Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

labanka
5. jún 2012

@irsina83 ahoj zlatko, jasne bavim, nemam dovod sa nebavit 🙂 ako sa ti dari? dufam, ze ste ok.
Ja zatial s liecbou stojim, nechavam vsetko na Boha a na prirodu, beriem dalej Metformin, pijem alchemilku, Schindl. mineraly (obcas), Femibion, vit. D, ovulku sa snazim merat, ale tento mesiac som ju bud nestihla zmerat, alebo som ju nemala, lebo hlien nebol......... a pripravujeme svadbu, staviame dom, takze ani na babo teraz velmi nemyslim, len ked som tu na koniku........a uz mi je z toho smutno, ze v priemere kazda baba je tu tehotna a ja sa tu citim ako z inej planety 😢

leeena_4
5. jún 2012

@kytula děkuju, byl to těžký boj, ale snad tentokrát dopadne dobře. Mě clostík bohužel nezabral, takže jsem si začala píchat injekce Puregonu, první cyklus nic, druhý trochu zvýšli dávky, takže mi narostli 2 folikuly, bylo IUI a po něm jsem otěhotněla. Bohužel to ale ve 4. měsíci končilo potratem, kvůli vývojové vadě. Ale 4. měsíce po revizi jsme šli zase na IUI, opět stimulace vaječníků injekcemi Puregonu a IUI se povedlo a čekáme snad zdravého chlapečka 😉. Moc držím pěsti, ať se taky brzy dočkáte 😉

franzziska
5. jún 2012

@leeena_4 fiiha ty si silna zena 🙂

leeena_4
5. jún 2012

@franzziska ale jdi, ono člověku nic jiného nezbyde, když na to dojde 😉

franzziska
5. jún 2012

@leeena_4 ale ano...nie vsetky 🙂 ja napriklad neviem co podstupim...co z toho podstupim...ked sa na to pozries aj z inej strany, vela veci hra do karat - aj financie zakrokov,dlhy cas liecby, individualne riziko liecby, najma psychika..chapes jak to myslim? 🙂

leeena_4
5. jún 2012

@franzziska chápu, ale věřím na osud a v jeden okamžik bude vše hrát do karet miminku a dočkáš se 😉

irsina83
5. jún 2012

@labanka nebud smutna ☹ ja viem co prezivas, aj ja som bola ked sa nedarilo. vyskusaj tu chlorellu, u mna detoxikacia zabrala 😉 vies co mi povedal moj mm pred svadbou ked som chcela aspon snazilkovat? povedal, teraz nie lebo ako nevesta si musis svadbu uzit, vypit si, zabavit sa. a tak aj bolo 😉 mal pravdu uzili sme si svadbu a potom sme sli na vec 😉 nic sa neboj, vykasli na to teraz a vybavuj svadbicku a stavajte domcurik a bocian prileti ani nebudes vediet ako 😉 a ked nie tak si das clostil, nic sa neboj, riesenie sa da najst 😉

labanka
5. jún 2012

@irsina83 s tym bocianom asi nieco bude pravda......bociany mi lietaju nad pozemkom, kde bude stat nas dom 😉
dakujem za povzbudive slova, tu chlorelu si kupim...mas ju z tej stranky, ktoru si mi dala na Schindl.mineraly?

irsina83
5. jún 2012

@labanka nie tu nemam z tej stanky, ja som si ju kupila v lekarni 😉

labanka
5. jún 2012

@irsina83 okicko 🙂 jasne uz viem, ja som to uz brala volalo sa to Chlorella Spirulina

irsina83
5. jún 2012

@labanka ja som uzivala chorellu japan a dokonca aj moj gynekolog mi ju odporucil 😉

adri266
5. jún 2012

@labanka vdaka za radu. S alkoholom je to jasne, aj tak vobec nepijem, ale nerozumiem, preco nie miecne vyrobky a ci to znaci uplne aj ziadne maslo v polievke, atd.

ondre
5. jún 2012

@kytula ahoj. laparoskopia a driling sa robi pod narkozou,asi pol hodinu/ ale to zalezi asi od sikovnosti lekara/. dost silna narkoza,silnejsia nez ked si na odbere vajicok pre IVF

ondre
5. jún 2012

@irsina83 ahoj. vies ta konbinacia neni pb. alchimelka,femibion,chorella,shindeleho mineraly- tolko vitaminou. su tam aj voliake ucinky.sa mi to zda tak trochu prehnane,aby sa to nebilo.

