Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

little_miracle
2. nov 2012

@trezalka19 no to je tazka otazka, no laicky si myslim ze by to vadit nemalo, nakolko je to len kombinacia vitaminov skupiny B

nienna
2. nov 2012

@mambba ahoj, počuj a nebojíš sa ten inofolic kombinovať s metforminom? ja tiež uvažujem že ho začnem užívať, ale píšu že je tiež na inzulínovú rezistenciu, tak aby toho nebolo potom veľa aj s tým metforminom, že ked teraz beriem 2 tabletky metforminu tak s tým inofolicom aby to nebolo ako keby som brala napr. 3 alebo 4 tabletky....nepýtala si sa na to doktorky náhodou?

mambba
2. nov 2012

@nienna k doktorke som objednana za tri tyzdne, zatial skusam. ked to nebude robit dobrotu tak inofolic vysadim. metformin vysadzovat nechcem, dost tazko sa mi na neho zvykalo a menzes mi upravil uplne krasne, ale ovulacia zrejme este nebola.
nehovorim, ze je ta kombinacia uzasna, ale co som citala na nete, tak vobec nie je zriedkava a ani sa nevylucuje. podam spravu za par dni, dnes som len zacala.

janielik87
2. nov 2012

@lucka771 lekar z ultrazvuku, ked ma pozeral...bral mi aj krv, v pondelok budem vediet vysledky

lucka771
3. nov 2012

@janielik87 dakujem

nienna
3. nov 2012

@mambba ok super 🙂 tak informuj postupne ako sa darí, držím palce, ja sa tiež asi zachvíľu pripojím, tiež nechcem metformin vysadiť a ešte chcem zistiť ako mi zabral, či mrcha príde aj druhý mesiac 🙂

trezalka19
5. nov 2012

ahojte, neviete nieco o tejto knizke? http://www.soulfulcoach.com/gifts/3StepSurefire...

nasla som na nete nejaky 90 dnovy program autorky ako zatocit s PCO..vola sa to 90 days to freedom from pcos
chcela by som si ju stiahnut, ale neviem ju najst, asi iba objednat

sofokleska
7. nov 2012

Ahojte baby, dnes sme boli v centre drahy ma zly SPG, tak z IVF sme ratali. Ja som však mala pred cca 2 rokmi cystu, čo mi žial praskla a skoro som kvôli tomu prišla o život ☹ Problem je v tom že doki mi hovoril niečo o zdravotnom riziku, ale konkretne sa nevyjadril a mňa napadlo všeličo iné len nie to čo malo a teraz mam v hlave len otazniky. Nie je tu nahodou niekto, kto prežil bo preživa podobny problem? a mam PCO na oboch ovariach ☹

janielik87
8. nov 2012

Ahoj baby, tak co mam nove. Som 3. den na metformine. Celkom dobre ho znasam. Klop klop klop. Menzes mam este daleko...ten ja mavam pravidelny uz vyse pol roka. Avsak bez ovulacie. :( Cize aj tak len taky klamlivy cyklus. Snazim sa chudnut. A neviem, ci mi to ide alebo sa to zastavilo...ale vobec mi nevadi strava s nizkym GI...cize takmer bez cukrov. Je to ok. Da sa. Vcera som si kupila hula hop koleso - idem sa ucit nim tocit 🙂 Kusok zmena popri zumbe a badmintone.
Snaha je pohybkat sa kazdy den...
Teraz som chytila nadcho-chripku...Uzas. Vcera som vladala zumbovat len polhodku. :( No...Nic to! Zvladneme to!

