Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

aadriankaa
13. júl 2013

ematko29 to je to ze ja pojdem aj na operaciu ale nik mi taku moznost nedal...len to co som pisala...teraz mi dali tu vyvolavacku schytala som zapal mocaku...taze urcite distanem haha

ematko29
13. júl 2013

@aadriankaa popýtaj sa o tom drilingu ginekologa. a skus sa ešte o celej veci pozhovárať čo by navrhoval aby si otehotnela.Kedy máš isť opäť k nemu?

petka154
13. júl 2013

dievcata potrebujem poradit.. zacala som si tento mesiac merat bazalnu teplotu a v strede cyklu kedy ma byt ovulacia mi vobec nesla hore ale skor dole a tak sa drzala asi 9 dni... teraz ked uz mam priznaky ze ma prist MS tak mi zrazu prudko stupla (z 36,5 na 36,9...) moze to znamenat ze k ovulacii doslo az teraz tesne pred MS? vobec tomu nerozumiem... ☹

aadriankaa
13. júl 2013

ematko29 o mesiac..ze sa mame snazit a ze dufa ze pridem tehu...ono ja naozaj velmi tuxim po mimcu ale mam aj noveho partnera a sme spolu 4mesiace...mimi chce ale no..chcela som sa dat do kopy podstupit liecbu...

ematko29
13. júl 2013

@petka154 och v tom ti neviem poradiť,možno niekto bude vedieť,ale ked ženy dokážu otehotnieť tesne pred alebo aj počas menštruacie,tak je to možne 🙂

petka154
13. júl 2013

@ematko29 tak je to nejake zvlastne... v utorok som bola na preventivke a gynekolog mi povedal ze pravy vajecnik mam lahko polycysticky (zopar malych cysticiek okolo 2-3 mm) a na lavom vajecniku som mala velky folikul (okolo 20mm) a povedal ze keby bol stred cyklu tak by povedal ze je to krasny dozrety folikul ale ze teraz pred MS to znamena ze to bude asi cysta ktora by mala pocas MS prasknut... takze teraz neviem ze co.. sam nevedel co to je... ale jeho prva veta ked som povedala ze sa snazime otehotniet bola: otehotniet je strasne tazke a s PCO este tazsie... a kedze sme len teraz zacali a moj cyklus je viac menej praviedelny tak to chce zatial nechat na prirode, ze ked sa do roka nepodari tak potom mam prist... ale odporucil inofolic...

ematko29
13. júl 2013

@petka154 vieš čo utekajte s mužom pod perinu ,možno ešte niečo stihnete 😀 pozri mne pri druhej dcere doktorka robila folikulometriu apovedala,že tento mesiac nič z toho lebo ovulka nebude aja som otehotnela 😀 takže nevidela presne čo sa tam deje.A podla toho čo ti lekár povedal a aj podla tvojej teploty usudzujem ,že je to skôr ovulácia

petka154
13. júl 2013

@ematko29 😀 😀 😀

kraskanz1
13. júl 2013

@aadriankaa a keby ste skusili zajst do nejakeho cetnra asi. reprodukcie oni ta tam nebudu hned umelo oplodnovat ale budu ti liecit tie vajecniky aby si prirodzene otehu a zvyknu mat aj jednodnovu chyrurgiu tak by ti tam aj ten driling mohli rovno urobit..

henika32
13. júl 2013

ahojte,ako je to s prefukom vajcovodov?Snažíme sa o mimco,už to budu 2 roky,mám 36 rokov,beriem Medocriptine 2 mesiac na zvýšný prolaktín,lekár mi odporučil laparoskopiu a že vraj sa potom može zadarit.Podstupili ste prefuk?Boli to?

lenmajka
14. júl 2013

@trezalka19 resp. áno,bola som na odbere na hormóny a nadobličky...

adapn
14. júl 2013

Ahojte baby, prave som nasla tuto temu a chcela by som vas poprosit o nejake rady. S priatelom sa rok snazime o babo, neuspesne.Cyklus mam pravidelny, + - 2 dni, ale kazdy mesiac. Lekar mi povedal ze zrejme nemam ovulaciu, na sone nenasiel ziadne folikuli. Dostala som Clostyl, 15.den pichnut Pregnyl. Prvy mesiac nezabral, teraz som dobrala Clostyl druhy krat a dnes mam 11.den. Na 15.den mam dostat Pregnyl. Clostyl vraj mozem brat len 3 mesiace. Potom musi byt pol roka pauza, tak mi povedal moj lekar...zatial mi nerobil ziadne ine testy, nic. Este uzivam Femibion 800.
Docitala som sa tu o Inofolic, viete mi povedat ci mozem zacat uzivat aj to, aj ked beriem clostyl?
No a z toho vsetkeho dedukujem, ze zrejme mam tiez PCO. Aj ked lekar mi to zatial takto jasne nepovedal..

