Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
12. mar 2010

no, je to otazne, ale mne sa zda, ze asi nebola. neviem, ale isto. mozno este bude alebo mohla byt aj prveho, lenze ta predchadzajuca teplote by nebola taka vysoka a nevieme, ake boli tie teploty pred tym.

lia23
12. mar 2010

mireag...nevyzera to ani trosicku na ovlku?? 😢

lia23
12. mar 2010

hmm no budem este merat..a uvidime..:(ale aj tak baby..dakujem 🙂

mireag
12. mar 2010

lia, no podla mna ani trosku... 😅 Aj to vyzeralo na pekny vzostup, ale potom teplotka zase padla. Nebud smutna. Bud pride neskor alebo buduci mesiac. 😉
Prepac, nechce sa mi patrat, ale co beries? 😉

jancos
12. mar 2010

lie, meraj, tym nic nepokazis a dozvies sa o sebe, ze co a ako🙂

nemko
12. mar 2010

jancos blahozelam k tehotenstvu 🙂

katkaajurko
12. mar 2010

ahojte kocky...tak mi nedalo neprist... moj ocistny mesiac dopadol tak - ze nemysliet sa dalo dost dlho 🙂 az na teraz... v stredu som este bola na HP..iba som si zavolala pre vysledky...vsetko absolutne ok az na to -ze neprebehla este ovulacia...cize prva faza... 21 den a vcera som zacala spinit a dnes to pokracuje... tak ma to dost sklamalo... ze moje telo sa mi musi nejako vynimocne pripomenut aj ked sa ho snazim ignorovat... 😅 cele mi to pride ako zahada... spinim,ovulka nikde... hormony ok... a kedze sa nie a nie rozbehnut moj povestny egg ani asi nebude... tak mozno som v prechode uz alebo co... tak sa majte...

jancos
12. mar 2010

nemko, este sice predcasne, ale si zlata, vdaka🙂
katkajurko, to neber tak. urcite sa nieco da vymysliet, co si este neskusala. ved ked ti chodi ovu, tak len to treba nastavit, aby bud chodila skor/ ale to je podla mna zbytocne/ alebo proste aby ste sa vtedy snazili. alebo ist k lepsim doktorom. ja som ich zopar pobehala a je to rozdiel, kto co sleduje. podla mna treba mat velke stastie, aby si natrafila na niekoho, kto sa rozumie. na stitke si uz bola?

lia23
12. mar 2010

mireag..jooj mna z toho mojho tela porazi asi...no ja berem duphaston...takze ovulka mozno bude az o 2 emsaice..ekdy ho doberem..dufam...

jancos...no jo meriam ju uz asi pol roka a nic...najprv som merala po HAK teda po vysadeni..ael n ic..tak som to vzdalaa..teraz som znova zacala...ale asi znova prestanem..bo to ema vyznam..takto sa nic nedozviem

katkaajurko
12. mar 2010

ano stitka je vraj ok

do ovulky sme sa trafili minimalne 7x za posledny rok... takze v tom to nie je..ale co ja mozem vediet ci pri tychto mojich nezmysloch dozrieva aj kvalitne vajko?? hormony su tiez viac menej ok - len telo nechce posluchat...

my by sme mali ist na IUI..len sme si s manzelom povedali ze este mesiac tomu dame sancu..a potom sup do centra...vraj sa ine uz vymyslat neda... ale ma to nasere ked ani ovula nedojde a ani len na tych hormonoch to nie je vidno.... len predtym asi budem musiet ist na laparku a tak a sa mi ani nad tym premyslat nechce momentalne... neviem - je to sranda..staci par kvapiek krvi a pohodova nalada z poslednych 4 tyzdnov klesla na bod mrazu...az tak - ze premyslam,ci mat dieta za toto vobec stoji... teraz mi to pride ze ani nie...ked k nam ziadne nechce,tak nech nechodi... 😔

jancos
12. mar 2010

ale kati, neboj, bude lepsie, urcite vas vase babo chce, len vas skusa, ci aj vy jeho.
ze su hormony ok to mozno nie je celkom pravda, ak to nehodnotil velmi dobry lekar, no a iui sa podari a bude fajn, ak teda nemate chut si na pol roka od vsetkeho odpocinut. ale od vsetkeho. ide o to, ze ako sa ponahlas a kolko mas rokov.

katkaajurko
12. mar 2010

ale ja viem vysledky a tie hormony su naozaj v normach..dokonca ani ten moj prolaktin co niekedy pri stresoch vyskoci bol dole..aj testosteron..vsetko...

