Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
7. aug 2014

@serenna30 vies co ani neviem,od dnes som na SK dovolenke a v CAre mi vraveli,ze mam pockat.Zle je mi kvalitne,tak uvidim neskor 😀 MM ma vraj pomale spermie,tak nam odporucaju IUI,no uvidime,ci bude este treba 😀

serenna30
8. aug 2014

@stellamaris tak pěkně dovolenkujte, a na testík se vyprdni, budto mrcha přijde, nebo ne....ale držím palečky všechny co mám..Já jsem 5 DC, takže času moře....

evkag
8. aug 2014

@serenna30 @stellamaris baby a som doma z dovolenky prisli sme traja, ja manzel a sadra na mojej nohe!!!! Posledne hodiny pred odletom som spadla a zlomila si obe nhy v clenku! Jeden mi vsak iba zafixovali bandazou a druha sa sadre nevyhla.............
stastna to dovolenka!

stellamaris
8. aug 2014

@evkag do prcic,tak obe nohy 😖 ty brdo,dufam,ze ta to velmi neboli 😖

evkag
9. aug 2014

@stellamaris no boli, kedze je to v clenku, ale da sa to zvladat. Prava noha je na tom lepsie, mozem sa na nu aspon postavit, ale krok nezrobim, bo by som asi umrela od bolesti......... ☹

serenna30
9. aug 2014

@evkag ajaj, to me mrzí kocko, pěkné odpocivej!

evkag
9. aug 2014

@serenna30 nic ine mi neostava.........este dobre, ze to bolo na koniec dovolenky a nie na zaciatku.....ale aka som bola dolezita.....na letiskusom mala osobneho asistenta, kazy ma naruka nosi 🙂

serenna30
9. aug 2014

@evkag 😀 to je dobre, ze o tebe bylo postaráno. Ja jsem 6 DC dnes, takze opět čekání, tentokrat na ovulku 😠

evkag
9. aug 2014

@serenna30 ja to ani neriesim uz......ani som si nerobila tehu test manzel povedal, ze mam srat na to. Tak serem.....aj tak by mi s tym muse teda riadne pomoct kedze vobec nechodim. Obe nohy mam v riti!
Drzim prsty aby to cim skor vyslo.....inak manze na dovolenka prestal jest psenicu a za 5 dni dal dole 4 kg a ja som zacala dnes, cize uvidime co to da,a le aj toto tomu isto pomoze.

sofi88
9. aug 2014

zienky snazilky, ja sem uz sice dlhsie nechodim, ale chcem sa s vami podelit o moju skusenost a dodat vam chut bojovat.. chcem, aby ste vedeli, ze zazraky sa deju... chodili sme takmer rok do CAR, kedze sa nam dlhsiu dobu nedarilo otehotniet... u mna sa diagnostikovalo PCO, manzel mal pomale spermie a velmi zlu morfologiu.. hovorili nam, ze bez umeleho nemame sancu.. skusili sme 2x IUI, neuspesne.. stale ma tlacili do IVF, ja som to odmietala...vynutila som si laparoskopiu a driling.. takze sme na jeden cyklus vynechali akekolvek lieky na stimulaciu a psychicky som sa pripravovala na to, ze pojdem na operaciu.. cyklus sa mi straaaasne natahoval a nakoniec som tyzden pred predoperacnymi vysetreniami zistila, ze som tehotna 🙂 najkrajsi pocit na svete, pre doktorov uplne nevysvetlitelny.. ovulacia bola prvykrat spontanna az na 30DC a podarilo sa...bez operacie, bez liekov, bez asistencie doktorov... teraz sme v 14tt a babatko je zdravucke a vitalne 🙂
takze zazraky sa deju, nechcem, aby ste stracali nadej, treba len verit... drzim vam vsetkym velmi silno palceky 🙂

evkag
9. aug 2014

@sofi88 wau, srdecne blahozelam

zufka10
9. aug 2014

@sofi88 to je skvelé 🙂 gratulujem

stellamaris
9. aug 2014

@evkag neries tehu test,ani ja netestujem,bud pride mrcha niekedy alebo zajdem rovno na ultrazvuk.lebo to testovanie ma nici,robim si nadeje a potom to sklamanie 😖

evkag
9. aug 2014

@stellamaris no lenze ja nemam pravidelny cyklus, cize u mna meskania mrchy u absolutne normalne......

