Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
2. feb 2010

jasne coffe....nabuduce nam to uz vyjde 🙂 ...inak laparku urcite odporucam...ale neviem, ci sama o sebe bude mat zmysel...mne pomohla, lebo sa mi predtym upravil testosteron ...takze prv radim zistit, ktore hormony robia sarapatu a riesit to spolu s laparkou 😉...ak nezaberie samotny clostyl, po laparke to moze byt uz uplne inak 😉 ...pripadne laparku a potom skusit clostyl 😉...ale ako vravim, najdolezitejsia je prvotna diagnostika problemu 😉

coffe
2. feb 2010

dakujem, vela ste mi tu pomohli 🙂

hiva
autor
2. feb 2010

nemas zaco 😉...to my velmi radi 😉 😵

mireag
2. feb 2010

Ahojte, nestiham citat, ani pisat...
Narychlo som scanla moj UTZ, tak sa nezlaknite. 😀

Takze kuk album na PCO foto. 😉

shaarka
2. feb 2010

jeeej mire 😀 aj ja som mala take, a este krajsie! presne ohranicene tmave kolieska, roznych velkosti, plno... no fakt krasa, co sa kompozicie tyka 😀 😀 😀

hiva
autor
2. feb 2010

kokso...mire...dobreeee 😀 😀 😀

mireag
2. feb 2010

Sak nie som ziadne becko. 😀 😀 😀

tatranka111
2. feb 2010

mire noooo paráda 😀 😀 😀
ostatné baby nemáte nejaké skusenosti s norethisteronom? ja mám asi nejaké blbé vedlajšie účinky 😒

katkaajurko
2. feb 2010

mire no pekne si si ich tam napestovala 😀

ja nemam s norehtisteronom skusenosti 😒

shaarka
2. feb 2010

nasa bejaaaatka ma takyto graf:

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369
😉

sarafortuna
2. feb 2010

ahojte, ja len na skok... 😉
tento rok sa zatiaľ začína debilne, tak ako minulý rok... no nič... ešte mám 11 mesiacov pred sebou 😎
Inač, všimla som si "algoritmus" mojich ovulácii 😀 😀 😀
od augusta prišla ovula v tieto DC: 11., 21, - , 11, 18, ..... a hádajte čo tento mesiac? no predsa"-" TEDA ANOVULAK.
Ale dúfam, že algoritmus bude platiť aj v roku 2010 a že na mrchu mrchovskú nebudem musieť dlho čakať...

a hľa, môj nádherne zúfalý graf...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

PS: moje snaženie nemyslieť na snažilkovanie /zaujímavé slovné spojenie 🙂/ vydržalo asi do 18.DC, kedy ma pichali vaječníky - no nič sa asi nevypichlo vonku... 😠 😠

ahojte a držím vám palce... a dievčence, dávajte pozor aby ste do toho snaženie veľmi "nevpadli"... lebo vás zablokuje vlastna psychika.
Ja som si už dala ciele: chcem v septembri začať DPŠ a možno aj štátnicu z angliny na jeseń alebo na jar...+ nas čaká sťahovanie do vlastného, takže sa snažím sústrediť sa na iné veci.../doriti o chvílu mam už 29rokov - to bude depka!!! 😖 😖 😖 /

bombulka
2. feb 2010

sarafortuna, ja budem mat v lete 31, asi by som si to uz mala pomaly hodit, hm 😕 ?

