Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
21. dec 2009

hiva, krásne paličky máš na tých testíkoch... aspon si sa nenervačila z "duchmi" 😉 😉 😉
držím palce...
ja som zatial schytla akurát tak nejakú chorobu... ☹ ☹ a to treba pratať, dnes som chcela aj navariť... takže to všetko spravím na etapy - striedačka s postelou, lebo na vianoce chcem byť zdraváááááá 😖 😖 😖
dnes som 13DC a zatial žiadne náznaky ovulky.. možno tento mesiac, bude zas BEZ ovuly... 😔 😔
no nič, hlavne že tehulka pribudla... 🙂
čo znamená, že na každú RAZ príde "šora" /preklad RAD/

katkaajurko
21. dec 2009

🙂

ja takto - mozno pride na vianoce 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

zuzu1111
21. dec 2009

Hiva, blahoželáááááááááám.
Neverím tomu, čo čítam. To je fakt úžasné. Ty si si to zaslúžila. Už si fakt bola na rade. 😀 😀 , máš toho dosť za sebou.
Aj ja chcéééém. ☹
Držím prsty všetkým snažilkám a budúcim maminkám prajem pohodičkové tehuľkovanie. Krásne Vianoce všetkým, lebo neviem, či sa sem ešte do Vianoc dostanem.

hiva
autor
22. dec 2009

zuzu, dakujem ....neboj, aj ty sa dockas 😉

Co sa mna tyka, tak som volala s doktorom vcera a na USG idem az 29.12. - to by uz malo byt aj srdiecko tak uvidime 😵 ...snad bude vsetko OK 🙂

katkaajurko
22. dec 2009

hiva to su krasne spravy..a tie vanoce s tym pocitom v brusku 😵

ja sa pekne drzim dole a mam eggac,akurat ovulacny test este nespozitivnel - tak cakaaaam - ale mam pocit - ze mi tie dve kila dole pomohli trolinku upravit cyklus-po vianociach este tri a budem slapat ako hodinyyyy 😀 😀 😀

katkaajurko
22. dec 2009
salopa
22. dec 2009

ahoj holky, tak jsem vám přišla popřát krásné a pohodové vánoce a do nového roku šťastné vkročení a konečně ty vyoužené dvě čárky 😉 a hiva ať krásně rostete 😉 a po novém roce čekám novinek spousty:o)

baba2288
22. dec 2009

HIVUS! Zriedkavo sem nakuknem a strasne Ti drzim palce a vidim, ze sa Ti to podarilo?? 😅 😅 😅
BLAHOZELAM a strasne sa tesim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅
a vsetkym Vam prajem Vesele Vianoce a stastny Novy rok!!

hiva
autor
23. dec 2009

ahoj baba.....dakujem kraasne 😵 ....a tebe sa ako dari? co mas nove?

tatranka111
23. dec 2009

ahojte som tu len na skok aby som Vám všetkým popriala Veselé Vianoce 😀 😀 a ak by som tu náhodou nebola tak aj štastný Nový rok 😀 😀 a všetkým netehulkám prajem aby Vám to už konečne vyšlo a našli ste si // 🙂
tehulkám chcem popriat pohodové tehotenstvo 🙂

elennka
23. dec 2009

Hiva.. gratulujem 🙂) lepší vánoční dárek sis nemohla přát 🙂

sarafortuna
23. dec 2009

Krásne vianočné sviatky...
baby, žiadne diéty!!! fajne sa najedzte, večer pomilujte mužíčkov, užite si posledné Vianoce bez plačúcich deťúreniec... 😀 😀 😀 😀 😀 a v novom roku, nech nas už v tejto téme čo najskôr vystriedajú nové baby a my pôjdeme do kategórie TEHULKY.... 😉 😉 😉

arna
24. dec 2009

Zdravím a přeji Všem příjemné a pohodové prožití vánoc a do nového roku dvě čárky 🙂
Velká gratulace Hivě! Ať se vám spolu pěkně a bez komplikací daří....🙂

POkusím se vložit svůj graf- je to poprvé, tak doufám, že to svedu:
http://www.fertilityfriend.com/home/2a6db0

Vůbec nevím, jesti je možné, že ovulace opravdu byla tak, jak je vyznačena? Moc nadějí si nedělám, ty teploty jsou asi na poovulační moc nízké (měřeno v puse)? Nerozumím tomu ještě tak dobře, tak se ptám vás zkušeností....
Bylo by fajn vědět, že alespoň občas je moje tělo něčeho schopno 🙂 Ale asi je to prostě jenom další sakra dlouhej anovulák☹

katkaajurko
24. dec 2009

ahojte

tak vam prajem nech je dnesny den krasny,plny lasky a splnenych tuzob nie len pod vianocnym stromcekom - a do dalsich dni iba ZELENE grafiky a dve palicky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sarafortuna
24. dec 2009

arna, ten graf nie je veľmi presvedčivý, ale ak si odmyslíš tu teplotu na 42deň tak sa ti teploty relatívne ustálili a to je pre FF znak na vyznačenie ovulky... teraz už nič nevyriešiš 😉 ak bola tak bola 😉 viac napovedia ďalšie teploty.
Teploty merané v ústach su dost "rozhádzané" ...
tak prajem nech bud príde mrcha alebo nech to bolo ozaj ovula a mrcha príde za 14dní alebo .... 😉

shaarka
24. dec 2009

ja len tak narychlo 😵
*** krasne sviatky vam prajem ***

katkaajurko
25. dec 2009

shari teraz pozeram,ze ti v pase svieti uz 21tt - to je teda sila ako to leti 🙂

hiva
autor
27. dec 2009

katka...no ako tvoja ovulka? ...uz je tusim na spadnutie 🙂 ....cakam na dnesnu teplotku 😵

katkaajurko
27. dec 2009

hivus ahoj tehulka 🙂

no teplota nestupla o dve desatiny ale stupla-tak snad uz som po nej... 😅 (posledne mesiace mi to stuuupa stazka 😀)

