Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
2. jún 2010

hiva 😀 😀

hiva
autor
2. jún 2010

ha...kerka...som ta predbehla 😀 😀 😀

dindulka
2. jún 2010

babulky, ďakujem za odpoveď 🙂 🙂 🙂 trochu ste ma ukludnili 😉 bola som teraz na WC a už to teraz prestalo. ale bolo to hnedé, krv to určite nebola 🙂 takže nebudem stresovať 😉

dindulka
2. jún 2010

kerka, dr. mi zatiaľ nič nepredpísal, aj keď ja by som si najradšej sama naordinovala duphaston, to špinenie bolo teraz prvýkrát keby sa to zopakovalo, určite mu zavolám, ty niečo berieš ?

už prestalo pršať 😎

hiva
autor
2. jún 2010

dindulka, duphaston si kludne mozes dat aj sama 😉....ale osobne podla mna to je len taky liek na psychiku 😉 ...mne moj doktor povedal, ze pokial by som mala nizku resp. nedostatocnu hladinu progesteronu v tele, tak to by som musela jest jednu krabicku duphastonu denne, a nie 1-3 tabletky....ale mne osobne to tiez psychicky pomahalo...i ked ja som ho nebrala pravidelne, ale pri kazdom spineni som si dala a spinenie potom prestalo 😉 ...je to na tebe ako chces😉 ...keby tu bola shaarka, urcite by ti povedala ze ho zacni hned brat a 3 tabletky denne, vsak shaarka? ... kazdy ma na to iny nazor....mne osobne sa ten nazor mojho lekara pacil a stotoznujem sa s nim 😉 ...ale ako vravim, co clovek to iny nazor....a neda sa povedat, ktory je ten spravny 😉....kazdopadne brat duphaston neuskodi...moze iba pomoct 😉

shaarka
2. jún 2010

bea, na mojmirovej sme byvali do februara 😀 niekolkokrat som zachranila vodicom rite, lebo som ich upozornovala na parking na mieste pre invalidov, a na platene parkovisko, na neplatenie v nedelu a pod. 🙂 my sme sice rezervovane miesto nemali, ale aj tak je to dobra blbost. inak ked mozem konkretne povedat, tak z tych cca 5 miest, co boli rezervovane pre majitelov bytov, ich malo zaplatenych asi 1 ks - susedka. nikto iny. cize tie miesta aj tak od 17 hod uplne zbytocne prazdne stali do rana, ak tam teda nezaparkoval taky nestastnik ako ty... 😒 na nasej ulici kazdy den odtahovali minimalne jedno auto a pokuty rozdavali rad radom 😒 nechapem. ak okeby neboli ine, dolezitejsie veci.
inak za parkovacie miesto, ktore sme si povodne chceli kupit, pytali pred rokmi 30 000 Sk na rok! 🙄
😀 😀 😀

kerka13
2. jún 2010

dindulka ja beriem len euthyrox na stitku, lebo mam autoimunitnu tyreodytidu. a este acidofolan ako doplnok, lebo mam od endokrinologicky zakazany doplnkovy jod

dindulka
2. jún 2010

hiva, súhlasím s tebou ohľadom toho duphastonu, niekedy stačí niečo málo aspoň jedna taletečka, pre istotu a pokoj na duši 😀 , ja mám doma asi polovicu balenia duphastonu a už sa začínam s tou myšlienkou pohrávať, že by som si šupla 😀 uvidím, čo vymyslím v robotke do večera 😀 😀 😀 každopádne keby sa to opakovalo budem volať dr.