sarafortuna
2. feb 2010

bombulka, 😀 😀 😀 je to individuálne, že kto si kedy hodi... 😀 😀 😀

bombulka
2. feb 2010

ahojte, dakujem, ze ste si dali tu namahu a precitali si moj megaprispevok a odpovedali na moje otazky 🙂 rozhodla som sa, ze podla toho, co mi povedia v centre a podla kontrolneho spg + podla vysledkov hp, cukru a inz. rezistencie, ak to bude zhruba ok, skusim clostil s pregnylom (teda ak mi ho gyndos da tak ako slubil) a ak by to nevyslo a lekar by mi to odporucil, urcite by som skusila lsk-iu, pretoze mam fakt pocit, ze foliky aj su, ale nevedia sa dostat von, zrejme pozostatok toho, ako dlho som mala nelieceny zvyseny prolaktin, je to mozne, nie? takze si myslim, ze ak by sa vajecniky ocistili, pripadne by sa urobil drilling, ve,mi by mi to pomohlo. a potom este raz clostil.
inak, chcela by som sa opytat, urcite ste uz boli na spg. mm bol, urolog bol nadseny, ze je to vyborne, tak som sa potesila. ked ho ale ked ho doniesol domov, bola som trochu prekvapena, pretoze mal sice 200 mil/ml, ale patologia bola 92 %, rychlost, linearna a pomala linearna spolu sice 60 %, ale linearna 19 %, pritom norma je 25 %. zaver bol asthenoteratozoospermia, teda rychlost(kompenzovana mnozstvom) a morfologia, cize patologicke spermie. mne sa to nezda az take fantasticke, hlavne teda ta morfologia... 😒 a este jedna vec sa mi zda divna, urolog mu robil vysetrenia na chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy, ktore by mali byt pricinou vyssej patologie spermii a povedal mu, ze aj ked budu vysledky negativne, nasadi mu na to lieky. no, tak vlastne na co mu robil to vysetrenie, to mu rovno mohol nasadit lieky, nerozumiem, na co sa ma napchavat nejakym humusom? a takisto mam tie lieky brat aj ja, aby sme sa preliecili obidvaja...nezda sa vam to trochu zvlastne? p.s. vysledky boli negativne a chcela by som, aby mm tie lieky z tohto dovodu odmietol. co myslite, nechce sa mi velmi napchavat dalsimi liekmi, su vraj poriadne silne a ja som mala vysledky tiez negativne, takze nevidim dovod, preco by sme ich mali brat
😖

katkaajurko
2. feb 2010

no bombulka-to bol urolog vazne nadseny z toho spermiogramu 😅 😨 to sa fakt divim - my mame "len " teratozoospermiu" cize vsetko ok - iba patologia 75 % a krutia nosom a v centra nam do papierov rovno napisali IVF ... oni to ale prehanaju trochu ale i tak aj tento vysledok je v podstate naprd 😒 tak ja neviem...

ono my mame aj biele krvinky v spermiach a nezistili NIC ziadne bakterie - a tiez si myslel urolog ze su tam - ale nedal manzelovi ziadne antibiotika - vy na to mate co??? ved patologia sa neda liecit 😕

katkaajurko
2. feb 2010

zase je ale pravda,ze to mnozstvo je brutalne vysoke... 🙂

bombulka
2. feb 2010

nemame na to nic, mm este nebol po vysledkoch u lekara, myslim po tych na bakterie, len tam volal, takze este neviem, ako sa k tomu lekar postavi, resp. co mu na to bude chciet dat. nerozumiem tomu, hned mi to udrelo do oci, ale aj moj gynekolog povedal, ze to nie je take zle, ze videl aj podstatne horsie spg...tak fakt neviem... 😒 ale na druhej strane sa na ten spg pozrel len tak z lietadla, mrkol nanho asi tak na tri sekundy, neviem, ci si tu morfologiu vobec vsimol. teraz nam budu robit spg v centre, tak som velmi zvedava, lebo sa to zvykne menit a bude robeny v inom laboratoriu, tak dam vediet, ako to dopadlo.
teraz trochu od temy, ale musim to napisat: strasne ma stve, odkedy mi v centre povedali, ze jeden vajecnik je typicky pco a druhy je tiez chyteny, ze moj gynekolog ani ziadny iny predtym to nevidel. a pritom uz pred 6 rokmi som nemala rok menzes 😠 lekarka mi vtedy povedala, ze no, nemate sice menzes, ale ak vam to nesposobje ziadne ine problemy, netreba to riesit, az ked budete chciet mat babatko, pridete a da sa to krasne rozbehnut...take mam nervy, clovek lekarom veri, resp. veril, lebo teraz si uz vsetko desatkrat preverim, ale ako to moze spokojne nechat tak, ked vie, ze sa mi to tam bude dalej len zhorsovat? fakt som nemala absolutne ziadne problemy, menzes mi samozrejme nechybal, o detoch som vtedy ani nesnivala...
inak katka, 75 % je myslim hranicna hodnota, aspon teda na nasom spg to tak bolo uvedene, cize to nemate take zle, alebo tam sarapatia tie biele krvinky? to znamena, ze tvoj m vytvara protilatky proti spermiam?

