Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

remeli
18. jan 2010

tak to si nepamatam, ale neboli az take katastrofalne povedal nam ze vzdy ked je jeden z dvojice zdravy tak sa podari lenze ja mam PCO a manzel trocha spomalene spermie tak povedal ze sa to nepodari a odporucil nas do CAR ale potom som bola na genetickom vysetreni a tam som zase nie v poriadku po genetickej stranke... ale teraz len tak skusame ci motyka nahodou nevysteli

katkaajurko
18. jan 2010

a ked tam mas geneticky problem-tak nemozes ist na IVF 😨

remeli
18. jan 2010

s mm sme sa uz dohodli na adopcii, ked ja mam take stastie, ze by mi to nevyslo ani na 6 x 😠

katkaajurko
18. jan 2010

myslis? treba vyskusat 😉 ved s adopciou sa to nevylucuje 🙂 urobis stastnym dietatko ktore velmi vela stastia pri narodeni nemalo - a sucasne sa mozno zadari aj biologicke ... ale sklanam sa pred takym krasnym rozhodnutim - velmi si vazim ludi co sa odhodlaju a adoptuju dietatko - naozaj velmi ... a som zastanca toho - ze nie "krv" ale okolie viac vplyva na dieta - a ze adoptovane deti byvaju lepsie a vdacnejsie casto ako vlastne ... 🙂

zuzu1111
18. jan 2010

Ahojte kočky. Ako po víkendíku? Mne sa dnes v práci tak nič nechcelo 😖
Môj dnešný graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca Teplotka si kresli cik-cak na grafe 😀

Vítam Hivu po lyžovačke. Super, že aj bábo bolo spokojné na svahu 😉

Remeli a aký máte genetický problém? Ak máš chuť, napíš nám...
Katka držím prsty, aby ovulka prišla, vyzerá to zatiaľ celkom nádejne....
A Katka druhá ty ako? Dávaš teraz pauzu od merania?

Ja som sa na štvrtok objednala k mojej gyndoške. Už sa vrátila po 3mesačnej PN. Idem jej zvestovať, kde sme pokročili so zatupujúcim dokim, tak uvidíme, čo ona na to 😉 Lebo ona veľmi nebola za CLostil, bála sa OHSS.

katkaajurko
18. jan 2010

ahoj Zuzu - pekne sa drzis hore-len ta dalej 🙂

nedavam si este pauzu- ale mne sa oplati merat vzdy az neskor..zajjtra mozno zmeram uz - tento mesiac si robim HP profilove odbery-tak sa este sledovat musim..a vo stvrtok idem k novej dr-som zvedava co ona na to vsetko...

ozaj Hiva - super ze sa babu lyzovanie pacilo 😵

zuzu1111
18. jan 2010

Kedy najblizsie ta caka dalsi odber na HP? Ides aj na stred cyklu? Lebo to robia len máloktorý doktori - väčšina len na začiatok a koniec cyklu 😒

katkaajurko
18. jan 2010

idem aj stred... mam moznosti ist na odber nastastie kedykolvek... robim si ho "pre seba" - a konzultujem s kamaratom gyndosom v cechach (teda aj on ho chcel vidiet) kedze ta moja stara dr mi ho uplne odmietla urobit.. 😠 mohlo ma to aj skor napadnut-ze mam moznost si ho dat urobit kedykolvek... pojdem bud teraz v piatok - to je 13 DC alebo v pondelok - co je 16 DC - este som sa nerozhodla-aj podla teplot sa rozhodnem... asi...

zuzu1111
18. jan 2010

to mas super, tak držím prsty, aby boli hodnoty dobré 😉

katkaajurko
18. jan 2010

dakujem 🙂 zatial som sa ako tak drzala..sama som zvedava ako to bude dalej...

katkamarek
19. jan 2010

baby ja som mala dnes rano pozitivny obu test 😵 druha ciarocka bola dokonca silnejsia, a tu je moj grafik
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

len sa bojim tesit, aby ovu bola naozaj, myslite, ze ked ovu test bol pozitivny, tak ovu pride?
Len ma trapi, ze namam plodny hlien, stale je creamy, aj to len na krcku trosku 😖