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
28. dec 2009

katka 😀 😀 😀

Gratulujem k ovule 😵 😵 😵 ...ak sa zadarilo, budete mat krasne Vianocne Baby 😵 😵 😵

Ja sa zatial drzim....ziadne spinenie uz nebolo, brucho boli, prsia si necitim....tak snad je vsetko tak ako ma byt....zajtra sa uz tesim k doktorovi....snad uz bude nieco vidiet 😅 😵

katkaajurko
28. dec 2009

ano dakujem - bolo by to ozaj pekne.. 😵

drzim prstiky-tfuj tfuj tfuj 🙂 🙂 🙂

zuzu1111
28. dec 2009

Holky nejako tu pomenej píšete,niektoré kočky sem už skoro nechodia ☹
Hivus naša tehuľka verím, že si donesieš od doktora len dobré správy, potom napíš....a katka držím prstíky...
Ja som teraz začala s Clostilom, beriem zatiaľ len jednu tabletku denne, už mám za sebou tri, zatiaľ všetko OK, o tyzden v pondelok idem na ultrazvuk, tak uvidíme ako to vyzera s mojim folikmi a ovulkou.

katkaajurko
29. dec 2009

teraz su aj sviatky-dovolenkuje sa-celkovo sa asi preto menej pise

mne sa ovula potvrdila 🙂 takze nasadzujem duphik a uz nemeriam az do mrchy 🙂

zuz drzim prsty

z clostylu vraj foliky krasne rastu

hivus ako?

hiva
autor
29. dec 2009

katka....tfuj, tfuj, tfuj....drzim prsty 😉 ...virusiky zatial neposielam...poslem az ked sa vratim od doktora aby som ta nahodou nenakazila nejakymi nezdravymi virusmi 😉 ... ale super, ze vypinas od merania.....mozno budes v january prekvapena 😉

inak k doktorovi idem az vecer o siedmej, takze napisem co a ako az zajtra 😉

zuzu....kazdy asi dovolenkuje a sviatkuje 😉 ...to len ja sedim v robote ☹

katkaajurko
29. dec 2009

Hivus a ja sedim v robote a kazdy mi vravi -ze sak cooo - to nemozem mat vela roboty a praveze mam hrozne vela 😖 😖 🙄

sarafortuna
29. dec 2009

ahojte!
katka, sme na tom podobne, hoci mne FF nevyznačil /a asi ani nevyznačí 😠 / ovulku. neviete prečo?
Už trochu pochybujem či bola, lebo silné pichanie v "jednom bode" nebolo, ani tá teplota nie je ukažková, no všetky ostatné príznaky boli a aj teraz ma v podbrušku pichá a tlačí... tak som veru zvedavá...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

hiva
autor
29. dec 2009

sara...nechapem, preco ti ju nevyznacil 😅 ....podla grafu vyzera, ze urcite bola.... mozno keby si si zadala na 18DC ziadny hlien, asi by ju vyznacilo....alebo ti ju vyznaci az zajtra 😉 ...alebo je to mozno tym, ze pred ovulkou nemas ziadne teploty 😅

katkaajurko
29. dec 2009

sara to je podla mna preto-lebo mas malo teplot pred ovu -inak by ju vyznacil si myslim

podla mna to pichanie nemusis mat vzdy...

sarafortuna
29. dec 2009

diky za pomoc, doma skúsim dopísať teploty predtým.
viac sa mi páči ten červený kríž 😉

katkamarek
29. dec 2009

ahojte, ja som tu zatial nova, este som sa ani nestihla zacat snazilkovat, ale uz mi diagnostikovali PCO, z hormonalneho profilu. chcem sa vas spytat, ci "perlovy nahrdelnik na vajecnikoch" je pravidlom pri tejto diagnoze. Pretoze pred tym som chodila na pravidelne prehliadky ku gynekologicke a nic mi nehovorila, zeby tam boli nejake zmeny, aj ked cysty som sem tam mavala, ale len take vodne. Teraz som zmenila doktora, lebo som sa prestahovala, on mi este UTZ nerobil, lebo som len teraz dobrala HAK a vravel, ze by to aj tak nic neukazalo. (teda ten perlovy nahrdelnik), tak chcem vediet ako to vlastne je, som z toho dost mimo. Cyklus som mavala v celku pravidelny takych 30 az 35 dni (pred tym nez som brala HAK), nestavalo sa zeby mi meskala viac, tak uvidim co to bude teraz, chcem zacat aj merat BT od januara. Mozete mi prosim aj tak laicky a z vlastnej skusenosti napisat co to PCO vlastne znamena a ako sa to prejavuje? Viem, ze to sposobuje anovulacne cykly, ale viac neviem. Dakujem zienky.