Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
20. aug 2010

@ninan2 ....ano na Femigard nedam dopustit...ako som ti uz minule pisala brala som ho a pekne mi upravil cyklus...aj teraz tieto bylinky mi ho drzia...predtym som mavala nepravidelny...raz 26d. potom 33d. ....ale teraz sa to pekne drzi, aspon jedno pozitivum 🙂

ninan2
20. aug 2010

@mili78 jj, mne podobne, aj ked teda cyklus je 34 dni. Ale zas je to sposobene aj tym, ze mi dost pretiahol lutealku, na 15-16 dni az. Teraz mam 3. balenie a caka ma mesiac pauza - som fakt zvedava ze ako to dopadne 😀

mili78
20. aug 2010

@ninan2 ....pozri uškodiť to určite nemôže...ak len nepomôže, tak uškodiť neuškodí 🙂 ja som tomu neverila, ale vydrzala som ho brat dlhsiu dobu a fakt mi pomohol...aspon s menzesom určite 🙂

ninan2
20. aug 2010

@mili78 ako dlho ho uz beries? Ak si pisala uz tak sorry, nepamatam si, v zaplave vsetkych info tu 🙂

annulinka
20. aug 2010

mám dotázek 🙂 už zase ;)
je tu některá která byla na drillingu vaječníků, nebo se léčí v pronatalu ?? zajímalo by mě jak to tam probíhá , a jestli léčbu hradí pojišťovna nebo nee ??

zuzu1111
20. aug 2010

Ahojte baby, nakukla som sem, že vás idem pozdraviť 😉
katkajurko, hiva, tatranka, sara - vy by ste si už tak zaslúžili byť tehuľkami a mamičkami, vás si pamätám ešte keď som tu začala chodiť do témy....tak veľmi vám to prajem...a samozrejme aj iným babám
kati ten link, čo si sem dávala - tak keď som to pozerala, aj s hudbou, akurát vtedy ma začala malinká kopkať...bolo to také úžasné...a rozrevala som sa úplne na konci - keď sa to bábo v tom klipe narodilo.
Juj ja asi budem pri pôrode revať - najprv od bolesti 😅 a potom asi od radosti 😵 😵
Ináč neviete niekto niečo o tehuľkách - jancos, bea, mireag - nestretli ste ich tu v inej téme...alebo baby, keď sem len občas nakukujete, tak sa ozvite, ako sa máte..zaujíma ma to 😉

mili78
20. aug 2010

@ninan2 .....brala som ho este minuly rok....tusim som vybrala 2 kury...cize pol roka

ninan2
21. aug 2010

@mili78 aha jasne... Mne sa zda ze pomohol hned, a ze aj tento cyklus bude vdaka nemu OK, ovulka zrejme zas uz 19ty den bude. Po tej mesacne pauze co teraz musi nasledovat ho urcite este budem min. dalsieho stvrt roka brat, resp. az kym sa nezadari 😉 Najma sa chcem vyhnut hormonom kym sa da...

forpuska
21. aug 2010

Ahojte, budem mať 26rokov, ale od detstva mám problémy s menštruačným cyklom. Začala som to intenzívne riešiť pred 4 rokmi. Moj prolaktin sa pohybuje okolo 18. Moja gynekologička mi predpísala Norprolac, a hladina sa znížila uplne niekde na 1, ale žiaľ menzes som napriek tomu nedostala sama. Uprava menzesu je dookola liecena Duphastonom, ktorý som užívala na 22 den po 1nej tbl, 24den po 2tbl a 26den po 3tbl. Menštruáciu som dostala asi po 3dňoch pravidelne. Po 6mesiacoch sme liečbu ukončili, no menštruácia sama neprišla, skúsili sme potom PROVERU, ale od nej som začala mať bolesti na pravom prsníku. Tak po následnom agolutine sme opať pokračovali Duphastonom. A takto je to stále dookola, ako u debilov 😝 . Preto chcem zmeniť gynekologicku, lebo by som už aj rada otehotnieť, ale už 8mesiacov je to bez úspechu... Tiež trpím nadmerným ochlpením, ktoré môže mať súvislosť s daným problemom. Osobne som si takmer istá, že mi bude diagnostikovaný syndróm PCO... Čaká ma ešte endokr.vyšetrenie a potom beriem kartu od ženskej a šupnem sa k nejakej,kt.vie čo robí...Tiež by som privítala, ak by to s ochlpením šlo niečo robiť, lebo depilovanie nie je žiadna výhra 😒 ... Odpusťee mi ten román, ale musela som, aby ste mi vedeli dať nejaké tie reakcie a tak 😀

