Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
19. okt 2011

@bosorkajarka metformin beriem od 1.10.2010, davka 1500mg na den az do maja 2010. Prvu "prirodzenu menstr." som dostala koncom marca, ale druha prisla az po 50dnoch v maji...
Tato skutocnost smerovala k tomu, ze mi endokrinologicka zvysila davku. Povodne chcela ist cez 2000na den, ale ukecala som ju, ze staci 2x850mg na den a vcul zabralo. Od juna mam cca 35dnovy cyklus.
V podstate mne cyklus zacal upravovat po 6mesiacoch, podla mna je to dlha doba, ale kazdy je individualny pripad. Mne osobne povedala endokrinologicka(ona mi metf. predpisala)ze osobne sa jej nestalo, ze zeny po takej dobe neotehotneli. Ale pripisuje to aj tomu, ze moja IR bola v norme, ze vacsina pacientiek ju mala zvysenu a tie otehotneli max. do pol roka.
No ja rada papam, a dost sladkeho pojem(nevydrzim ani den bez sladkosti) 😒 takze ja osobne som neschudla, ale napriek tomu kolko pojem by som povedala, ze vaha je stabilna, inak by sla urcite hore...
Niektore zienky tvrdia, ze o 2-3kg sli dole, moze to byt tym, ze zaciatok uzivania vyvolava nevolnost,nechut atd.
Ja ani neviem, zeby tu bola niektora, co ho uziva tak dlho, lebo tu zienbky na fore s metf.otehotneli do 6mes. 😀

sofia2008
19. okt 2011

@chlpacik no tak sa urcite podari aj prirodzene 🙂 😵

dadenka111
19. okt 2011

Ahojte baby, som tu nova a mam novozistene PCO. Bez HAK som od 2007, skusame stastie s partnerom uz dooost dlho. Zacala som mat podozrenie, ze nieco nie je v poriadku. Moj gyndolog mi kazdy rok robil vysetrenie aj sono a vsetko bolo v poriadku(podla neho 😠 ). Som sa rozhodla, ze je cas a pojdeme do CAR (GF) nech nas vysetria ako par. Prvu konzultaciu a vysetrenie mam za sebou. Dr. hned na prvy pohlad, ze polycysticke vajecniky a ze na 14DC mam 10mm folikul a to je vraj malo. Uf a zacala som patrat co to vsetko znamena 😕 .Takze som tu a narazila som na debatu par stran dozadu. Odpovede katka.gzd ,leeena_4 a este dalsie babenky so spravnymi otazkami. Dakujem Vam 😉 . Cakam na mrchu buduci tyzden, pojdem na krv a on na spg. Tak uvidime ako sme na tom a co bude dalej...

esterin
20. okt 2011

ahojte dievčatá, tiež mám diagnózu PCO, prosím Vás neviete mi odporučiť nejakého dobrého gynekológa pôsobiaceho v Bratislave? Z toho môjho som už frustrovaná, je málo aktívny a za každú cenu ma posiela a tlačí do umelého oplodnenia... pokúšame sa cca rok a absolvovala som už aj laparoskopiu ....

dadenka111
20. okt 2011

@esterin Ja som sa tiez nastvala a idem prec od mojho gynekologa, kedze jeho ultrasonograf je zastaraly, problem nevidel a nemal zaujem mi robit vysetrenia nad ramec beznych, tak dovi. Isla som do centra a medzitym hladam tiez ku komu prestupit. Kamoska mi odporucila ist na Zaporozsku.
skus sa spytat, alebo precitat nazory tu: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/hladam-d...

katka.gzd
26. okt 2011

@dadenka111 ahoj, ku komu si sa v GF dostala? ja tam momentalne tiez chodim k Harbulakovi...a mame tu tiez svoju temu...pipiny z gynfivu...mozes dojst kuknut... 😉 teraz teda cakate na vysledky z tvojho vysetrenia a spermiogramu? kedy ste objednani na dalsiu konzultaciu?

monasek84
26. okt 2011

ahoj holky 🙂 Dostala jsem utrogestan na upravu cyklu. Vetsina z Vas ho urcite brala.... chtela jsem se zeptat, pribraly jste po nem? dekuji 🙂

monasek84
26. okt 2011

pripadne nejake jine vedlejsi ucinky?? 🙂

bosorkajarka
26. okt 2011

Ja jsem byla po Utrogestanu hodne unavena a tehotna takze tezko rict ktere priznaky byly tehotenstvi a ktere utrogestan
Jinak jenom utrogestan u PCO nic neresi

monasek84
26. okt 2011

@bosorkajarka u me je to s tim PCO takovy vselijaky...loni bylo na UTZ videt a pred tydnem tomu nic nenasvedcovalo, tak nevim 🤐 ja mam utros na spineni pred mrchou

