Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bubbles
1. mar 2010

dakujem... uz to citam 🙂

bubbles
1. mar 2010

a prosim Vas, neviete co ma caka na endokrinologickom vysetreni? idem vo stvrtok, prvykrat v zivote, neviem ako sa mam pripravit... aj ked idem na desiatu, nebudem nic jest pre istotu... ale co mi tam mozu robit? brat krv, a dalej??
dakujem

bubbles
1. mar 2010

teda aby ste rozumeli, gynekolog ma podozrenie na PCO, preto som prisla do tejto temy, bola som na farebnom utzg (viac vajicok), pri diabetologovi (nadvaha), internistovi (nic extra), EKG (obcas mam mierne zvyseny TK), v krvi mi nasli viac testosteronu... preto este endokrinologia...

shaarka
1. mar 2010

na endosku prides a dohodnes sa s nou na dalsom postupe. vseobecne otazky, vaha, ultrazvuk. potom ti povie, kedy ktore DC mas prist na krv.
o desiatej sa uz nezvykne brat krv.

bubbles
1. mar 2010

dakujem... co je DC?

soldi
1. mar 2010

DC- den cyklu, ci na zaciatku, pred ovulaciou, alebo po ovulacii. ak mas otazky, prid do temy grafy BT.

hiva
autor
2. mar 2010

ahojte baby....prisla som sa iba trosku pochvalit.....dnes na 40 DC som konecne dostala prvu menstruaciu po kyrete....a navyse som mala v tom cykle aj ovulku 😵 ....takze este jedna mrcha a sup sa na snazenie znovu 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkamarek
2. mar 2010

Hiva super, len nech sa to takto vyvija dalej. 🙂 Este sa ta chcem opytat, viete, co bolo pricinou potratu?

bambi9__2
2. mar 2010

hiva super pokracujes 😉 mesiac ubehne ako voda a opat sa budete snazit a coskoro mozes tehulkovat 😵

shaarka
2. mar 2010

super hivus 😵

hiva
autor
2. mar 2010

jaaj...babule....tak sa z toho vytesujem ani sama neviem preco 😵

katkamarek...pricina sa asi zistila ale este nie je potvrdena... nasli jednu krvnu mutaciu, ktora sposobuje nedostatok vitaminov...najma kyseliny listovej, ktora je potrebna pre vyvoj....a mozno mam aj hustu krv....ale zatial este neviem uplne presne, ako na tom som....buduci tyzden idem ale na hematologiu, takze potom budem mudrejsia 😉

ale kludne to mohlo byt aj viacero veci naraz....takze cakam na vysledky a uz som psychicky pripravena, ze dalsie pripadne tehu prezijem na dennodennych injekciach a vitaminoch....no ale sak to az tak neva....aspon budem doma na marodke 😵 ...juuuj, len aby to uz bolo....podla gyndosa mame cakat az 3 mrchy, ale po druhej mam ist k nemu na kontrolu a mozno potom uz zacneme....zavisi, kedy budem mat vysledky z hematologie 😉

mireag
2. mar 2010

Ahojte babulky,
ja som predsa len zacala brat metformin. IR sice nemam, ale moj dr. povedal, ze s Clostilom je to dobra kombinacia a podla toho, co som citala na nete, tak pomoze upravit hormony, plet atd. Beriem ho len par dni.

Vcera na UTZ vykukol dominantos - 1.2cm, sliznica 9mm, takze ratam ovu na piatok alebo sobotu.
Tu je grafik.
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

hiva, gratulujem k ovu - ta vzdy potesi. 😵 Neboj, rychlo to zbehne a budete zase snazilkovat. Nedavno som si kukala vysledky krvy a trombocity boli cca 400. Ale podla labaku to bolo v norme... Aku si mala hodnotu? Lebo mne sa hned zdalo, ze to mam zvysene.

hiva
autor
2. mar 2010

ked som isla ny kyret, vtedy som mala nejakych 410 (pri norme 350) a tyzden na to som mala az 453 (tiez pri norme 350) ... takze uvidime, co povedia na hemato 😒

mire...drzim palce na ovulku 😉

bambi9__2
2. mar 2010

mireag, som zvedava teda ako ti zabere kombinacia clostil -metformin 😉

baby, co vlastne sposobuje v tele (v suvislosti s otehot) zvvseny testosteron?? Ak prebieha ovulka sama, tak comu moze este branit?? 😕

mireag
2. mar 2010

bambi, tak ja ovu po clostile mam, no metformin to vie vraj este viac vylepsit. 😉

