Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
3. nov 2010

@katkaajurko hmmmmmmm, ty sa máš TINTITKO 😀 😀 😀 😀 , no ja mám také brušisko, ako v 4tom mesiaci tehu, ide zima, takže sa ani nečudujem, že priberám 😅...

katkaajurko
3. nov 2010

@chlpacik chlpi ja teda TINTITKO s vyskou157 urcite nie som! krvicka s mlieckom to ano... 😀

chlpacik
3. nov 2010

@katkaajurko Katka, ak sa to počíta na výšku, tak si na tom oveľa lepšie než mi ostatné tu 😉 😉 😉 😉 Ti len závidieť môžeme, aj keď tá výška ma až tak neláka 😀 ...ale zato to ze nie si taka chlpata to Ti dáva ďalšie plus 🙂

katkaajurko
3. nov 2010

@chlpacik 🙂

erickaa
3. nov 2010

dobré ránko 🙂
mne sa dnes táááák nič nechce, že až 😖

chlpacik
3. nov 2010

No dnes majú hiva, mili78, amar...., kaciatko.absenciu, že píšem si A aj keď do večera času dosť 😀 😀 😀 😀 😝
@erickaa lenoch :p

mili78
3. nov 2010

@chlpacik ....chlpi ja som tu 😀 nemam nic nove, mrchujem ostošesť 😀 vcera som myslela, ze mi posledna hodina udrela..take bolesti som este nezažila...mozno mi praskla ta cysta...ale bolo to hrozne, ledva som sa doplazila domov

amarena
3. nov 2010

Ahojte, aj ja uz som tu. 😀
Tiez nemam nic nove. Vazne rozmyslam, ze si 1.krat v zivote zacnem merat BT. Uz som si aj kupila teplomer, ale stale sa k tomu neviem dokopat. 🙄

chlpacik
3. nov 2010

@mili78 To máš takú silnú mrchu??? 😲 😕 😲 to ja nepoznám, ja mávam len krce v bruchu, ale menzes ledva je. Som tak 2-3dni na intimkach 😀 ,aj to spekulujem, ci je mrcha, ci spinenie, ale v mojom prípade som rada, že aspoň náznak nejakej krvi.

mili78
3. nov 2010

@chlpacik ....chlpi nemavam...ja neviem co to vcera bolo...este som aj pretiekla, som sa musela prat a sediet v robote v teplakoch...a na vracanie mi bolo....inokedy mam taku slabu mrchu, ze ani neviem, ze je....ja neviem preco teraz tak krvacam

chlpacik
3. nov 2010

@amarena ahoj, no teda ja si BT nemeiam, mňa tak odradil jeden lekár raz, že je to zastaralé, a že teraz je nato určené sono, tak som s tým nezačala...a druhá vec mňa by tak mrzelo, že nádej strieda beznádej, ale možno sa k tomu dokopem aj ja raz 😀
@mili78 ježišiiii v teplakoch, no ešteže si mala, by ma asi porazilo byť na Tvojom mieste 😖 , škoda, že Ti nevyšlo na víkend v pohodlí domova. No možno to je spôsobené hormónmi, alebo žeby sa v Tvojom tele niečo začalo diať? No dúfajme že len k lepšiemu sa to vyvíja 😉

mili78
3. nov 2010

@amarena ....Amarena mne to vydrzalo dva mesiace....a ked som zistila, ze oba boli bez ovulacie, tak som sa na cele meranie vy...... 😒

@chlpacik ....chlpi no mi hovor...ved aj mna skoro porazilo...nastastie teplaky vzdy mam v robote, lebo chodim cvicit tu Mojzisku....ja len dufam, ze mi praskla ta cysta a preto mam take bolesti a aj take silne...

chlpacik
3. nov 2010

@mili78 nejakú príčinu to mať musí, tak snáď je to tým 😉

amarena
3. nov 2010

@mili78, tak to si este dobra. Ja som o tom vela citala, ze ako a kedy merat a bla bla bla, ale aj tak som z toho jelen. Ani neviem ci ovulka je ked teplota stupne, alebo klesne. Ja som asi taky antigrafovy typ. 😒
Take bolesti ako si mala vcera, tak take ja nepoznam...a dnes ti je uz lepsie?
@chlpacik, jasne najlepsie by bolo mat to sono doma. hihi Ale mne by asi ani to nepoholo, neviem ci by som to na tej obrazovke sama vedela rozoznat. To znamena, ze by som musela mat doma aj dr. 😀

mili78
3. nov 2010

@amarena .....Amarena no to sa spytaj Katky alebo Hivky, ony su tu na bazalku odbornicky 🙂 pokial ja viem, tak ovulka prebehla ak ti teplota stupla....dnes mi je uz o chlpok lepsie...ale ten vcerajsok bol fakt hrozny

