Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
25. nov 2009

odpoviem si asi sama...lebo ti tam chýba jeden deń 😀 😀 😀 neskúšala si dopísať TT na 20DC? nespraví krížik...?

beatab369
25. nov 2009

dakujem vam za vase prispevky....naozaj uz si neviem rady.... hormony mam podla testov ok, ale ta tvar je strasna...normalne az take vredy bolave a ani make - up ich nechce zakryt...mam ich v spodnej casti tvare..brada a pod licami az k usiam...je to hazne az plakat sa mi chce nikdy som nemala vyrazky a uz vobec nei taketo. a chcem sa spytat uziva niekto metformin, pomaha? ale ten sa asi dava ked nie je ovulacia? a co sa tyka hormonov, ktore tu vy spominate na PCO bribrali ste od nich?

sarafortuna
25. nov 2009

govi, a ked tam dopíšeš TT tak nedá krížik?

govinda
25. nov 2009

no možno by vyznačilo, ale neviem si ani len tipnúť teplotky 😉
beata, aké hormóny ti chce lekárka dať?

sarafortuna
25. nov 2009

stačí iba 20.DC nejakú "susednú teplotu", malo by ti to hodiť... len neviem či aj tak spätne...
mne FF neváha, keď mam aj ovu test +

sarafortuna
25. nov 2009

tak ja na dnes končím, lebo čas uteká a ja tu sedim pri PC asi hodinu.... caute

beatab369
25. nov 2009

govi ja neviem.... ona sama nevie, lebo o babo sa sice snzim mozno pol roka ale ani raz som to nedotiahla tak, ze som to skusala cez ovulaciu, lebo vzdy problem... a preto neviem co robit...o tyzden mam mat ovulku ale priatel sa este nedostal k lekarovi koli tym kvasinkam a bojim sa aby sme si to opat nepreniesli a ja uz beriem aj tie leiky - jednu pocas menzes - Fluco Sandoz, lebo pri tehotenstve sa nesmie uzivat aby sa dietatku nieco nestalo...tak teraz neviem ci to cez ovulku risknut alebo radsej nie aby som opat nemala tie kvasinky. a co sa týka tvare je to hrozne...som medzi dvoma murmi bud chcem babo a nemozem riesit tvar..alebo riesim tvar a babo nebude, lebo na to zaberie HAK alebo roacutane a to si ja nemozem dovolit kedze mam 29 rokov a babo velmi chcem.

govinda
25. nov 2009

beatka, chápem,že túžiš po bábätku, ja mám tiež 29 rokov, tá túžba je už dosť silná 😀 . Aj keď si myslím, že nezáleží od veku.
Na tvojom mieste by som najprv riešila tie kvasinky a až potom šla po miminku. Inak, robili ti testy na chlamydie alebo urea plazmu. Aj vtedy zvyknú byť časté infekcie. A čo sa týka tváre, s tým fakt skúsenosti nemám. Moja sestra má tiež problém s pleťou, jej zaberajú pekárenské kvasnice, tobolky, tie vraj fakt pomáhajú. Inak neviem, čo je to racutane 😒

beatab369
25. nov 2009

govi... vsetky vysledky mam ok aj hormony aj chlamydie a urea plazmu... preto vobec nechapem tie vyrazky...roacutane je liek ked nesmies otehotniet, lebo ti vysusuje vsetky zlazy a potom nesmies mat minimalne rok babo.. ale tie tabletky zaberu na akne a neskumaju podstatu, pricinu. a ty ake tabletky beries?ako dlho uz skusas?

