Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

salopa
16. dec 2009

jojo..úspěšnost IUI je děsně nízká, ale nevím proč 😕 dokonce jsem slyšela, že někteří doktoři to řeknou,že je nízká úspěšnost a tak že nemá cenu s tím ztrácet čas...asi záleží pak na dotyčném páru jak se rozhodne

govinda
16. dec 2009

čaute kočky. Tak dnes som bola na folikulometrii a folík má 23,5 mm, očakávam ovulku . Aj sliznica že je pekná a to som ani nenasadila duphik .

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

zuzu1111
16. dec 2009

Hiva - no ten blby testosteron je aj u mna problemom. Ja som aj bola u endokrinologicky - stitnu zlazu aj nadoblicky mam v poriadku, hlavnym zdrojom toho vysokeho testosteronu su vajecniky - to kvoli PCO ☹ Takze vraj patrim do ruk gynekologov....a liecit sa to da jedine HAK...a na PCO odporucila laparoskopiu 😢
Ty si CLostyl neskusala? Lebo ja by som teraz chcela skusit takuto cestu....este sa chcem vyhnut laparoskopii

katkaajurko
16. dec 2009

fiiha govi - to je riadne vajcisko 🙂

shaarka
17. dec 2009

gratulujem k bohatej predvianocnej nadielke 😵 len nech bazalka pekne vystupi! 😉

miriamka
17. dec 2009

Ahojte,
Gov...drzim palce aby to vyslo,a vsetkym teda drzim palce k bohatemu Jeziskovi 😵
Ja mrchujem,takze zatial BT nemeriam....

hiva
autor
17. dec 2009

zuzu1111 ...mne doktor clostyl na zaciatok neodporucal....povedal, ze nakolko mam kvoli PCO tak zhrubnute vajecniky aj tak by som ovulku nemala....clostyl by sice pomohol narast foliku, ale cez tu zhrubnutu stenu vajecnikov by sa aj tak nedostal.....a zda sa, ze mal pravdu....teraz mam ovulku aj bez clostylu a som velmi rada...lebo ja pokial nemusim, tak sa liekom vyhybam...a najme tym hormonalny....HAK bola jedina vynimka 😉

hiva
autor
17. dec 2009

inak baby, dnes som hodne zmatena.....teraz skusat taky novy test, ktory urcuje ovulku na zaklade chemickeho rozboru slin....no a ten test mi ukazal ovulku na vcera....myslela som si, ze je to dobra blbost....predovulacne teploty som mala nestandardne vysoke tak som si bola viacmenej ista, ze ovulka nemoze byt....ze to by mi tepltoy museli vystupat az neviem kam.....no ale rano som kukala na teplomer ako obarena 😅 ...zeby ta ovulka ozaj bola? ... snad nie, lebo vobec sme nesnazili....uvidim, ake budu teploty dalej 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

hiva
autor
17. dec 2009

govi, gratulujem....to je fakt mega obrovsky folik....z toho musi uz nieco byt 😉 ...drzim palce 😵

shaarka
17. dec 2009

juuuuuj hiva, tak vyzera to nadejne 😎

hiva
autor
17. dec 2009

dik shaarka....ale ja so vobec netesim....keby to tak bolo, nie je sanca na tehu, lebo nebolo snazenicko.....najviac ma na tom sere to, ze predvcerom sme aj snazili, ale nejak sa manzel nemohol spravit, tak sme to vzdali 😅 ....keby sa to bolo podarilo uspesne dokonca, sanca by bola, lebo by to bolo super nacasovane....ale takto? 😠

normalne neviem, ci si priat aby to bola ovulka alebo nie...ale ked nie, tak som potom v kybli, lebo to potom bude urcite anovulak 😠

shaarka
17. dec 2009

este nehadz flintu do zita, ako sa hovori.
a zas poznam par zien, ktore otehotneli z kvapocky pred. takze ani to nie je vylucene... ktovie, ako to nakoniec cele dopadne. len nezatvaraj hned dvere 😉 a s tym anovulakom tiez. mozno mas pravdu, ale netvrd to takto s istotou, lebo si to mozno nechtiac privolavas 😵

hiva
autor
17. dec 2009

ja nic nechcem privolavat 😅 ...iba sa snazim stat nohami pevne na zemi 😀 😀 😀

kazdopadne dik za povzbudenie ...uvidime, ako to cele dopadne 🙂

katkaajurko
17. dec 2009

no hivus ale to vyzera ako ovula ...ale uvidia sa dalsie teploty

gingera
17. dec 2009

Ahoj holky, měla bych na vás prosbu ... byly mi diagnostikován PCO ... nyní užívám clostil a chci se vás zeprat, jestli lze clostil kombinovat kontyhelem. Dnes mi dr. na UTZ totiž kromě toho, že vajíčka moc nerostou ☹ řekl, že i sliznice je nízká a co vím tak jí právě clostil moc nepomáhá. 😖 Nevylučuje se clostil s pitím kontryhele, nevíte někdo. Předem moc děkuju.