Takisto by ma to zaujimalo, ale nikde som sa nedocitala, ze okrem ovu, brani aj niecomu inemu. Ked je zvyseny a ovu napriek tomu prebieha, tak sa, podla mna, bude nadalej prejavovat v podobe mastnej pleti a zvyseneho ochlpenia. Prave metformin ma toto upravit, tak som zvedava... Ja si myslim, ze ho zvyseny mam, aj napriek tomu, ze HP bol ok. Nebol mi totiz robeny viackrat pocas cyklu. 😒

hiva
autor
2. mar 2010

ja si myslim, ze okrem blokacie ovulku a tych priznakov co spominale mire nerobi nic viac....ak ale ovulka je aj napriek nemu, tak sa neni coho bat....v suvislosti s tehu a plodnostou uz ziadne problemy nerobi....ak ho je viac, moze potlacat ucinok zenskych hormonov, ale nakolko ovulka je, tak nie je tolko zvyseny asi...resp. zenske hormony su silnejsie 😅

mireag
2. mar 2010

hiva, ak mam byt uprimna, tak to uz ani neriesim. Ovu prebieha, tak niet o com. Neviem sice nikdy, kedy ma prekvapi, preto chodim na utz. 😉 Ovu testy si nerobim, dole sa mi kvoli hlienu a krcku sprtat nechce a BT to ukaze az po. Staci, ked mi dr. povie: ano je tam DF. Vyratam si to + dva dni planovany keksik a hotovo. 😀

hiva
autor
2. mar 2010

mire...ved presne tak to ma byt...ovulka je priorita a hlavne zaklad vsetkeho 😉 ...preto sa ja zatial vytesujem z tej mojej....dufam, ze mi este dlho vydrzi....teda aspon take 2 mesiace, kym sa budeme moct zacat snazit znova 🙂 ...snad sa mi dovtedy hormony opat nedohukaju a pekne budem ovulkovat a coskoro aj tehulkovat opat 😵

mire, ja som ovu testy nikdy neskusala....nejak moc im neverim....ale BT meriam stale...nejak to robim automaticky...ked vstavam do roboty, prve co je po zazvoveni budka si strcim teplomer a este pospim dalsich 10 minut (meriam ortutakom)....taka moja ranna rutinka 🙂

bambi9__2
2. mar 2010

tak dik baby.... no ja ho mam dost vysoky ale ovulka bola aj bez clostilu ... teda v ten mesiac co som zacala merat...teraz dosla skor za pomoci clostilu ....
tak ja uz neviem ako si zvysit sancu na tehu 😒 mam si tiez pytat metformin? 😕

mireag
2. mar 2010

bambi, ten nedostanes len tak. Najprv sa musis objednat u diabetologa na vylucenie inzulinovej rezistencie. A len on ti to moze predpisat. Ja som to mala negativne, ale sa ma opytal, ci chcem, aby mi to predpisal. Hodila som to doma do suflika s tym, ze to nebudem brat, ale potom som predsa len zacala. 😉

hiva, tiez meriam kazdy mesiac, no po ovu ma to velmi stresuje... 😅 Tie dva tyzdne ma doslova
vycucavaju... 🙄

bubbles
2. mar 2010

v specialne dni som uz chodila na krv... moj gyndos mi takto bral... tusim ze 2. den a este niekedy uprostred cyklu... vysledok - vyssi testosteron... budem kvoli tomu este musiet dochadzat 30 km aby si to aj na endokrinologii overili? alebo to uz gyndos spravil za nu?

govinda
3. mar 2010

čaute kočky 🙂 .
Strašne dlho som tu nebola ☹ .
Bola som 2 cykly na CLostile, bez tehu. Potom som musela vysadiť, našťastie ovulka došla sama, aj keď až nejaký 35 DC, ale bola. Teraz som asi 8DC. Chodievam na endokrinologiu, pretože mám niečo so štítnou žľazou, tak mi robia nový hormonálny profil, som zvedavá, čo sa dozviem.
A okrem toho som doma na PN, lebo som som si pri squashi privodila výron členka a mala som pri tom toľko "šťastia", že som si pri tom natrhla väzy v členku, tak teraz šaškujem doma so sadrou 😠 .
A čo je tu nové? 😕

zuzu1111
3. mar 2010

Ahoj govi, super že si sa ukázala 😉
Berieš teraz clostil alebo riešiš len tu štitnu zľazu? Verím, že sa to dá rýchlo do poriadku...aj noha...uff...musí to bolieť 😕 Skoré uzdravenie prajem.