Zuzu dakujem 😉 a co je OHSS?

katkaajurko
19. jan 2010

kati pozitivny je super- nie je uplne zarukou ovulacie - ale je tovelmi pravdepodobne...to uz musi iba teplota potvrdit...

krcok je tazko nahmatatelny a uplne makky? pockaj - mozno hlienik pride zajtra-niekto ho mava malicko - a od pozitivneho prebehne ovula tak do 24-48 hodin - ale od posledneho pozitivneho - niekto ma pozitivny viac dni po sebe...

katkamarek
19. jan 2010

katka krcok nemam takmer hmatatelny od mrchy, je vysoko, tazko ho nahmatam, aj to len s prostrednikom, je makky. Mne vyskocila hladina LH velmi rychlo, vcera vecer som mala len taku slabu ciarku a dnes uz pozitivny. Takze ratam, ze mozno poobede uz bude slabsia. Meriam poctivo, tak verim ze bude ovulka. Uvidim aky hlienik bude dnes.

shaarka
19. jan 2010

remeli, no ten doktor musel byt podareny 😀 😀 😀 😀 😀 asi by som ho trosku vymenila 😠 😎 😀
zdravim secky! 😵
joj a som chcela zase raz napisat, pre remeli, ze aj moje absolutne anovulacne PCO a manzelove pomale a nedobre spermie = 25tt 😀

katkaajurko
19. jan 2010

shari vy ste mali aj pomale 😨 ja som myslela ze len morfologiu... - tak ty si veru vyhrala sportku tym tehotenstvom - to je osud 😵

katkamarek
19. jan 2010

baby teraz som sa dozvedela variant anovulacneho cyklu, ze LH stupne, folikul praskne, ale zlte teliesko je nedostatocne, takze neprodukuje dostatok progesteronu. Co myslite, ked uz som mala ovu test pozitivny, nemala by som nasadit Duphaston, napr. od zajtra? Lebo by ma to mrzelo keby to naozaj tak bolo a ja to dobabrem, lebo D je aj pri nedostatocnej funkcii zlteho telieska, ak sa nemylim. 😖
Toto je moj graf
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

hiva
autor
19. jan 2010

katka...aj vajicko praskne ale zlte teliesko nefunguje tak to nie je anovulacny cyklus lebo ovulka prebehla.....ale ak zlte teliesko nepracuje ako ma, slznica maternice nebude dostatocne hruba a prekrvena a tak nedojde k uhniezdeniu vajicka 😉 ... a mas pravdu...ak zlte teliesko dobre nepracuje dava sa duphaston, lebo ten nahradza progesteron ktory by inak produkovalo zlte teliesko....na tvojom mieste by som duphaston este nenasadzovala....pockaj az ked ti skutocne stupne teplota a az potom ho nasad aby ti nahodou neblokol ovulku este skor, ako k nej doslo....nic sa nestane, ak duphik nasadis aj 1 az 2 dni po ovulke....ved k uhniezdeniu dojde aj tak az po 6 DPO 😉

katkamarek
19. jan 2010

ok hiva, dakujem za nazor, tento cyklus necham asi tak, ako testovaci, aby som zistila co sa deje 😉 to som len spanikarila, zase som nieco precitala a uz som to napasovala na seba, som ja ale tava, tak sa zbytocne stresovat.
A ty sa ako citis?

hiva
autor
19. jan 2010

zatial v pohode...aspon fyzicky.....ale moja psychika dostala dnes dobre zabrat.....rano ma informovala segra, ze jej maly, co sme s nim boli na dovolenke, ma potvrdeny CMV (cytomegalovirus)....je to velmi nebezpecny virus hlavne ak ho dostanes pocas tehotenstva...http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&... ...takze som teraz pekne na nervy....nastastie vo stvrtok idem k doktorovi a mal by mi brat vzorky na vsetky vysetrenia....takze snad sa coskoro dozviem, na com som 😖

katkamarek
19. jan 2010

Hiva tak drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku, na zle ani nemysli, aj ked chapem, ze je to asi tazke.

