Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
19. aug 2013

@alyca berem metformin 850mg 2x denne 😉

stellamaris
19. aug 2013

@bambula27 to ti verim 😉 drzim ti palce,aby sa zadarilo 🙂

alyca
19. aug 2013

@stellamaris Stelka o tom lieku som pocula, ale to Ti musia potvrdit cukrovku, resp. inzulinovu rezistenciu. Myslis, ze zaberaju tie lieky?

bambula27
19. aug 2013

@stellamaris dakujem 🙂

@alyca mne ani nikto nepotvrdil ani cukrovku a tusim na inzul.rezistenciu som nebola ani vysetrena. A aj tak mi metformin nasadili - gynekologicka a endokrinologickou. Mavam z neho obcas hypoglykemie, ale zvladam to.

ematko29
19. aug 2013

@stellamaris ahoj aj ja beriem metformi 500vku 2x denne.Ale už 3mesiac azatial mi menzes nedošiel,.Ja mám stým nehorázny problém.Tebe aj upravil menzes ten metformin? akedy po akom čase?

stellamaris
19. aug 2013

@alyca no tu rezistenciu mam,ale cukrovku nie.Ten metformin som si nechala predpisat,chcela som ho vyskusat( ak by nezabral,tak by som hormonalnu liecbu podstupila),musela som dvoch doktorov presvedcit,ale oplatilo sa mi 🙂 Kazdej s pco ho odporucam skusit,ak nezaberie,tak pomozu iba hormony.Okrem ineho som schudla,na nejaky cas som bola vegetariankou a pila zenske caje.No a otehotnela som,po niekolkych mesiacoch uzivania metforminu.

ematko29
19. aug 2013

@bambula27 vieš,že aj ja mám také stavy divne?že normálne mi je na odpadnutie aked niečo zjem tak už je dobre akoby som bola tehotná sa cítim,aj som si to myslela ale test mi to vyvrátil ,som zistila ,že to z liekov

alyca
19. aug 2013

@stellamaris a ten metformim ma vlastne aku funkcu? upravuje menzes a hormony dava do poriadku. lebo ja co mam pco tak s tym mam spojene aj problemy, ako fuzky,...

stellamaris
19. aug 2013

@ematko29 vies co,menzes mi neupravil,mrchu mavam pri nom nie kazdy mesiac,ale ovulku mavam aj tak 😉 Dokazane na folikulometrii 😉 Takze otehotniet mozem.Aby bola pravidelnejsia,snazim sa schudnut,z 81kil som sa vykrmila na 92kg 😀 co je pri pco nevhodne.Mas tiez nadvahu?

ematko29
19. aug 2013

@stellamaris ej fakt? to nemusí byť menzes ,ale ovulka môže byť?no to sú novinky to som nevedela,že aj také môže byť.lebo mne krámy meškajú stale ,ale bolesti v podbrušku mávam ,hm.aked mi neupraví menzes tak to asi budem musieť hormony asi :( som dufala,že to pôjde len s metforminom.Ja mám pri výške 157cm 57kg tak myslím,že tam tá váha je celkom

bambula27
19. aug 2013

@ematko29 no o tom by som ti aj ja vedela ropravat romany. Tak zle mi bolo z nich obcas, ze som musela nieco zjest aj keby som sedela v kostole. , na vracanie mi bolo dost casto....a nehovoriac o tom, ked som kratko po uziti alebo pred vypila mlieko, alebo zjedla jogurt. To bol horor.

stellamaris
19. aug 2013

@alyca ten metformin moze upravit menzes,znizuje cukor a u zien s pco znizuje produkcii testosteronov,cize muzskych hormonov,tych mavame privela.Preto nam rastu fuziky pod nosom a mne chlpiska na nohach.....Ak metformin dobre posobi,moze pomoct k ovulke,treba ho brat niekolko mesiacov,aby sa ucinnost zistila.A nie kazda ho znesie,mne na zaciatku vyvolal hnacky a bolesti brucha....

ematko29
19. aug 2013

@bambula27 no as me doma,ja že čo mi tak zle ato od mlieka,och diky ,že viem z čopho som predvčerom vnoci tak vracala 😅

stellamaris
19. aug 2013

@ematko29 to je skor vynimka,ale ja som taka 😀 v oktobri som mala mrchu,potom nic,v decembri bola ovulka a v januari som odisla s tehotenskou knizkou od lekara.Ten bol velmi prekvapeny,no zazraky sa deju 😉 Ak ti nezabera metformin po mesiacoch,tak mas problem niekde inde,potom dostanes hormony.Nadvahu nemas,davku metforminu tiez tvojej vahe ok.Zle ti moze byt aj z metforminu,ja ho berem uz druhy rok a bez vedlajsich ucinkov.

