Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

smejlicka
30. aug 2014

Ahojte dnes som 36dc a mam trochu hnedy vytok skor spinenie, mozem byt aj napriek tomu tehotna ? Test somsi nerobila.

evkag
30. aug 2014

@stellamaris ako so sadrou a s ortezou sa vies co mozme....... aj tak by to bolo v mojom pripade veeelkym zazrakom. Sak nejak bolo, nejak bude, nie?

eninka27
30. aug 2014

@evkag a šak Ty len ležkaj a manželík nech sa posnaží 🙂

evkag
30. aug 2014

@eninka27 no ved inak by to ani neslo :-P len keby tie nohy pri kazdom pohybe neboleli......ale co ma byt, to bude. Mozno si len nahovaram, ze je to ovulacia......

stellamaris
30. aug 2014

@evkag ved som to nemyslela zle,viem,ze teraz to mas blbe 😖

evkag
31. aug 2014

@stellamaris co narobime,nejak bolo nejak bude nie? AJ tak ma este rontgeny cakaju a Boh vie co este, cize aj tak by to nebolo vhodne asi ........

stellamaris
31. aug 2014

@evkag myslim tiez,ze velmi nevhode by otehu teraz bolo,ale neboj,vecne tu sadru mat nebudes a mimco bude 😉

evkag
31. aug 2014

@stellamaris jak inak :-P ina alternativa ani neprichadza do uvahy! Cajiky pijeme, lepok sme vynechali, aj ked mne to ide horsie....manzel ma uz dole 8 kg za mesiac!
Sadru daju dole a do manzelovej tridsiatky budem tehu, pripadne do mojej :-P som sa rozhodla

sonitta
31. aug 2014

Ahojte, minuly tyzden som sla s podozrenim ze som tehu ku gynekologovi. Ten mi po vysetreni pichol vyvolavacku, lebo ze nic nevidi a ze ak by som aj bola tehu tak sa mi mrcha nespusti. Nespustila... Tak som s malou dusickou sla znova na kontrolu.. stale tam nic ako baby nebolo.. stanovil diagnozu PCO... Od 15 rokov dom brala HAK, ked som mala 25 vysadila som ju a neplanovane som do 5 mesiacov otehotnela.. vsetko bolo v poriadku.. od vtedy som HAK nebrala.. teraz som si ju chcela znova nasadit a bum zrazu mam nejaku diagnozu o ktorej nic neviem..za posledny mesiac som pribrala cca 3 kg, mam strašne vyhadzanu tvar, dekolt a chrbat, citim sa nervozne, unaveno a placlivo - je mi vsetko! čitala som uz aj dost stran tejto skupiny dozadu, ale o nic mudrejsia nie som.. pomoooc co s tym dalej??

serenna30
31. aug 2014

@stellamaris @evkag čaute baby, jsem doma z dovolenky. Jsem 25 DC a ovu nikde!!! Musím zase koupit femigard, po něm bylo vše ok. Evkag skočte s manželem na to! 😎

evkag
1. sep 2014

@serenna30 skocili sme, ale myslim, ze neslo o ovulaciu ......

stellamaris
1. sep 2014

@serenna30
@evkag cafte kocky,tak dnes 22.DC,bolesti vajecnikov.V care na usg folik 25mm a 17mm,ake prekvapko,myslela som,ze som po ovu,kedze som prestala brat clostil a odletela som na styri dni do Londyna.Kedze ten velky folik je super,hned som dostala pregnyl a zajtra rano ideme na prve IUI 🙂 Ani doktor neveril,ze tento cyklus bude ovu,kedze okolo 11.DC som mala velmi nizku sliznicu 😀 mm bere dovolenku a ja pridem neskor do prace po IUI,tak drzte palceky 😉
@serenna30 ty brdo,tak 25DC,to by mohlo byt aj po ovu ci nie alebo fakt anovulak? 😕

serenna30
2. sep 2014

@stellamaris dnes jsem 29 DC, začla jsem zas měřit a teplota je vyšší, takže asi po ovu...no uvidíme. Neměřila jsem, testy nedělala, tak se uvidí kdy mrcha dorazí. Od dalšího cyklu zase začínám bylinkařit 🙂 A folíci super, závidím! 🙂

stellamaris
2. sep 2014

@serenna30 diky 😉 urcite sa daj na bylinky,ja tiez pijem alchemilku a rozne zenske caje.Dnes rano bolo IUI a od stvrtka mam aplikovat vaginalne aj Utrogestan.Manzel mal dnes mizerny spg,ale IUI sme skusili aj tak.Clovek nikdy nevie a mozno sa podari aj tak 😉