shaarka
19. jan 2010

hivaaaaa!!!
joj. 😔 tak hadam bude secko ok... ale musela som sa zasmiat, ze herpeticky virus! a precitala som si statistiku - pripomina mi to mna a moj herpes zoster v prvom trimestri, ktory sa asi z mojho psychologickeho natlaku doslova zosral (ved zos(t)er) a nerozsiril sa tak, ako je to bezne... 😅
neboj, si silna zenska, ziadny CMV nebude! 😎 😎 😎

kati, hej hej. progresivny pohyb 13% a morgologicky dobre 14% 😅 no proste celaaa kopa! 😀 😀 😀

beatab369
19. jan 2010

ahojte baby...

hiva...velmi velmi drzim palceky, este raz blahozelam a skus nebyt v strese...nemysli na najhorsie a uvidis, ze vsetko bude ok

katkamarek aj ja tento mesiac idem na duph. prvy krat...tak uvidime...doktorka mi zistila, ze mam slabu sliznicu a vajiko by sa nemalo kde uhniezdit...povedala nech nasadim 11 den, ked som jej oponovala, ze co to nemoze bloknut ovulku, vajadrila sa, ze to nema vplyv na ovulaciu...no nedalo mi to a na druhy den som jej opat volala, ze ci naozaj to na ten 11 den mam zobrat, lebo pocas 9 mesiacov co si meriam BT som mala ovulaciu vzdy...tak mi povedala, ze nech dalej meriam, ze to tnto cyklus odsledujeme a ak by nahodou bloklo, tak to potom upravime, ale mam to zobrat na 11 den. Ako tebe doki kazal? na ktory den? ja ti poviem pravdu, ze nie som v tomto taka dobra ako baby co tu uz dlho pisu...ja som ani netusila, ze mozem mat slabu - hladku sliznicu...vsetko je pre mna nove...ja mam pravidelny cyklus 28 ale v poslednej dobe uz 4-5 dni pred spinim a mam mrchu 2-3 dni slabu, tak aj to by sa malo upravit. No tak naozaj clovek nevie co je dobre pokial to na sebe nezisti...ja ju posluchnem a uvidime...no pravda je aj ta, ze som teraz velmi chora, mam zapal priedusiek, tak dufam, ze to cele neovplyvni...dnes som len 3 den..tak zacnem od zajtra zase merat BT.
Daj potom vediet ako tou teba s tym duph. vyzera, prosim .... a drzim palceky....mozno to prave teraz vyjde....

sarafortuna
19. jan 2010

zuzu, pekný grafík... 😉 😉 😉 som zvedavá... netestuješ? /či mi ušli nejaké info 😉 ?/

ja furt nič...tento cyklus je dajaký čudný.. to čudné pobolievanie a tlačenie v podbrušku neprestáva... možno sa iba folik snaží a snaží... dúfam, že nový rok neprinesie opäť nejaké nepríjemné info tak ako mi priniesol rok 2009 /akoby ma dakto začaroval a od 01/09 som "stratila" svoj cyklus... 😔 😔 😔 /

no ešte nič nie je stratené...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

hiva, neboj... nestrestuj zbytočne...je toľko vecí čo vás môže ohroziť, že je až zbytočné sa strachovať... ani testy ešte nič definitívne nemusia priniesť... 😉

tatranka111
19. jan 2010

ahojte tak sme boli dnes na spg a doktor povedal, že už dávno nevidel také dobré výsledky tak sme sa potešili aspon trošička vzhladom na to aké stresy a strach teraz prežívame ☹

katkaajurko
20. jan 2010

hiva neboj nic nedostanes !!!