annulinka
21. aug 2010

@forpuska ahojky 🙂 tedy alespoň ta tvoje dr. něco dělala, tan můj mi jen dal proveru, a to že neovuluju ho nijak nevyvedlo z míry.. by se z nich jeden... víš co 🙂
jinak co se týče chloupků, depiluju, neba mě to ale nic jiného mi na to nepomohlo, než jsem začla toužit po mimi tak jsem brala diane 35 a pak Yadinne .. prý na to měli zabrat, ale byla jsem chlupáč pořád stejně :/
tak držím palec ať vybereš lepší dr. 🙂

forpuska
22. aug 2010

@annulinka vraj chlupac porad stejne 😀 😀 to Ti vyšlo teda.... čo liek ANDROCUR? Mne o ňom niečo spomínal jeden gynekológ na chat-e. Panečku, no neverím, že neexistuje nejaky spôsob na tie chlpy, však som ako OPICA 😝 a depilacia zanechava skarede fľaky :(... a ak mám byť úprimná, je to dosť nepríjemné vyzliekať sa pred niekym...

mili78
22. aug 2010

babulky aj ja stale len depilujem, uz som 2 depilatory pokazila 🙂 je to nespravodlive...moj drahy ma jemne biele chlpky a ja tiez ako opica 😠 a to vsetko kvoli tym hnusnym PCO vrrrrrrrrrrrrrr 😀 mozno by pomohlo len laserove osetrenie...ale to je dost drahe

annulinka
22. aug 2010

@forpuska to znám , začala jsem si vařit cukrovou pastu a depiluju tím.. je dobrá, přijde mi že po tom neni kůže tak hrozně podrážděná..
já sem chlupy přestala řešit , teď bych ráda mimčo, a to taky nějak nejde :/

mili78
22. aug 2010

no som sa docitala na nete, ze ten Androcur potlaca cinnost vajecnikov....a tu my so syndromom PCO mame az az potlacenu....takze bud mimi alebo bez chlpov...treba si vybrat 😉

forpuska
22. aug 2010

kočeny no to jo...mame to ťažké 😒 ...ale ked nemám kramy ani mimino nemože byť... a na druhej strane, neviem či by mi bolo príjemne mať bruško a tam take strnisko 😖 ...hanbim sa za to,ale čo sa dá robiť...teraz rozmyšľam,prečo nemám nick CHLPAČIK 😀 ,dokonale by ma vystihoval,xixi...

mili78
22. aug 2010

@forpuska ....to je az take zle? ze strnisko? neverim 🙂)

mireag
23. aug 2010

Dobre ranko zienky, vidim, ze je tu kopec novych bab... 😖 Bolo by najlepsie, keby sa tato tema konecne vyludnila... 🙄

zuzu, obcas nakuknem a zamrzi ma, ked vidim dlhodobe snazilky stale netehu. ☹
Citam, ze budes mat dievcatko - blahozelam. 😵 My sa mame vramci moznosti. Mam tehu cukrovku, tak som fasla inzulin, ktory som musela po tyzdni vysadit, lebo cukor bol prilis nizky, tak uvidim, ako to pojde dalej. Rozpisovat sa velmi nejdem - vsetko je fotoblogu. 😉

Vsetkym vam, babenky, siiiiilno drzim palce, nech ste co najskor tehu. 😵 😵 😵

hiva
autor
23. aug 2010

caute @mireag @zuzu1111 ....boooze....Vam tie tyzdne riadne naskakuju 😵 😵 😵 ...ani sa nenazdame, a uz aj vy budete maminy 😵 😵 😵 ....strasne rychlo to leti 😅

@forpuska ...poviem ti, ze taku kombinaciu uzivania duphastonu som este nikdy nepocula, ale logicky mi to sedi a dolezite je, ze na teba to zabera a do 3 dni ti pride mrcha 😉...ale ako sama vies, mrcha je ti nanic kym nenabehne ovulacia 😉.... na ovulaciu by ste mali skusim clostyl a potom odsledovat cez ultrazvuk, ci foliky rastu 😉... a co sa tyka tej nechodiacej mrchy...kolko si na nu cakala?...30 dni? 40? 50?