evkag
2. sep 2014

@stellamaris @serenna30 za mnou dnes bola Pani bylinkarka. Priniesla zabal no nohu a povedala, ze si nemam upovat ziadne testy a hluposti, ze len mam pit tie veciod nej a ked budem bez sadry, tak miprinesie kupel nejaky......snad to pomze. Ona povedala, ze isto bude jest tortu z krstin, len treba byt trpezlivi. Serenna nevesaj hovau vsetko bude a Stellamaris drzim prsty nech je to pozitivne o cvhilu 🙂

katka.gzd
2. sep 2014

@sonitta ahoj, prosim ta a na zaklade coho ti stanovil diagnozu? len podla toho ze meska menstruacia? alebo bol nejaky nalez na ultrazvuku? nejake krvne testy na hormony? podla toho ako si to opisala to vydedukoval velmi podivnym sposobom....

katka.gzd
2. sep 2014

@stellamaris ahoj, odkial prosim ta beries utrogestan? viem, ze na slovensku skoncil, ja som kvoli tomu mala predpisany drahy vaginalny gel miesto neho.... dakujem za radu 🙂

stellamaris
2. sep 2014

@katka.gzd ahoj,bol mi predpisany,ale v Nemecku.Tu ho maju v lekarni ako Utrogestan alebo Utrogest. 😉

katka.gzd
2. sep 2014

@stellamaris jaj tak, a sme doma, na slovensku ho prestali predavat lebo bol lacny :(

stellamaris
2. sep 2014

@katka.gzd ani tu nie je lacny,stal ma 29€ 😖 utros u nas dostanes aj tak iba na recept.....

sonitta
3. sep 2014

@katka.gzd ultrazvukom.. teraz neviem ci sa mam objednat aj na endokrinologiju alebo co dalej? Ci to riesit alebo nechat tak..

bubulacka
3. sep 2014

@sonitta no gynekológ by ti mal povedať co ďalej. Skús prečítať - http://www.pluska.sk/izdravie/zenska-zona/polyc...
Ja sa chystám brat inofolic, alebo aspon v nejakej fotke inositol (jedna kocka ho tu ponuka), baby mate s tým skúsenosti? Polepšili sa Vam od neho? Dakujem pekne!

katka.gzd
3. sep 2014

@sonitta na predoslej stranke osm pisala jednej kocke taky sumar tak si to kukni. v prvom rade treba tu diagnozu overit, urcit spravne....najlepsie z krvi....potom uvidis ako dalej

serenna30
3. sep 2014

@stellamaris @evkag tak ovu potvrzená, i dneska byla teplota poovulační, tak mi spadl kámen ze srdce 😉

zufka10
3. sep 2014

@bubulacka ja som brala Inofolic a som v 21. tt 🙂

evkag
3. sep 2014

@bubulacka na mna nemal vobec ziadne ucinky, brala som ho viac ako pol roka .........

bubulacka
3. sep 2014

@evkag
@zufka10 verím tak trosku v placebo efekt 😀 ked si dopredu poviem ze na 150% to pomoze, tak mozno pomoze 😀 a tiez verím ze na každého to pôsobí inak. Niekomu mozno pomoze, niekomu nie. My sme boli v CAR a chceme podstúpiť IVF, chcem ho len brat "na skúšku", ci uvidim nejake zmeny 🙂 dakujem baby za odpovede 😎

evkag
3. sep 2014

@bubulacka su baby ktorym to pomohlo, to zas nemozem povedat, len na mna to ucinok nemalo ziaden ...... drzm prsty

zufka10
4. sep 2014

@evkag ja som ho brala od augusta do apríla

zufka10
4. sep 2014

@bubulacka ja som si nič dopredu nehovorila, hlavne som tie vitamíny už ku koncu nebrala kvôli tomu, že som chcela byť tehotná (s tým som sa už dávnejšie rozlúčila nakoľko mám aj vajíčkovody zdeformované okrem PCO), ale mala som vždy aj trojnásobne zväčšené vaječníky a po dvoch mesiacoch brania Inofolicu sa mi dali na normálnu veľkosť a tak to aj zostalo. Plus, ja som už nevládala brať hormóny a verím, že ich už ani brať nebudem...k tomu Inofolicu som už brala len Mastodynon.
Ja na placebo neverím, potrebujem reálne a jasné výsledky. Držím prsty na ceste k bábätku 🙂.