@chlpacik ....chlpi ja len dufam,ze ta hlupa cysta praskla...lebo ako keby toho nebolo dost, tak este aj ta mi narastla...ine z clostilu otehotnia, ale ja musim cystu chytit 😠

chlpacik
3. nov 2010

@amarena no trebalo si chytiť zubára, al.gynekológa, ja to už dávno vravím 😀 😀 😀

@mili78 a mozno fakt praskla 😉

zirafka82
3. nov 2010

Ahojte holky, jsem tu nová, ale dneska jsem byla v CARu Apolinář na UTZ, řekl mi, že hormonální profil mám v pořádku, ale že dle UTZ mám právě PCO, zatím jen hledám informace, co to vlastně vůbec je a jak se to léčí....a začínám se děsit. Můžu k vám? Zatím vůbec nevím, jak se s tím popasovat, přijde mi, že snad není nic horšího.... ale to bude asi ten první šok.....

ajbka
3. nov 2010

ahojte, aj ja mam PCO, a tc riesim ze planujem dieta, ale bez CYklu to asi nepojde, tak sa budeme trapit , dufat a bojovat do porodnice _ ta porodnica je podmienka-, spolocne, tak caute

amarena
3. nov 2010

Ahojte zirafka82, ajbka a vitajte,
prvy sok, ano, aj ja som to tak mala. Nastudovala som si o tom a postupne zistujem, ze to pco nie je ziadna slava, ale su aj ovela horsie veci. Vela bab s pco otehotnelo a my mame naplane ich nasledovat.
😀

zirafka82
3. nov 2010

@amarena ahojky, děkuji a máš nějaký tip, z čeho čerpat info?

amarena
3. nov 2010

@zirafka82, tak ja som vsetko hladala len na nete, az som skoncila tu na koniku. 😉 Co ti vlastne povedal dr? A ako dlho sa snazite? Vidim, ze chodis do CAR...

enanena
3. nov 2010

@amarena ja som sa tuto diagnozu dozvedela az teraz u noveho dokiho ...10 mesiacov sa snazime a stale nic a az ked som zmenila dokiho tak mi povedal kde je problem a nasadil mi clostil na ktory som pekne zareagovala ale aj tak sa nepodarilo a teraz cakame ako to dopadne druhy krat 😉

amarena
3. nov 2010

@enanena, mne tiez dr nasadil clostil a tiez som nanho dobre reagovala. Brala som ho dva mesiace a potom som isla na laparku. Teraz som len necele dva tyzdne po nej, tak uvidime ako to bude dalej. Dufam, ze pozitivne. 😉

enanena
3. nov 2010

@amarena no ja cakam ako dopadnu manzelovi testy a potom pojdem znovu za dokim poradit sa ako dalej...

amarena
3. nov 2010

@enanena, tak drzim palce, aby to dobre dopadlo. 😉 Tiez cjodis do car?

enanena
3. nov 2010

@amarena zatial nie ...skusame zatial prirodzenou cestou a mozno az potom ked nam doki odporuci tak pojdeme do caru...a ty si mala s vajecnikmi problemy ked si bola na laparke?

amarena
3. nov 2010

@enanena, ja zatial tiez este nechodim do car. Ano, polycysticke vajecniky - preto bola laparka. Skontrolovali mi pri nej aj priechodnost vajcovodov, tie boli ok.

enanena
3. nov 2010

@amarena aha takze ti robili drilling...napis mi nejake podrobnosti o tom ako prebiehalo a aj si nieco zato platila alebo to preplaca poistovna

amarena
3. nov 2010

@enanena, tak neplatila som nic a prebieha to v celkovej anesteze. Jeden den prides do nemocnice, na druhy ti to spravia a na treti, alebo stvrty den ides domov. Ja som sa toho bala, ale naozaj to nic nie je.

enanena
3. nov 2010

@amarena vdaka...ja teraz nemam clostil ale skusim pockat ci nebude ovulka aj bez neho a ked tak pojdem uz dokimu potom pre injekciu