hiva
autor
23. aug 2010

@katkajurko ...ahoj Kati.....ako???....este si nahodou netestovala??? ako sa citis??? nejake priznaky??? 😅

hiva
autor
23. aug 2010

predchadzajuci prispevok patril @katkaajurko 😵

tigi
23. aug 2010

ahojte babule 🙂
vidim ze sem opat pribudlo viac novych tvari, ktore dufam sa pomalicky alebo aj rychlo 😀 budu presuvat do tehulkovskych tem. drzim palce. 🙂

ja sa idem podelit o nove spravy od mojho doktora. po dvojmesacnom vysadeni clostilu som opat na 13 DC mala na utz iba malinke foliky a ziadny dominantnejsi a tak dokino po rocnej asistencii usudil, ze je cas sa presunut do CARu. premyslam vsak, ze by sme si dali do konca roka este take volne tempo a zacali riesit nieco az buduci rok, medzitym by som si este obehla vysetrenia na endo a tiez musim nieco robit s tym mojim bolavym klbom, tak uvidime ako sa to cele bude vyvyjat. teraz mam uplnu pauzu, nemeriam ani teplotu, tak ani nevim ci ovulka mozno nepride neskor. zacnem mozno zase dalsim cyklom s meranim a tiez som si objednala gynex, tak uvidime, este to prirodzene nevzdavam. 😉

katkaajurko
23. aug 2010

@hiva - cau hivus , ja neviem, asi skor nijake..mozno som trochu viac chodila cikat cez vikend-hlavne poobede a vecer.ale v piatok sme boli u kamosov a sedeli sme vonku vecer-tak neviem ci som nejako specialne neprechladla.. 🙄 iba desne nalady - asi z toho mnozstva hormonov ,plus nervozita... a vcera ma tlacilo na mrchu vecer a v noci... ale stale som mala pocit ze to ide od mocaku-davala som si uroval biotic a teraz ma zas netlaci nejako vyrazne - takze to nebudu ziadne priznaky... nebudem testovat, cakam na krv..ani nemam naladu ti pravdu poviem... 😅

hiva
autor
23. aug 2010

@katkaajurko ... a kedy ides na krv?...akosi som zabudla 😅 ...inak verim, ze naladu zrovna nemas....to cakanie musi byt na porazenie 😠

@tigi....ahoj, ta pauza mozno nezaskodi, ked sa na nu psychicky citis 😉 ...aspon sa ti trosku ulavi.....ja momentalne nie som ochotna odkladat nic....nacakala som sa uz dost a ked viem, ze same to nepojde, tak to proste len tak nenecham 😅

ja idem zajtra opat do centra, po vysledky krvi a dohodneme sa na dalsom postupe 😅

katkaajurko
23. aug 2010

@hiva - hivus az v piatok ...takze boj boj boj... ale ked nemam priznaky je to jasne..trosku ma zmiatlo vcera to tlacenie..ale vies ako to je-to moze byt vzdy aj nieco ine, vsetko sa na vsetko podoba,tak sa snazim ignorovat aj ked nieco potlaci aj ked nic prave netlaci... sak ked tak ideme do dalsieho kola..aspon ze mi clostyl zabera - klop klop klop

som zvedava ako zajtra v centre dopadnes 🙂

ninan2
23. aug 2010

Caute baby... dufam ze ste mali pekny vikend! U nas boli v sobotu poobede neterky (2 a 4 roky), ich rodicia hned zduchli nakupovat, takze sme si s nimi dost sami uzili 🙂
Inak som dnes 20 DC a ovulka este nebola, aj ked podla hlienu by som povedala, ze uz musi coskoro byt. Tak uvidime. Tento mesiac beriem 3. balenie Femigardu, ale nesnazime sa, mame teraz 1-2 mesacnu pauzu kvoli mojej skole, a pripadne aj novej praci (mala by som si od sept. nejaku hladat, moje sucasne miesto z organizacnych dovodov zrusili).

