Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
9. feb 2010

no niektory doktori robia HP vynimocne len z prveho odberu ale to je ZALOSTNE MALO - hlavne pri PCO - treba cely cyklus odsledovat..

inak po dlhodobom brani antikoncepcie vela zien ma dlllho este rozhadzany cyklus-tak mne to cele pride trochen na hlavu...podla mna pockat tri mesiace,nebrat - potom urobit HP z celeho cyklu a tak... ale mozno sa mylim...

hiva
autor
9. feb 2010

duska...ak to spravne chapem, ty zatial este nechces babo...ale chces len zistit, ci ked ho budes chciet to pojde alebo nie....tak?

duska1122
9. feb 2010

no mne to tiez prislo divne ze beriem tabletky tri roky a tri dni vynecham a uz sa mi tie hormony daju do normalu , ale som dufala ze dr vie co robi , no ak ma chce len tak odpinkat a odfajnut si do zdravotky tak nech sa tesi

shaarka
9. feb 2010

duska 😀 😀 😀 je mi ta uprimne luto.
ber kartu a hladaj nejakeho ineho... tento ti zjavne nechce pomoct 😒 😠

duska1122
9. feb 2010

hiva tak nejak vlasne presne 😀
uvidim co zajtra povie a ak ma odje...tak idem prec diky za upozornenie 🙂 hnusak jeden

hiva
autor
9. feb 2010

duska...inak pozeram, ze sme sa celkom zhodli na motte 😀 ....zaryte pesimistky, co? 😀 😀 😀

ale pokial ja mozem poradit, neviem kvoli comu beries HAK, ci len ako antikoncepciu alebo kvoli akne alebo nieco podobne... ale ja by somasi skusila nejaky cas bez HAK a pekne si odsledovala, ako moje telo funguje.....tak ako pisala katka, jeden cyklus po HAK na robenie hormonalneho profile je trosku malo 😉

tigi
9. feb 2010

babule pozeram ze riesite HP. mne tiez dokino robil iba na zaciatku cyklu a na zaklade ultrazvuku na 13DC a vysledkov z HP povedal ze mam PCO. myslite teda ze je to malo? mozu potom teda zmenit zavery tie dalsie dva HP? ja myslim ze asi nie, aj ked sa tomu nerozumiem tak ako vy, len sa mozno upresnia hormony ktore robia sarapatu, ci nie? 😅

duska1122
9. feb 2010

fiha fakt rovnake 🙂 ja ho beriem len ako antikoncepciu. ale mate pravdu ze by som ich mala vynechat nejaky as , len sa bojim tabletky su uz ako moja sucast bojim sa fungovat bez nich 😝

hiva
autor
9. feb 2010

duska....ja som fungovala 15 rokov na prerusovanom sexe 😉 ... urcite skus nejaky cas bez HAK....ved nasadit naspat ho mozes kedykolvek 😉

tigi...podla mna zavisi od toho, s ktorymi hormonmi je problem....v tejto prvej faze sa zistuje hlavne ci mas dost hormonov na podporu rastu folikov.... druhym odberom, okolo 14 DC sa zistuje, ci je dost hormonov na prasknutie foliku cize na prebehnutie ovulacie.....a treti odber, okolo 20 DC je na zistenie ci zlte teliesko (ktore vznika po ovulke) produkuje dostatok hormonov na spravny rast sliznice maternice, aby sa mohlo vajicko uhniezdit 😉

takze mozno teoreticky ked ovulacia neprebehne, je posledny odber aj zbytocny...ale zas sa vacsinou ten posledny odber robi aby sa potvrdila prebehnuta ovulacia alebo nie....

ale pokial sledujes ovulaciu napriklad pomocou merania BT, a ovulku nemas, tie dalsie dva odbery nie su az tak podstatne 😉 ...ale zase v nich sa moze zistit aj nejaka ina odchylka, ktora mozno priamo nesuvisi s ovulkou....ako napriklad ten testosteron....pre samotnu ovulku v podstate jeho hladina nehra ulohu....ale jeho ucinok moze asi blokovat ucinky dalsich hormonov....tazko povedat ako to je.... 😅

hiva
autor
9. feb 2010

jaj...s tymi 15 rokmi som to nejak presvihla 😀 😀 😀 ...myslela som okolo 12 rokov 😀 😀 😀

duska1122
9. feb 2010

☹ fu uvidime co dr povie zajtra tak mi drzte palce

katkaajurko
9. feb 2010

ja som fungovala na prerusovanom dobrych 9 rokov 😉 aj pocas VS a pohoda 🙂

ja len uvediem moj priklad-ja som mala prvy HP v poriadku a mam PCO - az pri dalsom bolo pekne vidno zvyseny testosteron... a ten podla mna oddialil ovulku..ved ovulka 26 den nie je "ucebnicovy priklad.." tak preto si myslim,ze je nutno viac odberov...

tigi
9. feb 2010

hivus dakujem za zrozumitelne vysvetlenie. 🙂 meriam bt a dva cykly s clostilbegytom ovu prebehla. teraz ale uz druhy mesiac nemam clostil a dnes mi ff vyznacil ovulu.

http://www.fertilityfriend.com/home/2a5529

co si pamatam tak som mala zvyseny testosteron a este jeden, ale ten si uz nepamatam. no tak teda uvidim s cim pride dokino teraz, predpokladam ale ze opat s clostilom a ziadny hp uz robit nebude.