nelabela
8. nov 2012

Ahojte dievcata.
mate nieco nove?
my ideme v pondelok na ten spermiogram tak som velmi zvedava...
mm som nasadila vit E, B6 a zinok, tak to bude hadam ok... a potom zacinam s tym clostilom, dufam ze sa ni to na konci novembra podari 😀

andainka
8. nov 2012

@verciiik ahoj. Mne asi pred dvoma týždňami zistili PCO. Mám už 10 mesačnú dcérku. Ale neviem Ti povedať, ci som to už mala pred otehotnenim. Ale pri ulyrazvuku mi doktorka povedala, ze som mala obrovské šťastie, ze som tak rychlo otehotnela ( 4 mesiace sme sa snažili ), ale že pri ďalších nemusim mat také šťastie. S menstruaciou som mala furt problémy takže asi som mala túto potvoru aj pred otehotnenim a Eliška je napriek tomu ns svete :D tak dúfam, že som ťa trosku povzbudila :D

nikola81
9. nov 2012

🙂
@nelabela my tiez ideme v pondelok na spermiogram a pohovor. Som zvedava ako dopadneme, isto nam odporuci IUI 😒 kazdym dnom cakam na NOSIFOL co som si objednala, pre dobry pocit, chemie si este uzijem dost..zatial ficim na alechemylkovom cajiku 😀

nelabela
9. nov 2012

@nikola81
no ja zacnem brat clostil bud. cyklus, tak ak bude dobry SPG, tak sa hadam aj podari 🙂
aj ja pijem alchemilku, papam kyselinu listovu, aj E vit. a dufik.
daj vediet, ako ste dopadli 😀 😀 😀
a preco IUI? aky mas problem, ak sa mozem spytat?

verciiik
10. nov 2012

Holky, nevíte, jak je to s ovulačními testy při PCO? fungujou jako normálně, nebo se třeba může stát, že jsou falešně pozitivní z nějakýho důvodu? jinými slovy, pokud při PCO mám pozitivní ovulační test, můžu se spolehnout na to, že ovulace byla, nebo mě to může i klamat?

nikola81
13. nov 2012

Ahojte...mam otazocku. Je tu niekto kto pri syndrome PCO bral clostilbegyt 3x denne? Nie je to vela? 😒 bojim sa co to somnou urobi, som migrenicka a doktor ma upozornil ze mam vela pit, lebo je mozne ze budu zachvaty..Mali ste nejake neziaduce ucinky? 😒 Normalne mam z toho strach, lebo viem co su migreny

dixi09
13. nov 2012

@nikola81 Užívala jsem při PCOS Clostilbegyt 3x denně + Nosifol (obsahuje myoinositol, který zlepšením hospodaření organismu s inzulínem pomáhá znovunastolit ovulaci a zlepšuje kvalitu vajíček, což je u PCOS zásadní, nemívá nežádoucí účinky jako např. metformin), taky trpívám na migrény, během užívání jsem kromě mírné nervozity nepociťovala žádné potíže, migrény se objevily znovu až v těhotenství. Ale každý člověk reaguje jinak.

nikola81
13. nov 2012

@dixi09 Dakujem pekne, trosku ma to povzbudilo, velmi sa bojim migren, ja som vtedy uplne odstavena 😖 Na Nosifol cakam, mal by mi prist v najblizsich dnoch, dufam ze trosku tiez prispeje k uspechu. Pomohl ti Clostil? 😉

dixi09
13. nov 2012

Clostilbegyt asi určitě přispěl, i když já jsem mívala občas ovulace spontánně cca 1-2 x do roka, jenže hodně pozdní, z jedné jsem i otěhotněla, ale skončilo to časným missed abortion, dlouho se zdálo dle folikulometrie, že nefunguje ani Clostil, otěhotněla jsem v 6.cyklu s Clostilem v dávkování 5 dní po 3 tbl. a jsem hubená, takže na mou váhu asi dost vysoká dávka, navíc jsem tehdy přidala Nosifol, dle folikulometrie se opět zdálo, že ovulace nebude, jenže já pak kvůli dovolené vysadila Proveru (věděla jsem, že bez ní mé tělo "nezklame" a menstruace se neobjeví, právě Provera by případné pozdější ovulaci zabránila, protože uměle navodí druhou část cyklu- měla jsem ji užívat od 16.dne cyklu) ovulace proběhla později, otěhotněla jsem a jsem ve II trimestru. Takže souhra náhod. Ale co čtu příběhy o pcos, tak otěhotnění spontánně je možné jen prostě je to běh na dluhou trať a ono se třeba to tělo s pcos jednou za čas "splete" v tom pozitivním slova smyslu.

