Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
6. nov 2009

mire, tak v pondelok. nevadi. musis vydrzat 😵

mireag
6. nov 2009

titu, moj HP bol tiez ok...ale vkuse na mna kukal ten perlovy nahrdelnik. 🙄 Mne nakoniec zabrala stimulacia liekmi, ale fakt uvidis, co povie dr. 😉
Ovulka mohla byt, ale nie je pravidlom, aby bola kazdy mesiac. Mas aj ine grafy? Ukaz.

irsi, tak dufam, ze v pon uz na mna zmurkne. 😀

mireag
6. nov 2009

Hej sorry, LH. Fuuurt mi ide na rozum ten progesteron. 😀

irsina83
6. nov 2009

miri,
drzim palec,bublinecka sa ukaze 😉

titulienka
6. nov 2009

babulky ja vam napisem co mi to vlastne napisal
uterus normalnej velkosti, cavum uteri prazdne, symetricke,endometrium homogenne,hypo az isoechogenne, nizke 4mm 2 vrstvy bez loziskovej zmeny, ovaria bilat,na hranici objemu -4 cm kubicke, s naznakom polycystickej struktury, pco -nalez nepresvedcivy....

tak som s toho jelen ...a ano mavam ovulacne cykly , aj hlienik, aj vzostup teplotky ...a po ovu sa mi drzia stale az do mrchy az na 37,3.....ziadne skoky ....
tak vyzna sa v tom niektora ....dakujem

shaarka
6. nov 2009

titu, akurat som ti napisala do IP.
ale v skratke: secko ok, mozes byt spokojna 😉
akurat sliznica je nizka, ale ako sme sa nedavno bavili v Grafoch, kym doplava vajko do maternice, sliznica moze byt uz pekne vysoka 😉

titulienka
6. nov 2009

dakujeeeeeeeeeeeeeeeem uf odlahlo mi 😉

mireag
6. nov 2009

titu, tak je vsetko ok. 😉 Budem drzat palce, nech to bola ovu. 🙂

No myslim si, ze ta sliznica je dost nizka... Shaarka, myslis, ze sa dokaze zdvojnasobit za taky kratky cas..?
Ja nie. 😒 Moja mala pri ovu 10-11mm. Mozno by titu bodol duph.

prcekpet
6. nov 2009

babulky, tak jsem se na netu ted dozvedela, ze cca 3 dny pred ovulaci a 3 dny po ovulaci jsou plodne dny. Tak jestli je to pravda, tak se asi picnu 😅

jinak hezky vikend vsem 😉

shaarka
6. nov 2009

prcek, trosku scestna informacia 😠 tie 3 dni po ovulacii myslim 😠 😠 😠

mire, na KET pokial viem, staci 8mm.
nie som si ista, ci stihne dorast, ale mozno ano... no ktovie.
idem to pohladat 🙂

govinda
6. nov 2009

ifulka, gratulujem 😵 😵 😵

Tu sa to nejako rozbehlo 😵

shaarka
6. nov 2009

tak som to nasla:
Endometriálny cyklus
Hormonálne zmeny vplývajú na sliznicu maternice (endometrium), ktorá v priebehu menštruačného cyklu mení svoju hrúbku. Preto tento cyklus môžeme rozdeliť na viacero fáz.

Proliferačná fáza: Začína približne v 5. deň cyklu a prejavuje sa rastom endometria, ktoré na konci tejto fázy má výšku 3 až 5 mm.

Sekrečná fáza: Začína okolo 15. dňa cyklu a končí 26. dňom. Vo vaječníkoch dochádza k uvoľneniu dozretého vajíčka, na čo endometrium reaguje tým, že už okolo 20. dňa má výšku 7 mm. Tým sa sliznica maternice pripravuje na uhniezdenie (nidáciu) oplodneného vajíčka. Dĺžka sekrečnej fázy je konštantná, trvá približne 14 dní. Ak k oplodneniu nedôjde sekrečná fáza prechádza do ďalšej poslednej fázy a to do menštruačnej.