irsina83
5. jún 2012

@ondre nebilo sa mi to a mne to pomohlo 😉 tak vies ako kazdy nech si robi podla seba 😉 mne chlorellu odporucil aj moj gynekolog a vlastne vedel aj o vsetkom ostatnom a povedal, ze je to v poriadku 😉

ondre
5. jún 2012

@irsina83 a pomohlati? asi v tehotenstve sa nemoze uzivat,ci ano? ja som po laparoskopii a drilingu. uzivala som metformin a po operacii som si naordinovala alchimelku a femibion.to som uzila iba 1 den, lebo mi bolo zle,az som zvracala. nevieme presne ci to bolo s tej kombinacii,lebo som vsetky lieky vysadila. chcela by som pokracovat s vitaminmi ale tak trochu sa bojim.

irsina83
5. jún 2012

@ondre ja som tie mineraly uzivala rok a pol ale nie kvoly otehu ale kvoly imunite a ked som chcela otehu tak moj lekar mi kazal femibion a potom som citala o tej chlorelle a moj lekar povedal ze pri mojom pco mi to len pomoze lebo obsahuje tan folat na lepsiu metabolizaciu kys. listovej a tu alchemilku pit nemusis 😉 podla mna ta velmi nepomaha... drzim palce 😉

ondre
5. jún 2012

@irsina83 da sa kupit chlorella aj v lekarni,ci v bio obchodikoch? v stvrtok idem na kontrolu do iscaru a hned by som si ju aj kupila.

irsina83
6. jún 2012

@ondre ja som ju kupila v lekarni a pytaj chlorellu japan 😉

ondre
7. jún 2012

@irsina83 dakujem

irsina83
7. jún 2012

@ondre niet za co, dufam, ze pomoze 😉 a co ides do iscaru???

franzziska
7. jún 2012

@ondre no vies moja, zase do seba pchat same lieky alebo i ked lieciva z lekarne nie je dobre...bud sa spytat na vsetko lekarnika alebo lekara..ja by som s abala kupovat si taketo veci sama

kytula
7. jún 2012

@ondre a ked sa ide na IVF, tak koľko dávajú lekári marodku? Ako to celé prebieha? Ja idem budúci týžden na folikulometriu, požiadam doktora, aby sme dali žiadosť o umelé oplodnenie.

zabka60
7. jún 2012

dobry vecer baby,je tu nejaka,co by sa podobala nam s nasimi problemami...co ma pco,nizky AMH hormon,stitnu zlazu a manzo zly spg?????dakujem za kazdu odpoved

veronycka
8. jún 2012

Ahojky. Pisala som sem uz strasne davno a dlho som sa neozvala lebo s mojou liecbou sa nic nerobilo az teraz.
Mam pco, menzes mam pravidelny, partner bol na spermiograme vsetko ok.Len ta ovulacia nejak nechodi. Teraz mi dal doktor clomifene 50gm a za tri mesiace mam ist na kontrolu. Zatial som vybrala prvy mesiac ale nejak si nemyslim ze sa so mnou nieco deje a ze ovulaciu mam. Samozrejme snazime sa ale tak sa mi zda ze zbytocne. Napiste ake mate vy skusenosti s tabletkami a ci pomohli s ovulaciou. Som z toho uz zufala. Uz sa pokusame rok a pol a nic. Prosim napiste vase skusenosti.Dakujem

ondre
8. jún 2012

@irsina83 ahoj. no chlorellu japan som nezohnala,tak som si kupila iba chlorellu a v prasku. zajtra zacnem. v iscare som bola na kontrole.

ondre
8. jún 2012

@franzziska ja to tiez najprv prekonzultujem.

ondre
8. jún 2012

@kytula v centre nedavaju marodku,tak som zasla k mojej gynekologicke a ta mi ju dala do odberu krvicky,no predlzila mi ju ked ma videla znicenu. drzim palce

micak
12. jún 2012

🙂 Ahojte, mám dotaz- ak sa vám podarilo dostať sa z hnusného PCOS a mali ste ovulku aj ms, trvalo to tak už stále, naštartovali sa vám vaječníky?
ďakujem...

micak
12. jún 2012

Práve som zistila uzitocnu vec- tie, ktore uzivate aj duphaston aj agnucaston naraz, neuzivajte to naraz. Navzajom sa ovplyvnuju a agnucaston potom neprejavi ucinok. Az teraz som teda pochopila, preco ked som 2 mesiace brala D+A som ovulku nemala..minuly cyklus som vyhodila D a brala len A. Prisla ovulka aj ms 2tydne po ovulke..