kerka, ja som dnes dobrala poslednú tabletku acidofolanu a dnes by mi mal prísť do lekárne femibion ten do 13 týždňov 😉 , viem to si spomínala, že vy j 🙂 ódik nemôžete

katkaajurko
2. jún 2010

cawte mam nove spravy

boli sme v novom centra a doki prezrel vsetky doterajsie spravy a vysledky a urobil mi asi najpoctivejsi ultrazvuk na svete - niekolko minut,vyzvacsovany detailne...no a zhodnotil ze moj pravy vajecnik je vdaka tym rozhasenym ovulacia 100% polycysticky a rozhadzuje mi hormony a ze aj ten prolaktin nie je na lahku vahu co som mala povyskakovany - zeto cele suvisi a ze aj to ze som taky pevnejsi typ postavy sedi na to ako ten vajecnik vyzera... a ze mi to aj robi to-ze mam nizku sliznicu a to je problem - ale ze nie velky 🙂 tak mi zobral krvicku,este idem v pondelok a vo stvrtok a potom stanovime postup 🙂 ale ze sa nemam bat-ze to poriesime -ze lepsie,ked sa najde dovod ako ked sa nenajde a podla neho je toto cele ta pricina

VIVAT konecne sa niekto zacal zapodievat tym aky ten cyklus mam hnusny rozhadzany!

hiva
autor
2. jún 2010

fiiiha....kati....tak celkom dobre ze sa konecne zacne nieco robit 😉 ...ale este ani jedna baba tu sa netesila z potvrdenia PCO tak ako ty 😉 😀 😀

a v ktorom centre ste boli? a ktory to bol doktor? ....a co sa bude teraz diat? zacnes stimulaciu rovno na IUI alebo skusite este normalne?... a inak ako je mozne, ze ti pri laparke nenasli PCO vajecnik? 😕

katkaajurko
2. jún 2010

hiva to by aj mna zaujimalo 😠 😠 😠 ale on zvonku asi tak nevyzera (lebo 3 lekari a kazdy hovoril ine - ci to je alebo nie je PCO) ale pri dnesnom ultrazvuku - vnutri je tolko folikov ze az... som to aj ja videla..a vzivote si ziaden doki nedal namahu takto s ultrazvukom ako dnes...a este ze povedal to aj na ten pravy a len ten pravy ma pichava, a ze z toho ten skackajuci prolaktin a hlavne ze mam nizku sliznicu maternice - ze to vsetko robi ten vajecnik... vratane toho ze som "pevnejsia" 🙂 haha si to vsimol a to vazim 54kil ale som vam vravela -ze pri mojej vyske 157 a dietnej strave to je vidiet... aj som mu to povedala,ze ja sa stravujem totalne zdravo aj cvicim ale schudnut mi nejde...

no neviem co navrhne... ale dal si urobit nejake detailne HP (normalne nejake zlozky samotneho LH - lebo ze v normalnom HP cku to vyzera v norme lebo aj ten vajecnik sprvu nevyzera zle ale je zly... cize tam je skryty problem podla neho ) no a po tychto odberoch stanovi....

a hlavne ze mam nizku sliznicu z toho ( a pri potrate som mala len 7mm! a nikto to nikdy neriesil a tento toto ani nevedel a sam to povedal....) ze sa ale nemam bat - ze to nie je velky problem a ze to nejako poriesime... tak uvidim... bolo to v iscare - dr.valky..

katkaajurko
2. jún 2010

ja sa z toho netesim - ale vediet nejaku pricinu preco sa nedari je lepsie ako idiopaticka neplodnost 😅

katkaajurko
2. jún 2010

akurat,ze chvilu sem patrim,potom zas nie,potom zas hej

danielkabn
2. jún 2010

No Kati,urcite lepšie,ako to,čo si spomínala,ale aj tak,aspoň vidíme,ako sa lekári zaujímajú o naše zdravie,vedia,že sa trápime,chodíme od jedného k druhému a každý nám povie niečo iné 😠 to je riadna pakáreň 😠 😠
Katuš,aj tak si naša,aj tak sem patríš..síce rada by si bola v inej skupine,ale my sme sa tu tak krásne zblížili,že to ti ani nedovolíme stadialto zdrhnúť,aj keby si už mala //,ktoré ti samozrejme velmi prajem 😀 😀 😀

soldi
2. jún 2010

katkajurko, a nemas ten vajecnik aspon zvacseny? ci ma normalne 3 cm a je plny folikov?

