Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
4. apr 2014

@casperka1980 strasne silno budem drzat prsty! Napis mi prosim nejake podrobnosti, co vsetko vam vysterovali, ako to vsetko prebieha. Ak budes mat cas a chut samozrejme. Verim ze Vam to vide na prvu supu 😀

casperka1980
4. apr 2014

@evkag mne zobrali krv a čo konkrétne vyšetrovali,to fakt netušim. Viem len že alergiu na spermie, ale tá sa nepotvrdila..

evkag
5. apr 2014

@casperka1980 a aky je potom dovod IUI??? len podla krvi a spermiogramu? ci este nieco specialne robili? Aky bude postup?

casperka1980
6. apr 2014

@evkag doktor chcel rovno na IVF.. ja chcem najprv vyskúšať IUI..

evkag
6. apr 2014

@casperka1980 aha. No kazdopadne uz dnes rano som na teba myslela! Dufam, ze sa vsetko podari a dobre to dopadne. Ozvi sa potom co a ako.

stellamaris
6. apr 2014

@hrmiona ahoj,ved skusajte este prirodzene.Ja tiez nereagujem na clostil.Po metformine som otehotnela. 🙂 Teraz skusame po druhykrat otehotniet.Cakam na vyslepky HP a potom uvidime,ako budeme pokracovat.Manzel je v poriadku,u mna je ovulacia nepravidelna.

casperka1980
8. apr 2014

@evkag a máme to za sebou... 🙂 , teraz už len čakať 10-12 dní a potom robiť testy.. snáď to vyjde

evkag
8. apr 2014

@casperka1980 super, urcite sa to podari! A ako to robia? Co to vsetko obnasa?

lucka2405
9. apr 2014

dievcata, prosim o radu, PCO mi zistili asi pred 2 mesiacmi, teraz som mala prvy cyklus clostil+metformin+pregnyl, nevyslo to vcera dosla mrcha ale s takymi strasnymi bolestami, ze som myslela ze sa budem po stene skriabat, stalo sa to niektorej?? Moze to byt z metforminu?? Zeby tie cysty praskali alebo co?? dakujem

lucka2405
9. apr 2014

@hrmiona ahoj tak to ani moj nechce pocut ani o inseminacii, vraj nie je dobytok, a naco je dobra ta laparka?? dakujem

hrmiona
10. apr 2014

@lucka2405 pri laparke ti zistia priechodnosť vajcovodov a ešte k tomu robia driling sa to myslím vola, na viacerých miestach prepália blanku na vaječníkoch až sa lepšie uvoľňuje vajíčko. Vraj do pol roka je vyššia šanca otehotnieť. Už som objednaná na 05.05. moc sa mi do toho nechce, ale už 2 roky čakám, že sa stane zázrak a stále nič. Už potrebujem účinnejšie riešenie.

evkag
10. apr 2014

@hrmiona ja som bola na prefuku, nemas sa vobec coho bat! V menocke som bola jeden den a potom sup domov. Inak mne to nepomohlo! Ale mam istotu, ze mam priechodne vajcovody

hrmiona
11. apr 2014

@evkag veď toto. Ja nečakám, že po laparke zázračne otehotniem, to nie. Beriem to ako diagnostiku, diagnostiku, či mám priechodné vajcovody a potom šup do CAR nech mi predpíšu tie hormóny na pichanie miesto clostylu. Snáď to už potom výde.

evkag
12. apr 2014

@hrmiona no mna to bude asi tiez cakat......

franzziska
17. apr 2014

ahojte mate kvoli pco problemy aj s vahou? ja mam nadvahu a aj nejaku poruchu metabolizmu....mam skusit zajst za diabetologom alebo endokrinologom ak zaroven chcem otehotniet? pomoze to s niecim?

lucka2405
17. apr 2014

@evkag ahoj prosim ta ked ti robili ten prefuk to ta aj uspavali? Lebo mne povedal docent v centre, ze to robia v narkoze, ale na fore som citala ze nie.

evkag
17. apr 2014

@lucka2405 ano mne to robili v narkoze! Pocula som aj ja, ze to robia aj bez narkozy, ale je to vraj veeeelmi bolestiva vec! Mna sa nepytali, rovno povedali narkoza a nelutujem!

effkaa
18. apr 2014

@hrmiona drzim palce. Ja som tiez vsetko odkladala na neskor, ale oplatilo sa tam ist. Tak hlavne nech to pomoze...