nikola81
13. nov 2012

@dixi09 ja uz mam za sebou IVF neuspesne, KET neuspesne, kyret a mimomaternicove /prirodzene/. To sa asi tiez moje telo pomylilo a malo ovulaciu. V CAR som bola vcera a po 5 rokoch prestavky som sa rozhodla skusit to najprv tym "normalnejsim" sposobom. Clostyl som mala aj v minulosti ale to su roky dozadu a nepomohol. Preto teraz rozmyslam ci je to dobra cesta. mam ho brat len tri cykly, tak uvidim ci nan budem vobec reagovat pri davke 3x denne

nelabela
14. nov 2012

dievcata, ako je to s branim metforminu? zacinam clostilom a duphastonom a dal mi aj metformin 3 krát denne

saurer
19. nov 2012

ahoj holky, dnes mi z ultrazvuku dr. řekla, že mám PCO. Dá se s tímhle otěhotnět i bez IVF? Mám na mysli třeba IUI. Mám asi zcela anovulační cykly, ale cysty nemám.

franzziska
19. nov 2012

@saurer ahojky vitaj medzi nami..no neni sme sice lekari, ale viem o nejakch babach co mali pco a zadarilo sa...takze sanca tu je i bez ivf...zalezi aku tazku verziu mas toho PCO..sice ja toho moc neviem o sebe kedze moj lekar nie je az taky zhovorcivy v tomto...

saurer
19. nov 2012

@franzziska já jsem dneska byla na HSG a vejcovody mám průchodné, takže mi doktorka řekla, ať přijdu příští týen na konzultaci a uvidí ješt z krevních testů, jak na tom jsem..ale že si myslí, že s největší pravděpodobností se jedná o PCO.

franzziska
19. nov 2012

@saurer vidis mne o priechodnosti nehovoril nic...ibaze mam dobru sliznicu...ale hormony zle...aha dobre budes nas informovat?

milagrosss20
19. nov 2012

A beriete niekto metfornim na nieco taketo?na to PCO?

saurer
19. nov 2012

@franzziska jasně že budu, jdu an to až příští středu, tak si ještě chvilku počkám....ale zatím nejsem vystreslá, spíš mám radost s těch průchodných vejcovodů 🙂a taky jsem koenčně v dobrých rukou, tak mi snad pomůžou 🙂

franzziska
19. nov 2012

@milagrosss20 jo to najma davaju ak mas tu inzul. rezistenciu...alebo ak necches brat clostil lebo je to celkom svinstvo na organizmus...

@saurer snad ano...mnohym sa to rozbehne rychlo 🙂

milagrosss20
21. nov 2012

@franzziska no ja mam nieco co mi ako polisticke ci ake vajecniky ci co...tieto lieky uz beriem od jula...hmm uz 5ty mesiac...myslis ze mi to pomoze aby som otehotnela???alebo?

janielik87
21. nov 2012

@milagrosss20 ahoj, ja mam metformin (siofor 500) beriem to na inzulinovu rezistenciu a PCO...malo by to pomoct odburavat cukry ked ti nespravne funguje metabolizmus cukrov = vajecniky sa "obaluju" takou supkou a neovulujes...cize v podstate by mal pomoct k cyklom s menstruaciou a ovulaciou... Uvidime 🙂 Este to nemam ani mesiac.

milagrosss20
21. nov 2012

@janielik87 ahoj..no ja beriem stadamet s touto zlozkou beriem 2krat denne 1000mg a ja to beriem uz dost dlho..od jula to beriem...citim uz vajecniky ked mam mat ovu ale ci dochadza k nej tak neviem toto...este...minule som mala 3 vajicka na pravej strane takze aspon viem zesa mi tvoria.. 😀 a chodis este niekde s tymto?