Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
13. nov 2009

cau mire, no to som rada 😔 aspon ze tak.

20.DC sa zvycajne sleduje uz len progesteron (aby sa potvrdila ovulka).
a HP je vysetrenie pozostavajuce z viacerych odberov, nie ze sa kazdy odber vola HP 😉

mireag
13. nov 2009

Shaarka, ved chvalabohu. 😖 Co ma vsak netesi su moje brutalne kruhy pod ocami a tie vraaaaasky odkial prisli...nechaaaapem. 😠 Kua... 😖

No a ktory den sa teda robi ten "riadny" HP so vsetkymi hormonmi? 😅 3dc?
A co sa odpichuje 14dc? Tiez progesteron, alebo LH? Mne je v podstate jedno, ci teraz bude ovu, alebo nie... Cize ten 20dc ist nemusim a radsej nasadim duph, nech pride mrcha normalne 28dc. Alebo to spravim tak, ze keby ovu nahodou dosla, nenasadim duph a odsledujem aka bude LF bez duph.

To vies, zase som v prvom leveli... 😀 😠

irsina83
13. nov 2009

miri to je dobra sprava, ze si sa vycistila sama, aspon troska pozitivneho 😉

hiva
autor
13. nov 2009

mire....HP sa vola subor odberov pocas jedneho cyklu....ked ho mne robili, tak mi bral odber na komplet vsetky hormony na 3DC a na 20 DC .....akurat ze hodnoty jednotlivych hormonov v kazdej faze by mali byt odlisne....3DC sa sleduju hodnoty v predovulacnej faze a 20 DC sa sleduju hodnoty v lutealnej faze 😉

mireag
13. nov 2009

hiva, no tiez som si to tak myslela, ale shaarka tvrdi, ze 20dc sa robi len prog... 😅 Takze teraz ako..? 😕

A vies aj, ake maju byt hodnoty jednotlivych horm.? Ak vies, alebo mas nejaky clanok k tomu, tak kludne mi to posli do IP. Lebo raz som hladala na nete len FSH a bolo to o drzku... 😠 Inak nechapem, preco mi raz sestricka 3dc odpichla len FSH, ked mi mala vsetko...??? 😠
Asi si kupim sono, narobim si odbery a budem sa liecit sama. 😀

hiva
autor
13. nov 2009

mire...nad tym som uz aj ja rozmyslala....v podstate na 20 DC sa sleduje hlavne hladina progesteronu, lebo ta indikuje ovulaciu....ale podla mna su podstatne aj ostatne hormony...hlavne v pripadoch, ked ovulacia nenabehla.....moj osobny nazor je komplet rozbor aj na 3 DC aj na 20 DC 😉

co sa tyka hodnot jednotlivych hormonov, tak to som uz aj ja hladala, ale nenasla....ale priemerne hodnoty som mala napriklad napisane v tej sprave z labaku....ale som si to nesfotila, takze uz ich neviem 😉

myslim ze shaarka mi raz davala niekde nejaky link, kde bola minimalne hladina progesteronu rozpisana😉

katkaajurko
13. nov 2009

ahojte

mire aspon ze si sa sama 😔 to je vzdy lepsie ako ist aj na kyret

ja dnes takto- podla mne ten graf ani nevyzera anovvulacne lebo tie byvaju skackave - moj je iba nudny 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
13. nov 2009

katka...tvoj graf vobec nevyzera nudny....na anovulak nevyzera vobec....skor je ovulka na spadnutie....alebo mozno uz aj spadla 😉 😵

katkaajurko
13. nov 2009

tomu neverim - nemam egg 😅 😅 😅 a ja ho vzdy mam - vzdy fakt 😨

gerdusha
13. nov 2009

baby, neviem, ci patrim prave sem, ale chcem sa spytat, ci niektorej z vas niekedy lekar ambulantne prepichoval cysty. mne to moj gynekolog v CARe spominal, tak som sa chcela spytat na vase skusenosti.

dakujem

mireag
13. nov 2009

katka, tiez si myslim. 😉 Graf vyzera dobre, tak dufajme, ze teplotka zajtra vyleti. 😉 Aky bol vlastne tvoj cyklus "potom"? Nejako sa ti to rozhadzalo, alebo si isla jednoducho normalne dalej...

hiva, asi to spravim tak, ze pojdem este ten 20dc, lebo potom uz chcem zase nasadit duph a ked bude treba, tak v jan clostil. On by mal v podstate este doznievat, tak sa necham tento cyklus prekvapit, co pride... 😅
A kde mas graf? Ci si este nezacala merat?