hiva
autor
9. feb 2010

katka...pravdu mas s tymi viacerymi odbermi....na to som nemyslela....sama som sa zamerala iba na ten ucebnicovy priklad 😅

mireag
9. feb 2010

Ahojte babule,
ja som dnes bola pre vysledky ohladom inzul. rezistencie a nastastie je vsetko ok, takze metformin sa nekona - dobra sprava.
Zla sprava - MM ide nasluzobku prave od 14 do 18dc... 😠 Nasadila som vcera duph., aby som trochu natiahla LF a odialila mrchu, no asi uz je neskoro... 😖 Jedine, ze by ovu prisla zase neskor, ale kto sa na to moze spolahnut... 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

hiva
autor
9. feb 2010

mire...super ta IR 😉

no a co uz s manzelom...jedine si zober dovolenku a sup na sluzobku s nim...spojit prijemne s uzitocnym 😉 😀

beatab369
9. feb 2010

caute baby...
takze je asi takto...uvidime 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

duska pripajam sa k dievcatam...asi by som zmenila doktora... 😒 ...nie asi urcite, alebo aspon by som chcela vediet vysvetlenie, ci je normalne takto postupovat...ja si myslim ze HAK ti skresli vysledky...

inac ja som mala robenych viac oberov v cykle a vsetko som mala ok...a predsa mam PCO

mire...to fakt nieco treba urobit 😀

katka a ty ako?

mireag
9. feb 2010

hiva, no a kto by mi v nemecku, kukol folik..? 😅 😀 Dako bolo, dako bude. Dohovaram mrche, aby zajtra nedosla. 😀

bea, pekna krifka. 😉 Vyzera to veeeeelmi slubne. 😵

hiva
autor
9. feb 2010

beata....a co tak skusit tehu test%%%%....nelaka ta to%%%%....uz by mohlo byt nieco vidiet 😵 😵 😵

mire...sak zbal teplomer, ovu testy a kasli na folik 😉 😀 ...neboj....alebo mozno pride ovulka az na nejaky 20 DC a urcite sa zadari....po stvordnovej pauze bude mat manzel riadne zasoby takze to urco vyjde 😉 😀 😀 😀

hiva
autor
9. feb 2010

tie %%% mali byt v skutocnosti ??? ...som si nevsimla, ze s ami prepla klavesnica 😀 😀 😀

beatab369
9. feb 2010

skusim 😀

hiva
autor
9. feb 2010

no sup sup....hned teraz....som zvedava 🙂

beatab369
9. feb 2010

boli ma v podbrusku a stale strosku spinim...tak neviem...ci to moze byt to zahniezdovanie? ale akosi dlho nie? uz v nedelu som mala prve spinenie a silne bolesti...v pondelok silne bolesti a spinenie len tak sem tam kvapka (nie krv) a dnes ma tiez boli v podbrusku...nie je to az take silne ale tiez spinenie sem tam ...tak neviem

hiva
autor
9. feb 2010

no veru...neviem....ale u mna bolo dvojdnove spinenie...potom slaba mrcha 7 dni a nakoniec bolo z toho tehu 😉

a s tym testom to skus zajtra rano....z vecerneho mocu sa neoplati testovat tak skoro 😉

katkaajurko
9. feb 2010

bea mas schody ako do neba 😉

ja nist zatial - som len 5DPO a zacinam sa pozorovat ako idiot - by som sa najradsej prefackala za to... 😀

mire tak nech nedojde este , snad duphik ju oddiali

zuzu1111
9. feb 2010

ahojte babule,nedávno som došla z práce a čo urobím ako prvé???? zapnem net a idem na modréhokonika....to už je závislosť. 😀 😀 😀
Mireag ty si koľko tabl. clostylu brala, lebo ovulku si mala až 26DC?....to ma tiež presviedča k tomu, aby som ešte čakala.....Ty máš zvýšený testosterón? U mňa sa tiež inzul.rezistencia nezistila, čiže metformin sa nekonal. Nebudeš teraz teda nič brať na zníženie testosterónu?

Po včerajšej konzultácií s MM aj vašich názoroch som rozhodnutá čakať, takých 30-40dní som sa rozhodla, viac asi nevydržím, aj s týmto budem mať čo robiť 🙂 🙂 🙂 Som zvedavá, čo na to povie doktorka....zajtra k nej idem na konzultáciu 😀 😝

Bea ty máš pekný grafík 😉 ...testuuuuuuuuj

beatab369
9. feb 2010

dakujem .... 😀
uvidime...je to v bozich rukach.... 😅

mireag
9. feb 2010

zuzu, beriem 1tab. denne. Beriem ho treti cyklus a trikrat bola ovu a raz tehu... Len teraz zabral akosi neskor. Ja mam testost. ok.

katka, z toho si nic nerob. 😉 Mna od 6dpo az do 12dpo brutalne bolelo brucho, tak uz som sa zacala pomaly citit tehotna. 😀 To patri jednoducho k tomu a inak to nebude - to je udel snaziliek. 😉

bea, drzim palce pri testovani. 😵

beatab369
9. feb 2010

Katka to je u nas normalne...robim to iste 😀

katkaajurko
9. feb 2010

baby ktorym testovali inzulinovu rezistenciu - ako ste zvladli vypit tu sladku zbrndu - mam sa bat? nenapne ma ? 😅 😕