Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kaciatko81
4. jún 2009

ahoj shaari, presne si to pamatam, tiez mi bolo dobre na zvracanie... ja mam tu hodnotu na hranici, ale diabetologicka sa vyjadrila, ze ok.

shaarka
4. jún 2009

kaci, a co to je ze na hranici? nevies cisla?

kaciatko81
4. jún 2009

nie som si teraz ista, ale myslim, ze 7.5

shaarka
4. jún 2009

hm... mozno to vyzera divne, ale ja som si bola ista, ze to nie je ok. a vysledky ma prekvapili.
ja, co nemam rada sladke, lebo sa mi zo sladkeho dviha zaludok, rano na sladke nemozem ani pomysliet, ale naopak niekedy cez den zerem krystalovy cukor do kavy, tak ma to chyti... tak som si myslela, ze to bude tym. a vysledky: 4,4, / 7,3 / 5,6 fakt som z toho dost mimo, namiesto toho, aby som sa tesila.

kaciatko81
4. jún 2009

ono cukor nie je len o sladkom... ale tes sa! myslim, ze mas naozaj preco 😉

shaarka
4. jún 2009

velmi velmi som chcela metformin. som uz trapna, ja viem, ale na metformin som sa spoliehala. su s nim dosahovane uzasne vysledky! pomaha znizovat vahu, startuje vajecniky... moja Dr mi ho ale nie a nie predpisat. a pritom niekomu ho daju len tak, ani na test nemusi ist...
pojdem este na endokrinologiu, mozno to poriesim tam. 😒

no a inak co nove?

kaciatko81
4. jún 2009

shaarka, viem... ty si sa uplna na metformin ako niektore baby na //... ale bud rada, ze ho naozaj nepotrebujes... mozno to vsetko pojde uplne inak 🙂

shaarka
4. jún 2009

kaci, teraz zbytocne na mna hovoris takto rozumne. teraz nic nevnimam 😀 😀 😀

pomaly sa mi minaju moznosti, co dalej a v podstate som aj rada. skusim este to endo a ovulku (ak sa zadari tak mozno aj IUI). ale inak to vidim uz na centrum. a to som sa tak strasne branila! 😀

kaci, co porabas teraz?

kaciatko81
4. jún 2009

shaari, mne je to jasne... ja som si hovorila, ze aj ked ir znamena metformin, znamena spolu s tym aj velmi vela "zlych" veci... a tie, dakujem nie... cize preto...
ja som vdacna za to centrum 🙂 btw. v pondelok ked sme odtial odisli, tak som sa pomaly vznasala 😀
snazim sa natahat jeden rez 😝

dindulka
4. jún 2009

ahojte
shaarka,na ogtt a je co zase? paaanecku,ja nemam za sebou este ziadne vysetrenie a uz sa zacinam bat😕

kaciatko81
4. jún 2009

dindulka, neboj 😉 glukozovy test na zistenie inzulinovej rezistencie. nic strasne. zoberu ti krvicku, vypijes glukozovy roztok a po 2 hod ti zasa vezmu krvicku 🙂

shaarka
4. jún 2009

(mne brali spolu 3x a plus aj moc)

kaciatko81
4. jún 2009

uz som pocula, ze sa to robi vsade inak

shaarka
4. jún 2009

otras.

baba2288
4. jún 2009

ahojte!ale shaarka,tak nepochodila si s tym metforminom. aj mne sa to zda najlepsie riesenie. vsak vies,ze aj od endosky som si to chcela vypytat. ale na tom OGTT som stale nebola. ale vsak vies,obvodny ze naco,lebo krv a moc boli ok.
inak tusim,ze minule si sa stazovala,ze mas nadvahu. pritom nepapas vela,testosteron mas tiez nizky a nakoniec aj inzulin mas ok? tak potom neviem,z coho to moze byt. ja by som Ti ten metformin dala. a hentie navaly mam aj ja,shaarka.lenze potom po sladkom je mi velmi zle. nielen od zaludka,ale chyti ma strasna hyperaktivita a potom sa zase neviem pohnut,taka som strasne unavena.vies,ako to zvyknem riesit?je to nechutne,ale pohryzem nieco sladke a potom to vypluvam. pomaha to. 😀

kaciatko81
4. jún 2009

shaari, asi normal 😖
baba, to co pises je normalne. kamarat mi to vysvetloval tak, ze ked zjes nieco sladke, dostane sa ti do krvi vela cukru, ten ale prudko klesa, takze ked klesne citis sa unavena. cize najlepsie je drzat tu krivku viac menej ustalenu.

sofia2008
4. jún 2009

Ahojte, ja tiez beriem metformin a mam vsetky vysledky ok, aj hormonalne, testosteron mam len mierne zvyseny, metformin mi predpisal lekar v car, tento liek sa berie aj napriek tomu, ze zena nema inzulin. rezistenciu, je to jediny liek, ktory na PCO zabera...v centre povedali, ze sa nam to musi podarit, moja gynekologicka mi k tomu predpisala Clostil a Duphaston...ale bez metforminu by mi to bolo nanic, lebo Clostil a Duph PCO nelieci..