beatab369
25. nov 2009

inac dievcata, vsetkym drzim palceky aby sa to podarilo..sama viem ake je to mesiac co mesiac cakat a zivit v sebe nadej... verim, ze sa nam to vsetkym aj napriek problemom, ktore mame podari 🙂

danielkabn
25. nov 2009

Ahoj beatka,ak chces otehu,tak roacutane ti rozhodne neodporucam 😉 ja mam tiez 29 rokov,tiez silna tuzba po babatku,tiez mam syndrom PCO,ale borime sa))
Uzivam metformin aj ja,zatial je to v pohode,len obcas ma z toho prehana,ale mozno aj preto,lebo tie lieky treba uzivat az ked sa najes a ja ked sa nenajem,tak robia sarapatu 😒
No a co sa tyka akne,mam s tym bohate skusenosti..na tvari uz ani nie,ale teraz momentalne mam hnisave vredy na chrbate a tazko sa mi spi,ked lezim. Ja som bola u kozneho a dostala som nato Zineryt a celkom dobre sa to vysusuje.
Ak ti mozem odporucit,chod na dermolyzu do kozmetickeho salonu,je to super,mne to pomohlo dost na tvar,alebo treba zajst za koznym lekarom.
A popritom treba jest cucoriedky,ktore precistuju krv,alebo si kupit cucoriedkovy sirup. 😉

danielkabn
25. nov 2009

A na kvasinky..treba jest probiotika,ja mam napr.probio-fix a tiez sa odporuca si kazdy den namocit prst do jogurtu a strcit si ho tam...dole... 😉

govinda
25. nov 2009

beatka, ja beriem clostilbegyt a duphaston, takže hormónov viac, ako dosť 😀 . My sa snažíme tak na striedačku. Snažili sme sa pred dvoma rokmi asi rok, potom som opäť nasadila HAK a teraz som vysadila lieky v januári tohto roku a odvtedy snažilkujeme. Ale ja mávam mrchu na vyvolávačku, hormóny o ničom a anovulačné dlhé cykly. Takže to ani veľmi nie je snaženie. Lekár mi povedal, že mám PCO, ale v septembri mi robili laparoskopiu a zistili, že to nie je PCO, že tam je všetko ok. Tak to bude v tých hormónoch. Takže teraz mám ten clostil, ktorý má pomôcť pri raste folikulov aby bola ovulka a Duphaston je na sliznicu maternice a aby sa mimi udržalo, keby tam nejaké bolo 😉 .

beatab369
25. nov 2009

danielka...a ten metformin ti nepomaha na vyrazky? ty si mala ovulku aj menzes alebo ti metformin nasadili koli tomu, ze si nemala ovulaciu? a bola som na koznom, ale neviem...musim ist znova nech ni nieco saju lokalne, lebo chcem babo a nie roacutane...

govi...tak drzim palceky... a nepribrala s tych tabletiek?

danielkabn
25. nov 2009

Metformin beriem kvoli tomu,ze sa mi tvoria cysty,a povedali mi,ze mam inzulinovu rezistenciu a vraj mi to pomoze otehotniet..ze sa mi nebudu tvorit cysty. Uz druhy mesiac som mala ale ovulu 🙂 co je super,akurat mam nepravidelny cyklus,posledny 35 dnovy..a dva roky sa uz snazime..len teraz zistili mojmu muzickovi velmi zly spg...takze kvoli tomu sa nam tiez nedari ☹
inak,mozno mas rozhadzane hormony,tak preto tie vyrazky..mne to povedal kozny,ked som tam bola s tym chrbtom,ale nasadil mi antibiotika na tri dni a krom toho mam ten Zineryt lokalne..

danielkabn
25. nov 2009

a teraz som si spomenula,cez leto,asi dva tyzdne pred mojou svadbou som mala tiez vredove vyrazky,ale tiez na tvari,hlavne na brade..zasla som na tu dermolyzu,co mi doporucila moja kozmeticka a tvaricka na svadbe bola ako zo zurnalu 😀

beatab369
25. nov 2009

no ja hormony testy mam ok..ale doktorka si mysli, ze je to z toho vajcníku polycystickeho, pretoze tie vyrazky sa mi robia pri menzes a potom to cely mesiac liecim a mam flaky a uz je tu zase MS... a velmi to boli. co sa tyka PCO tak ja mam aj MS aj ovulaciu...len tie kvasinky ma trapia...ale aj to vraj podla lekarky je z toho, ze pri PCO su zvysene muzske hormony a tie mi robia sarapatu aj s tvarou aj s kvasinkami. A ak neotehotniem do 3 mesiacov tak chce skusit hormony..preto ma zaujimalo co beries...lebo o tom metformine som pocula, ale ten sa vraj dava skor vtedy ked je slaba alebo ziadna ovulka...a ja zatial ovulku mam, tak neviem co doktorka vymysli ked sa mi to do 3 mesiacov nepodari... ☹
a co je to ta dermolyza? to ma zmysel ak mam vyrazky z hormonov...moze mi to pomoct uplne?