Mireag a ako reaguješ na metformin? Lebo tatranka ho brala a bolo jej z neho dosť zle....Potom daj vedieť či pomohol a ako....Mne moja gynekologicka tiez najprv uvazovala, ze mi ho predpise, ale poslala ma aj na endokrinologiu a tam mi povedali, ze mne metformin netreba.....ale keby nejako viditelne pomahal, tak by som si ho snad nejako vypytala 😕 ....aspoň na ten testosteron....lebo z chlpkov na vselijakych miestach mam uz nervy 😠 😠
Ja mam teraz posledny cyklus s clostilom, dalsi uz nebude...takze verime, ze sa to konečne podari....lebo potom to uz budeme musiet riesit inac...laparka alebo centrum....V piatok idem na foliky, budeme 12DC, tak drzte prsty, nech tam doki nieco uvidi.

Hivus- super ze bola ovulka ....a bez liekov 😉

Neviete kde sa podeli nase tehulky - bea, sara? co maju nove?

sarafortuna
4. mar 2010

ahoj zuzu,
govinda, tak skoré uzdravenie...

Ja nemám nič nové - čakám na pondelok že čo už konečne povie dr... 😒 dufam, že fazulka rastie, lebo mi odoberá vela energie - teraz by som spala a spala... a pritom som už bola o 19h v pyžamke v posteli...
bea má ist dnes na kontrolu, tak som aj ja zvedavá....

dankadina
4. mar 2010

tak sa k vám pridám, prvé bábo sa nám podarilo na metformine, teraz by sme chceli braceka alebo sestricku a podla lekara uz nemam ziadne cysty, tak to zatial necháme na prírodu a uvidíme

govinda
4. mar 2010

zuz, teraz mám prauzu s clostilom. Mala som ho brať 3 cykly, no kvôli istým problémom doma som ho po 2.cykle vysadila. Teraz som po mrche, uvidíme, čo tento cyklus. Zároveň som rada, že teraz nič neberiem, aspoň výsledky z endokrinológie budú veľavravnejšie, ako keby som brala nejaké lieky. Uvidíme, čo sa dozviem po výsledkoch a potom s výsledkami z endokrinológie pôjdem ku svojmu gynekológovi ... no uvidíme. Teraz každopádne nič neriešim. Momentálne sa dosť trápim s nohou, pretože sa to nechce nejako liečiť ... pichám si injekcie do brucha, pchám do seba lieky proti bolesti, takže nad snažilkovaním teraz ani nepremýšľam ...

mireag
4. mar 2010

Dobre ranko, 🙂

govi, tak skore uzdravenie ti zelam. Ale vsetko zle, je na nieco dobre. Ako sama vravis, na snazenie ani nepomyslis. Aspon si psychika oddychne. 🙂

zuzu, nic mi z neho nebolo. Asi to zavisi od davky. Ja beriem vecer 1tab. - 750mg. Trochu ma potrapila zapcha, ale teraz uz je to ok. Tiez som z toho mala paniku, ked som si citala, co baby popisali, ale nastastie u mna je vsetko ok.

danka, vitaj. 🙂

sara, drzim palce, nech je vsetko s fazulkou v poriadku. 🙂

bambi9__2
4. mar 2010

ahojte kocky, som rada ze ste zavitali aj do tejto temy.... lebo mam pocit ze som tu sama s pco 😒
zuzu, tiez by som rada vedela ako sa zbavit toho vyssieho tst 🙄

ja mam prave mrchu, po prvom mesiaci clostilu a cyklus bol 29dni s ovulkou, co je super.... tento mesiac zvysujem davku na 2tbl denne tak som zvedava co z toho bude 🙂

mireag
4. mar 2010

Mne inak na zajtra, alebo sobotu - podla UTZ vychadza ovu, tak som zvedava, ci zajtra "spadnem..." 😅

babmi, a preco ides brat 2tab., ked bola ovu? 😕 Ja ho beriem 4. cyklus a ovu zatial vzdy bola a pokym bude, davku nie je dovod zvysovat. 😉

mireag
4. mar 2010

Jaaaj, stale zabuden na graf.

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac