Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
26. jan 2010

Pri PCO sa zvykne skor podarit prirodzene ak nie je problem aj u muza..len treba vyvolat ovulacie... to sa bud hormonmi alebo prave laparkou robi... ale myslim,ze IVF sa naozaj odporuca ak ostatne zlyha a uz to trva dlhsie..zbytocne cakat...

zuzuza
26. jan 2010

Ahojky holky, jdu vas vsechny pozdravit a podpořit! Taky mám syndrom PCO, snažili jsme se rok, pak IVF, to nevyšlo a pak za měsíc a půl přirozené otěhu, kuk do alba, takže hlavičky vzhůru!! Všem se vám to povede!!

katkaajurko
26. jan 2010

Zuzu to je krasa

no aha kolko pozitivnych prikladov mame!!! 🙂

dindulka
26. jan 2010

ahojte babulky 🙂

dlho som na MK nebola, tak vás chcem pozdraviť a všetkých pco tehuľkám moc moc pogratulovať, to je suuuper, že sa to podarilo 😉 a nám ostatným popriať veľa zdravia, síl, trpezlivosti, šťastia a dobrých dr. 😵

shaarka, keď som si prečítala, že si tehu, tak som neverila vlastným očiam 😕 , tomu hovorím, že motyka vystrelila 😀 . musím povedať, že ma to veľmi veľmi potešilo. ty si tu bola taká naša preborníčka a podrarilo sa to, tak to dodá človeku naozaj optimizmus 😀

hivuš, je mi ľúto moja ako to dopadlo ... ale ja verím, že tento rok bude pre nás ten šťastný a budeme sa už čoskoro vytešovať z bábetiek 😉

ja som momentálne dobrala druhú dávku duphastonu a čaká ma ešte jedna. cyklus sa mi tak pomrvil z 45, 50, 60 dňového na 14, 15 dňový, že mi dr. nasadil lieky a potom ma konečne čaká HP a budeme múdrejší. Tak už len mesiac, to nejako vydržííííím. 🙂

shaarka
26. jan 2010

huhuuuuu 😎
ja som tu, obcas citnem 😵
dindul, *kujem a pozdravujem! mas dobre motto a mozem len potvrdit, ze 100% pravdive 😉
lovu zdar a praci cest! 😵 nech sa dari... 🙂

katkaajurko
27. jan 2010

ahojte

u mna sa nic nedeje...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

chcem sa ale spytat- krv na HP sa nutne musi odoberat rano? nemozem aj poobede ist na odber?

katkamarek
27. jan 2010

katka mozes myslim aj neskor, lebo nezistujes cukry, ani nic podobne, ale hormony, ale pre istotu si to este niekde over 🙂

zuzuza, krasne babatko 😉

katkaajurko
27. jan 2010

no aj ja si myslim,ze asi mozem aj neskor,ale zistim este..

hiva
autor
27. jan 2010

katka, podla mna sa moze aj neskor....ja chodievam k mojmu doktorovi vecer a ked mi chcel robit HP tak mi chcel brat vzorky vecer....takze podla mna to nie je problem ....chcel hovorim len preto, ze mi ich nakoniec nebral lebo som mala rozbor krvi od mojho predchadzajuceho lekara 😉

katkaajurko
27. jan 2010

hivus a si aj PN? pojdes na kontrolu?

inak si idem dnes k povodnej dr pre kartu - fuu ani sa mi do tej kosy nechce :((( sice svieti slniecko ale zima je ako v Rusku ...

tatranka111
27. jan 2010

ahojte babule tak ja idem zajtra k doktorovi a dostanem od neho vymenny lístok na laparoskopiu 😒 trošku sa bojím, ale nie tak z operacie ako z Michalovskej nemocnice

hiva ahoj je mi luto čo sa ti stalo muselo to velmi boliet, ale ja verím, že toho roku ešte určite npíšeš, že si tehu............a verím, že to napíše vačšina z nás.....dúfam, že vrátane mna 🙂

a ešte grafík
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

tatranka111
27. jan 2010

baby ešte sa chcem opýtat tie čo ste boli na laparoskopii..........klistír, kateter a ten vývod z brucha to sa robí všade, alebo je to v každej nemocnici inak? jasné, že každá nemocnica má svoje postupy, ale či ste to mali všetci čo ste boli na laparoskopii, alebo nie

