Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

harley26
7. jan 2013

@saurer podle me ses rozhodla dobre. Jak rika muj doktor pol. Vajecniky jsiu jako nerizena strela ;) drzim palce!

saurer
7. jan 2013

@harley26 děkuju, uvidíme, co bude a nebude 🙂 ale moc doufám, že bude 🙂

stela91
7. jan 2013

@nikola81 je mi luto,ze ti to trva tolko...neboj sa na kazdu z nas ten spravny cas pride....verim tomu...a presne ta pozitivna mysel je dolezita...uzivat si partnera...uzivat si vsedne dni ...a nepanikarit ...a nie si sama co robi kraviny 🙂 ...tie testy sme si robili vsetky ..ci uz po tajomky ci s partnerom...a tie sluby ze uz je to posledny sme si isto dali vsetky...vzdy sa vlastnymi myylienkami a niekedy zbytocnym pozorovanim ukecame na test a potom sklameme...
Mozme sa hnevat na osud,na Pana Boha a dokonca aj na cely vesmir ale tym si vobec nepomozeme...
Pribehy,skusenosti kociek s PCO-ktore uz maju vytuzene babatko, nech mame vzdy pred ocami a nech nas drzia nad vodou...dobru noc baby a vela siiiiiiiil a hor sa do boja 🙂

harley26
7. jan 2013

@saurer urcite to dobre dopadne a vubec se ivf neboj. Kdybych predtim vedela jake to bude, tak bych se primo tesila 🙂

saurer
7. jan 2013

@harley26 😀 a zadařilo se?

harley26
7. jan 2013

@saurer zitra zacinam 10 tyden, na sampano je brzo, ale verim, ze to bude dobre ;) ja se bala punkce a nakonec fakt pohoda. Byla sem teda kvalitni slepicka cca 25 dominantnich folikulu ;)) ale citila sem se dobre. Uz vis cim budes stimulovat? Ja mela gonal a muzu doporuciz,, stoji za to si priplatit to pero, je to fakt pohodlne.

saurer
7. jan 2013

@harley26 to nevím, co mi naordinují...minule jsem zkoušela chvilku fostimon, ten nezabral, ale ještě nabízí jedny hormony, ale to je asi menopur....ten je dražší a určitě chci teď zkusit ten...jinak bydlíme v domě s mojí mamkou a to je zdr. sestra, takže píchání je v pohodě...ví jak na mě 🙂

harley26
7. jan 2013

@saurer menopur uz ted neni k mani, ja ho mela na iui, ale pak uz nebylo,... Nevim z jakeho duvodu. Prave ten gonal je v peru, takze sem si to pak pichala sama.

saurer
7. jan 2013

@harley26 ale moc držím pěsti, aby pocity byly správné! a určitě jsou 😉

saurer
7. jan 2013

@harley26 aha, tak nevím, jestli mi nabídnou teda ještě něco jinýho...nebo jestli amjí jen ten fostimon...no za 14 dní budu chytřejší

donatela
7. jan 2013

@stela91
@nikola81 aj ja som si dnes ráno robila test. som 36DC, tak som myslela, či náhodou? ale bol negatívny ako každý mesiac:(:( ja MS mávam, za posledný rok cca 31-33DC s občasnými výkyvmi (aj 40 dní).
zajtra idem do CAR-u na konzultáciu. mali by sme mať všetky výsledky z HP, odberov aj zo SPG. som ako na ihlách...
a možno tiež mi MS vyvolá, neviem. dnes ma dosť začali bolieť prsia, tak už je MS už možno na ceste. dnes som stránku/diskusiu študovala pozorne, prečítala som si čo to aj o clostile, duphastone, nosifole... aby som bola ako tak v obraze, keď na mňa dr. vyhŕkne nejaký návrh postupu liečby. dám vedieť potom čo mi zistili. sama som zvedavá, lebo PCO na sone nie je momentálne viditeľné a pred 7,5 rokmi som mala úplne evidentné už na sone, dr. vtedy mi hneď urobila LPS drilling ovárií a potom sme boli hneď úspešne tehotní, ani MS už neprišiel🙂 takže žiadnu medikamentóznu liečbu som vtedy nepodstúpila... ale teraz mi dr. rovno povedala, že ďalšia LPS sa robiť nebude. čiže predpokladám, že odporučí nejakú hormonálnu liečbu alebo ma pošle niekam ďalej podľa výsledkov (endokrinológ a pod.). pred tými 7,5rokmi som mala hraničnú subklinickú hypotyreózu, ale tiež bez liečby len ma sledovali, lebo to bolo hraničné... ale za tých 7,5 roka sa mohol môj zdravotný stav zmeniť...
inak nikola, máš môj obdiv 8 rokov čakáš... božská trpezlivosť!😕
@mambba
tebe by som chcela poďakovať za podporu pár stránok dozadu! 🙂