stellamaris
9. aug 2014

@evkag u mna tiez,cykly medzi 29-54dnami 😉

serenna30
9. aug 2014

@stellamaris taky uz netestim, max ovulaci. Ale cyklus uz celkem pravidelnej nebýt toho ducha 😖

evkag
10. aug 2014

@stellamaris@serenna30 dievky mna tolko rontgenovali, ze aj keby som bola teotna asi by uz to cudo v bruchu svetiekovalo. Nerobila som test, necitim sa inka ako inokedy, tak neviem Mam? Manzel povedal, ze mam srat na to......co vy na to? 😖

stellamaris
10. aug 2014

@evkag tak radsej netestuj,pockaj na mrchu,po takom zazitku ti moze dlhsie meskat 😖

evkag
11. aug 2014

@stellamaris cize pol roka hej? kedze bezne meska aj tri mesiace 😝 inak vcera ma brala rychla, mala som aj zlcnikovy zachvat!

eninka27
11. aug 2014

@evkag čože??? a si ok???

evkag
11. aug 2014

@eninka27 no na dve zlomene nohy a jeden chyteny zlcnk som asi o.k :-P dakujem za opytanie

eninka27
11. aug 2014

@evkag no zbohom a čo si robila???

stellamaris
11. aug 2014

@evkag mozne je vsetko,moja,ako ti je?davaj pozor na seba 😖

evkag
12. aug 2014

@stellamaris strasne mi je, boli ma to brucho a aj ta zlomena noha v sadre......

evkag
12. aug 2014

@eninka27 spadla som v Bulharsku na chodniku, par hodin pred odchodom... a potom som doma dostala zlcnikovy zachvat.

stellamaris
12. aug 2014

@evkag boze moja,nech ta to rychlo prejde.inak @serenna30 hlasim 1.DC.takze som usetrila na testoch,zistila som,ze trpim PMS,to som pred mrchom nikdy nemala 😖

evkag
12. aug 2014

@stellamaris ja som si pre istotu zrobila test a samozrejme je negativny, v tomto pripade s z toho prvy krat tesim........teraz by to bolo veeeelmi zle

isabel11163
12. aug 2014

Ahojte baby, som už zúfalá..už zhruba rok mám problémy s menštruáciou,mala som cyklus dlhý aj 45 dní..agolutin mi už ani nezaberal.. hormonálny profil som mala v poriadku,tak mi doktorka nasadila duphaston na upravenie cyklu..užívam ho od 13 dňa cyklu 10 dní..do nedávna bolo všetko super,menštruácia chodila ako hodinky každý 28 deň a ja som si myslela že je to už všetko ok.. no v máji po 9 mesiacoch užívania mi samozrejme zase menštruácia neprišla.. tak som bola za DR,urobila ultrazvuk,vzali krv na beta HCG či som náhodou neotehotnela ( mne vychádzajú neviem z akého dôvodu takmer všetky testy slabo pozitívne) tehotenstvo sa nepotvrdilo a menštruácia prišla o pár dní bez akéhokoľvek zásahu liekov.. tak sme sa s DR dohodli že ak sa to už nebude opakovať necháme to tak že to mohla byť aj náhoda no ak sa to zopakuje pravdepodobne budem mať syndróm PCO..aj keď nemám žiadne cysty.. našťastie od vtedy bol menzes pravidelný no až teraz mi zase neprišiel..už mi mešká od 7.8. (keďže som zdravotník a moja DR má dovolenku zohnala som si agolutin ktorý som si v nedeľu dala pichnúť a zatiaľ nič.. ako na potvoru ideme 16.9 na dovolenku a ak mi neprídu do zajtra tak mi budú vychádzať práve k moru :/ ale to nejako prežijem.. viac ma trápi tento začarovaný kruh,neviem čo ďalej,bojím sa že budem mať problém otehotnieť..potrebovala by som schudnúť keďže som za posledné obdobie dosť pribrala len čím viac sa snažím tým menej sa mi darí..neviem ako ďalej.. ak ste boli v takej situácii poraďte mi ako ste to riešili,ako to všetko dopadlo a čo vám pomohlo.. ďakujem za všetky reakcie..

serenna30
12. aug 2014

@stellamaris aj, to me mrzí, ja jsem 8 DC tuším, plavu v praci, tak to ted nějak neřeším, uvidíme kdy bude ovulka...snad to zase poznam 😀

stellamaris
13. aug 2014

@serenna30 ja riesim prave silnu mrchu 😀 potvora krvacajuca ,silnu ju mam,potom ideme na 9.DC do caru,tak mozno zase clostil na ovu.