Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
18. apr 2010

govi, drzim palce a hive gratulujem ku snazeniu 😵
bambi, najjednoduchsie by bolo (ak si priemerne zdrava a zijes normalnym sposobom zivota v normalnych podmienkach), ak by si jedla len samotnu kyselinu listovu v tabletkach, bez ostatnych chemickych vitaminov. zatiahnut to ostatne by mala strava 😉

zuzu1111
18. apr 2010

ahojte baby, ja len tak narychlo - dnes je tak pekne, ze som si povedala, ze nebudem sediet za PC 😉
Govi na endokrinologiu chodim k Semanovej, myslím, že aj ty 😉 ...takze na Femibion ti povie asi to iste....ale spytaj sa, mozno mas trocha inu diagnozu ako ja....grafik ti vyzera super, tak sa nemozeme vsetci dockat testovania 😝

jancos teba trapia nejake tehu priznaky -nevolnosti, bolesti v podbrusku a pod?
Ja som dnes bola v kostole a bolo mi zle, som citila, ze mam asi strasne nizky tlak, som prisla domov, merala som 91/58 😲 ...to je sila, co.....Ale uz citim, ze mi je lepsie....Nemaju tehule skor problem s vysokym tlakom???? Ja som stale mala nizsi tlak, ale nie az taky strasne 😖

jancos
18. apr 2010

govi, uzasny graf, tfuj, tfuj, tfuj, nech to nezariekneme.... ty si asi ani nic nebrala, ked si mala choru nohu teraz, nie? nie je to potom zazrak? ci chodila ovu aj predtam? prepac, nepamatam...
shaari a ty ako? este sa nic nedeje?
zuzu, "trapia" ma trochu nevolnosti , ale je to slabe, ked si predstavim, ze niekto je cely 1.trimester na zachode, tak to sa neda porovnat. aj ked ma to sem tam otravuje, je to len slaba nevolnost pocas celeho dna s vynimkami, aj ked sa mi zda, ze sa to zlepsilo, odkedy jem a pijem zvlast, proste nemiesam tuhu stravu a tekutiny. to som niekde vycitala a zda sa mi, ze to na mna funguje. ale zase oproti prvemu tehu to trva dlhsie, tam som to mala mozno tyzden-dva, tu to uz trva par tyzdnov. a som trochu viac unavena, ale to je ok, ked si pospim cez obed.
to s kostolom poznam, ja som v prvom tehu skoro odpadla, ked som bola v kostole na zaciatku tehu, tak som prestala chodit.
vysoky tlak je skor neskor v tehotenstve a je dost nebezpecny, tak asi radsej ten nizky. ja mavam doma bezne 90/60 alebo 50, to je pre mna normal, ale u lekara mi vybehne na 120/70, cize ideal skoro🙂 raz som sa v prvom tehu trochu ponahlala na poradnu, sestricka mi namerala vyssi a hned, ze ci chcem ist do nemocnice /koza ma vystrasila/, ale po chvili sa to vyrovnalo. tak davaj bacha, nech nie si moc v strese ale ani v utlme🙂

lucika121
18. apr 2010

ahojte ,som tu nova 😉
s priatelom sme sa pokusali tristvrte roka o mimco a pred tyzdnom mi diagnostikovali PCO syndrom... ☹ pricom mi gyn. nasadil femibion 800 (na 6 tyzdnov a potom mam prist na kontrolu).. co by mi mala pomoct s tymi hormonami ci co...ked som vas tak citala,meriate sa teplomerom a davate to do grafov...zatial ja asi nemusim,gyn mi nic take nespominal..som z toho taka nesvoja 😒 ☹ 😒

govinda
18. apr 2010

sharka, zuz, jancos - ďakujem.
Jancos, nie, nebrala som absolútne nič. Teda áno, od endokrinologičky beriem euthyrox minimálnu dávku kvôli štítke a ešte beriem FEMI kvapky, tak neviem, či práve toto malo vplyv na to, ale z ovulky sa vytešujem. Ja som doteraz mala ovulku len po clostile, inak dlhé anovulačné cykly končiace vyvolávačkou, tak preto som tak vyšoková. V albume mám zopár grafov 😠 . Tak som zvedavá, ako to celé vypáli.