beatab369
2. jún 2010

katka ja som mala hladku sliznicu, tak neviem ci je to iste ako nizka....ale tiez som to mala z hormonov a PCO ale aj napriek tomu mi vysledky na hormony vzdy vysli ok.....ale ja som vedela, ze nieco nie je ok koli tej tvary - tie vyrazky take nepekne ake som nikdy pred tym nemala....mne to odvocodnili antikoncepciou, kt. som brala asi 5 rokov....no a mne zabral ten duphasto,,,,ale ja som nastastie mala krasne ovulky, dr. len klopkala po stole, ked som per krat dobehla, ze mam urcite zapal vajecnika a to bola taka silna ovulka aj mrcha chodila nacas 28-29 dni....takze vidis na kazdeho tie hormony inak podobia,,,,mne rozhadzali ksicht a ta sliznica si to odniesla...ale chvala bohu D pomohol hned v prvy cyklus 😉
drzim palceky, viem, ze ziadna diagnoza nepotesi....ale na druhej strane aspon vies co riesit....a ja tiez verim, ze teraz to uz date s tym dr. dokopy a vyjde to....aj mne moja dr. len nahodou zistila tu sliznicu, ked som prisla k nej 5 dni pred mrchou, ze ma pobolieva v podbrusku a ona, ze kedy mam mat mrchu....o 5 dni? a sliznica na to vobec nevyzera...takze tak, lepsie najst pricinu a poriesi sa vsetko, len bud trpezliva 😉

shaarka ved som sa ja pytala, ci ma museli odtiahnut, ked som vlastne nikomu v cete nestala, lebo ziadne auto tam zaparkovane nebolo, takze som nikoho neblokovala,,,,ci i nemohli dat papucu (pokuta 10 eur) a ci ma museli rovno odtiahnut a este som mala aj do 18.00 zaplatene parkovne....tak mi tata dolezita povedala, ze bohuzial, tam si ludia platia drahe karty, oni musia odtahovat 😠 tak uz som sa radsej nerozculovala koli mojmu drobcovi,,,,, ja viem, bola to aj moja chyba, nevsimla som si znacku....no co uz! to je moja prva pokuta za 11 rokov denno denneho soferovania 😉

danielka a ty ako?

dindulka nemaj strach, ak sa to nebude opakovat tak to moze byt ta maternica, ja som brala Duphaston a aj tak sa mi na konci 7 tt stalo, ze som mala na gatkach taky jemnucky orandzovy flicik...dokonce nie na gatkach prepac, ked som sa utrela po cikani.....ale na gatkach nic...isla som na pohotovost lebo som sa zlakla, tam ma pomackal, fajne popozeral zo spodu a povedal, ze vsetko ok, neotvaram sa, takze by nemal byt problem...prva otazka ale bola ci som nemala pohlavny styk, lebo po je to vraj bezne, ze sa to stava,,,ale ja som vtedy nic neriesila, doteraz sa bojim mat s drahym keksik....uz ho aj lutujem drahusika mojho, ale aj ked som sa pytala dr. ci je moje tehu ok a mozem riesit pohlavny styk, tak sa vyjadrila, tak zvlastne, ze sok inteligentna a ze su aj ine moznosti,,,,lebo ona mi nemoze zarucit, ze bude vsetko ok, sliznica a maternica su velmi citlive amoze sa zacat odlupovat......no majte po takych slovach chut a hlavne sa nebojte 😒
a inac take spinenie ako hovoris hnedaste som mala tyzden, ale pri zahniezdovani, este pred ocakavanou mrchou, kt. nedosla 😉 nebojkaj....vsetko bude ok....