Baby a co si myslite, kedy to mame zase skusit? Ja som si povedala, ze 2 cyk. pauza a od jan to skusime...a keby prisla ovu, tak ju jednoducho odignorujem... Ale ako sa poznam, neverim, ze si necham ujst sancu.... 😔 Stale nad tym rozmyslam a fakt neviem, co by bolo najlepsie... ☹

irsina83
13. nov 2009

miri sprav si podla seba ako to citis. a dr. ti nehovoril ze kedy mozes zacat skusat? ak nie tak sa ho skus opytat, mozno ti to ulahci rozhodnutie.

hiva
autor
13. nov 2009

mire....tak ja ti neviem poradit....ja by som sa na to teraz asi nesustredovala....bud to pride alebo nie 😉 ... ale tak ked sa tvoje telo cele tak pekne samo vycistilo, mozno by ste mohli skusat aj hned.....ved to tehu bolo asi iba nejakych 10 dni, nie? 😔

moj graf je zatial zbytocny....mrchujem, takze nemeriam 😀

hiva
autor
13. nov 2009

gerduska....absolutne ti neviem poradit 😅

katkaajurko
13. nov 2009

no mire - praveze "potom " sa to rozhadzalo - predtym to 100% fungovalo lepsie 😒 prvy po - bol dlhy anovulak potom ovulak a potom zase anovulak a pekne natiahnuty a potom spinenie a ovulak-to bolo minuly cyklus-co som si to sama "zhodnotila" ze to dlhe spinenie bolo miesto mrchy a ovu prisla od neho 14ty den..a teraz zas cakam - cize naprd no

a mne povedali doktori rozne - moja dr povedala-ze kludne sa nechranit dalej - kedze sa s tym telo samo vysporiaadalo, lenze kamarat doktor povedal ze aspon dva mesiace pauza - ze oni radia aj tri ... cize si vyber - ja si myslim-ze to telo si to aj tak stanovi samo - asi by som to nechala na prirodu

gerdus - to si vobec neviem predstavit - ako sa preboha dostane doktor cez krcok aby vo vajecniku zlikvidoval cysty??? cez vajcovody? to mi pride nemozne - ale nevyznam sa fakt....

shaarka
13. nov 2009

mire, ja by som to nechala na nahodu... nezakazovala by som si, ani by som to nesilila.

no a co sa tyka HP, tak pomaly kazdy Dr. ho robi inak.
pri PCO by som ho ja (MUDr. 😀 ) robila 3.DC, 10.DC, 17.DC, 24.DC a keby nedosiel menzes, tak aj dalej.
pri PCO nie su ukazkove ovulacne cykly, ziadna ovu na 14.DC, preto by sa aj HP mal robit podrobnejsi a na viac odberov, aby sa videlo, ako kolisaju hladiny hormonov.
resp. aby sa potom mohla urobit krivka vsetkych hormonov a podla toho by bolo vidiet, ci stupaju, ako stupaju a kedy si zavadzaju a tak. a na to dva odbery nestacia.

strasne ma stve, ze FSH alebo LH ma byt vo folik. faze tolko a tolko, - ale ci stupa do ovu tak ako ma, to uz nikoho nezaujima??? chapete.

a ten prog. v LF by mal byt pokial si dobre pamatam 3-50 jednotiek.

gerdusha
13. nov 2009

baby, k tomu prepichovaniu cyst, co som sa pytala: lekar mi povedal, ze mi ich "odstrani" a ze to pichne ako keby mi dal injekciu.

takze nikto nic?? ooo mano, tak sa mam asi na co tesit...

mireag
13. nov 2009

hiva, tak to bude tento mesiac zase zaujimave, lebo mrchujem aj ja a este Jancos. 😉 No tak nejako to trvalo... Tazko povedat... Na sono jednoducho nic nebolo nevidiet... 😒

irisi, este som sa s nim o tom nebavila. Musim sa objednat.

katkaajurko
13. nov 2009

gerdus ako injekciou? ako uvidi ci a kam sa triafa? budes stale pod rentgenom? a cez brucho - ci nejako v suske? fakt si to neviem predstavit ako -a pride mi to - ze to musi byt dost bolestive..ja neviem

ako sa to presne vola nevies? ze by sme to vygooglili..a neviem co pommoze ked ich prepychne..? nevzniknu dalsie?

gerdusha
13. nov 2009

katkaajurko,
nemam ani ponatia ako sa ten zasah vola, po clostyle sa mi vytvorili 3 cysty, ktore mi nepraskli, povedal, ze mam pockat dva tyzdne a prist k nemu a ze ak nebudu prasknute, tak si ma zoberie "na sal", tam mi ich praskne, vraj to pichne ako injekcia...a potom tam este pol hodinu musim zostat lezat...

skusam to rozne googlit, nic nemozem k tomu najst, tak som vazne dufala, ze aspon tu nieco...

