Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
13. apr 2010

shaarka tak to by ma riadne napalilo! 😠 to je sila....ale hlavne, ze je vsetko ok...tak len pekne oddychuj....

ja som dnes rozpravala zo sestrickou na gynde, lebo som sao bjednavala na krv a spomenula som jej to stretnutie s tou pani co ma doma vnuka s kiahnami....takze vraj je to tak, ze aj ked ona nie je infikovana ale moze to prenasat dalej na tych co kiahne nemali...vraj aj vtedy ak ich ona uz davno prekonala a teraz sa stara o vnuka....tak mi to baby pride, ze to kde sa pohnem, tam to mozem schytat?!! a vraj ze ak som sa infikovala uz sa neda nic robit.....uz len cakoat 2-3 tyzdne ci ano alebo nie...
velmi sa bojim, ale pevne verim, ze ak som to neschytala od sestri v priamom styku, tak dufam, ze ma boze ochrani a nedostala som to ani od nej....poskodenie plodu je vraj dost vysoke...je to velmi rizikove....
baby ja mam strach...... 😔

danielkabn
13. apr 2010

shaarka,to je sila,čo sa to deje v tomto našom štáte 😠 😠 drž sa,čoby,držte sa a vydržte 🙂 🙂
beatab,ty si neprivolávaj všetky choroby,ani kiahne,ani nič iné..neboj,nič sa nestane,ale hlavne nič si neprivolávaj zbytočnými pochybnosťami ☹

jancos
13. apr 2010

bea, to podla mna len sestricka bluznila. ja to mam dost prestudovane, mala mala nedavno kiahne a take sa nikde nespomina, len ten priamy kontakt. je to vysoko infekcne, ale len ked si v styku s clovekom, co sa chysta mat pupence alebo ich uz ma. ak si to ty nechytila predtym, moze to byt aj tym, ze si uz imunna. niektore deti maju jednu malu bodku a nikto si nevsimne, ze mali kiahne. pred dalsim tehu ti ale odporucam dat si vysetrit krv na protilatky a ked ich nebudes mat, dat sa zaockovat. je to priserne mat to v dospelosti a v tehu je to velmi nebezpecne. ale teraz sa nemas coho bat. len by som sa netulala medzi skolkarmi.

jancos
13. apr 2010

boze, to este aby tehotne mali aj vodiaceho psa, ktory im ukaze, ze kde mozu chodit.... to je sila. shaari, len oddychuj, je mi jasne, ze keby si sa nebola vystrasila, tak im to tam pekne natries, ale v tvojom stave by som uz neriskovala ani rozculovanie🙂 je to na spadnutie, tak drzim palce. mas uz vybrateho dr? ci ides len tak, ze kto pride?

zuzu1111
13. apr 2010

ahojte baby
Shaarka no to je sila toto fakt 😠 😠 ...esteze je vsetko v poriadku....Ale fakt, keby clovek nebol taky vystraseny z toho, co sa stalo, tak im tam poriadne povie svoje....Vy ste boli za niekym? Ci ste to nechali len tak?.....Držte sa 😉
Jancos s tym vodiacim psom by to bola sranda 😀 ....Inac baby vy uz mate davno tehu knizky -aj ty, aj mierag...ja nic ☹ . Dufam, ze buduci stvrtok ked idem k doktorke, tak uz mi ju da.
Mireag a kedy ides na 3D UTZ? Nie je to este skoro?
Bea - ja som tiez nemala este kiahne a tiez som rozmyslala nad tym, ze dufam, ze nepridem s nikym chorym do kontaktu....Nemysli na to, bude dobre... 😉

zuzu1111
13. apr 2010

Baby este sa chcem opytat - neviete ako to je? Babo ma krvnu skupinu bud po matke alebo po otcovi? Ci moze mat aj uplne inu? 😕

beatab369
13. apr 2010

baby dakujem za podporu, dnes som naozaj dost vyplasena a nervozna a celkovo som uz az unavena z toho strachu....takze si nariadujem STOP 😒

jancos este mi to nedalo a tak som volala obvodnemu dr. a pytala sa nech sa mi pozrie do karty ci som teda tie kiahne mala alebo nie....tak studoval a listoval a potom, ze nieco tam mam pisane ako ovcie kiahne v roku 1992 ale ze to malo nejaky kratky priebeh tak nevie....ale ze je tam dost mala pravdepodobnost ze som to mohla tak schytat...
no ak to boli kiahne to by vysvetlovalo preco som sa od sestry nenakazila aj ked som po nej pila, aj sef mal pred rokom a tiez nic....tak sa snazim trosku upokojit a uz mi aj tak neostava nic ine len cakat 2-3 tyzdne...boze to je doba 😠

zuzu ja by som ani nevedela, ze ona je v kontakte s niekym kto ma kiahne....kebyze sme trosku nekecali, tak ani neviem, ze ma u seba vnuka s kiahnami....to je strasne....ved to dnes ides vo vytahu s niekym a uz rozmyslaj ci nahodou nebol s niekym kto ma kiahne...ved to je chore....

