Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

donatela
22. feb 2013

@mambba ahoj!je uzasne citat take pozitivne riadky od teba!ked si spomeniem aka si este pred mesiacom bolo zufala a neverila si a teraz z teba srsi pozitivna energia.kusok si z nej vezmem🙂dakujeeeem!
Tesim sa,ze uz vam bije srdiecko. Uzasna sprava. Drzim palceky!

zuziklc29
22. feb 2013

@zora256 pozri ja ti poviem otvorene nase detsvo bolo o niecom inom ako maju dnesne deti.

zuziklc29
22. feb 2013

@jurkovci neboj ved to bude,do decembra daleko matre kopu casu 😀

zora256
22. feb 2013

@jurkovci Ahoj!Neboj určite sa vám podarí,veď je to ešte 9-10mesiacov🙂Ver tomu a splní sa 😉

zora256
22. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!To je pravda,teraz všetko okolo pc sa točí,avtom čase sme vyrastali napoliach a pomáhali v záhradách,nuž mi presne tak aj žijeme ako moji starký proste nemáme na luxus,len záhradu,a zvieratá🙂A som a rada, vškole bude vidieť novú techniku a naučí sa čo ho bude baviť,ale doma bude ako je a keď sa mu nebude takto páčiť,tak môže si svoj život zariadiť tak ako m bude dobre,potom keď vychodí školy,ktoré bude chcieť,my zmužom sme takto šťastný,lebo nám netreba veľa a podstatu života si vážime viac než luxus,lebo ľudskosť sa akosi z mdr stráca tu na okolí:-/ Bohužiaľ tunajší vysokoškoláci sú drzí,a dobreže nie cez mŕtvoli si idú za cieľom,a aj na chorích idú ako na zvieratá...

zora256
22. feb 2013

@mambba Ahoj!Gratulujem🙂Smiem sa opítať čo vám zabralo?A ako dlho ste sa snažili?

mambba
22. feb 2013

@donatela ja teraz mozem energiu fakt rozdavat. mas pravdu, pred mesiacom som tu na tomto fore sedela v depke a lutovala sa, dnes zazivam neuveritelne veci a neuveritelne pocity. ja proste tomu stale nejak nemozem uverit, ze sa to takto podarilo, u nas v ramci 4 januarovych dni bol katastrofalny spermiogram, den nato objednanie sa do CAR a dva dni na to pocatie 🙂
strasne dufam, ze sa to cele podari a babatku sa bude u mna pacit, ale uz teraz som sto krokov vopred oproti januaru, proste ten fakt, ze dokazem otehotniet prirodzene je zazrak, ktory zeny, ktore otehotnievaju raz dva, asi nikdy nepochopia..

mambba
22. feb 2013

@zora256 ahoj, snazenie bolo take 3-4 roky. ja som teraz brala pol roka metformin na PCO, plus ten stastny cyklus aj 5-9 den po jednej tabletke clostilu. u nas bol ale problem so spermiogramom, my sme boli v polovicke januara odkazani rovno do CAR a aj tam len priamo na IVF s ICSI ( teda priamo s vpichom spermie do vajicka)
ja ale hovorim, ze u nas to bolo o psychike. ked bol oznameny vysledok spermiogramu, ze prirodzene pocatie neprichadza do uvahy, pustili sme plodenie uplne z hlavy a skor sme sa pri sexe riadne nasmiali ten vikend.. a potom som uz len skoro odpadla ked o dva tyzdne boli // na teste.

zora256
22. feb 2013

@mambba No krásne presne aj nám sa podobne podaril malý,najmä keď aj nás lekár odporúčal umelé oplodnenie v čechách tak sme just vtedy otehotneli😀.Muž mi má tiež zo spermiami problém a ja z cystami:-/ a vtedy som len Duphaston brala pol rok a pred tým 2roky Clostilbegyt.A teraz beriem už 11 cyklus Duphaston a nič,a od budúceho emsiaca prechádzam na Inofolic.Ale tak sa snažím nemyslieť na tehu,keďže viem,že je to dosť ťažké a možné,že to tak skoro nepríde ani vtomto snažení,a keďže viem,že je najlepšie nesnažiť sa a len si užívať leboo vtedy to skôr príde😀

zora256
22. feb 2013

@mambba Presne ako píšeš,tie ženy to nikdy nepochopia,ktorým sa na prvý šup podarí,že aké je to požehnanie,po dlhých rokoch keď žena otehotnie,je to ako sen,ja som tiež mala energiu a radosť v očiach keď mi lekár potvrdil že som tehotná🙂Radosť ktorá sa nedá opísať až lietaš od šťastia,a usmievaš sa na celý svet,ja som to tak prežívala,a veru celé tehu som sa usmievala,ak nie na vonok ale vnútri určite🙂 A Cvala Bohu malý je pohoďák a tiež usmievavé dieťatko 🙂Moc Ti prajem krásne tehu a ešte krajšie a zdravé bábätko 😉

zuziklc29
22. feb 2013

@zora256 vies je to pekne detstvo vyrastat vonku a nie sediet popri pc.ja chcem tiez zvierata a som rada ze mam aj ked len psika ale mam,ked budem mt deti urcite ich budem viest ku laske k zvieratam,ved skor ta sklame clovek ako zviera,ale takl co je olluxus? v tejto dobe je luxus uz aj mat dieta a postarat sa on.takze dolezite je aby dieta malo co na seba aby bolo v cistom a malo co jest,ostatne veci ako pc,a podobne blbosti nepotrebuje

jurkovci
22. feb 2013

@zora256 @zuziklc29 no už sa pokúšame 2 roky, nie je to také jednoduché ako sa zdá :( ale verím, že ten Inofolic a nový lekár pomôžu 🙂

