Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

j1977
23. mar 2014

@hrmiona a vedľahšie účinky aké si mala

hrmiona
23. mar 2014

@j1977 vôbec žiadne, ani neviem, že to užívam.

casperka1980
24. mar 2014

@evkag ahoj, dnes mi volala dr. z care. Ideme na to IUI... 😉 výsledky dopadli fajn.. len si budem musieť počas celého tehotenstva pichať injekcie..ak budem ovšem tehotná... ozvem sa keď pôjdem do care..

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

tinus8
24. mar 2014

@zozole1886 zodpovedane 🙂

evkag
25. mar 2014

@casperka1980 a mate uz nejaky termin? Kolko Vas to vsetko bude stat? Ja som dnes dostala po troch mesiacoch mrchu a moja kolegyna je opät tehotna a ja stale nic........drzim silno prsty nech to vsetko vide na prvu supu

casperka1980
25. mar 2014

@evkag termín podľa menzesu... dostanem kramy začínam brať clostík.. 9-11 deň idem do care na kontrolu a tam sa uvidí..

6katka10
25. mar 2014

ahojte žienky, chcem sa opýtať že ked mate syndrom PCO, ci mavate menstruaciu aj ked enpravidelne... ja mam cca 2-3krát do roka... a ci sa vam aj napriek tomu podarilo otehotniet. dakujem za odpoved

lucka2405
26. mar 2014

@6katka10 Ahoj ja som tiez mala menstruaciu tak 2-3 do roka, dr. to riesli HAK vraj ked nechcem byt tehotna netreba ine, a to ze mam PCO mi povedal az teraz dr. v CAR po 13 rokoch sa to dozviem no fakt sila, zatial sa liecim uvidi sa ci sa podari otehotniet.

evkag
26. mar 2014

@casperka1980 tak drzim prsty nech to vsetko dobre dopadne, kazdopadne ma informuj, ja sa na to asi odhodlam v lete!

casperka1980
28. mar 2014

@evkag ahoj v piatok idem do centra na kontrolu folikulov.. drž palce.. a ty máš niečo nové?

evkag
29. mar 2014

@casperka1980 ja nem vobec nic nove.....akurat, ze druhy tyzden dzrim 90 dnovu dietu 🙂 uvidime dokedy :-P

Manzel bude v nedelu volat andrologovi ci moze prist na opatovne vytery a podla vysledkov sa uvidi co a ako!
daj vediet ako to dopadlo na flolikulometrii, mne pri pol tabletke clostibegytu nenasiel ani jeden........dalsiu davku som uz nebrala, lebo nam nasadili antibiotika. Tak drzim prsty

hrmiona
30. mar 2014

@casperka1980 držím palce, daj vedieť ako si dopadla, ja nemávam odozvu na clostyl ani po užívaní 3 tbl/deň.

casperka1980
31. mar 2014

@hrmiona už keby bol piatok, že viem či ideme na IUI.. a možno najbližšie krami neprídu.. až sa sama sebe čudujem, že som taký optimista.. aby potom nebol zase plač.. Veď uvidíme.. 😉

julciatko1
31. mar 2014

Ahojte dievčatá 🙂 Mám otázku! Za ako dlho sa vám podarilo otehotnieť odkedy vám diagnostikovali PCO? Pýtam sa preto, lebo s manželom sa snažíme otehotnieť už vyše roka a nič. Zmenila som gynekológa za gynekologičku a tá mi povedala, že má podozrenie, že mám PCO, ale ešte neviem výsledky a nemám to potvrdené. Toto čakanie a snaženie ma už strašne ubíja, ale na umelé oplodnenie ani nemyslíme, chceme to najskôr vyskúšať za pomoci chémie.