govinda
13. apr 2010

zuzu, myslím, že musí mať buď krvnú skupine po matke alebo po otcovi 🙂
bei, držím palčeky. A fakt nestresuj, nerobí to dobre ani tebe ani miminku 😉

zuzu1111
13. apr 2010

govi uz som si to vydiskutovala v inej teme 😉
idem na dnes prec, ideme s milacikom pozerat nejaky film na dvd.
majte sa krasne

govinda
13. apr 2010

papa zuzik, užite si filmík 🙂

katkaajurko
13. apr 2010

bea mne sa to tiez nezda co povedala sestricka a z mojej skusenosti sestrickam uz davno velmi neverim-lebo casto vedia menej nez my tu na konovi 😀

no a ako si pisala ze si to nedostala od sestry ani od sefa-vo mne tiez skrslo podozrenie-ci si to uz neprekonala ako malinka-niekto to mava ozaj v slabej forme - ja som to mala ako 7 rocna a mala som to brutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalne a dostala som to od bratranca a on mal par bodiek! som si to "vyzrala" - ale vela ludi v mojjom okoli mi vravelo-ze oni mali len sem tam bodik... mna az ocino nosil doslova na rukach-mala som to aj zo spodu chodidiela tak to stipalo-ze som chodit nemohla.... 😅

neboj - nechytila si to!!!

katkaajurko
13. apr 2010

a este - keby sa to tak lahko prenasalo ako hovorila ta sestricka tak by sme tu mavali doslova "vlny" ovcich kniahni a to je blbost...

danielkabn
14. apr 2010

Dobré a upršané ránko ☹ kočky,už by aj mohlo prestať,neznášam takéto počasie,vtedy mám depky ☹ ☹ 😠

govinda
14. apr 2010

Dobré ráno 😉
aj u nás prší už od včera 😠
A čo tu nové?

ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
14. apr 2010

ahojte....tak moja BT zas nejak vystraja.....neviem, co si o tom mam mysliet 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

inak ak si niektore pamatate na irsinku, tak uz je mamina...v 31tt musela ist na sekciu, kvoli problemom s placentou 😔 .....jej Elinka je zatial velmi malicka, ale uz bezpecne v inkubatore.....velmi jej drzim palce a verim, ze vsetko dobre dopadne 😉

govinda
14. apr 2010

hiva, jasne že pamätám na irsinku 🙂 . Tak jej držím palčeky a aj drobčekovi 😔 🙂

hiva, a nemohla by to byť ovu? 😒

hiva
autor
14. apr 2010

govi, mna to tiez napadlo.....aj som mala hlien predvcerom a odvtedy sucho....ale na 10DC ovulka????...u mna???...neverim 😒 😒 😒 ...skor sa asi bojim, ci na mna nelezie nejaka choroba....manzel sa od piatku lieci na chripku, tak neviem, ci som to nechytila 😎 .....keby to bola fakt ovulka, tak je to celkom pruser 😅 .....zrovna vtedy sme totiz seksikovali 😅 .... a nejak by mi to narusilo moje plany, keby sa zadarilo tak skoro.....este nemam vysledky z hematologie.....a nechcela som snazit, kym ich nebudem mat 😕

no uvidime.....bud je to ta choroba alebo sa moje telo zblaznilo 🙂....ale ak to aj bola ovulka, nevadi, aspon budem mat kratky cyklus 😀 😀 😀

govinda
14. apr 2010

hiva, miminko príde zrejme práve vtedcy, keď to nečakáš 😉
A kvôli čomu hematologia?

beatab369
14. apr 2010

ahojte kocky...

irsinke drzim prstiky a hlavne aj drobcekovi...

hiva na 10 DPO moze byt ovulka aj ked viem, ze ty uz svoje telo poznas najlepsie....ale ono to tak zatial vyzera....no uvidis, ci to nebude prichadzajucou chorobou....a ak to aj bola ovulka a zadarilo sa, tak to tak malo byt a urcite to dopadne dobre....nic nie je nahoda.... 😉

mne to este dnes nedalo a lustrovala som google....a nasla som jeden clanok co potvrdzuje jancos tvoje slova.....tak som sa trosku potesila....teda za predpokladu, ze ta pani nema kiahne momentalne - dufam, ze ich uz prekonala davno.....

Dobry vecer,

pani doktorka, viete mi povedat ako sa prenasaju ovcie kiahne? je to iba priamym kontaktom s chorym - myslim dotykom - alebo je to ako ked od niekoho dostaneme chripku? cize prenasa sa vzduchom? staci ak sme v blizkosti nakazenej osoby? alebo prejdeme len okolo nej niekde na ulici?

tiez ma zaujima - poviem priklad (vymysleny) :
moj manzel ktory prekonal kiahne napr. niekedy v detstve, bol v kontakte alebo v blizkosti osoby ktora ovcie kiahne prave prekonava. Je mozne, aby to manzel preniesol napr. na mna? aj ked ja som nebola v kontakte s chorou osobou a za predpokladu ze som kiahne este nemala?
dufam ze sa nepytam velmi zlozito : )

Zaujima ma to preto, ze som tehulka v 30 tyzdni tehotenstva a kiahne som este nemala. Niekde v casopise som citala ze v obdobi gravidity su kiahne velmi nebezpecne, a preto mam strach a chcem tomu predist.

a este jedna otazka, ockovanie proti kiahnam je mozne v mojom pripade az po porode, respektive vtedy ked uz nebudem dietatko kojit? alebo da sa prakticky hned po porode a nevadi ked dietatko budem kojit?

dakujem za odpoved na moje otazky.