katkamarek
27. jan 2010

tatranka ty si z MI? Ja tiez,len som sa vydala do KE. A nevies si vybavit operaciu niekde inde? Ja by som si v Michalovskej nemocnici nedala ani spinu za nechtom vybrat. Je to bordel a ziadny odbornik. Moju babku dostali do hrobu a mamka ma dodrbanu ruku, pretoze je povedali, ze nie je zlomena, chodila mesiac s bolestami, prisla do KE a tu jej povedali, ze bola zlomena, ale uz jej tak zrastla, tak teraz musi rehabilitovat stuhnute zle zrastene kosti a svaly. Asi to dame aj na urad pre dohlad nad zdravotnou starostivostou.

tatranka111
27. jan 2010

katkamarek ved to mala som už možnost poležat si Michalovskej nemocnici a vobec som nebola nadšená, naopak bola som zhrozená..........vybavenie o ničom, ale to som si zdovodnila nedostatkom financií, ale čo sa týka čistoty a prístupu lekárov a sestričiek tak nula bodov.............už som nad tým aj uvažovala, že by som si laparoskopiu urobit niekde inde

katkamarek
27. jan 2010

akoze neviem kto tam robi laparky, ale co som pocula, tak tam maju malo doktorov, kazdy odchadza. V humennom je vraj ovela lepsia gynekologia, ale to viem iba co sa tyka porodov, neviem ako je to s laparkami. V KE si chvalia Sacu, aj staru nemocnicu na Rastislavovej, ale ani nova na Triede SNP nie je zla. Ja ti navrhujem, ak mas aspon trosku moznost, tak chod niekam inam.

tatranka111
27. jan 2010

katkamarek ved uvidím, mám celkom dobrého doktora tak mu skúsim navrhnút aby ma poslal niekde inde.........ta nova to je fakultná nemocnica?

katkaajurko
27. jan 2010

fuha pred laparkou sa robi aj klystyr a vyvod? 😖

ja som bola u starred gyndosky a ta hnusoba mi ani kartu nedala-ze ju posle postou 😠 som si ju chcela prezriet...

hiva
autor
27. jan 2010

ahoj tatranka...mne pred laparkou robili klystir....a po laparke prvy den som mala aj tu hadicku na cikanie....ale z brucha ziadny vyvod....ved nie je preco....operuju ta len cez tri dierky...jednu v pupku a dve malicke nad vajecnikmi....dalsia dierka kvoli vyvodu z brucha sa mi zda blbost....ale neviem, mozno to zavisi od stavu pacientky po operacii.....ja som ju jednoznacne nemala a kateter mi vybrali hned ako som sa plne prebrala a bola schopna vstat a ist sama na WC-ko ...drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne a nech ti pomoze tak, ako pomohla aj mne k otehotneniu 😉

katkajurko....PN nie som, ale som zatial doma....v nemocke som bola iba v piatok a sobotu, takze na piatok mam priepustku....no a pondelok, utorok, strda som zostala doma len tak....kedze robim v rakusku, tam je to tak, ze tri dni mozes byt doma ked si chora a nepotrebujes ziadny papierik od lekara....ale kedze moj sef vie, o co sa jedna, tak mi sam povedal, ze mam byt doma dokedy budem potrebovat....ale aj keby nie, aj tak som vcera aj dnes iba lietala po doktoroch lebo mi nejak trpnu prsty a vyzera to tak, ze mam zablokovanu nejaku zilu co k nim vedie....takze som behala po nervovom, RTG a kadeco ine...a musim chodit kazde rano na injekcie 😠 ... ale beriem to tak, ze aspon sa mi to vylieci, kym budem znova tehu....kym som bola tehu, nemohla som to riesit, lebo vsetky tie vysetrenia su nebezpecne pre tehulky 😖