bosorkajarka
26. okt 2011

No dulezity je jestli ovulujes od toho se vsechno odviji

monasek84
27. okt 2011

@bosorkajarka mereni BT mi ukazalo ze ano, ale krev v ten samy cyklus ukazala ze ne, tak taky nevim 🙂

leeena_4
27. okt 2011

@monasek84 to se mi taky stalo. Podle BT jasná ovulka, ff vůbec neváhal s označením a doktor mi tvrdil, že ovulka být nemohla a teď si vyber 😀

monasek84
27. okt 2011

@leeena_4 😀 ja si myslim ze me osobne bral krev driv nez byla OVU, protoze me vzal na kontrolu nejaky 18DC a ja mam cykly cca 36 dni 🙂 ale on je doktor 🙂

leeena_4
27. okt 2011

@monasek84 Tak to je i reálný, že to bylo před ovu 😉

labanka
27. okt 2011

@chlpacik cauko, citam si akurat tvoju spravu a vidim ze beries metformin....ja beriem Glucophage s obsahom metforminu myslis ze su dobre prognozy pri liecbe PCO ?

labanka
27. okt 2011

@sofia2008 cauky som tu zase :( prisla som akurat od Hermana no snim je strasne nieco "konzultovat" lebo on sa tvari ze svet je gombicka.... beriem 3 balenie Glucophage.... joj bojim sa ci mi to pomoze ☹

labanka
27. okt 2011

ahojte baby tak presuvam sa z jedneho fora do druheho.... mam PCO povedzte mi nejake pozitivne spravy lebo mne sa zda vsade co citam je vsetko negatiiiiiiiiiiivne....beriem od septembra Glucophage - metformin...co myslite, podari sa to? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

wifina
27. okt 2011

@labanka aj ja mám PCO aj kamošky aj rodina to mali a všetci majú deti okrem nás, ale my sme azoospermici, takže určite máš nielen šancu, ale budeš mať aj tie dve // 🙂

sofia2008
27. okt 2011

@labanka jasne, ze sa podari..vsetky baby, co poznam s PCO uz maju deti, niektore aj dve..pomoze ti urcite..ja si myslim, ze to nie je az taka hrozna diagnoza...ked som sa o nej dozvedela, tak ma to vzalo..ale po case, ked mam okolo seba pary, co maju horsie choroby, tak sa mi to nezdalo take strasne...pozitivne sa nalad a hlavne ver Hermanovi, on velmi dobre vie, co robi 😵 😵 😵 drzim palce 😵 😵

wifina
27. okt 2011

@sofia2008
@labanka presne tak, aj som vedela roky, že to mám a ani som nemrkla, teraz sme zistili horšie diagnózy u muža a keď dr. to zistil, tak nad mojou len mávol rukou...ja by som to absolútne nebrala tragicky...

leeena_4
27. okt 2011

@labanka PCO není žádná tragédie 😉. Já mám tu těžší formu (žádná ms, žádná ovu) a po stimulce injekcema a IUI jsem otěhotněla 😉. Sice to po NT screeningu dopadlo špatně, ale to už je jiná kapitola. A jsem si jistá, že otěhotním zase 😉. Jen to chce trošku trpělivosti a občas pomoc doktorů, ale fakt to není velký problém, jsou horší 😉

vannilie
27. okt 2011

@leeena_4 ahoj leni jak se mas

labanka
28. okt 2011

trosku ste ma ukludnili baby, ale aj tak sa bojiiiiiiiiiiim....ako dlho trva taka liecba ? teda viem ze liecba neexistuje len stimulacia ale predsa....hm?

wifina
28. okt 2011

@labanka budú ťa stimulovať liekmi a keď to nepomôže tak ti asi odporúčia laparoskopiu vaječníkov, ponavŕtvajú ich, aby sa ti uvoľňovali vajíčka...

leeena_4
28. okt 2011

@vannilie ahojky 🙂. Dobře, letošní léto stálo za hovno (pardon, ale slušněji to fakt nešlo), ale je za námi. S manelem nás ten nepsěch ještě víc sblížil a už se pouštíme do snahy o další miminko. Představ si, že po tom potratu mi sma přišla ms! To jsem absolutně nečkala, protože rok chodila jen díky hormonům. Takže je tu nějaká naděje, že tělo bude fungovat. Dokonce na utz 13DC viděl folikul. Sice jen 10mm, ale takový jsem ve stejný den cyklu měla i při stimulce. Takže teď měřím teplotu a pokud bude ovulka, necháme tomu volný průběh, pokud nebude, vyrazíme do CARu pro injekce na stimulku a jdeme do dalšího IUI. Jedno vyšlo, tak musí nějaké vyjít znova. Jsem docela klidná, protože vím, že stimulací dokážou ty folíci vyrůst, kamarádi se s naší spermií 😀, usadí se v děloze a udrží se. Takže víme, že problém je jen v těch folících. A co ty? povídej 🙂