sofia2008
4. jún 2009

tak mi to bolo vysvetlene v car

kaciatko81
4. jún 2009

sofia, kde si bola v car? mam pocit, ze vsade to riesia inak... su baby, ktorym pomohol clostyl aj bez mf, inym zasa mf bez clostylu... kto sa v tom ma vyznat...

baba2288
4. jún 2009

sofi,ved to.vsetci hovoria inak.
kaci,no to hej,s tym cukrom je to dost logicke. ja som mimo toho mala aj strasnu celkovu unavu,az na odpadnutie,nevedela som uhasit smad a hrozne vela som cikala.asi tri mesiace to uz naplno trvalo.okrem toho poriadne priberanie do pasa a brucha.tak ja som preto chcela metformin.
ale inak predstavte si,ale hen po tej akupunkture,co sa mi ulavilo,tak este stale je mi odvtedy lepsie. no je to mozne?ale asi to bude aj tou dietou.problem je teraz ale ten,ze jem asi ako vrabec. tak sa len obcas zamyslam,ze ci mi potom zase neuskodi to.proste neviem si najst rovnovahu. bud nejem a je mi dobre,aj ked som hladna,alebo jem a vsetky tie tazkosti sa mi okamzite vratia.

pralinka25
4. jún 2009

shaari ja mam metforminu na pol roka doma. 4 velke krabice a v nich nekonecne vela tabletiek. Ked nahodou otehotniem tak ti ich dam 😉

sofia2008
4. jún 2009

ja som bola v KE...myslim, ze je to asi individulane, podla vysledkov, ale ja som presvedcena o tom, ze klasicky gynekologovia nevedia liecit PCO, a to nehovorim len o sebe, v Car ti urobia vsetky vysetrenia a odbery, ktore klasicky gynekolog nerobi, proste v car mi hned na druhom ultrzavuku povedal, ze je to PCO a moja lekarka mi robila x-krat utz a co bola slepa? v car som zaplatila 50eur a vedela som, kde je problem, bola so mnou aj kamoska, ktora sa snazi 3 roky, bola uz aj na laparke, pchali do nej neviem co vsetko, a v car jej povedali, ze jej jedina sanca je umele, a to nehovorim o dalsich pripadoch..

kaciatko81
4. jún 2009

sofia, ja tiez suhlasim s car... my sme boli v pondelok... ale napriklad moja dr to videla hned a hned ma aj poslala do car... je to vsetko, strasne, strasne individualne... ale myslim, ze shaarku potesi info o car v ke, kde predpisuju mf 😀 😀 😀

jancos
4. jún 2009

ahojte, bola som trochu mimo, ale vidim, ze super nazov temy ste vymysleli🙂
prave som citala jeden clanok o pco, tak kot chcete, pozrite si New Cause of PCOS Discovered? http://www.ovarian-cysts-pcos.com/news81.html#sec2

jancos
4. jún 2009

shaari, mne endokrinolog dal met ked som nevedela schudnut, skus ho, pozri ip

pralinka25
4. jún 2009

jancos teda no clanok je zaujimavy az na to ze nemam tusenie o com pisu 😀 😀 som anglicky analfabet 😅

moj gyndos mi tiez hned povedal ze je to PCO. SPravil mi hned aj HP a teraz naposledy mi pobral vselijake vzorky (ze ak by bolo treba do centra) Ja tiez beriem centrum, ale este predtym to vyskusam s nejakymi liekmi na ovulku od neho.

kaciatko81
4. jún 2009

jancos, ten clanok je dobry... inak, ja som minule citala aj o genetike... ze vraj v rodine zien s pco sa vyskytuje muzska plesatost pred 30 rokom veku... tak neviem... u mna to celkom sedi

jancos
4. jún 2009

prali, rychlo bez na anglictinu, to musis napravit,:ň
proste, ze nieco skumali a vyskumali, ze mozno je za pco nejaka imunitna chyba, a ze ak zena s pco chce otehotniet, mala by sa snazit dat si najprv dokopy hormony, aby jej babo dievcatko, nemalo potom tiez pco. ale je to len jedna studia, tak ktovie, ci naozaj

jancos
4. jún 2009

urcite je v tom genetika plus si myslim, ze ak mas predispoziciu a este ju niecim podporis, tak je na svete pco

pralinka25
4. jún 2009

no ja si tiez myslim ze na tej genetike nieco bude, aj ked u nas v rodine nikto nemal problemy s plodnostou a ani chlapi u nas neboli plesaty pred 30.
co sa tyka imunity tak tu mam na hov.. odjakziva. A hormony... no ja neviem vsetky su ok az na ten testosteron. Ale preco sa mi zvysil netusim. Nechapem. Ja by som velmi rada prisla na pricinu ale to sa asi neda.