Menštruačná fáza: Asi okolo 26. dňa cyklu dochádza k degeneratívnym zmenám na sliznici endometria. Sliznica prestáva rásť, cievy sa začínajú zužovať a ich steny porušovať, čo vyvolá následne odlupovanie sliznice, ktorá odumiera. Odlúčená sliznica spolu s menštruačnou krvou dochádza z tela von.

titulienka, takze vyzera to vsetko ok, tesim sa spolu s tebou 😵

cau govi 😉

titulienka
6. nov 2009

sharka ..verim ti ...a spolieham sa ze vsetko bude ok ....dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

titulienka
7. nov 2009
ifulka
7. nov 2009

Krásné sobotní ránko všem snažilkám i těhulkám 😵
Já dnes opět pozitivní 😀 A teploměr asi zaseknutý 😀 😀 😀

ifulka
7. nov 2009

Zapomněla jsem na link 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

irsina83
7. nov 2009

ifulka

perfektneee 😀 len nech sa zasekava 😀 😀 manzel sa tesi ako blcha, vsak... drzim palce 😉

ifulka
7. nov 2009

Jojo, Irsi, oba jsme moc šťastní. Pořád se usmíváme jak dvě měsíčky hnoji 😀 (To se tak v Čechách říká, když se někdo culí jak blbounek 😎 )
Jinak už jsem stvořila album, kde je všechno popsaný jak chtěla Shaarka...

irsina83
7. nov 2009

aj u nas sa tak hovori 😀 vidis mozes si uzivat medvedi spanok 😀 srdecne gratulujem 😀

shaarka
7. nov 2009

ifulka, idem citat 🙂

katkaajurko
7. nov 2009

ifulka to je krasne,idem si aj ja precitat... 😵

shaarka
7. nov 2009

jeeeeeeej, iful, musim ti povedat, ze sa to az na par drobnosti stotoznuje s mojim pribehom!!
otehotnela som tiez na prvu ovulu (i ked v cykle bez clostilu, pregnylu a cohokolvek), HAK som brala o 4 roky viac nez ty, a MM mal takmer navlas rovnake vysledky spg 😀 😀 😀
pekne si to napisala. tak nech sa vam dari 😵 😵 😵

tatranka111
7. nov 2009

ahojte
moj dnešný grafík

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

len teplota dnes asi neplatí lebo celú noc som poriadne nespala a tri hodiny pred meraním som vstala a išla na wc potom som bola asi hodinku hore a zase zaspala 🙂

ifulka
7. nov 2009

Shaarka, já vím, když jsem četla Tvůj příběh, tak mi připadalo, že čtu o sobě 🙂 Jen Ty jsi musela čekat mnohem delší dobu, než se ten zázrak stal... Já jsem se nemusela dlouho trápit. Měla jsem obrovský štěstí. A moc ho přeju všem, co jsou tady.

Tatranka, Tvůj grafík je pořád pěkný, já jsem pořád nepřestala věřit, že jsi taky těhu 😉 Mooooc držím palce!!!

tatranka111
7. nov 2009

ifulka ahoooj ty tehulka 😀 😀 😀 😀

ifulka
7. nov 2009

Ahoooooj, Tatrankaaaa!!!!! 😀 Posílám Ti TTT 😉 Ale Ty už to určitš nepotřebuješ 😉 😀

irsina83
7. nov 2009

iful,

zaujimavy pribeh 😉

tatranka111
7. nov 2009

ifulka dakujem za vírusíky 😀 veru, že ich potrebujem 🙂

tatranka111
7. nov 2009

hlavne teraz ked neviem na čom som 😒 ked ja mam už aj troška strach lebo mna to podbruško už ani nebolí a to bola moja aká taká nadej kedže vela ludí hovorí, že to može byt príznak tehu a ja pred mrchou nikdy nemám bolesti 😒