zuzu1111
2. feb 2010

Ahojte baby, ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
Bola som na folikulometriu- endometrium 2,1mm/2mm (čiže nič moc), obe vaječníky polycystickej štruktúry, mierne zväčšené, na jednom sú folikuly do 10mm a na druhom len do 8mm. Čiže záver doktora bol, že zatiaľ sa nič nedeje. ☹ Mám prísť vo štvrtok pozrieť, či sa to nejako zmenilo.
Ale keď pozerám aké máte vy grafy, tak to by bolo asi skoro, aby na 11DC bol nejaký dominantný folikul. Tak len musím dúfať, že ešte niečo narastie.
Dnes som chytila zas depku, písala mi jedna kamoška, že je tehotná.....a to ešte prednedávnom hovorila, že oni zatiaľ bábo vôbec neplánujú....Ja už som zúfalá, všade naokolo sa to hemží tehotnými....a my stále nič 😒

Kati ešte ideš na nejaký HP? Po ovulke?

Mireag - zaujímavé 😉 aj ja som mohla dnes pozerať na svoje PCO, ale nejako som nechcela, pozerala som dohora a len počúvala, čo diktuje sestričke. A kde ty chodíš, kde dávajú aj foto? Môžeš aj do IP 😉

titulienka
3. feb 2010

dobre ranko babulky tak ja mam prekvapko .....huraaaaaaaaaaaa dockala som sa a motyka vystrelila ved uz sa aj patrilo ze
http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f 😉

mireag
3. feb 2010

Dobre ranko,

titu, kraaaasny grafik. 😵

zuzu, chodim k janovskemu. Cas od casu mi spravi foto - neviem preco, asi aby som nezabudla... 😀 Zajtra idem na odbery na inzulin. rezistenciu a buduci utorok pre vysledky, tak som veeelmi zvedava, ci fasnem este aj metformin. 😅

Ja dnes nic zaujimave - mam sa poovulkovsky. 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
3. feb 2010

dobre ranko prajem -mne dal FF VIP - taaak sa tesim 😀

bombulka-tak daj vediet co vam na to dal... ano ja viem-je to hranicna hodnota ale my mame v papieroch - ze hranica je 70% a my mame az 75% ...

a tie biele krvinky-tak to o tom neviem-ze by to vytvaralo protilatky-to asi nie - ono by to malo signalizovat zapal niekde - lenze ten sa nenasiel... takze ani doktor nevedel preco je to tam... uvidime teraz na kontrolnom spg v marci... inak moja prva gynda-ked videla ten nas spg-tak uplne totalne prekrutila ocami-ze co od nej chcem s takym spg... takze preto som aj taka skepticka-ale ona nebolo dobra lekarka..ale tak nedari sa nam uz rok - takze sama neviem..aj ked raz uz som otehu ale neudrzalo sa...

zuzu - este je veeelmi skoro 11 den... ja som tiez bola a nic tam nebolo este vtedy , na HP som bola dnes - mal by byt zachyteny ovulacny peek - tak som sama zvedava - a ovula by mala byt ratam ze zajtra v priebehu dna - cize v piatok by som mala ist este na jeden-ze ci bola a aky je progesteron-nech mozem nasadit duphaston...

titulienka - kraasna ovula - pocuvaj - ktory den si mala pozitivny ovu testik? v den ovulky alebo den prednou??