evka97
16. júl 2013

@adapn ahoj. Inofolic môžeš užívať, je to výživový doplnok. Ale potom Femibion vysaď, lebo Inofolic obsahuje tiež kyselinu listovú. Počula som, že Clostyl sa môže brať iba 6 krát za život, 3-4 cykly a potom pauza. Nemyslím si, že máš PCO keďže nemáš žiadne cysty. Z časti sa to dá zistiť aj z hormonálneho profilu, ale definitívne PCO potvrdí až laparoskopia. Ale z krvi sa dá zistiť akú máš celkovú zásobu vajíčiek vo vaječníkoch. Volá sa to AMH. Ak je príliš vysoká hodnota môže to znamenať PCO. Inak nechápem načo ti pichal Pregnyl ak ti nenašiel žiadne folikuly. A tiež len tak naslepo pichnúť v 15. deň...

stellamaris
16. júl 2013

@adapn tiez nechapem,naco pichat pregnyl,ak ti po clostile nedozrievaju folikuly,v tom pripade nereagujes na clostil,mal by ti zvysit davku clostilu,ak nezaberie,netreba ti pregnyl..................
Inak ja mam pco,clostil som brala v jednom cykli,iba nezaberal.................

sofi88
17. júl 2013

@stellamaris ahoj, diagnostikovali ti PCO este pred otehotnenim??? ako sa ti podarilo otehotniet??

stellamaris
17. júl 2013

@sofi88 ahoj,ano,pco mi diagnostikovali pred otehotnenim v roku 2009,podarili sa mi prirodzene otehotniet 2012.U mna bol pricinou neplodnosti zvyseny cukor ( inzulinova resistencia),takze som zacala brat metformin a o par tyzdnov som otehu 🙂

ematko29
17. júl 2013

@stellamaris amôžem sa opýtať o aký čas si otehotnela,aked si náhodou mala problém s menštruaciou po akej dobe sa upravila akú dávku si brala?

stellamaris
17. júl 2013

@ematko29 tak problemy s menstruaciou mam dodnes,pred otehotnenim ( brala som vtedy metformin 500mg) mi dokonca menstruacia dva mesiace vynechala,ten metformin som nechala na 850mg zvysit a dva mesiace potom bol test pozitivny 😉
ako pisem,problemy s menstruaciou mam dodnes,pribrala som 15kil,ktore zhadzujem teraz.Kazde kilo navyse je problem pri pco....

ematko29
17. júl 2013

@stellamaris no ,lebo ja nemávam menzes iba s vyvolávačkou alebo hormonami,deti s klostilom 😀 .ateraz mi dala metformin 500vku brala som ho mesiac ,potom mi pichla vyvolavačku lebo mi menzes nedošiel atrebalo mi preventívu u ginekologičky.ateraz som zvýšila na 1000denne.tak neviemči pomôže.Podla lekárky je to hormonálne pcos.auž strácam nádej,že sa mi to upraví.

stellamaris
17. júl 2013

@ematko29 v takom pripade nech ta gynekologicka vysetri,najmä hormonalny profil,cele pco je o hormonoch.Niekde je problem,ci tebe metformin pomoze,treba ho brat aspon niekolko mesiacov.Ked mas pco,mas tiez tie cysticky na vajecnikoch ( nedozrete folikuly).S menstruaciou mam tiez problem,to neriesim vyvolavackou,lebo to nikam nevedie,treba zistit,kde je problem a ten riesit.Problem moze byt aj Insulin.resistencia,stitna zlaza a tak dalej.

ematko29
17. júl 2013

@stellamaris štítku mám v poriadku,vajíčka nedozrievajú.Cysty nemám.Ona mi tiež vravela,že metformin treba brať pár mesiacou,že 2mesiace je málo nato aby bolo vydno zmeny.no tak to som zvedavá čo sa z toho vykluje 😀

stellamaris
17. júl 2013

@ematko29 tak to mas problem s hormonami,doktorka nevie,kde je problem,tak to skusa s metforminom.Ak nepomoze,tak budes musiet brat hormony,aby ti vajicka dozrievali.U mna dozrel folikul,ked som dva mesiace nemala menstruaciu,iba po metformine,ten berem doteraz.Ta ovulacia prekvapila aj doktora,no zazraky sa deju 😀 Urcite pokracuj s metforminom.Ak mas nadvahu,skus schudnut....