bibi2h
19. apr 2014

Ahojte, tak sa k Vám aj ja pridávam, mne zistili pco minulý týžden, vraj len jeden vaječník, dá sa aj s jedným vaječníkom normálne otehotniet bez rôznych liekov? a čo strava? stravujete sa zdravo? ak ano, ako napr? dík!

joannah13
20. apr 2014

Ahoj holky, je tu nekdo, kdo by mi umel poradit? Mam zjisteny PCOs, i kdyz horminalni profil byl ok.. navic kazdy mesic se mi po ovulaci tvori jedna velka cysta. Jde o folikularni cystu, s tim asi nejde otehotnet, ze? Chapu dobre, ze se tim to vajicko neuvolni?? Merim bazalni teplotu a ta mi jde ted vzdy po ovulaci krasne nahoru. Pokud by se neuvolnilo vajicko, tak by teplota nestoupla ne? A graf by vypadal anovulacne. Jsem z toho zmatena

eninka27
21. apr 2014

Drahé dámy, prajem vám krásne prežitie Velkonocnych sviatkov 🙂

dhabaida
21. apr 2014

Ahojte. Tak aj mne doktor povedal, ze mam PCO. Nemam pravidelne menzes a ani ovulaciu ( meram si bazalnu teplotu cely mesiac mam od 36,4 - 36,6, viac nie ) beriem duphaston. Asi buduci mesiac idem na vysetrenie z krvy, hormonalny profil... Co odporucate na ovulaciu? Prosim o radu. Dakujem.

evka97
22. apr 2014

@dhabaida aj u mňa je tým základným problémom mať ovuláciu. Pomohla mi laparka a drilling. Aj keď som neotehotnela, mala som ovuláciu. Ale užívala som Clostilbegyt. Teraz rok od laparky, neviem či by mi ten Clostyl vôbec zabral. Duphaston predpisujú lekári ako na bežiacom páse. Ale slúži skôr na úpravu cyklu a nie na navodenie ovulácie. Aj ja som ho užívala. Inofolic je veľmi dobrý. 2 sáčky by mali navodiť ovuláciu. Zatiaľ som užívala po 1 sáčiku a mala som okolo 40 dňový cyklus, čo je u mňa super. A tiež fytosója je niečo ako prírodný Clostil.
Ale teraz je najdôležitejšie, aby ti urobili hormonálny profil. Robí sa na 3. deň cyklu, v strede cyklu a tuším na 21. deň. A tiež môžeš mať problém napr. so štítnou žľazou alebo vysoký prolaktín. Ja mám bohužiaľ všetko ok. Problém je v mojej hlave, teda hypofýza, s čím sa moc robiť nedá, aspoň podľa môjho doktora. Hovorí tomu chyba v programe 🙂

casperka1980
22. apr 2014

@evkag no nevyšlo to... 😢 😢 😢 .. a tak som v kútiku srdca dúfala.. a ty ako?

evkag
23. apr 2014

@casperka1980 nemyslis vazne.......... 😠 som na teba myslela cez sviatky, ci uz vies ako to dopadlo. Ale to si mala IUI robene nie? Nic sa neboj na dalsi pokus sa to podari 🙂 uvidis

evkag
23. apr 2014

@dhabaida vitaj v klube. Som na tom presne ako ty! Akurat ja som uz aj po prefuku a bezvysledkov! Na ovulaciu ti napisu lieky, mne skusali len prvu varku a nic..... uvidime co bude dalej. Diphaston je len na udrzanie cyklu nie na ovulaciu, aj tym som si presla.

casperka1980
23. apr 2014

@evkag ďalší pokus je rovno IVF.. mám to ale ja smolu.. 😠 ☹

evkag
23. apr 2014

@casperka1980 aj nas to isto caka.........a kolko ste platili a kolko budete za IVF? Vyvolavali ti nejak ovulku ci ako?

zdenin
23. apr 2014

@evka97 aj ja som mala podobny problem nemala so ovulku tiez nieco z prolaktinom aj my haprovalo to zlte teliesko
bola som na 2 IUI potom som to vzdala muz nechcel riesit
schudla som a zazrakom som otehotnela dva roky na to

casperka1980
23. apr 2014

@evkag za IUI 82€.. a IVF od 550 a vyššie, celková suma bude závisieť od liekov.. a ty ako?