a všetkým so syndrómom PCO prajem do nového roka veeeľa zdravia a krásne zdravé bábätká!

harley26
7. jan 2013

@saurer tak pak napis, budu drzet palce!

jurkovci
8. jan 2013

@saurer no som zvedava aj ja, a drzim vam palce 🙂

nikola81
8. jan 2013

@donatela Dakujem pekne, za tych osem rokov mam uz co to za sebou, liecbu hormonami, IVF-neuspesne, KET-uspesne, ale tehu skoncilo potratom v rannom stadiu a dokonca po rozvode som si nasla priatela a s nim som otehotnela prirodzene, no bolo to mimo maternice, takze pri syndrome PCO mi zobrali este aj lavy vajcovod...A teraz chodim znova do CAR a znova to iste co pred rokmi, clostil, pregnyl, duphaston..Ja som klasicky pripad PCO, vajecniky mam ako perlovy nahrdelnik, menzes bez liekov nedostanem aj pol roka...dlho som si pichala agolutin, ale moje telo zacalo nan reagovat cystami..Tak som sa znova vratila k liekom. Ako som spomenula, je to beh na dlhu trat, sklamani bolo tolko ze ich ani nezratam, naplakala som sa uz dost, takze to uz nerobim 😉 Uvazujem na 2IVF, uvidime co mi povie moj lekar v Heliose v Martine...Drzim palce nam vsetkym 😉

nikola81
8. jan 2013

@jurkovci Presne tak...po tom vcerajsom teste som bola ako obarena..priatel samozrejme nevie ze som si ho robila..Ten by ma zglbal 😉 ze na co to robim..Ale videl na mne ze nieco nie je v poriadku..Ja len stale myslim na to, ze nechcem mat dieta v 40-ke..a cas plynie.

tkarlikova
8. jan 2013

@saurer Ahoj, mě už tenkrát ve 14ti, když diagnostikovali PCO, tak se více lékařů shodlo, že ideální doba, kdy bych měla chtít dítě, je do 25. Tak se sice snažíme, ale výsledek nic...Třeba taky tam někde vzadu na to mysleli v souvislosti s IVF...

nelabela
8. jan 2013

@jurkovci
@saurer
@nikola81
@stela91
@tkarlikova
@mambba
baby ja som presna taka ista, v jeden den hlavu hore, ale na dalsi, ked mi na folikulometrii povedal ze clostil nezabral som bola totalne zrutena...dokonca som musela vystupit z mm auta a isla som domov peso aby som sa vyplakala a aspon na chvilu sa spamatala....presne by som sa zahrabala aspon 3 metre pod zem nech mam pokoj a nechcem nic pocut ani nikoho vidiet....a tie tehule v okoli vsetky na prvy sup ma idu roztrhat na marne kusky. mm mi na to povie ze preco im to neprajem...ale ja to prajem vsetkym, len chcem aby to priali aj mne...dufam ze ma chapete...
a slova typu, chod sa odreagovat, mysli pozitivne, urcite to vyjde a tak mi uz tiez idu na nervy....mam plne zuby kludu, chcem mimi a urobim pre to cokolvek.... keby som vedela ze raz sa to urcite podari v klude som, ale takto.... 😒

jurkovci
8. jan 2013

@nikola81 aj my uvazujeme nad Martinom, vraj je to lepsie ako V Ba, hoci my to Mame dalej. Ale Co sa da Si dame spravit v NR :(

