10. nov 2014

@chochar veru som si nemyslela, ze ta cesta bude taka dlha 🙂 A niekedy ma prepadali depky, ale nakoniec sa moja psychika zacala zlepsovat, nebola som uz zufala a mozno aj to mi pomohlo 🙂

serenna30
11. nov 2014

@stellamaris @evkag baby, tak včera další 2 lidi na mě s otázkama "a kdy už budeš těhotná"? Nervy mám na tyto otázky sakra, co je komu po tom? 😠 😠 Už ani na ten sex nemám náladu...moje nervy 😨
Evkag chápu, že po PN to musí být masakr, já byla týden marod a budu se z toho dostávat do vánoc. Nejraději bych zachumlala pod deku a spala týden jak lední medvěd 😔

betkabl
11. nov 2014

Ahojte zienky....Som taky novacik medzi PCOckarkami 😝 ...Chcela by som pomoct podporit abo skratka pocut nieco pozitivne....Moj "pribeh" zacal ked som zacala brat HAK...po 7-mich rokoch som prestala brat HAK...nasledne sa mi zacal posuvat cyklus az prestala mrcha uplne...tak som sla ku gyndosovi,ten mi pichol vyvolavacku...dva mesiace na to mi spravili hormonalme testy,ulyrazvuk zvnutra a prisli na to,ze mam kraasny "perlickovy nahrdelnik"...beriem stadamet,kys.listovu a brala som 2mesiace aj Dvitamin....Mam uz jedno dieta,teda uz je pubertiak,ale mala som ho dost skoro 🙂 Prosim o nejaku radu ako pomoct tym mojim vajecnikom aby zacali fungovat ako maju..lebo by sme s mojim manzelom chceli este babatko...ako kazda mlada rodina..... Dakujem vopred

vreckovka2
11. nov 2014

Baby, ja som dnes odišla od lekára tiež s touto diagnózou - odporučil mi schudnúť a brať HAK, nech zmiznú nehormonálne prejavy - akné a vypadávanie vlasov, nech mám cyklus pravidelný. Mešká mi už teraz menštruácia tretí týždeň, tak ak to takto bude stále, och.....Schudnutie poriešim, len by som veľmi nechcela brať HAK. Beriete HAK ak máte tento problém? Otehotnieť by som chcela o také 3 roky až...

evkag
11. nov 2014

@serenna30 to sme dve........ navyse v noci kolegynka porodila druheho synceka, velmi sa z nich tesim,ale aj v dobrom zavidim.......

evkag
11. nov 2014

@vreckovka2 ja som brala HAK 10 rokov, Je dobra v tom, ze ti urdzia cyklus a vajecniky pracuju,ale v ramci otehotnenia nemaju vyznam. Kazda z nas ma ine priznaky, iny stupen PCO. Ty samam musis vediet co a ako. Ja ak by som nebrala HAK? vajecniky bymohli uplne zakrpatiet, kedze mrchu som mala 3 krat do roka.

evkag
11. nov 2014

@betkabl odporucam pevne nervy 😀 ale nie, tazko sa radi, kazda mame ine priznaky, kazdej nieco ine pomohlo. Su to baby, ktorym velmi pomohol inofolic, mne vsak nepomohol vobec. Su baby ktorym pomohol prefuk vajcovodov, mne tiez nepomohol vobec........momentalne skusame bylinky, tak tazko povedat.

vreckovka2
11. nov 2014

@evkag dakujem. no bude to narocne royhodnutie. doktor mi povedal, ze je to na mne, kedze to riesi len tie nehormonalne prejavy. Nerada by som HAK brala, ale mala som z doktora pocit, ze bol skor zastancom toho, aby som si ju dala predpisat.