tatranka to je super ze mate ukazkovy spg - to je to naj

sarafortuna
20. jan 2010

tatranka, stres a vnútorný skrytý stres, vie byť sviňa... mne sa zdá, že môj cyklus sa pohnojil najmä kvôli tomu, že som v starej práci TRPELA, že som v inom meste ako môj manžel a bola som z toho zúfala, lebo som 2 roky hladala novú robotu.. 2 roky!!! a v marci som nastúpila do novej a ukľudnila som sa...
teraz sa ale musím ukľudniť z toho neúspešného snaženia... 😉

katkamarek
20. jan 2010

beata, ak mas taky pravidelny cyklus a vzdy ovulku, tak myslim, ze sa nemusis bat, bude to dobre, ale daj aj ty potom vediet ako to na teba posobilo. Mne dr. nasadil Duphaston od 15 DC po dve tablety na den, lenze ja ho tak neberiem, teraz som 20 DC a dnes mi opat vysiel pozitivny ovu test, takze neviem co si mam o tom mysliet, ale taky pozitivny, ze to by aj slepy videl 😉 Cize teoreticky, keby som ho nasadila 15 DC tak desat dni by som ho brala, to je do 25 DC a o tri dni by teoreticky dosla mrcha, teda na 28 DC, a ja nemam ovulku este ani 20 DC, cize aj keby dnes uz bola, na lutealnu fazu mi ostava 8 dni, co je malo, aj ked netvrdim, ze moj progesteron by si neurobil svoje. Ty aspon vies, ze mas hladku sliznicu a ze preto ti ho dr. nasadila, ja ani neviem preco mi ho vlastne dal. Takze tento mesiac asi neberiem, na buduci idem na preventivku a to si s nim uz poriadne pohovorim, ze co tym sleduje a co by bolo pre mna naj. My sa snazime len prvy mesiac a prvy mesiac sa aj sledujem, tak chcem to odsledovat bez pridavnych hormonov a potom uvidim. Pred tym ked som chodila na prehliadky, tak som mala dobru maternicu, tak uvidime co bude teraz.

Tatranka super, tesim sa s vami 😉

katkaajurko
20. jan 2010

katka vecer si test mala negativny a teraz je zase pozitivny? opat silnejsia testovacia ciarka ako kontrolna?

no vecer si mohla mat aj velmi rozriedeny moc (mne sa to stava - lebo pijem vela tekutin) cize LH by malo byt stale hore - pockaj uvidis...hlien nepribudol?

suhlasim-vnutorny skryty stres - to je ten nepriatel-ja som si myslela ze ine veci ma stresuju ako tie co naozaj-az som zostala prekvapena--ale sedia mi anovulacne cykly na mesiace s "urcitym druhom stresu"...

katkamarek
20. jan 2010

katka, praveze si nemyslim, ze bol rozriedeny, ja uz neviem, pijem len do obeda, a potom len tak na jazyk aby som nevyschla, takze menej sa uz asi neda. Hlien je taky nijaky, vcera vodovo kremovy, dnes uz asi opat kremovy, este neviem presne, krcok je stale hore makky, no proste chaos, myslim, ze to bude bez ovulky, ze moje telo si robi co chce a zahrava sa so mnou.

O strese by som vam vedela povedat, ja som tak tlacila na mm az vcera zlyhal ☹ Normalne nemohol, za sedem rokov sa to stalo prvy krat, stale som ho musela odhanat a teraz toto, takze uz povolujem a vobec nebudem jemu hovorit o tom ze mam ovulku a pod. Normalne som na seba nazlostena, ze do akeho stavu som ho dostala.

hiva
autor
20. jan 2010

caute babule.....v prvom rade dakujem za podporu....snad sa coskoro dozviem, na com som.....uz 2 dni poctivo vsetko studujem na nete, takze na doktora som uz dobre pripravena....snad nebudem o tom vediet viac ako on 😀 😀 😀 ...kazdopadne ak som to chytila, vyhliadky nie su ruzove, ale snad to nejako zvladneme....sanca na zdrave babatko je dost mala ale je tam stale 😵

katkamarek....to sa aj nam stalo....tiez som tak tlacila na mm, az z toho niekedy parkrat nemohol....potom som sa rozhodla ubrat a pomohlo nam to obom....stres je skutocne svina 😀 😀 😀