Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sofia2008
10. aug 2009

ahojte, az teraz mam cas vam odpisat...takze laparku nepotrebujem, pretoze u nas ma problem hlavne manzel atd...vvysledok toho celeho je, ze mame este tri mesiace a ak sa dovtedy nepodari, tak sa mame vratit do centra...tak to mam vlastne napisane aj v sprave z centra, hlavne mam brat stale metformin...vravel, ze laparka je ta uplne posledna moznost a ze mame byt trpezlivi, lebo metformin beriem len tri mesiace a to je malo...tak uvidime 🙂

shaarka
10. aug 2009

sofi, takze ty normalne ovulujes?
a nedari sa vam len kvoli spg?

pralinka25
10. aug 2009

ahojte babulky

tak ja som dnes bola na folikulometrii na 15 DC. Povedal ze nieco male tam vidi ale nic dozrete. Ze mam pockat na dalsi cyklus a v dalsom cykle zacat uzivat zas po 1 tabletke clostiliu. Snazila som sa ho presvedcit nech mi da dva ale bez uspechu. Kurnik taka som nasrana. Tak vidi ze to nezabera a aj tak mi davku nezvisi. A kedze moje cykly su 30-40 dnove tak sa nacakam. 😠 😠 😠

hiva
autor
10. aug 2009

jasne....to sa stava....tiez ma z toho slak poraza 😒 ....ale clovek si nevyberie....aspon tie nase deticky pridu do pekne zalozenej a dobre zabehanej rodinky, a nie do takej narychlo pozliepanej, ktora mozno nevydrzi ani kym dieta nastupi do skolky 😉 😀 😀 😀

inak minule som volala s jednou kamoskou...im sa tiez dlho nedarilo babetko....nakoniec po Clostyle sa im podarilo (neviem, aku mala diagnozu)....ked mal maly 9 mesiacov, rozhodli sa skusit pracovat na druhom babetku....a booom...podarilo sa na prvu supu a rovno dvojicky 😵 ...a najlepsi je termin porodu: 24.12. 😵 😵 😵

len keby sme sa my aspon tej prvej ovulky dockali.....strasne ma serie, ze som tento mesiac nemerala BT....31 dnovy cyklus - to mohol byt kludne aj ovulacny 😅 😀 😀 😀 ...akurat ze sme sa moc nesnazili....a navyse este stale som na antibiotikach, takze dobre ze nie som tehu 😝

shaarka
10. aug 2009

prali, to ako keby som tu moju pocula.
a vies, ako som sa ja vtedy rozhodla... brala som dve. a vies co? Dr bola nadsena, ze aka aktivita vajecnikov zrazu! tak som hlesla, ze, viete, ja som brala dva clostily... a zatvarila som sa uuuplne najnevinnejsie, ako som vedela. a ona na to nic.
a dalsi cyklus vies co? povedala, ze mam brat jednu!!!
osrat takyto pristup.

ale zas kvitujem, ved ovu nebola, takze kaslat na to.

mas na vyber, prali... nemerias BT?

hiva
autor
10. aug 2009

sofii....a ty mas PCO na oboch vajecnikoch alebo nie? A mavas ovulku? 😕

prali - hlavu hore....mohlo to byt aj horsie 😉

inak moj predchadzajuci prispevok bol na shaarkin predposledny odkaz - nejak som si nevsimla, ze uz je aj dalsia strana 😅

shaarka
10. aug 2009

hiva, tak budes merat teraz.
a preco si vlastne nemerala? z lenivosti?
ja prave koncim s meranim. este pockam, kym mi FF odznaci ovulu a dovidenia konik.
aaaale nie. s konikom nekoncim.
len skoda, lebo mam u FF zaplatene VIP 😀 😀 😀

shaarka
10. aug 2009

jaaaaaaaaaaj, uz viem, preco mi FF vyznacil ovulu. ved preto, ze som VIP, mam protekciu a neplatia na mna tie prisne podmienky. ovulu mozem mat aj ked nemam prilis vysoky vzostup teploty a potom mozem mat aj pokles, ale on mi proste tu ovu venoval. za ten poplatok 😀 😀 😀

shaarka
10. aug 2009

akoze dobre mi hrabe.

hiva
autor
10. aug 2009

shaarka....ja mam tiez VIP ale zatial som si ho moc neuzila.....nechcela som merat pocas dovolenky....tam som stavala okolo 9:00 ale inak doma vstavam denne o 5:00....takze asi by to moc zmysel ani nedavalo.....teraz jednoznacne zacnem....len musim zohnat teplomer 😅 ...ten posledny mi manzel rozbil, ked si umyval zuby 😀 😀 😀

shaarka
10. aug 2009

ved jasne. ani ja som pocas dovolenky nemerala poriadne, lebo sme pomaly kazdy vecer nieco popijali a rano som nechcela budit MM na budik... teraz mi trosku tie teploty chybaju, ale nevadi.
v kazdom pripade v piatok testujem, lebo ideme zurovat na chatu. 😒

citala som na Fb, ze ste niekde boli... na festaku?