katkaajurko
13. nov 2009

tak ked na sal tak to asi pod lahkou narkozou , nie? ale mne sa nieco mari ze som citala niekomu nieco podobne ze mu robili s cystami tu na konikovi ...ale vazne si neviem spomenut

mireag
13. nov 2009

Mudr. Shaarka, 😀 Riadne chces, aby som tam chodila ako na klavir...! 😀 Lenze ovu bola, tehu tiez, takze si myslim, ze ten 20dc bude stacit. 😉 Budem jednoducho dalej merat a uvidim, co pride. Nejdem tlacit na pilu, asi sa obmedzovat. Tak to bude asi najlepsie. 😉

gerdusha, no urcite budes v nejakej mini narkoze, lebo inak si to neviem a ani nechcem predstavit... 😅

katka, ja si myslim, ze v nasom pripade su 3 mesiace vela. Ved sme v podstate dostali "opozdenu mrchu..." Keby sme netestovali, ani by sme zrejme nevedeli, ze sme tehu... 😒

tatranka111
13. nov 2009

ahojte zienky 🙂
včera som sa tu neukázala dostala som neskutočné krče, zvracala som atd atd atd. a nakoniec mrcha.... proste hnusný den 😠 dnes mi je už chválabohu lepšie 🙂
idem si prečítat čo ste tu popísalli 🙂

katkaajurko
13. nov 2009

mire ja suhlasim - a ja uz som od toho vlastne aj 4mesiace a moje telo sa brani 😔 aj tak... ale tak to je zivot - treba si pockat

kto si pocka ten sa docka 🙂 😉

tatranka fuha to aj krce aj zvracanie mas?

inak ja ssom dnes trochu dostala strach ☹ ja mam mensi zdravotny problem... taky zvod na srdci navyse co mi sposobuje arytmiu... a brala som vyse 7 rokov lieky a bolo to ok ale novy lekar povedal.ze je skoda sa tym stale dopovat - ze vysadime a zistime co to robi... a da sa ist na taku operaciu-ale ja na nu ist nechcem lebo sa strasne bojim ani rodina zatial nechce aby som sla 😒 no a dnes sa mi moja kamoska arytmia prihlasila a bola som aj v nemocnici a nechali si ma na Jiske kym sa mi to nestabilizovalo a som sa vylakala ako to zvladnem pri tehu ☹ aj ked moje lieky sa brat moozu aj cez tehu ale aj tak... teraz sa chystam k mojmu kardiologovi (on dnes ma ordinacne hodiny do vecera) a sa bojim ze ma bude lamat na zakrok ☹ ach jaaaj co som komu ja urobila

gerdusha
13. nov 2009

tak predsalen som nieco nasla

PUNKCIA OVARIÁLNYCH CÝST

Operačný výkon pod kontrolou ultrazvuku, pri ktorom je vpichom cez pošvovú stenu do vaječníka odsatý obsah cysty vaječníka. Ide o zákrok v celkovej alebo lokálnej anestézii pri nesuspektných cystách na vaječníku (folikulárne cysty, t.j. vyplnené čírou tekutinou a pod.).Odsatý obsah cysty je odoslaný na cytogenetické vyšetrenie.

ooo mano...

katkaajurko
13. nov 2009

no gerdi nic prijemne ☹

jancos
13. nov 2009

katka, drzim palce, nech si dobre vyberies, ci zakrok ci lieky, ale je to fakt hroza, co za choroby existuju.

tatranka, to poznam, niekedy som to mala tiez take, ked ms chodila raz za tri mesiace. je to otras.
Mirka, ja mam ofotene vysledky HP, teraz som ich nasla a mam tam aj tie hodnoty, ale myslim, ze kazdy labak ma svoje hodnoty. kazdopadne, my dve by sme mali mat ten isty labak, tak ked budes mat vyslledky, ozvi sa, nech to pozriem, alebo ak mas iny napad, daj vediet. nie je to vela, tak ked chces, mozem to aj prepisat.
a uz sa mas dnes lepsie? ja v podstate hej, uz len smoklim a boli ma hlava ☹

jancos
13. nov 2009

gerdi, neboj, to urcite zvladne, urcite nic prijemne, ale aj tak co by sme neurobili pre babo, nie?

jancos
13. nov 2009

inak, si pozeram tie stare vysledky HP a bola som 16.DC. neviem preco prave 16., ale je to presne posledny cyklus pred otehotnenim a dr. k nemu dopisal rukou, ze anovulacny. bolo to brane 9.1., 15.1. som mala poslednu ms pred otehotnenim a cca 12.2 som zistila, ze som tehu🙂 boze, keby to aj teraz tak lahko priso, ani neviem ako ☹

irsina83
13. nov 2009

janka pride to neboj len to da asi viac usilia 😉