kerka13
2. jún 2010

katka aj som mavala tiez sliznicu vselijaku, raz bola OK a inokedy bola dost mala. aj v cykle v ktorom som otehu som bola u doktora pred ovu a hovoril, ze to na ovu vobec nevyzera ani podla folikov a ani podla sliznice a potom som tam isla asi takych 5 dni po ovulke (ktoru mi vyznacilo fertility a aj hlien to indikoval) ale on mi nepotvrdil ze ovulka bola, skor sa priklanal ze asi nie, lebo zlte teliesko bolo slabe a aj sliznica mala len 8mm a vidis uz taham 12 tt 😅

zuzu1111
2. jún 2010

ahojte babule, vy ste toho dnes popísali 😎
dindulka - baby ťa už isto ukľudnili, ale ak ti to pomôže - aj ja som mala taký jednorázový hnedastý výtok - tiež som sa vtedy zľakla, bola som na druhý deň u Dr., tá ma pozrela a vravela, že to nič nie je - nejaká prasknutá cievka alebo na ten dátum by mi vychádzala MS keby som nebola tehu (a to mala pravdu), tak že sa môže niečo odlupnúť

Bea - s tou pokutou nezávidím 😠 ....a čo sa týka keksíka...tak som rada, že v tom nie som sama....ja tiež už drahého ľutujem, lebo sa veľmi bojím a odkedy som tehu, tak keksík bol možno 2-3 krát, aj to taký, že....no ehmm... 😅

Kati super, že si sa konečne dočkala poriadneho prístupu zo strany Dr....verím, že tie čoskoro pomôže....na nízku sliznicu sa dáva duphaston...

Hiva..takže zas sa blíži mrcha? ☹

zuzu1111
2. jún 2010

Bea a ešte k tým výsledkom - aby som to zas tu nerozpisovala, tak všetky tie pravdepodobnosti a hodnoty z odberov som písala do témy NT hodnoty - je to v kategórii Tehotenstvo...triple testy som ešte nemala...zajtra mám poradňu, tak možno mi ich budú robiť.

kerka13
3. jún 2010

dobre ranko, konecne neprsi 😉

danielkabn
3. jún 2010

konečne slniečko.. 🙂 🙂 ani u nás neprší,inak dobré ránko dievčence 😀 😀
Bea,ja čakám na mrchaňu,dnes by mala prísť,brucho ma tak bolí,že som ešte nevstala z postele 😒 😒

katkaajurko
3. jún 2010

diky baby ste zlate..ak si pamatate duphaston som bravala, iba minuly cyklus nie -naco ked som sla na laparku...lenze ta sliznica je nizka z toho pokazeneho vajecnika-dr.povedal-ze ten vajecnik jednak vyzera-ze folik v nom aj dozrie ale nepraskne!! a to by sedelo naposledne mesiace ked som uz ani z bazalky nevedela nic vycitat a ten progesteron som mala nizky,a podla tej zahranicnej studie nizky nastup progesteronu znaci nekvalitny folikul-a taky cyklus sa ma po spravnosti povazovat za neplodny!!!! takze tak..

ja som mavala zlu plet roky dozadu...ale akosi ked mi vybrali mandle,tak sa to dost zlepsilo..trochu sa mi zhorsi pred kramami ale inak je vcelku pekna...

a mne skakal ten prolaktin ak si pamatate...a aj LH ma na zaciatku v poriadku ale v polke cyklus sa zdvojnasobi a to je znak PCO a kazdy doteraz na to kaslal..a vcera som videla dokiho ze on si dal urobit este aj podhodnoty samotneho LH - co som doteraz hadam ani nepocula.... a ten zly vajecnik moze zasahovat svojou prehnanou cinnostou ( vniektorych fazach) podla mna aj do toho laveho a ak zvysi prolaktin-ten blokuje tehotenstvo.... 😒 ale TOTO som ja vsetko hovorila este svojej prvej DR!!!! a nikto ma nepocuval,vsetci zvalovali vinu najprv na spermiogram a potom ze mozno mam nepriechodne vajcovody a museli to mat az cierne na bielom,ze z nutra to vyzera vsetko normalne a iba ten vajecnik je hlavny problem...ved uznajte - nemoze byt normalne mat rozpatia 20-30-40-50 dni - kazdy mesiac inak!