Inak, ten Inofolic som v stredu objednala a dnes už som mala lístok v schránke, že je na pošte. Zajtra pre neho zbehnem, lebo mojej sestre ho na tej našej debilnej pošte odmietli dať :( idioti ...

jurkovci
22. feb 2013

@mambba blahozelam a silno drzim palceky 🙂

zuziklc29
22. feb 2013

@jurkovci a to kvoli comu nedali sestre?ved to nieje doporuceny list a aj tak za to musi zaplatit,to mate riadne na piiip

zora256
22. feb 2013

@zuziklc29 Krásne napísané,veru takto je,Bohužiaľ ešte ani vrodine sa vtejto dobe nedá veriť a dôverovať:-/.A zvieratá sú citlivejšie než niektorý ľudia...Moc Ti prajem aby ste sa dočkali už čoskoro zdravého bábätka,nič nie je krajšie ako mať vlastné dieťatko,a ako píšeš vtejto dobe je tak vzácne čakať dieťatko...že väčšina znás snažiliek sa načakáme roky,kým máme konečne // na tehu testoch,a tie čo majú pričasto si dajú vziať to najvzácnejšie ☹.A ešte aj politici nie aby podporoali mamičky v krízovom období,keď je vysoká nezamestnanosť,ba ešte aj ukrátia o peniaze...A keď si pomyslím,na tie čo sú samé z detičkami,a len an rodičovskom,je mi ich moc ľúto :-/.
@jurkovci Ahoj!To mi je fakt ľúto,že máte na poštách takých poštárov:-/ u nás stačí občianky a ten lístok žltý zo schránky🙂
TAk moc Ti prajem aby Ti zabrali tie lieky a aj lekár aby bol ústretový 😉

jurkovci
23. feb 2013

@zuziklc29 @zora256 vraj k tomu treba občiansky, aj peniaze mala, aby to vyplatila. Nuž čo už s nimi. Hádam nám zaberú všetkým, už aby to bolo 🙂

zuziklc29
23. feb 2013

@zora256 veru ja som sa vydavala 21rocna a o par rokov som sa rozviedla,ex manzel mal ine predpoklady na vychovu dietata a teraz co ma syna tak je nevychovany a maznavy kazdy ho ma plne zuby.ale tak mu treba. ja som uz v tom case brala hormony,a beriem doteraz,uz 10 rokov sa snazim o dietatko,s priatelom co mam teraz sa snazime o babo tri roky,pred rokom som potratila tesne pred vianocami.takze sa snazime dalej, . . . . .

zuziklc29
23. feb 2013

@jurkovci ked mala vsetko tak co jej to nedali,inak velmi zalezi od veducej.my mame na poste jednu,tiez nechcela mojej mamine dat nieco,ja som mimo sk pracovne takze dva tyzdne sa mi neda a potom som prisla,mala som nejaky nedoplatok a nakolko som prisla pozde poslali to naspat tak som musela obvolabvat zdravotnu a veduca sa mala po piiiip . . . . . . .neboj som jej dala svoje az do auta ma mamina pocula.. . . . . krava jedna stara uz mam pokoj od nej.

jurkovci
23. feb 2013

tak a už je to tu 🙂 od zajtra začíname poctivo 🙂 dodávka trvala 2 dni 🙂 baby, ktoré sú z Košíc si pre to môžu zbehnúť osobne 🙂 ale nad 66€ sa neplatilo poštovné, tak som hneď objednala na 2 mesiace 🙂

@zuziklc29 nemala moj občiansky pri sebe, a to bol strašný problém, keby to bolo do vlastných rúk, tak nič nepoviem, ale jeden blbý balík, ešte na ňom aj bolo napísané, že je to z lekárne .... ale no nemám slov, okašlať ich, dnes som si pre to zabehla 🙂