lucka2405
1. apr 2014

@julciatko1 Ahoj mne tiez PCO diagnostikovali iba teraz pred 2 mesiacmi, neboj urcite ta nikto nebude hned tlacit do umeleho, ja chodim teraz do ISCARE v Ba a prve co mi dali bol clostil 1/4 tabletky, ziadna odozva, teraz som dostala 1 tbl denne, bola som aj na folikulometrii a pichli mi aj pregnyl, este musim vydrzat do buduceho pondelka a urobit test, ak nedojde mrcha, uvidime co potom dalej. A MS mavas pravidelne?? Lebo ja som mala vsetky priznaky PCO cudujem sa ze si to moj gyn. nevsimol.

julciatko1
1. apr 2014

@lucka2405 V Iscare Ba sme boli s manželom raz v živote a už nás tam nikdy ani neuvidia! A napísala som sťažnosť na Dr. Válkyho priamo generálnej riaditeľke, že ako sa ku nám správal a totálne neodborne nás vyšetril! Ak už aj budeme musieť ísť znova do takejto kliniky, tak pôjdeme rovno do Brna, lebo v Ba to nemá žiadnu úroveň... Prepáč, ale vždy sa viem riadne rozčúli keď mi niekto spomenie Iscare Ba!
Zajtra budem vedieť, že či mám Pco alebo nie. Som zvedavá a želám ti veľa šťastia 🙂

lucka2405
1. apr 2014

@julciatko1 Dakujem, no 100 zien 100 nazorov 🙂 , ja sa teda nemozem stazovat vobec nanic, pristup uplne perfektny🙂

julciatko1
1. apr 2014

@lucka2405 presne tak 🙂, ale už som počula a aj čítala veľa zlého na Dr. Válkyho a iných doktorov tam nepoznám, on ma totálne odrovnal 😀 nuž, ale taký je život...a nevieš náhodou ako to funguje s folikulometriou? Treba tam chodiť každý deň, či ako? Lebo moja gynekologička je 120 km odo mňa 😅

evkag
2. apr 2014

No damy akoto tu citam, nejak sa nam to PC rozratsta!!!! Ja mam uz dole tri kila, tak verim, ze to vydrzim a pojde dole este viac! A verim, ze to pomoze aj mojim vajecnikom. Po prefuku som 3 a pol mesiaca, vysledok ziaden.........
Uvidime co povie manzelovi androlog, ale ked sa to ma znova natahovat, tak asi fakt skusime CARE.
Tie co ste boli na umelom oplodneni viete mi povedat co Vas to stalo? Uz som totiz pocula viac nazrov a dnes mi jedna pani potvrdila, ktora roky robila v poistovni, ze za prve sa neplati vobec nic, nam bolo povedane, ze si mame pripravit 1000€. Tak ako to je?

lucka2405
3. apr 2014

@julciatko1 to neviem ja som bola iba raz a hned pichli aj pregnyl a teraz cakam co bude🙂)

sofi88
3. apr 2014

@evkag je ot tak, ze zakrok ti preplati poistovna, ale tych 1000€ su na lieky a pripadne ukony, ktore budes chciet a ktore poistovna neplati, ako predlzena kultivacia a tak. Takze tych 900 - 1000 € si platis sama lieky... ☹ my kvoli tomu na IVF zatial nejdeme, je to pre nas prilis velka polozka...

evkag
3. apr 2014

@sofi88 no kamaratka mi vcera povedala, ze ona ma znamu, ktorej to vybavili, ze nepolatila vobec nic! Ze vraj ani korunu, co sa mi nepozdavalao, ale tak to vcera tvrdila!
Ja by som nemala problem dat 1000€ keby som mala istotu, ze sa to naozaj podari.........ale ked to nepojde po dobrotky prirodzene, tak to poriesime takto. Snad to raz vide