tigi
23. aug 2010

@hiva mne sa ti nejak do toho centra nechce 😅 zatial. ale ak to inak nepojde, tak sa do toho pustime.
pre ake centrum si sa rozhodla ty? ja som sa iba zbezne pozrela na gynfiv a ferticent a na par nazorov tu na koniku. ale nic konkretne miz toho zatial nevyslo.

katus drzim palce na piatok. priznaky/nepriznaky nemusia nic znamenat, ale vsak to vies aj sama. tfuj tfuj, nech to vyjde a hlavne nech to do piatku rychlo ubehne. 🙂

hiva
autor
23. aug 2010

jaaaj....Katus....cakat az do piatku???...ved to ani ja nevydrzim, nieto este ty 😅 😀 .. je jasne, ze teraz ak sa ti stane cokolvek, da sa to povazovat za priznak aj ked to nebude priznak....poznam tie stavy 🙂 ... v piatok budes 14 alebo 15 DPO? ....ja by som to asi nevydrzala a testla aj tak 😀 😀 😀 ... ja som v poslednej dobe na testy nejak zasadnuta....dokonca testujem aj pocas mrchy 😀 😀 😀

co sa centra tyka, predpokladam, ze sa dohodneme na jednom IUI - takze asi dostanem recept na clostyl a dohodneme sa, ze po dalsej mrche ho zacnem brat 😅 ...ale chcela by som to skor tak, ze by som uz po mrche chcela rovno IVF, ale neviem, ci bude dovtedy ziadost scvhalena 😕 ...ale kedze 18-teho az 25-teho septembra budeme na dovce v Chorvatsku, co budem asi zrovna 1 az 8 DC, tak neviem ci by som zvladla pichanie injekcii pre IVF tam....asi radsej skusime to jedno IUI a potom uvidime....ale ak by doky s IVF suhlasil, asi by sme do toho sli....sama neviem....raz som za IUI, raz za IVF a meni sa mi nazor kazdu minutu....tak uvidim, v akom stave budem zajtra 😀 😀 😀

hiva
autor
23. aug 2010

@tigi ... ja teraz chodim do GynFivu.... ale bola som predtym aj vo Ferticente....podla mna je to uplne jedno....tu na koniku najdes na kazde forum kopu plusov a aj kopu minusov....podla mna je to asi jedno 😉... do GynFivu som sla preto, lebo kamoska mi tam robi embriologicku....pre nic ine 😉 ...v podstate vsetky centrre robia to iste 😉...a GynFiv mam asi najblizsie k domu 😅

katkaajurko
23. aug 2010

@hiva..no ved prave do piatku dlho...ale vies ako to ja zle znasam - biely test? testujem rano a to potom cely den pokazeny..plakala by som najradsej vkuse... mna to tak vzdy vezme..sice som si od toho uz oddychla to je fakt za posledne mesiace...ALE... v piatok budem 14den po ovulacii...dnes som len desat... inak sa mi vcera zdalo ze mam citlive bradavky - ale nemam...dnes sa mi to uz nedza... 😒 ani trochu... a plet sa mi trochu vycistila teraz po dvoch tyzdnoch katastrofickych vyrazok... a to by sa prave asi mala zhorsit nie?

podla mna ti budu chciet urobit za kazdu cenu IUI - pretoze ako mi moj doktor povedal-oni si potrebuju aj otestovat ako tvoje vajecniky zareaguju aj na malu davku hormonov (clostyl) lebo PCO vajecniky su dost rizikove... tak mi to povedal moj doki...

hiva
autor
23. aug 2010

@katkaajurko ...no ved uvidime....sama zvazujem to IUI hlavne kvoli tomu, aby som vedela, ako reagujem na clostyl....sa trosku bojim, ze keby som isla rovno do IVF a stimulacie, tak by som mala OHSS ako vysity 😒 ....no uvidime....zajtra budem mudrejsia 😉

katus, ja uz pri testoch neplacem....proste si len poviem, ze je asi este skoro a nic nie je stratene 😉 ...ja si porevem, az ked sa mrcha naplno rozbehne 😖 ...i ked tuto mrchu som nejak velmi lahko znasala....ani slza nepadla....asi to bolo tym, ze 1DC sme boli v tom centre a uz 3 dni predtym som spinila - cize este pocas dovolenky 😅 ..uvidime, ako budem znasat tu dalsiu....toto je nas posledny pokus na prirodzene samovolne pocatie, takze uvidime 😅