chlpacik
28. okt 2011

@labanka ahojky, ano beriem Glucophage(co je vlastne metformin)zalezi od Tvojho stavu, ci vobec mas menzes, ci mas v poriadku stitnu zlazu, atd. V mojom pripade sa javi Glucophage ako dost zdlhavaaaaaaa zalezitost a myslim, ze u mna to bez drilingu nepojde :(, ale do januara tomu este nechavam volny priebeh. Potom mi este endokrinologicka slubila ze mi nieco predpise este ku Glucophage, nieco na ovulaciu. Beriem aj PARLODEL na prolaktin, kt. mam mierne zvyseny.
Neviem sa jednoznacne vyjadrit, ci metformin ano alebo nie. Niekomu pomohol, iný je vo faze cakania, ale statistika tu ukazuje, ze vacsine zabral 😉
ak by nieco, tak kludne IP. 😉

vannilie
28. okt 2011

@leeena_4 ahojky lenicko.tak to jsme moc rada jsi velika bojovnice.take bych rekla ze letosni leto stalo za hovno.mela jsme mimodelozni teotenstvi pri inseminaci museli me vzit pravy vejcovod.ale od vcera picham hormony na 1 IVF.TAK UVIDIME.V UTERY JDU NA ULTRAZVUK.ale veri ze nas ceka uspech.i pan doktor rikal ze si mylsi ze to bude ok.tak uvidime

leeena_4
29. okt 2011

@vannilie koukám, že jsi to měla hodně podobné. Tak to bychom měly vyčerpané neúspěchy a teď už nás čekají jen samé jistoty a pozitiva 😉 😀. Moc ti držím pěstičky a dávej vědět, jak to vypadá. Já taky věřím, že vás čeká úspěch a už brzyčko, třeba na vánoce už ti budou v těle bít dvě srdíčka 😵 Moc ti to přeju.

effkaa
29. okt 2011

@labanka no obcas k vam zajdem aj ja, pretoze som tiez mala/mam PCO...Diagnostikovala mi ho lekarka asi pred rokom. Navrhla, aby som sla za odbornikom na Kramare, ten mi odporucil vyrazne schudnut. Co sa mi ale nedarilo cele posledne roky, takze som bola uplne zufala. Mali sme sa stretnut o dva mesiace a ja som mala prist uplne chuda 😉 . Este tak poznamenal, ze ved ja aj tak skoncim v ISCARE na umelom (tento doktor tam pracuje). Takze som uplne zufala s placom odisla, ked mi pichli vyvolavacku nastojaka pri dverach a poslali domov. Manzel chodil na spermiogramy - boli uplne v poriadku, ale aj tak tam bol dvakrat. Nakoniec som sa rozhodla ist za inym lekarom, aj ked som uz biely plast nemohla ani vidiet. Bola som u lekara v Malackach. Ten sa na mna pozrel, povedala som mu, ze som brala HAK a odvtedy je menstruacia velmi nepravidelna, ale to bola aj predtym. Povedal, ze pravdepodobne vobec neovulujem, vajecniky boli na tom dost zle. No zufalstvo este vacsie. Tak mi navrhol operaciu. Az potom zacal stres. Mala som si vybavit vsetky papiere na operaciu v priebehu niekolkych dni po menstruacii a hned prist do nemocnice. Velmi som sa bala, takze som to o mesiac odlozila. Za ten mesiac som schudla od stresu 5 kil. Vsetko sme vybavili a sla som na drilling vajecnikov, zistenie priechodnosti a diagnostiku - laparoskopicky. Polezala som si tam 3 noci. Starostlivost tam bola uzasna, Malacky mozem len odporucat. Operacia bola presne 6.4. Tak som si hovorila, ze prejde par mesiacov, potom bude dovolenka a ak vsetko dobre pojde, v septembri otehotniem. Dovtedy este schudnem, nech zvysim pravdepodobnost. No to boli iba moje plany. Hned ako som prisla z nemocnice domov, som otehotnela 🙂 Teraz som v 30. tyzdni a velmi sa na male tesime. Viem, ze nie som klasicky pripad, ze je to v podstate zazrak, ale keby som vtedy na zaciatku nevymenila lekara, mozno by sme si este teraz dopisovali ake vsetky hormony mi uz odporucili a ake IVF ma este caka... Drzim Vam vsetkym velmi palce, uvidime, ci sa mi znovu objavi PCO a potom sa mozno stretneme zas.