zuzu1111
3. jún 2010

ahojte baby
ja hlásim príchod z poradne, nič moc, bola zastupujúca doktorka - taká mladučká.....pozerala ma zospodu a tak mi postláčala brucho z každej strany, že ešte teraz ma bolí 😒
Inak klasika - moč, tlak, váha v poriadku.
Pýtala som sa jej na ten morfologický UTZ, že kedy - tak mi povedala, aby som sa už čím skôr objednala, lebo majú straaaaašne veľa tehotných, že nestíhajú.
Bea, janoc, mireag - vy ste niekde objednané? Viem, že mierag riešila, že ju nechceli zobrať, že uprednostňujú tie,čo mali horšie výsledky v prvom trimestri.

beatab369
3. jún 2010

zuzu aj ja som tak naposledy dobapla pre tyzdnom, tiez zastupovala moju dr. ina a tiez ma len fajne postlacala az ma brucho bolelo, tak neprijemne a pozrela zo spodu....tiez bolo vsetko ok, vraj maternica pekne uzavreta, krcok ok, vysvetlila mi, ze ked ma tlaci, tak maternica by sa nemala pohybovat, mala by bat pevna, co vraj u mna bolo ok....no co uz aj to treba, niekedy len tak vysetrovali.... 😉 a moja uz ma zo spodu len tak jemnucko pozrie az mam pocit, ze nic nemohla vidiet, ale zase pouziva ultrazvuk.....tak vidis 🙂 a ak sa smiem spytat ku komu chodis?
co sa tyka toho morfologickeho UTZ, to je predpokladam ten v 20 tt, tak ja idem do železnicnej nemocnice, ale tiez len po znamosti, lebo mi povedali, ze ak budem mat krv a vsetko ok, tak oni uz neberu, len problemove pripady, ale kamoska mi to potom nejako vybavila, takze 9.6. idem.............uz neviem dockat, aj sa trosku bojim.....mala som tazky mesiac.....same drobne prihody....ale tak dufam, ze bude vsetko ok
inac mne moja dr. vobec nedala vysledky z krvi do ruk...ja neviem, tak podrobne hodnoty ako ty...resp. kocky co si ma odporucila na tu temu tehotenstvo....mne len telefonicky povedali ake mam vysledky s tym, ze ak budu zle oni ma hned kontaktuju a ak budu dobre nech si zavolam...a volala som ja a su vraj ok 😉

danielka a uz teraz dalsi cyjklus snazilkujete, alebo este sa liecis?

beatab369
3. jún 2010

inac sorry za chyby ale ja mam stale sefa za chrbtom....tak tu pobehuje ako zlostny pes 😀

zuzu1111
3. jún 2010

Bea mne tiež vravela, že krčok uzavretý, že všetko OK....čo sa týka tých výsledkov, tak to bola platená služba v nemocnici v Šaci, je to vraj dobrovoľný ten prvotrimestrálny screening a preto sa za to cvaká - doki urobil UTZ, to meranie NT hodnoty, hneĎ mi povedal, že to vyzerá byť v poriadku, potom mi brali krv a že o týždeň si mám prísť pre výsledky, už len k sestričke. Ja to mám blízko. Takže mi to dala do ruky. Možno keby som bývala niekde ďaleko, tak by som si mohla len zavolať alebo to posielajú domov...no neviem....
O týždeň mám ísť k svojej na triple testy - to už len k sestričke a že výsledky mi potom povie na najbližšej poradni a keby boli zlé, tak že oni volajú skôr.
Ináč ja chodím na polikliniku do U.S.Steelu k Dr. Hajdu, mám to blízko, kedže bývame v Šaci a patrí to pod nemocnicu Šaca. Aj na morfologický by som chcela ísť do nemocky do Šace, už ma tam sestrička pozná na tom ultrazvukovom pracovisku, keďže som sa tam toľko nachodila na folikulometriu, tak dúfam, že to nejako vybavím.
Na morfologicky nestresuj....teš sa, uvidíš bábo, krásne, malinké 🙂 ...všetko pekne do detailov...dostanete nejaké fotočky a tak, bude to isto krásny zážitok, bábo. Berieš aj manžela?