mire - drziiis drziiis - tak drz! 🙂

ja takto http://www.fertilityfriend.com/home/278331

titulienka
3. feb 2010

katka mala som ho pozitivny den pred ...vcera uz bola ta druha slabsia ako predvcerom ale pek som nevistihla..ale to nevadi ak ostanem hore tak viem , ze ovu bola...a bol aj pekny hlienik takze urcite bola 😉

katkaajurko
3. feb 2010

baby a co myslite-kedy je najlepsie sa posnazit? ked je silno pozitivny ovu testik a na dalsi den prebehne ovulka-tak ten den ovutestiku alebo ten den ako prebehne...? lebo ak prebehne na druhy den rano - do vecera uz vajko nemusi zit..ak prebehne poobede-je jasne ze dalsi den poobede je lepsi ...ale preziju aj z horsich spermiogramov tie z vecera pred? (nie som zastanca kazdodenneho sexu..., podla mna sa nestihaju dostatocne dotvorit..)

titulienka
3. feb 2010

katka tak ja som nemala nikdy pozitivny testik tak ze druha bola silnejsia ...a aj tentokrat sme nevystihli pek cize bola druha slabsia...
a toto je aj moja dilema ....my sme mali teraz 3 dni pauzu ....vcera mm nebol doma ...a ja som neveedela spinkat tak som si o pol 1 zmerala len tak a bola 36,4 tak som pokojne zaspala a potom som zmerala rano o 6 a bola 37 ....tak snad bola ovu niekedy nad ranom ...a moje vajko si pockalo na rybycku...
ak bude teplotka stale hore aj zajtra aj pozajtra tak viem ze ovu bola..ale vsetky priznaky tomu nasvedcovali ....hlienik, krcok otvoreny a hore...takze musim cakat este 2 dni aby mi ju FF vyznacilo 😉
ono je to tazko predpovedat kedy je presne ovu pretoze my merame rano takze naozaj neviem

katkaajurko
3. feb 2010

titu ano je to tazko - ja mavam tiez max rovnake tie palicky - silnejsiu som ju este nemala -ale uz vcera bola silnejsia akonormalne-dnes testujem okolo obeda - tak ratam-ze bude silna..a vecer este raz... a "setrili" sme si spermonikov - a neviem ci skusit dnes alebo az zajtra... sa bojim-ze bude zajtra doobeda ovula - a do vecera vajko neprezije-ked pocitam ze aj spermonikom trva nejaku tu hodinku dve tri - kym sa dopravia kam maju... ale zase ak bude ovu zajtra poobede a my skusime dnes vecer - tak aby ti nasi slabsi bojovnici vydrzali 😒 - keksik viac dni po sebe sa nam neosvedcil - teraz som mala tri ovulky po sebe a bolo to tak a zbytocne..takze to uz nie... aj ked sak je to vlastne osud a proste treba skusit 🙂 len tak si polemizujem..ze ked uz setrime-tak kedy je ideal 🙂 keby mm vedel co tu pisem-tak ma zastreli 😀

titulienka
3. feb 2010

katka to nic ani moj to netusi 😀 😀 😀 ...katka ja neviem ....ja som mala testik da sa povedat rovnaky snad druha slabsia v pondelok...v pondelok nebolo nic, vcera tiez az dnes rano tak dufam ze sme to stihli ..ale tak ako pises...to sa neda presne predpovedat ... 😅 ...ja tiez uprednostnujem pauzy aspon 2-3 dni 😉

titulienka
3. feb 2010

katka hod testik do albumu nech pozriem .......kuk moj v albume tentokrat nebol silnejsi 😝 .no ved uvidime zajtra aj tak su podstatnejsie teplotky lebo ak ostanem hore viem ze folik praskol...ved v podstate ak praskne idu teplotky hore ze 😅

katkaajurko
3. feb 2010

no vcerajsi mam doma a nemam to ako pridat v praci -ale vecer mozem...

hej hej - teplotka je dolezita-tiez mam krasny egg aj krcok je pekne hore otvoreny...

katkaajurko
3. feb 2010

kukla som ti na ten testik v albume z pondelka-a asi taky som mala ja vcera ...

titulienka
3. feb 2010

katka juuuuuuj ja neviem ...my sme to chceli este poistit vcera ale prisiel neskoro bola som smutna a rano ked som zbadala teplotku este smutnejsia ale viem , ze doki mi hovoril ze este den po ovu je sanca otehotniet ...a ukludnila ma ta teplotka nad ranom 😝