vies..co ja viem..neponahlam sa -ale takto ma to uz nebavi...mesiac co mesiac cakat...uz mi to pride dlho... a hlavne ked ovulka si chodi ako chce... a s nasim horsim spg mi to pride uz fakt ako strata casu iba... 😔

je to fakt ale uplne ze vtipne... cely cas som bola uplne v pohode...ale dojde cervena a nalada je na tom rovnako ako vzdy ked aj predtym dosla... je jedno ci na to myslis,nemyslis,meras nemeras - pocity pridu rovnake...

jancos
12. mar 2010

chapem katka, to je na porazenie.
tak uz sa musite len rozhodnut, ist do iui alebo si oddychnut, ale to sa ty musis tak nastavit, ze hocico sa bude diat, tak to neriesis, lebo nechces otehotniet. ale ked sa to neda, tak chod do toho iui. aspon mne to tak pripada, ze ked si das plan, bude to lahsie.

mireag
12. mar 2010

katka, nevesaj hlavu. Ved ste sa uz rozhodli. Este mesiac a ked nic tak centrum. Cervena bohuzial prichadza pravidelne, bez opytania a vzdy nasere.😠 Mozno to spinenie prejde. Hlavne sa nestresuj. Mate plan a idete si za tym. 🙂
Tiez si casto kladieme otazku, ci nam takto nie je dobre a preco sa trapit a neuzivat si radsej zivota... a ake by to bolo bez deti. Lenze s potrebou mat dieta sa jednoducho narodis. Nad prirodou boj nevyhras, takto nas nastavila... 😒

katkaajurko
12. mar 2010

no plan mame...dame "tomu" este jednu ovulaciu a ideme do centra... ale bojim sa laparky ... ale tak co uz...nejako bolo,nejako bude... vsetko ma svoj vyznam... ze ano... dakujem za podporu 🙂

idem to zase vyhnat z hlavy..mysliet na to mi uz i tak nepomoze 😅 papa a pekny vikend prajem

mireag
12. mar 2010

lia, iste ti uz baby o "liecbe" duph. coto popisali. Ak ovu za tie mesiace nebola, myslim si, ze ani nepride.
Ja som brala duhp. 11- 25 - samozrejme anovulak, len mesiac a potom som si vypytala clostil. Nevravim, ze ho budes potrebovat, ale toto zrejme nikam nepovedie. Uvidis, ako to dopadne tento cyklus. Ten dalsi uz by som nieco riesila. HP, folikulometr. a vsetko s tym spojene. 🙂

jancos
12. mar 2010

katkajurko, drz sa, budeme na vas mysliet, urcite to skoro poriesite🙂

lia23
12. mar 2010

mireag..no jo ved ja s tym niweco chcem robit...a nechce sa mi uz chodit na gynekologoiu..ved som tam pomaly castejsie ako v skole:D:D:Duz ich musi porazat zo mna:D:D:Daassi si prestanem merat BT...a dojem ten duphaston...a potom povem ze chcem clostil...iak to neivdim..ale dakujem

eninka27
12. mar 2010

jancos, tak ako ? Tesime sa na dobre spravy???
juj, baby, som dnes bola nakupovat, vam poviem, hned mam uspokojnenu potrebu :D :D

jancos
13. mar 2010

caute, tak ze by ste mali pravdu?
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51
uverim, az ked uvidim srdiecko🙂 vdaka za podporu, musim vam povedat, ze ste ma podrzali viac ako vlastny manzel. fuj hanba mu. sice sa to teraz snazi napravat, ale svoju sancu dost zbabral:( nevadi, este ze mam vas🙂

shaarka
13. mar 2010

jancos, super 😵 a na chlapa sa vykasli. nie je iny ako ostatni... (teda asi vacsina) 😀 😀 😀
a nezabudni na ten duphaston.

teraz trosku kludu, relaxu, trosku sa setri, rozmaznavaj a spokojne cakaj do poradne na srdiecko 😵 😵 😵
***

jancos
13. mar 2010

🙂 dik shaari, vsak viem, chlapi su len chlapi, ale niekedy to je tazke pochopit🙂

uvidime, co sa z toho vyvrbi, teraz ma mata ta moja infekcia, co som si neliecila, ze ci to moze mat vplyv na tehu, tak asi v pondelok budem chtiac-nechtiac nabehnut k dr, nech mi povie, ze co teraz s tym. ale sa mi nechce, radsej by som strcila hlavu do piesku a tvarila sa, ze ziadna infekcia sa nekona. ale sa neda....

zuzu1111
13. mar 2010

Jancos super, dufam ze // budu uz len silniet.

