Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
7. sep 2009

cau hiva 😵
tak aky bol vikend? manzelik sluzil poriadne? 😀

oriolka
7. sep 2009

sharka clostyl 5-10 DC a utroš 15-25 DC stejně jako před tím

shaarka
7. sep 2009

oriolka, tak to s ustraz ovulku, ci prebieha = dobra rada 😉

oriolka
7. sep 2009

sharka dělala jsem ovu testy před půl rokem ted budu každý měsíc chodit na folikulometrii, tak si myslím, že je zbytečné dělat testy. Doktorka mi řekla, že nejsou zase tak přesné jak si každý myslí, že kolikrát vyjdou pozitivně, ale na ultrazvuku nebyl žádný folikul.

mireag
7. sep 2009

shaarka, 27mm, ano.... 😉

Snazilkovali sme, ked mal 2.3... O dva dni nato mal uz 2.7 a dr. povedal,
ze ked uz ma 2,7cm tak nic z toho... 😒 Zacala som brat duph na vyvolanie... 😒
Ale ja viem, ze vsetko je mozne. 😀 A ja sa nebranim nicomu...

Co ked mi dr. povie, ze mam pekny folik a pockame, kym praskne... Mam si vtedy slahnut ten pregnyl, ktory budem mat od teba, Shaarka...? 😀 Ako kurnik viem, ze nepraskne sam. 😠

oriolka
7. sep 2009

mireag na vyvolání jsou přece léky. známé dali injekci a řekli, že do 24 hodin bude ovulka

shaarka
7. sep 2009

mireag, si si ista, ze nepraskne sam?
no tak asi by som ti poradila to, co som urobila sama... doniesla by som na UZV pregnyl a keby mal folik aspon 19mm, tak by som poprosila D., nech mi ho pichne. teda sestricka. 🙂 aby som mala ciste svedomie.
a keby nechcel, tak by som sibalsky nadhodila, ze si ho pichnes aj sama. 😀

oriolka, ano, LH testy su pri PCO bezpredmetne.
preto hovorim o bazalke ako o spolahlivej metode detekovania toho, ci ovu bola 🙂

mireag
7. sep 2009

oriolka, lenze ani po clostile ti nemusi prasknut, to je ten problem. Proste sa mi folik zase zasekne a nic. Preto chcem ten pregnyl. 🙂

mireag
7. sep 2009

shaarka, no ved to prave neviem, ci praskne sam... 😅 On uricte dorasite na 1,9 a viac, no neviem, ci si zmysli prasknut, alebo nie. 😒 Ale tento cyklus sa to aj tak nedozviem, lebo dofca. Buduci budem chodit pravidelne na folikulomt, tak uvidim.
S pichnutim nemam problem. Moja mama je zdravotna sestra a ona mi to pichne. Vie o vsetkom, co riesim.

oriolka
7. sep 2009

mireag a v čem je pregnyl jiný?

sharka, no ale o té bazálce když ti řekne tvůj lékař, že to není spolehlivá metoda, tak mu budeš věřit nebo ne?
já měřila jak hloupá a ještě víc se na to soustředila a s psychikou to moc dobré věci nedělalo.

mireag
7. sep 2009

oriolka, clostil na tvorbu folikov a pregnyl na ich prasknutie. Moj dr. ho nepicha. Pichaju to zvacsa az v CAR. Ale to vsetko zalezi od dr. Je to indi-vindy.
Ja som sa tiez o nom dozvedela az tu na koni, lebo baby s tym maju skusenosti. Moj dr. je viacmenej trpezlivy a nic nesili...Co je samozrejme aj dobre, no ja nemam problem tomu trochu dopomoct.

tatranka111
7. sep 2009

ahojte baby 🙂
tak dnes to je piaty den od vyvolávačky a ešte stale nič.......už ma nebaví to čakanie

oriolka ja ked som merala bazalku tiež som sa na to ešte viac sustredila a bolo mi potom z toho na nič ak nestupala, ale podla mna je to spolahliva meoda ako zistit či bola ovu

shaarka
7. sep 2009

mireag, idem kuknut tu expiraciu 🙂

oriolka, mam svoj rozum a ak moja Dr mi bazalku kontrolovala vzdy, ked som k nej prisla. ale zas verila, ked som jej povedala, ze ovu ani po pregnyle nebola.
ano, je to zastarala metoda, ale spolahliva, takze neviem, preco sa jej tak branis. nam, kockam s PCO bazalka neraz napovedala viac ako cokolvek, co Dr predpokladal, tvrdil a predpovedal 😀 😀

ak ta to ale stresovalo, tak ti neostava nic ine, len sa na to vykaslat.
mne to davalo ale spustu informacii: mala som prehlad o dlzke cyklu, kolisani teplot, hliene, sexe, bolestiach a pod. 😀 a keby som si nemerala bazalku, tak ani neviem, ze som po ovulacii a mozno sa ani nedozviem, ze som tehotna skor, ako na laparke! (resp. pred nou, lebo ja by som urcite robila pre istotu tehu test)

shaarka
7. sep 2009

exp: jun 2011 (2x 5000 I.U.)
august 2011 (1x 5000 I.U.)
😉

mireag
7. sep 2009

wau, super. 😉

prcekpet
7. sep 2009

ahojky 😉

jancos - jeste kojim 1x denne rano, ale maly uz moc nechce, utika, tak to stopnu ☹ taky jsem chtela co nejdyl kojit, ale kdyz uz nechce, nutit ho nema smysl

ja jsem si pichala sama pregnyl, neni to az take strasne...jinak premyslim, ze pujdu znovu do CARu, at mi udelaji testy a ja se pak budu sama pripravovat - prirozene...mam plnou lednicku leku, tak nejaky koktejl si namicham anebo to prodam na MK, holkam, ktere jdou na IVF jako samoplatkyne ☹

oriolka - kdyz mate doporuceni z genetiky na inseminaci, tak si myslim, ze kdyz budes merit bazalku, nasadis si vitamin B12, kyselinu listovou a zelezo, tak ji ani nebudes potrebovat.