a sofi, odpovedaaaaaaj. nech vieme, ci mas ovulku alebo nie. to nas dost zaujima, teda! 😀

sofia2008
10. aug 2009

ale ved nemam ovulkuuuuu...som to uz pisala, len prekne folikuly, ktore nepraskaju 😀

shaarka
10. aug 2009

sofi, prepaaac. ja si nemozem vsetko pamata. ved uznaj.
takze ovulu pindulu mas. ok, zapisujem.
no aaaaa preco nepraskaju? lebo nemas pregnyl? LH?
a nebolo by lepsie, keby ti pregnyl dal a skusil, ci praskli? lebo ked nie, tak na tu laparu musis ist! 😒

sofia2008
10. aug 2009

ale ved ja sa nehnevaam, ja len srandujem...no hej pichnu mi Pregnyl asi az v centre...teraz neviem, ci mam vobec brat este tie tri mesiace Clostil...ci nemam brat uz iba metformin a Duphaston a pockat do novembra, kedy pojdeme do centra...ked mne nechce ta moja gyn pichnut pregnyyyllll... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

shaarka
10. aug 2009

sofi, donesies ho a presvedcis ju.
alebo nech ti pichne niekto iny - ved staci mat UZV potvrdene, ze ano, mate 19 (a viac) mm velky folikul... a sup.

sofia2008
10. aug 2009

joj ked ja sa bojim 😖 len je skoda tych folikulov, ked maju na 12 den 2,2, 2,4mm

shaarka
10. aug 2009

cm, nie?

pralinka25
10. aug 2009

shaari a ty teraz do laparky nic neberies?

hiva
autor
10. aug 2009

shaarka...hej...boli sme v cerveniku ...original to bolo zalozene ako druzstevne folklorne slavnosti...ale nastastie sa to rokmi zmenilo...bola Tublatanka, Gladiator, zona A, Horkyze Slize, ACDC revival, atd....bolo super hoci som brala ATB a nemohla pit, riadne som si uzila 😀 😀 😀

Sofi, podla mna pokial neskusis ten pregnyl tak nebudes vediet.....treba to skusit....ak ani ten nezaberie, tak jedine laparka 😉

sofia2008
10. aug 2009

joj ja som blba, jasne, ze cm 🙂 ja uz na laparku nepojdem, my ideme uz priamo na umele...ved v novembri uvidime, co nam povie dr. v centre 🙂

hiva
autor
10. aug 2009

OK sofii....tak drzim palce, nech sa Vam to podari 😉 Keby sme mali dost nasetrene na umele, tiez by sme to asi skusili.....ale kedze nemame, ideme na to lacnejsou cestou a uvidime, snad sa nam podari prirodzene 😵

sofia2008
10. aug 2009

Dikes hiva 🙂 ale my nemame nasetrene na umele, ved tri pokusy preplaca poistovna, tam sa doplaca iba za tie injekcie a to stoji okolo 12 tis byvalych Sk..no uvidime...ale vam ostatnym drzim palce na laparku, raz sa nam to vsetkym podari 🙂

shaarka
10. aug 2009

sofi, tych 12 tis. by som brala velmi velmi velmi s rezervou 😀 35 je taka realnejsia suma 😉

sofia2008
10. aug 2009

no dam vam vediet 🙂 mame nieco nasetrene, tam to je asi taky naozajstny dovod, kde tie peniaze minut 🙂
shaarka, myslis, ze by som este mala brat clostil do novembra alebo sa mam na to vybodnut, ja tej svojej lekarke neverim, neviem, ci este potiahnut tri mesiace s nim alebo bez,bojim sa,aby sa mi nezacali robit cysty, ved jedna sa mi uz urobila a to hned pri druhom baleni...

cukor
10. aug 2009

ahoj sofi.tak ja som bola uz 2x na IVF....a tak len pre zaujímavost injekcie gonal alebo puregon ma vysli okolo 22 tisíc a potom este lieky......tych 25 tisíc je potrebnych..takže všetko poistovna neprepláca......

shaarka
10. aug 2009

sofi, to je prekerna situacia. naozaj neviem, co by som robila.
ak ste obaja uzrozumeni s IVF a mate aj peniazky a velmi velmi chcete babo, asi by som sla na IVF.
ale ak sa na to az tak celkom necitis (je to dost makacka, to IVF), tak by som skusila este clostil.
aky mate spermiogram?

(nechcem ta nabadat na zle veci, ale brat clostil jednu denne, chodit na UZV a potom si dat od niekoho pichnut pregnyl sa mi vidi lepsia alternativa, ako ist na IVF)

shaarka
10. aug 2009

a plus ICSI a mrazenie... a pripadne KET, atd...

cukor
10. aug 2009

a shaarka ma pravdu....to IVF....je to dost naročné....

sofia2008
10. aug 2009

lenze my mame velmi zly spermiogram ☹ preto to ivf...mne povedal lekar v centre, ze ja mozem normalne otehotniet, lenze manzel je na tom zle, to mi uz povedali traja gynekologovia, ze u nas je problem manzel ☹ cukor, dik za info...mozno sa vam zda, ze sa ponahlam, ale my na dalsi rok na jar odchadzame do zahranicia dlhodobo, tak chcem dovtedy vyskusat co najviac sa da...tlaci nas cas ☹

shaarka
10. aug 2009

neeee, sofi, rob tak, ako citis, ako sa citite obaja.
myslim, ze nie je preco sa ospravedlnovat. velmi ti to prajem!