danielkabn
25. nov 2009

Dermolyza je jedna procedura,pri ktorej ti nanesu na tvar myslim dva pripravky a potom ti to bude posobit a malo by to prejst..pre lepsi ucinok sa odporucaju minimalne tri sedenia..je to nieco ako chemicky peeling,ale pri tom sa nanasaju kyseliny,moja tvar sa ale z toho vyhadzala,mala som ekzem,takze toto mi odporucila kozma..a pomohlo mi to,fakt..teraz mavam na tvari sem tam,hlavne pred menzesom..ale uz nie su tie vyrazky take zapalove.
Je to kozmeticka procedura..
Ja ten metformin beriem kvoli tym cystam,ale teraz som uz nemala ani nepamatam..asi to pomaha

beatab369
25. nov 2009

diky... tak sa skusim poinformovat u koznej....pekny vecer

danielkabn
25. nov 2009

rada som ti pomohla,aj tebe pekny vecer,pa

govinda
25. nov 2009

beatka, zatiaľ som z clostilu nepribrala, ale beriem ho len prvý cyklus 😉

tatranka111
25. nov 2009

ahojte chcem sa opýtat, že či je normálne ked špiním v strede cyklu 😖 tento mesiac som celkovo dlho špinila po ms a teraz sa to objavilo zase......ja nikdy nešpiním tak neviem či je to normálne

govinda
25. nov 2009

tatranka, no neviem, či je to normálne. Berieš Duphaston? Lebo na letáčiku som čítala, že medzi vedľajšie účinky patrí aj špinenie.
Prípadne môžeš špiniť aj pri ovulke alebo zahniezďovaní. Ale to by malo trvať len deň alebo dva, viac asi nie 😒

tatranka111
25. nov 2009

govinda toto prvé špinenie bolo po ms asi 5 dní a dnes zase ale iba také slabulinké som 14 DC duphaston beriem no nasadím si ho až po ovu

govinda
25. nov 2009

no tak dnes by to mohlo znamenať ovulku 😉 . A koľko trvalo krvácanie minulý cyklus?

tatranka111
25. nov 2009

govi krvácanie 4 dni a potom ešte to 5 dnové špinennie

govinda
26. nov 2009

ahojte krásky 🙂
ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

tatranka, tak to je dosť dlhé špinenie 😒. No uvidíš, ako to bude teraz, ale ja by som asi zaskočila k lekárovi 🙂

katkaajurko
26. nov 2009

tatranka to spinenie po podla mna je pomalym precistovanim (iba moj nazor)aj ja dlho spinim po - a to mam 5-6dni normalnu mrchu a potom aj tri dni este kolko krat...

spinenie v strede cyklu som raz nasla-ze pokial je to len dva-tri dni max-tak to je prudkou zmenou hormonou prakaju nejake cievky v maternici ci co... a byva to pred ovulkou,alebo pocas... ak trva dlhsie-tak to potom treba riesit s dr - ja som to riesila - mala som asi nedostatok progesteronu-lebo ako beriem duph to spinenie je ovela menej

a ja takto-stale este stupam pomalicky - tak sa drzim zubami nechtami 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

ta dermolyza by sa zisla aj mne - ja sa jednej bolavej vyrazky zbavim a este nie je poriadne doliecena a objavi sa dalsia - uz ma poraza z toho - same cervene fliacky - na pravom licku dva,na lavom jeden a na brade dalsi 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

titulienka
26. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f

katka jeeeeeej s tym spinenim si ma potesila ja som takto spinila snad 3 dni a potom o 2 dni prisla ovulka ....inak som to nikdy nezvikla mavat iba tento moj mega cyklus .....
katka pekne stupas 😉
govi aj ty pekne stupas..ja by som uz pri takom grafe testovala 😀 😀

katkaajurko
26. nov 2009

zubami nechtami sa drzime tych ovul 😀