Zuz, áno, aj ja chodím k semanovej a teraz pre istotu neberiem femibion kvôli jódu, ale beriem len čistú kyselinu listovú.

lucika, vitaj 🙂 . Neviem o tom, že by samotný femibion mohol nejako upraviť hormóny 😒 . A ako ti diagnostikovali PCO? Usg, hormonálnym profilom alebo laparkou? A čo sa týka grafov, väčšina z nás to nemusí robiť na príkaz lekára, ale robíme to hlavne preto, aby sme vedeli, ako fungujeme, či ovulujeme a podobne. Je to veľmi dobré. A samozrejme aj môj lekár sa poteší, keď mu takéto grafy donesiem, nemusíme hádať, či bola ovulka a tak podobne.

jancos
18. apr 2010

govi, to je fakt uzasne, ze prisla v podstate "sama" a kedy si brala naposledy clostil? a ako dlho beries femi kv?

luci, ahoj, je to fajn, ked vies o svojom tele viac, preto tu meriame bazalnu teplotu, aby sme to vedeli. ja ti velmi odporucam, ze aj ked teraz 6 tyzdnov nemas vlastne nic robit, meraj a budes minimalne vediet, ci mas ovulku.

govinda
18. apr 2010

jancos, clostil som brala v novembri a decembri, odvtedy nie. Predpokladám, že ten predchádzajúci cyklus bol ešte ovplyvnený clostilom, že tam došla ovulka 30DC, ale tento cyklus som už fakt neočakávala ovulku. A FEMI beriem asi 6 týždňov a rovnako aj ten Euthyrox 🙂

katkaajurko
18. apr 2010

baby ja celkom nerozumiem preco doktori tak odporucaju femibion - lebo az na jod a vitamin e - ma viac vsetkeho b-complex myslim ostatne okrem listovky... a vraj je aj nova studia o tom ci listovka naozaj zabranuje vyvojovym vadam a vraj sa to nepotvrdilo - ale ze proste sa o tom nehovori..a furt sa proklamuju tie stare studie.....pisal to aj ten porodnik co oodpoveda na otazky na tej stranke mama a ja ....

jancos
18. apr 2010

inak, govi, aj mne pri prvom snazilkovani pomohol euthyrox, dr mi ho dal, hoci hodnoty som nemala zle, ale chcel skusit a vyslo. tak mozno to nebola nahoda ani u mna ani u teba. teraz mi ho uz ale nechcel dat, neviem, ci to u neho zavisi od nalady, no nevadi. niekedy telu asi staci len take slabe tuk a nastartuje.
kati, viedli sme o femibione dlhu diskusiu, ze vraj obsahuje nieco, co ulahcuje telu zien spracovat listovku, aj tych zien, ktore ju inak nevedia spracovavat a tych je ze vraj vela. dosli sme k tomu, ze je to otazne, ci je to len reklamny trik alebo naozaj fakt. ja tomu verim, aj ked iste pochybnosti mam, ale radsej to beriem, lebo ze vraj zeny s pco maju fakt vacsi problem s listovkou ako ine zeny. ale chapem aj ludi, co to povazuju len za reklamu.

jancos
18. apr 2010

este mi napadlo, ze co si pisala o tej prevencii vrodenych vad a listovke, neviem, ako to je, ale viem, ze listovka moze vplyvat aj na riziko potratu a to prave u tych, ktore ju nevedia spracovavat. aj ked je to urcite zlozitejsie ako pisem, neche sa mi to uz hladat, ze ako to presne je, ale nieco podobne si pamatam🙂

danielkabn
19. apr 2010

dobré ránko babule 🙂 ja idem dnes na preventívku a bude mi po šietykrát brať ster z cicky 😵 kvôli tej laparke,tak som zvedavá,či mi už tie mrchane zmizli,a chystám sa gyndošovi ukázať ten článok,čo mi poradila Katkajurko,tak som zvedavá,ako bude reagovať.. 😀 😀

govinda
19. apr 2010

Dobré ránko kočky 🙂
ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

Inak, bola som včera v obchode a tak som zaskočila aj do lekárne, že kúpim tehu test. Tak som si pekne opítala od tety mamatest a ona mi dala rapiclear. Tak som jej slušne, podotýkam slušne povedala, že rapiclear nechcem, že sú nepsoľahlivé a ona mi odvrkla, že každému vyhovuje a že len tu mladá pani vymýšľ 😠 😠 😠 . Tak som nekúpila nič. Takže žiadne pokušenia testovať nemám 😀