Odpovedá Webeditor Webeditor
Vírus ovčích kiahní sa prenáša vzduchom, nákazlivosť je veľmi vysoká. Teda k dotyku vôbec nemusí dôjsť.
Vôbec sa nepýrtate zložito. Človek, ktorý práve nie je chorý nemôže z iného človeka preniesť kiahne na vnímavého človeka. Teda váš manežel nemohol na vás kiahne preniesť.
Naozaj sa snažte predísť stretnutiu s osobou, ktorá práve prekonáva kiahne alebo je tesne pred prepuknutím ochorenia.

hiva
autor
14. apr 2010

po MA mi robil gyndos rozne vysetrenia....na genetike mi potvrdili trombofilne mutacie..... tak mam gyndos poslal na hemato lebo som mala aj zvysene trombocyty.....no a teraz cakam na vysledky, ze co z toho bude....ci sa trombofilia potvrdi alebo nie.....ak sa potvrdi, budem musiet asi brat lieky na riadenie krvi....alebo inekcie.....takze chcem vediet, ako to je aby som zbytocne neriskovala dalsi MA 😉

no ale ked uz by prislo, a bola to fakt ovula, nejak by sme to urcite zvladli 😀 ...stale verim, ze ak sa ma nieco stat, tak sa to stane ci chceme alebo nie....takze nech je ako ma byt a vsetko bude v pohode 😅 😵

katkaajurko
14. apr 2010

ahojte

hiva no som zvedava 🙂

ja som tiez zacala merat ale este doberam ten macmiror ale je to veru silny liek...uz ma aj zacalo svrbiet-paradoxne "vonku" tak som si vcera supla fluconazol

fiiiiiha irisina je uz mamina? 😨 tak veeeeeeeeela zdravicka!

govinda
14. apr 2010

hiva, tak, ako píšeš.. Čo má byť, bude 🙂 . Držím palčeky s hematológiou.

Bei, tak som rada, že si sa ukľudnila 🙂

ahoj katka 🙂 . Tak sa liečiš?

katkaajurko
14. apr 2010

no ano - doberam macmiror co som koli mrche prerusila ale uz by som povedala ze ani ho netreba-zbytocne si nicim floru -ale tak co uz...poctivo sa dopujem lactobacilmi a pijem hektolitre zenskeho,imunitneho a cistriaceho caju 😀 nech som do 26teho cista ako "lalia" 🙂

hiva
autor
14. apr 2010

no veru...irsinka to ma uz za sebou....ale teda chuda, to co si prezivala v poslednych dnoch neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi....a zdaleko to este nemaju vyhrane....dufam, ze fakt vsetko dobre dopadne....ja by som sa na jej mieste asi bola zblaznila 😖

bea....neboj....kiadne ti nehrozia 😉...i ked plne ta chapem....ja som tak stresovala s Cytomegalovirusom pocas tehu.....som bola tyzden na dovolenke so synovcom, ktory bol trosku chory, a potom mu zistili, ze to je ten CMV virus....na a ja som bola v 10 tt.....tie stresy boli hrozne....a nakoniec sa ten virus nepotvrdil 😅

u teba to je tiez vsetko OK.....ked si sa nenakazila predtym a o segru si sa otierala, tak uz sa tak lahko nenakazis 😉

govi, a ty ako?....tehu testiky uz pomaly nakupene? 😉 😉 😉

katkaajurko
14. apr 2010

a ako to irisine vlastne zistili? co sa vtedy deje? a kolko vazi mala?

hiva
autor
14. apr 2010

podrobnosti o porode moc neviem....ale dlho sme si pisali....jej lekar jej videl nejake zrasty na maternici....posielal je aj na specialne morfologicke vysetrenie....mal podozrenie aj na trombofiliu.....a hlavne podla UTZV sa mu nezdalo, ze Elinka velkostou zodpoveda veku.....zdalo sa mu, ze je pozadu o par tyzdnov.....takze bolo podozrenie, ze Elinka nie je placentou dostatocne vyzivovana.....akurat viem, ze posledne dni bola v nemocnici na pozorovani a zrazu uz len ze ide na cisarsky....nic viac neviem, lebo som si s nou pisala len cez konika....nemam na nu priamy kontakt.....ale podrobnosti a cely priebeh ma pisany vo fotoblogu....irsina83 😉 ....verim, ze vsetko bude OK 😒

govinda
14. apr 2010

hiva, nad tehu testíkmi je skoro premýšľať 😀 😀

katkaajurko
14. apr 2010

aha to som nevedela...

no dufam,ze malicka bude ok

jancos
14. apr 2010

ahojte, aj ja drzim irsi palce, nech sa rychlo zotavuju...

govinda
14. apr 2010

držíme palce irsinke aj maličkej 🙂