alyca
19. aug 2013

@stellamaris ja mam fuzy od detstva a to vraj mam testosteron v norme, ale mam vela androgenu vplyvom PCO, chlpy mi rastu uz aj na brade a na prsiach a na bruchu. hruuuzzaaa., jak take muzatko si pripadam

bambula27
19. aug 2013

@ematko29 tak to si pis, ze z mlieka!!! Pozor na to. Ja som v praci rano zjedla babovku a z chuti vypila mlieko, hned na to som zjedla metformin (hlava derava) ... a preslo 10 minut a BUM - bolesti neskutocne, krce, naduvalo ma, no a kolko zo mna islo, som nechapala. A to robim sestricku, cize bez sance zavriet sa na wc 15 minut a dostat sa z toho. Ja teraz ked mam strasnu chut na mlieko, tak si ten metformin jednoducho nedam 🙂

ematko29
19. aug 2013

@alyca och ,tak ja mám len ruky chlpatejšie,apod nosom trošku,ale mužík vraví,že je to v pohode,že nemúsím depilovať.Ja mám ,ale z krvy zistený zvýšený testosteron.Ale myslím,že nie kôli nemu mám amenoreu,lebo s menzesom mám problém odjakživa.

stellamaris
19. aug 2013

@alyca androgen je tiez muzsky hormon,preto ti rastie ochlpenie.Mne sa to polepsilo prave metforminom,takze u mna ucinkuje.

ematko29
19. aug 2013

@bambula27 No, ja si myslím,že vela u teba teraz zaváži ten drilling,ani metformin tolko nezaváži. Takže ani nevadí ak si ho sem tam nedáš.A kedy máš dostať menzes?Aby som vedela kedy držať prsty

ematko29
19. aug 2013

@stellamaris A výsledky kedy si spozorovala po tom metformine?

alyca
19. aug 2013

@bambula27 bambulka a ten driling ako robia, pod narkozovu? je to bolistivy zakrok?

stellamaris
19. aug 2013

@ematko29 po niekolkych tyzdnoch......boleli ma prsia a pichalo v podbrusku,toto sa zopakovalo este raz,tak som sla k zenskemu.Potvrdil mi bliziacu sa ovulku 🙂 no a zmizli mi fuzy pod nosom.....

alyca
19. aug 2013

@stellamaris ano, a toho androgenu mam vela, ja som aj prvy menzes dostala az niekedy okolo 17 rokoch. a prsia mi zacali rast tiez ak ked som koncila strednu. hrozne nieco. ja mam bledu pokozku, ale tmave vlasy, tak vies si predstavit, ako nezelane chlpy je vidno.

bambula27
19. aug 2013

@ematko29 joj, zlata moja...ja metformin "zeriem" uz od 10/2011. Nejake extra zmeny som po nom nebadala. Aj ked je pravda, ze sa mi skratili cykly, ale aj tak su este dost dlhe. A kedy cakam mrchu??? Ha...to keby som vedela. AK by som mala 28 dnove cykly, tak dnes tu uz mala byt prvy den :D Ale nikde nic. No dnes mi klesla BT pekne dole, tak bud bude ovulka teraz (ak teda teplotky vystupi) alebo dojde mrcha. Neviem co za cykly ma cakaju teraz po drillingu. A inak...dalsia vec, ze ma od vcera rana pobolieva podbrusko. O jej, ale tak zvlastne, akoby ma pichalo zospodu az cez brucho....neviem co to ma byt.

stellamaris
19. aug 2013

@alyca ja mam menzes od 11 rokov,to boli vzdy bolesti,kazdy mesiac 😖 ja mam tiez tmave vlasy,to ochpenie nechavam voskom odstranovat,tie chlpiska na nohach,je to hrozne,verim.....

bambula27
19. aug 2013

@alyca pod narkozou, ano. Joj, mna nic nebolelo 🙂 A to ti poviem, ako zdravotnicka mam z podobnych zakrokov a narkoz neskutocny strach :D NAozaj ma nic nebolelo. Zobudila som sa a bolelo ma len hrdlo, kedze ma aj zaintubovali a to som netusila. A co bolo pre mna strasne neprijemne, ze som bola zacievkovana. To som si okmazite pytala von a radsej som sa cim skor "pratala" z postele, aby som mohla ist na wc sama. ALe celkovo nic strasne. Bolesti som mala len na druhy a treti den, ale to fakt take znesitelne...citila som vajecniky, kedze mi tam narobil "zopar dierok" 🙂

ematko29
19. aug 2013

@stellamaris tak u mna ovulka nebolaešte,lebo po klostile ked som brala ttak ovulka sa prejavovala síce ako bolesť v podbrušku ,ale tak ako teba ma boleli prsia ateraz zatial nič

ematko29
19. aug 2013

@bambula27 tak asi to chce vela času,kým telo začne ako tak reagovať,tak si ešte počkám 🙂Ja som bola cievkovaná po druhom pôrode,abolo to nepríjemné,ale lepšie ako potreba sa vycikať anemohla som

bambula27
19. aug 2013

@ematko29 tak isteze...je pravda, ze som si myslela, ze sa vycikam v pohode, ale po vybrati cievky to tam celkom neslo.

alyca
19. aug 2013

Dievcence idem ja spat, prajem Vam pekny vecer a dakujem za rady. Dobru nocku vsetkym 😵