danielkabn
3. jún 2010

Beatus,my furt snazilkujeme,aj ked sa liecim 😀 😀

beatab369
3. jún 2010

zuzu ...ano beriem aj draheho....
chcem sa opytat to ty si bola u zubara na plombovanie zuba uz pocas tehu? ja som totiz dnes bola a mala som malinky kazik tak mi ho plombovala, ale davala mi asi bielu plombu....tak som sa chcela spytat ako to je v tehu, lebo vies ona pouzivala aj to svetlo na rychlesie stvrdnutie (predpoklada, ze je to na to)....nemyslim si, ze by bola blba, urcite sa to moze...len chcem vediet ci aj inde tak postupuju, alebo davaju ine plomby....

danielka 😀

dindulka
3. jún 2010

ahojte babulky, ďakujem za info a skúsenosti 😉

včera mi to už poobede prestalo, ale o šiestej keď som išla domov už som cítila na gaťkách, že sa tam čosi deje. mala som tam taký tmavohnedý výtok a bolo toho viac ako doobeda. samozrejme nastal stres, panika, plače,preživala som tri svety. našťastie v noci a ráno už som nič nemala. ráno sme boli u dr, najprv ma vyšetril normálne a potom mi urobil vnútorné usg. mal na rukavici trochu toho tmavého sekrétu, ale keďže to bolo tmavé bola to našťastie stará krv. videla som fazuľku, je raz toľká ako minulý týždeň, vyzerala v poriadku, mám aj fotečku už tam trošku rozoznať hlavičku a telo. ten tmavý obsah ako to on nazval môže byť hocičo, ale aj hroziaci potrat. predpísal mi duphaston, vitamín E a kyselinu listovú + beriem ten femibion. najprv som zobrala 3 tabletky a teraz každých 8 hodín jednu a mám kludový režim. pýtal sa ma či mi má napísať PN-ku, zatiaľ som si zobrala 2 dni dovolenku a po víkende uvidím, asi si pôjdem v pondelok pre PN-ku. v práci ešte nevedia, že som tehu. máme tam teraz takú divnú situáciu, vo firme pracujem už 3,5 roka ale zrovna teraz sa nám menil majiteľ a máme nové zmluvy s 3 mesačnou skúšobnou dobou, ktorá mi končí na konci júna, takže tak... ale hlavné je, že už ten výtok alebo čo to bolo prestal, mám teraz vložku, aby som to mala pod kontrolou. ak bude všetko ok do poradne mám isť 16.06. dovtedy budem brať aj duphaston, 16. by už mala byť určite vidieť srdcová činnosť. tak teraz ležím, drieme, čitam po interne 😉

katka, to s tou sliznicou je nevyspytateľné. ja som na folikulometrii mala sliznicu 7 mm, dr. mi povedal, že šanca na uchytenie je nulová a o tri týždne som ostala tehotná. ale hlavne, že si našla doktora, ktorý to začína riešiť tak ako má a máš z neho dobrý pocit, že má o teba záujem 🙂

beat, ja som nad keksíkovaním rozmýšlala už predtým to, čo sa udialo a stále mám pocit, že na začiatku tehu je to riziko a môže to uškodiť. no a teraz po tom včerajšku už ani nehovorím, nemám na to ani pomyslenie 😒

dindulka
3. jún 2010

už som mala aj niektoré výsledky z prvých odberov, všetky sú v poriadku 🙂 akurát mám krvnú skupinu RH- faktor negatív 😒