jinak ja jsem hubenour, chlupy temer zadne, sportuji od mala, jim zdrave a presto mam PCO...

shaarka - k mojemu cyklu, kdyz jsem si merivala BT tak jsem hodnoty mela kolem 37,1 , plodny hlen jsem taly mela a nic ☹ takze pokud mi takhle lita BT, tak mam ovulaci? Ja totiz tomu moc nerozumim a Ty mi to vzdycky tak krasne vysvetlis 🙂

shaarka
7. sep 2009

prcek, lepsie by bolo, keby si mi ukazala graf v celku. na zaklade takych hodnot, ako pises, sa neda urcite naozaj nic, mrzi ma to... ☹

tiez celkom dobre nechapem, naco je dobre pre PCOckarky IUI. Akurat tak ak je zly hlien alebo mozno slabe spermie... nie? 😅

jancos
7. sep 2009

ahojte, ja som z vas asi najpomalsia, cakam, ci motyka nevystreli a ci metformin nezaberie, ale zatial to nevyzera dobre. zacala som aj bt merat, co som si myslela, ze to ma nikto nedonuti, taka som ja leniva, ale aj to som prekonala, len som sa snazila si nahovorit, ze to len tak zo srandy meriam, ze to nebudem sledovat a ani tomu neverim, a co myslite, ze teraz robim? znacim teplotu a kukam na to jak blba, ze ci ovu pride ci nepride. takze na moju psychiku to asi nebude moc dobre posobit. ale ako pise shaarka, povie vam to vela o vasom tele. len sa od toho odosobnit a bude to super 🙂

shaarka
7. sep 2009

jancos, ved aj ja som prve tyzdne bola ako na ihlach. prve noci som sa budila, lebo som sa bala, ci som nezaspala, alebo som bola zvedava, aka bude teplota. bolo to strasne. ale ako plynul cas, stale viac a viac som bola presvedcena, ze ovu sama od seba nepride. a tak som to flakala, zurovala a povedala si, ze ved mi staci namerat raz vyssiu teplotu a potom odmeriam zas a zas a uz budem vediet, ci ovu bola.
mne islo len o to.
neslo mi o naplanovanie sexu, lebo toto som odmietala.
a tak preslo par cyklov. potom som to skusila s clostilom a pregnylom, to tiez bolo o nervy, ale ked ani po tom som nemala ovu, zas som sa na to vyflakla a merala len tak, aby sa nepovedalo 😉 a na ovu som prisla - to sa neda prehliadnut.

takze baby klidek, merat treba len pre info, pre nic ine 😉

hiva
autor
7. sep 2009

tak som sa akurat vratila od doktora a z nakupov....doktor - neuspech, obchody - velky uspech 😀 😀 😀

a kupila som si novy teplomer na bazalku 😀 😀 😀 😀

jancos
7. sep 2009

tak to je uspech, hiva🙂 a co ten doktor, aky neusppech?
shaari, ved ja viem, ze aj ja tam dospejem, len to potrva. ale s tym vstavanim som to mala aj ja tak🙂 tak sa tesim, ze nie som uplny debil🙂))

juliett7
7. sep 2009

Ahoj sharka, mozes sa pozriet na moj graf? http://www.fertilityfriend.com/home/27b683 Poovulacnu fazu mam stale 13 dni, takze manzes mam dostat zajtra a tento krat nemam ziadne priznaky na MS, a vobec nespinim, co nie je u mna zvykom, len ma v sobotu v noci strasne pichlo v podbrusku a v piatok som mala slabe spinenie odvtedy nic. A co moze znamenat ten pokles teploty na 5 DPO

mireag
7. sep 2009

Tak ja som planovala merat od dnes, lenze teplomer mam este kdesi v krabici, lebo sme cerstvo prestahovani a buduci tyzden sme prec... 😒
Inak ja s tym problem nemam, len sa tiez obavam, ze mi pojde na mozog... 😖

juliett7
7. sep 2009

Sharka: az teraz som si vsimla, ze sa vam podarilo otehotniet, tak gratulujem 🙂

jancos
7. sep 2009

juliet, a tvoj graf tiez vyzera zaujimavo. neskusala si testovat?

pralinka25
7. sep 2009

ahojte.
Hiva som rada ze laparka prebehla dobre a dufam ze bude na 100% ucinna. Myslela som na teba.

shaarka
7. sep 2009

juli, dakujem 😵 a na tvojom mieste uz davno testujem 😀
este je tu moznost, ze ovu bola o den neskor, ako vyznacil FF.
a ked chces pocut, ze pokles na 5.DPO znamenal implementacny pokles, tak ja ti nic take nenapisem 😀
len ti poradim urobit si test, bud si v tom, alebo nie si 😉
drzim palce 😵

juliett7
7. sep 2009

diky sharka, testnem zajtra a uvidim.

juliett7
7. sep 2009

jancos: este som netestovala, nejak mam obavi, ze to znova nevyslo, tak cakam, co bude 😉

jancos
7. sep 2009

drzim palce🙂