hiva
autor
19. apr 2010

ahojte....govi...podla mna si cista tehula aj bez testu....takyti uzasny graf nemoze znamenat nic ine 😉---na 100 percent 😉 ...a inak mne RapidClear ukazal v pohode palicky.....vzdy som nanho nadavala, ze neukazuje palice, ale nebola som tehu....a ked som bola tehu, tak ukazal palice....takze mohla si ho kludne zobrat 😉

moj graf moc slavne nevyzera: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ... cakala som, ze ovulka bude cez vikend, aj bolesti vajecnikov uz ustali, ale ta BT tomu nejak moc nenasvedcuje ....asi sa na to vyprdnem 😅 😀

beatab369
19. apr 2010

zuzu - myslím ze sa nemas coho obavat....co sa tyka velkosti je to individualne a 2 dni to je naozaj zanedbatelne, mne v takom case ukazovalo podla UTZ o 1 den rozdiel oproti mojmu vypočtu od poslednej mrchy, potom o 2 dni rozdiel a naposledy 7 dni mi ukazalo viac v 10tt + 4 s tym, ze som tam mala na fotecke +- 8 dni.....no a teraz co som bola na tom UTZ na vrodene vady v 12tt, ten je v podstate presnejsi, tak mi ukazalo 12tt +6 a podla mrchy som 12tt + 5 a dr. skonstatovala ze je to skoro presne s mojou mrchou, vyzerala spokojne, takze si myslim, ze aj vacsie rozdiely vychadzaju a je to ok....naozaj sa neboj, vsetko je uplne ok 😉

govi
tatranka
silno, silno drzim palceky..... 🙂 uz aby sme vedeli ako to dopadne, ja dufam, ze dobre 😉 tatranka aj mne skackala teplota, takze to este naozaj neznamena, ze padla nadej 😉

hiva blahozelam k snazenicku....tak si sa konecne dockala....tesim sa s tebou....a aj napriek tomu, ze viem ake mas pochybnosti, ci ovulka pride aj na buduci mesiac (ja som bola take ista), nesmies mysliet negativne, lebo to privolas....ved sama si hovorila, ze vsetko sa deje pre nieco, tak tomu ver, vsetko bude ako ma byt....a ja ti velmi silno drzim palce a velmi ti prajem aby sa to podarilo...aby si bola stastna 😉

danielka tak sa drz a nedaj sa....naozaj ja osobne by som si uz dalsie antibiotika do ust nedala....ale je to na tebe 😉

mne zatial pomaly ubiehaju dni...koncom tyzdna budem volat o vysledky krvi na vrodene vady, tak dufam, ze bude vsetko ok....

shaarka
19. apr 2010

drzaňa 😀 😠

shaarka
19. apr 2010

to bolo na tu pani lekarnicku 😀

katkaajurko
19. apr 2010

dobre ranko

jancos ja viem-ze obsahuje tu latku co lahsie metabolizuje listovku-lenze listovka je vyslovene ucinna az ked clovek aj otehotnie - ale preco sa predpisuje ako "pomoc " otehotneniu ked obycajny b-komplex ma tie ostatne vitaminy-prave na toto dolezite viac nechapem...ale to je jedno

ja asi budem musiet ist k obvodnemu lekarovi...to stipanie v nose-co mam podozrienie ze odtial mam tu klebsielu mam stale a NIC nepomaha 😔 nic - fakt uz som vyskusala uplne vsetko a ani to co na zaciatku fungovalo nefunguje...

shaarka
19. apr 2010

bea, aky pokrocily tt! leti to strasne 😵

beatab369
19. apr 2010

shaarka ved ty mas co hovorit 😀
a ako sa mas? kludovy rezim pomohol?