adapn
17. júl 2013

@evka97 ahoj, no mne zatial ziadne taketo testy nerobil, len mi povedal ze mi nedozrievaju vajicky, nenasiel ziadne folikuly, tak na zaklade toho mi dal clostyl. a hned aj pregnyl.
zajtra idem na sono, tak som zvedava co tam najde. len problem je ze som uz v zahranici, a tieto lieky mi dal lekar doma. no a tu maju problem s tym riesit ma ak to zacal riesit niekto iny...takze sama neviem ci mi tu pomozu, alebo budem musiet cakat do novembra kym pridem domov :((

ematko29
17. júl 2013

@stellamaris tak dakujem,budem dalej brať,predsalen 2mesiac je este krátka doba.A čo sa týka nadváhy tak 8kíl by mohlo ísť dole.Ja som sa tešila,že mi po metformine nebude chutiť ,ale cítim sa super akoby som ho ani nebrala 😀 a mám strašnú chuť na sladké vôbec mi to neznížilo chute 😠

adapn
17. júl 2013

@stellamaris prvy mesiac som brala clostyl 2x1...a teraz druhy mesiac mi kazal 3x1...tak pevne verim ze to zabralo a ze zajtra na sone objavi aspon jeden folikul 🙂

evka97
17. júl 2013

@adapn mne prvé čo urobili bolo, že zobrali krv a urobili hormonálny profil na 3.deň, v strede cyklu a na 21. deň. Rozbiehalo sa mi to dobre. Na ten 3. deň som mala hormonálne hladiny ok, ale tie ďalšie to bola katastrofa. Zistili, že nemám ovuláciu a úplne zlé hormonálne hodnoty a tiež to AMH som mala vysoké, takže všetko nasvedčovalo, že mám PCO. Drilling vaječníkov mi pomohol aspoň v tom, že nemám cysty a pomocou Clostylu mi dozreje aspoň jeden folikul. Teraz som po 3. IUI a čakám na výsledok 🙂 To čakanie je strašné. Neviem či to má až taký veľký zmysel riešiť teraz, keď si v zahraničí. Možno by ti pomohlo vypustiť to do toho novembra, užívať Inofolic a ak ti ani teraz nedorastie folikul neužívať ďalej Clostyl, ale radšej počkať, kým prídeš domov a pýtať sa do nejakého Caru. A po tej laparke je omnoho väčšia šanca otehotnieť, aspoň pre nás s PCO. Skontrolujú ti či je vnútri všetko ok, tiež či máš priechodné vajcovody a ak ti tam niečo nájdu, napr. cystu, endometriózu, tak ti to hneď aj odstránia a hlavne urobia drilling ak je treba.
To je iba môj pohľad a rada 🙂 Držím ti palce 🙂

evka97
17. júl 2013

@kraskanz1 veru ani ja nechápem, prečo to riešia, až keď chce žena otehotnieť. Veď, keď sa to zachytí včas, tak sa s tým hádam niečo dá robiť. Inak to naozaj prerastie do PCO. A bola si aj na laparke, robili ti drilling? Lebo ja ešte do toho vkladám iskričku nádeje, že predsa len po nej mám oveľa väčšiu šancu. Tak sa to aj snažím využiť. Ale keď pominie účinok toho drillingu a neotehotniem, tak neviem čo ďalej ☹

kraskanz1
17. júl 2013

@evka97 Ano bola som aj na laparke aj driling mi bol robeny prefuky aj mi ankoniec jeden vajcovod odstranili ale aj tak nepomohlo az inofolic mi pomohol ale ja osm nakoniec mala zistenu aj inzulinovu rezistenciu co je pri pcos dost caste..

adapn
17. júl 2013

@evka97 dakujem pekne, aj ja drzim tebe palce 🙂
no budem to musiet riesit asi aj tu v taliansku, lebo doma budem len mesiac. a neviem ci by sa to vsetko stihlo. pockam co zajtra povie sono, a potom sa uvidi. a ak tu nebudu chciet robit mi vysetrenia, tak asi budem uzivat ten inofolic a snad pomoze...

evka97
17. júl 2013

@kraskanz1 ja tú inzulínovú rezistenciu mám ok, aj štítnu žľazu. Viem, že mnohým pomôže, keď schudnú. Lenže to nie je môj problém. Nadváhu nemám. Určite by bolo premňa ľahšie schudnúť ak by som mala nadváhu a tým by som si pomohla, ale takto...Ten Inofolic je asi fakt zázrak 😀 Od budúceho cyklu s ním začnem 🙂