hiva
autor
17. dec 2009

prepac gingere...ale ja netusim ...mozno niekto iny bude vediet poradit 😉

katkaajurko
17. dec 2009

gingera ja nemam s clostylom skusenosti - ale ked chces pit alchemilku (kotryhel) ja myslim ze mozes... 😅

gingera
17. dec 2009

Děkuju za odpověď ještě zkusím popátrat. 🙂

hiva
autor
18. dec 2009

ahojte babule....mam pre Vas sokujucu info....este stale to predychavam....stale mi nesli do hlavy tie moje vysoke teploty...a este k tomu som mala zvlastny pocit v bruchu....takze rano som si spravila tehotensky test a BOMBA....boli tam // 😵 😵 😵 ...nechcela som tomu uverit, tak somm spravila z dalsieho mocu hned dalsi a okamzite vyliezli dalsie // 😵 😵 😵 ...si viete predstavit, aky sok to bol pre mna.... potom okolo 17:00 som isla na WCko a zistila som, ze zase spinim, resp. jemne krvacam....tak sme hned isli do nemocnice a na UTZV mi potvrdili dutinku v maternici a 1mm chrobacika ...dostala som duphaston a v pondelok pojdem k mojmu gyndosovi na kontrolu.....fakt sa mi to zda neskutocne.....ak mi bude vediet niektora z Vas logicky vysvetlit, ako je toto mozne, tak mate moj obrovsky obdiv.....lebo ja som v tom absolutne ziadne logicke vysvetlenie nenasla ... ale hlavne ze to je pravda a dufam, ze to spinenie nie je nic vazne.....dnes tam doktor ziadnu zavadu nevidel....dufam, ze to tak uz zostane 😵 😵 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

jerrymona
18. dec 2009

hiva, gratulujem ti a tesim sa s tebou. 😀 😉 😉 to je teda prekvapenie. sem tam som citala aj tvoje prispevky. tiez si si presla svojim a snazila sa dlho.

jerrymona
18. dec 2009

z tvojho grafu sa neda vycitat, v ktory dpo si si robila test. 😕 mala si aj priznaky alebo iba vysoke teploty?
este raz uprimne gratulujem. 😉

govinda
18. dec 2009

Ahojte kočky 🙂
hiva, gratulujem 😵 😵 😵. Tak to fakt šokuješ 😀 😀 😀

Ja som na tom takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Len neviem, či bola ovulka, lebo včera mi prifárali nočnú a tak som dnes nemohla merať 😠

sarafortuna
18. dec 2009

Hiva, som v škoku... 😀 😀 😀 😀
to čo sa porobilo? ale spomínam, že krámy si mala slabé, nie? 😉 ale aj tak neuveriteľné....!!!!
tato šupa jak hrom.... držíííííím place....
hurá, teraz som na rade ja.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
som vravela , že najprv ty a potom ja....!!!!

jerrymona
18. dec 2009

govi a poistili ste vcera, keby ovu nahodou bola? 😉

sarafortuna
18. dec 2009

som napísala že som v ŠKOKU, takže aspoň vidíte, že som v riadnom ŠOKU !

jerrymona
18. dec 2009

babenky, mam otazocku. ako sa da zistit PCO? folikulometriou? 😕

jerrymona
18. dec 2009

a este jedna otazka. pomohli niekomu femi kvapky na upravu cyklu a ovulaciu?

sarafortuna, mozno tebe? pozerala som si tvoje grafy s ovu. bolo to az potom, co si uzivala kvapky? 😕

govinda
18. dec 2009

jerry, včera sme to nepoistili, lebo som normálne robila a poobede mi povedali, že mám prísť do práce na nočnú. Mala som nejaké vybavovačky a kým som to všetko postíhala, tak som šla rovno do práce, nebola som ani doma 😒 .

jerrymona
18. dec 2009

no tak ti ostava len dufat, ze sa ovu posunula. 😒

sarafortuna
18. dec 2009

jerry, áno ja verím tomu že mi pomohli FEMI kvapky.... PCO mi diagnostikovali iba z UTZ kvôli zvačšeným váječníkom, hormony boli OK... tak mi dal dR. iba agnucaston - on mal čas!!! no ja som chcela nejako vaječníkom pomôcť tak som to začala brat a výsledok je v tých grafoch.... odporúčam ich vyskúšať!