beatab369
19. apr 2010

inac k tej listovke....mne ju dr. predpisala uz pocas snazenia...konkretne ACIDUM FOLIKUM a aj pre partnera a zvysene davky 2x1 denne a beriem ju dodnes....akurat, ze mi ju uz gyndoska nechce predpisat, lebo som uz dostala startovaci balik teraz si mam kupit, lenze problem je v tom, ze ten ACIDUM je len na lekarsky predpis, tak som si dala predpisat od obvodneho a medzi tym som brala Acidofolan - tam je aj B12 aj zelezo- samozrejme brala som ho podla navodu, ze 1x denne no a uz sa mi zacal robit kutik, tak neviem ci tym, ze som ponizila davku alebo to bola nahoda.....to bolo 4 dni a potom som si opat nasadila ACIDUM a kutik neprepukol, pekne zmizol ani sa nezvacsil ani nic...takze ja si myslim, ze to je tou listovkou....

govinda
19. apr 2010

hiva, keby si tak mala pravdu 🙂 . Ja by som si to strašne želala 😵

sharka, norálne ma vytočila tá lekárnička 😠 . To už aj preto som nič nekúpila 😠

katkaajurko
19. apr 2010

govi mala si jej ty povedat ze sak ty vies ze obchod je obchod ale tebe drahu kravinu nepreda 😀

govinda
19. apr 2010

katka 😀
No mňa to vytočilo, lebo v tej lekárni sa mi stáva bežne, že mi niečo len tak odmumle alebo podobne. Nie, že by si vážila prácu, ale takto sa chová k zákazníkom 😠

tatranka111
19. apr 2010

ahojte baby u mna sa asi tehu nekoná......ráno som testla testom s ccitlivostou 10 a nič ☹
je tam aj tá druhá čiarka, ale vidím ju až po nejakých 30 min a aj tak je skoro neviditelná 😠 😠 ☹ ☹ tak som išla pozriet na ten starý test a tamtá tam je, ale tiež velmi slabulinká čiže z toho usudzujem, že tehu určite niesom.
prvý test bol asi falošný.....bol to test s citlivostou 20, takže tento s 10 a o tri dni neskor by už mohol niečo ukázat a neukázal.
ešte dobre, že som sa z prvého testu až tak netešila, no aj tak mi je smutno raz ju tam vidím, raz nie.............DOKEDY MAM ESTE CAKAT!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ každý mesiac čakám na ovu, ktorá nechodí a aj ked sa rozhodne príst tak po pol roku a aj to musím do seba trepat kvantum tabletiek
joooooooj mne je z toho všetkého naozaj do plaču ☹

tatranka111
19. apr 2010

govi ja na takých ludí nemám nervy................hnusoba jedna
a ty máš aj nejaké tehu príznaky.....................veeeeeeelmi ti prajem aby ti to vyšlo

govinda
19. apr 2010

tatranka, hoď grafík 🙂
tehu príznaky nemám, jedine ma bolia prsia (ale to stále po ovu a pred mrchou - to ma bolia cca2 týždne), nejaké také pobolievanie v podbrušku mám, ale to mávam bežne a inak nič 😠 . Jedine čo má štve, že mám také nejaké svrbenie ☹ ☹ ☹ , tak neviem, či mám nejakú infekciu alebo niečo ☹

shaarka
19. apr 2010

hej hej, klud pomohol, dnes kontrola, tak uvidime.
acidofolan som brala aj ja.
tatranka, testy sa roznia, ja nedam dopustit na praobycajny pepino 😀 z dm.
na grafik som teda zvedava.

tatranka111
19. apr 2010

govi niekedy je aj infekcia príznak tehu.
ja mám bolavé bradavky na dotyk a aj prsia ma bolia, hlavne večer, ale iba tak z boku. v podbrušku ma popichuje, a teraz mám taký pocit ako keby mala dorazit ms, ale toto sú asi poovulačné príznaky.......neviem to porovnat, lebo mna pred ms nikdy nič nebolí....ani prsia ani podbruško....ovu som mala iba druhý krát tak neviem

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

tatranka111
19. apr 2010

ahoj shaarka ja tiež zvyknem testovat pepinom, ale v tescu ho nemali tak som šla kúpit z lekárne a tam mi dali nejaký via-med

hiva
autor
19. apr 2010

tatranka, ten test s citlivostou 10 este nic neznamena.....a ked bola aj tam druha palicka, sice az po 30 minut, este neznamena, ze tehu nie si 😉 ....si predsa len iba 11 DPO....este vobec nic nie je stratene ,-)....a pobolievanie v podbrusku a citlive prsia su velmi dobre znamenie 😉.... a govi, to plati aj pre teba 😉 😵

shaarka....vitaj...sa ti to ale krati, co?