k3rinka
3. apr 2014

Zdravím všechny...nebudu tu vypisovat strastiplnou cestu od proč k PROČ no i mě diagnostikoval doktor pol. ovarie...já o tom moc nevím a upřímně si to ani nechci číst...spíš bych potřebovala poradit...je mi 26, s partnerem jsem už dlouho no zatím dítě neplánujeme...on ještě bude tři roky studovat a rodinu jsme plánovali později...doktor mi řekl, že pokud to vyloženě nechci, HA mi předpisovat nebude...napsal mi jen nějaký lék na podporu metabolismu...jen mi vysvětlil, že s dítětem nemám čekat...kdybychom dítě plánovali, bylo by to jasné i když asi né jednoduché - začít se snažit...jenže já to ještě tak necítím a nevím jak se zachovat...znamená to, že když né v nejbližších dvou letech tak nikdy ? Jak moc na to má věk vliv, musí se kout železo dokud je horké nebo se mám uklidnit používat ochranu a o dva tři roky bojovat ? Nechci aby to znělo sprostě jen nevím na koho se obrátit a věřím, že Vás je tu plno se skušenostmi a že mi trošku poradíte...děkuji předem, Karin 😕

zuzka1.
3. apr 2014

@k3rinka doktor sa nemylil, a mylsim, ze to hovori kazdy,mozno kazdy druhy, s pco sa moc otalat neoplati. je o na zvazeni si hodnot , ja mam 28 pco diagostikovane 3roky, snazime sa 5 rokov o druhe. nejde to. porozpravajte sa, inak nemam rada, ked lekar povie, ze nikdy, lebo z takych nikdy beha tolko deti po svete,ze az.
aky liek na podporu metabolizmu ti predpisal?

k3rinka
3. apr 2014

Předepsal mi Inofolic plo por...je mi to opravdu trochu nepříjemné řešit v podstatě opačnou věc...jen mám pocit jako by mi někdo (obrazně řečeno) přiložil pistoli k hlavě a buď a nebo...děti samozřejmě chci jen teď nejsme ve správné finanční situaci v podstatě živím studenta..chtěli jsme jen počkat dva tři roky a teď se bojím, že potom už bude pozdě...a nebo, že to necháme na náhodě a za půl roku budu mít bábo..míchají se ve mě různé pocity...

hrmiona
3. apr 2014

Ahojte spolubojovníčky, včera som bola u doktora skonzultovať čo ďalej, keďže clostyl opäť nezabral a mrcha samozrejme opäť neprišla. Dobrovoľne som si dala vypísať papier na laparku, tá by ma mala čakať niekedy na konci apríla, uvidíme kedy ma objednajú. Potom ma opäť pošle do CAR, aby nás zaradili do inseminačného programu, ale stimulovať u mňa jedine injekčne hormónami.

hrmiona
3. apr 2014

@evkag to IVF neviem či iba prvé alebo prvé 3 sú preplatené poisťovňou. Háčik je v tom, že poisťovňa prepláca iba prvé 3 dni vývoja oplodneného vajíčka a je lepšie ak je to aspoň 5 dní a až potom ho vkladajú a takéto vecičky, ktoré ti v CAR odporúčia, ono sa to nabalí. Mne doktor povedal, že by nás to vyšlo na cca 500,- Eur, v iných príspevkoch som čítala 800,- až 1000,- Eur.
IVF mi v CAR odporúčili ako najlacnejšiu a najefektívnejšiu voľbu keďže nereagujem na clostyl, treba stymulovať gonadotropinmi a tie ti preplatí poisťovňa len v prípade IVF, inak to výde na cca 100,- Eur/mesiac.
Keď si to tak porovnám injekcie 100,- Eur + inseminácia 80,- Eur, úspešnosť okolo 20 %, alebo IVF za 500,- Eur, úspešnosť okolo 50 % a aj tak ti nikto nič negarantuje, zatiaľ IVF nejako riešiť nechcem, ale už to vidím ako ma budú presviedčať.
Manžel nechce počuť ani o inseminácií, ale keď už budú výsledky po laparke tak ho pekne zoberiem so sebou nech to má odkomunikované pekne z prevej priamo od doktora.

casperka1980
4. apr 2014

@hrmiona v utorok nás čaká IUI.. drž palce, aby to dobre dopadlo.. 🙂

evkag
4. apr 2014

@hrmiona no uvidime ako sa to u nas posunie dalej,ale uz sa to nejak zas zacina kopit! Laparka nezabrala, clostil som ralal len prvu davku a nezabrala, uvidime co v pondelok manzelovi povie androlog