nikola81
8. jan 2013

@jurkovci Ja chodim do Heliosu 6 rokov a nemozem na nich povedat krive slovo...Mam stale toho isteho doktora. Mozem ti ich len odporucit

lucy1311
8. jan 2013

Baby povzbudim vas - tiez mam pco a po troch rokoch trapenia mam doma mesacnehk synatora 🙂! Nevzdavajte sa, da sa to, mme to vyslo s pomocou bylin, merania bt a gelu na pocatie behom 4 mes. Po cajiku ovulka hned nabehla. Bola som u pani Anky Kopacovej, ma tu aj forum. Drzim palce!

maca8
8. jan 2013

@jurkovci a robili ti aj prefuk vaječníkov,alebo pri PCO-zvyknú urobiť laparoskopicky dierku do vaječníkov.PCO-vaječniky sa zapúzdria

tkarlikova
8. jan 2013

A ještě jsem začala cvičit Mojžíšovou. Tak uvidíme, jestli má při PCO šanci. Nezbývá než věřit...

jurkovci
8. jan 2013

@nikola81 6 rokov? A to preco im to tak dlho trva? :(
@lucy1311 akych bylin? Gratulujem k syncekovi 🙂
@maca8 nerobili mi nic, len pred vianocami mi to doktor oznamil a hned ma odkazal do CARu, este som ale nic neriesila zatial, chcem zmenit lekara najprv, s tymto som uz dlhsie nespokojna.

nikola81
8. jan 2013

@jurkovci No trva ako trva...mam za sebou IVF aj KET...neuspesne..potom mimomaternicove tehu prirodzene, potom dlhsia prestavka a potom znova hormonalne lieky.

trezalka19
8. jan 2013

@lucy1311
ahoj, prosim ta ake bylinky si pouzivala, nejake konkretne pripravky? a aky gel? dakujem

stela91
8. jan 2013

ahojte baby, dnes som bola v CAR na odber krvi...ale nakolko po vyvolavacke mi nabehol menzes hned vcera a dnes aj skoncil tak sa im to nezdalo..urobil odber len ci nahodou nie som tehotna...na obed som mala volat o vysledok...tehotna nie som :(..zrazu mi dali nadej a ja som sa vytesovala jak blcha...ale nic...no a vlastne hormonalny profil mi urobit nevedia nakolko to nebol normalny menzes...ale otazka znie budem ho mat dakedy este normalny???5dnovy silny?bez liekov?tak nic...jedine comu sa tesim je ze menzes nemam tak mozem aspon do postele :D a sup na to :D :D....

jurkovci
8. jan 2013

@nikola81 jaj no mas toho az az :( drzim ti palce silno

lucy1311
9. jan 2013

@jurkovci
@trezalka19 uzivala som vitex jahnaci a este som mala obklady ale to presne na mieru urci pani anka podla diagnoz. Gel som mala concieve gel na pocatie. Este mi takmer polka zostala ak by si mala zaujem tak by som ho vyhodne predala na odskusanie lebo normalne je to dost draha sranda, stal ma 20e a je mi to luto vyhodit. Ked tak napis ip. Drzim elmi palce urciteto vyjde!

donatela
12. jan 2013

@nikola81 ufff, to máš toho za sebou už naozaj veľa! klobúk dole, že si to všetko prekonala a bojuješ ďalej! držím palčeky, nech sa tvoja túžba už naplní!
a ešte otázočka, čo je KET? a laparoskopicky driling ovárií ti nerobili nikdy?

nikola81
13. jan 2013

@donatela KET je kryoemryotransfer..takze vlozenie rozmrazenych embrii do maternice...Driling mi nerobili a asi podla nich nebolo treba. Teraz som zasa na prasky...Po clostile, pregnyle a duphastone som mala ovulku, a dva pozitivne tehu testy...Tak som sa tesila ze to vyslo..Ale zial, vcera testy negativne a dnes tiez..Takze mam vo svojej historii - podla mna prekonane biochemicke tehotenstvo. V piatok som mala ist na kontrolu na gynekologiu. Ale myslim ze je to zbytocne a dovtedy dostanem mrchu..Nema to konca.