Baby kuk moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca Len teraz neviem, ci su to poovulkovske teploty, alebo dosledok niecoho ineho - lebo uz 3 dni mam nejake zlcnikove, ci zaludkove problemy - ani sama neviem. Citim taku bolest, pichanie (neviem to identifikovat) v oblasti medzi pupkom a prsiami. Mala som pred vyse rokom take podobne problemy a potom mi zistili na UTZ zdeformovany zlcnik. Tak mozno som ho podrazdila niecim alebo mam nieco so zaludkom. Nasadila som si dietku - cajiky, suchare, piskotky...len som teraz taka hladna ako vlk 😀
Shaari - zaznačila som tam testy - pozitívny alebo skoro pozitívny (lebo bol trocha rozdiel v tych dvoch ciarkach) bol na 16den..a hlien ja nesledujem 😝 , aj ovulku mi FF vyznačil na 16DC. U dokiho som bola 17DC rano a nevidel tam nic - ani folik, ani vysledok toho, ze praskol.??? Tak teraz neviem,co robit...ze na duphaston je cas aj 4DPO - to je dnes - tak nasadzovat, ci nie?????

A kto to robi ten poradovnik na tehu? Aj mna tam zapiste 😀 😀 😀 😀 😀

jancos
13. mar 2010

zuzu, vdaka🙂
podla mna to je krasna ovulka, nezda sa mi, ze by to bola taka nahoda, a je to este len tri dni a teplota ti stupla pred styroma. to, ze dr nic nevidel sa stava, ale nepovedal ako je na tom sliznica? kolko mm? alebo, ci je napr do biela?

zuzu1111
13. mar 2010

Sliznica mala 11mm a viac nepovedal nic, len to ze uz tam nevidi ten folik co bol pred dvomi dnami, ze zmizol...
A nemozu tie teploty suvisiet s tym, ze mam nejaky zapal v tele ci ako to mam nazvat?

jancos
13. mar 2010

mohli by, ale bola by to velka nahoda, ze si mala folik, ktory uz tam prave nebol, ked ti ff vyznacil ovu a zaroven mas krasnu sliznicu, cize aj progesteronu asi dost. ja si myslim, ze to bola ovu.
ja osobne by som duph dala az neskor, ale nie som si ista kedy. ja som 13.dpo a bojujem s tym, kedy ho dat, ale zajtra asi uz dam. ide mi o to, ze nechcem nieco umelo udrziavat, pokial to ma odist, pretoze duph ti sposobi, ze ms nepride aj v tom pripade, ked by inak prisla /hoci si mohla mat uz fazulku, ktora ale nebola ok, tak by odisla s ms/.
asi viem, ako by som to urobila, tak ako som to spravila pri prvom tehu. tam som brala duph 11.az 25.dc a potom som vysadila. ms zvykla prist na 28.dc, no ale vtedy nedorazila, a nasla som //. cize nasad podla mna a bud ber 10 alebo 14 dni, medzitym mozno budu // a ak nie, tak vysadis. len toho nevysadenia sa bojim, ze napr najdes //, nevysadis a budes si napriklad udrziavat chem.tehotenstvo, co potom mozes vnimat negativne, ked sa to bude musiet skoncit. ale dufam, ze ty nic take nezazijes, len preto ja osobne spekulujem s tym duph.

shaarka
13. mar 2010

jancos, myslim, ze D nema tu moc, ze zadrzi MS 😉 telo a prirodzeny prog. je silnejsi, neboj. urcite nasad duphaston.

zuzu, aj ja si myslim, ze to je ovu, takze kludne daj D. a ako vzdy - ja odporucam, aby si ho brala len do 10.DPO. ale podla mna bola ovu az 17.DC, cize o den neskor ako oznacil FF 🙂

jancos
13. mar 2010

nasadim, presvedcila si ma🙂 ale ja na mieste zuzu, beriem duph 10 dni, ale to je asi detail.

jancos
13. mar 2010

shaarka, este som sa chcela spytat, ze ak podla bt ide progesteron hore, tak naco potom nasadzovat duph? ved ten jedine pomaha, ked je kratka lutealna faza, nie? cize, ked napr zajtra budem 14.dpo a bt pojde hore, tak ju nemam kratku a progesteronu mam dost, nie?

jancos
14. mar 2010

tak uz hlasim dost silne //, cize zajtra sa dozviem, ci je to problem, ze som nebrala to betadine.... to so zvedava, ako to dopadne.