zora256
23. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!To mi je veľmi ľúto,že ste prišli o bábo a práve pred Vianocami.Ja som sa vydávala ako 20ročná,a o výchove je to iné ja vychovávam,a muž sa moc nestará,len o materiálne veci,okolo malého,ako plienky kupuje,púdre a mlieko🙂Ale zato svokra malého rada rozmaznáva,ale vieš nie je to len o výchove ide aj o povahu detí,náš nie je veľmi rozmaznávaný,keďže nie je veľmi sčím,ale proste si nedá rozkazovať...A ide to aj vekom časom podľa toho čo im dovolia v škôlke a čo všekole,a aj kamaráti čo ich naučia...Ve´d môžeš vedieť aj zo svojho detstva aké to bolo vškole aké nezbedníctva spolužiaci robili a my sme sa zabávali ale doma by sa také zas nemohlo čo vškole😀.A koľko má ten malý tvojho exa?Tak moc vám prajme nech sa vám zadarí a bábo krásne sa vyvíja a ostane 😉
@jurkovci Tak super,keď si už mala hneď na 2deň na pošte🙂Kiežby sme už aj my tam trvali🙂Veľmi vám prajem aby vám pomohol 😉

zuziklc29
23. feb 2013

@jurkovci wau to si si objednala teda . . . . . .xi xi len nech to pomoze

zuziklc29
23. feb 2013

@zora256 dakujem krasne . .ja som rozvedena uz 6rokov.takze jeho maly moze mat 5 bude mat 6 rokov

jurkovci
24. feb 2013

@zuziklc29 hehe no, ved som tym usetrila 18€, keby priratam zakazdym postovne 🙂 takto to mam z krku, teraz už len vydržať nejako do výplaty :D :D :D

jaj včera mi prišla MS po vyvolávačke :( už ma dlho brucho z ms nebolelo :(

zora256
24. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!
Tak čas nemíňal,keď tak rýchlo sa mu syn narodil po rozvode.
A ty ako sa máš koľký dc máš?Ja už 24Dc a veru už aj podbruško ma sem-tam bolí tak sa ms chystá.
@jurkovci Ahoj!Tak ako si poštovné rátal na 18eu?Myslíš na 2x alebo za každú krabičku osobitne?

jurkovci
24. feb 2013

@zora256 v obchode stojí jedna krabička cca 15€, tu som za 3 krabičky dala 36€ (čiže na jednej krabičke ušetrené 3€), a ak je objednávka nad 66€ tak sa neplatí poštovné, takže aj to som ešte ušetrila, tuším okolo 3€ na objednávku bolo 🙂 ... zle som sa v tom predchádzajúcom komente vyjadrila :D

zuziklc29
24. feb 2013

@jurkovci to je pravda ja som si dala len 3 kusy a poslala som to kurierom a mam pocit ze by mi to prislo tak aj postou,nabuduce to tak urobim aj ked dufam,ze to uz nebude 😉

zuziklc29
24. feb 2013

@zora256 on sa kurv . . . uz aj ked sme boli spolu,podvadzal ma ked chodil na anglinu ,po rozvode asi dva dni nato som ho videla v aute s inou a potom kazdy tyzden ma niekoho ineho . . . . . .no a par mesiacov po rozvode zbuchal nejaku a musel si ju zobrat takze tak,ale som rada ze som sa ho zbavila

zora256
24. feb 2013

@jurkovci Ahoj!
No to som vedela,že v lekárni stojí jedna 15 a aj 16eu,ja že si na poštovnom ušetrila toľko 😀Takto veru si ušetrila pekne🙂Ja budúci mesiac ešte asi nezačnem brať Inofolic,keďže potrebujem malému na jedno posteľ kúpiť plachty špeciálne s fóliuo a aj osušky už je na čase mu kúpiť froté,keďže doteraz má ešte tie plienkového materiálu,a všetko stojí veľké peniaze,tak odlkadám o mesiac až objednám Inofolic a začnem užívať čiže až v apríli,ale možné je že necháme snaženie tak,keďže muž nechce ďalšie a darmo budem sa ja snažiť byť v 100% stave,keď nemám ským splodiť dieťatko,lebo muž sa práve vtom čase aj vyhýba sexu:-/Hlavné je že máme aspoň jedno a možno o pár mesiacov pozdejšie sa pustíme do toho,ak muž bude ochotný.
Prajem Ti veľa šťastia 😉

zora256
24. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!To Ti verím,keď chlap podvádza,je lepšie sa ho zbaviť a akto sa potrestal sám 😀.
Neboj aj bábo budete mať a možno hneď aj dve naraz 🙂Moc vám prajem aby ste mali krásne detičky a zdravé 😉

jurkovci
24. feb 2013

@zuziklc29 mne lekar povedal, ze to mozem uzivat aj ked otehotniem. Takze to nevyjde nazmar. Prinajlepšom predám ďalšej snažilke 🙂 Ten kuriér sa mi zdal drahý, a ja som málo doma, nezvykne ma zastihnúť. Tou slovenskou poštou to prišlo rýchlo a lacnejšie.

@zora256 no to máš teda momentálne ťažké, keď muž nechce druhé bábo, a on normálne že vie, kedy máš plodné dni a vyhýba sa sexu? 😨 Držím palce, aby zmenil názor. Ja som týmto Inofolicom tiež totálne vybielila môj účet, ešteže bude o týždeň aj niečo už výplata, to prežijeme :D :D :D V tých lekárňach je to katastrofa, ešteže existuje internet 🙂