katkaajurko
27. jan 2010

aha - to maj fajn v rakusku zariadene - a mas dobreho sefa 🙂

co je to za hadicku na cikanie? boli to? 😨

Tak Hivus aspon sa das do poriadku-to je pravda - aspon nieco.. 😔

hiva
autor
27. jan 2010

tu hadicku ti zavedu do cikacika...ale mne to robili kym som bola v narkoze, takze neboli to....akurat ked som sa potom zobudila a chcela si sadnut, tak to tlacilo....ta hadicka je napojena na mocovy mechur a na konci mas sacik, takze cikas do vrecuska....bolo to celkom pohodlne...len si tak lezis v posteli a cikas si 😀 😀 😀

katkaajurko
27. jan 2010

no neznie to bohvieako - ale ked vravis - ze je to pohodlne 😀

zuzu1111
27. jan 2010

ahojte babule
pozerám, že sa tu venujete laparoskopii a s každým príspevkom, čo som prečítala bola moja reakcia asi taká ako napísala potom nižšie katkaajurko 😀
klistír, kateter, hadička?? 😲 😲 😲 😲 ....to som asi nemala vedieť.....už ma tam tak skoro ani toľko nikto nedostane.
Ale napadá ma, že ako to potom robia, keď sa na to ide ako na zákrok jednodňovej chirurgie???? Tam nie je treba vývody a hadičky?

Tatranka vy sa ako dlho snažíte, že si sa rozhodla pre laparku?

hiva
autor
27. jan 2010

zuzu...ved vravim ze tie hadicky dali mne prec hned ako som sa prebrala a bola schopna chodit.....to je asi hlavne prevencia aby si sa im nepocurala a nepokadila na operacnom stole alebo v posteli 😉

a klistyr ti robia vecer pred operaciou....je to v podstate vyplach zaludka....do zadku ti leju teplu vody a potom sa ti vsetko vyplavi von 😉 ... asi musia byt creva prazdne pocas laparky, aby im zbytocne nezavadzali 😉 ....a fakt to nie je nic strasne....ja by som isla na laparku kludne zas...hoc aj zajtra 😉

inak ziadne vyvody z brucha som nemala 😉 .... ale mozno to zavisi aj od konkretnej nemocnice 😅

hiva
autor
27. jan 2010

tych par minut co klistyr trva za ten efekt, co laparka prinasa urcite stoji.....ja z toho ziadnu traumu teda nemam 😅 😀

zuzu1111
27. jan 2010

hivus ale keĎ ja som taký bojko čo sa týka nemocníc, operácií a všetkého s tým spojeného 😅

ale dobre, nechajme to, zatiaľ laparku neriešim, budem sa tým zaoberať detailnejšie potom keď mi to bude hroziť.
Teraz skúšam Clostyl (ja som zas taký človek, že radšej budem do seba pchať tabletky ako sa nechať rezať 😀)
Prvý cyklus nevyšiel, dnes začínam s 2 tabl. denne a v utorok idem na UTZ či niečo narástlo

hiva
autor
27. jan 2010

no vidis...a ja som zase presny opak...spravim cokolvek len aby som sa vyhla tabletkam.....ja sa radsej necham rezat ako brat nejaku chemiu 🙂

zuzu1111
27. jan 2010

to si ako moja kolelgyňa....s tou som sa rozprávala o mojom probléme, tak ona by sa tiež najprv nechala rezať a keby to nepomohlo tak až potom nejaké lieky 🙂
každý je iný 😉

katkaajurko
28. jan 2010

caute

a ja som taky stred - aj rezanie aj tabletky su musim premysliet 😀 rezania sa bojim-ale ked clovek musi a pomoze to... minuly rok som sa tak nechala prehovorit na mandle..boli v hroznom stave - a ze sak pred tehotenstvom von-nech potom nerobia sarapatu a aha hen - tehu nikde...

inak som asi zamrzla - som zvedava aky zajtra bude HP... ani hlien ani nist...
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
28. jan 2010

kati...no fakt si nejaka zamrznuta....alebo mozno iba hlien zamrzol....ovulka este pride....graf vyzera nadejne....keby bol anovulacny, tak by asi teploty trosku viac skakali 😉 ...neboj, chce to len cas 🙂

ja som zase po dlhsej dobe v robote ☹ ....je to tu hruza...nic sa mi nechce 😖

katkaajurko
28. jan 2010

no to ti verim

ani mne sa nic nechce - ale musim :(

vies co-ale ja som zatial bez poriadneho hlienu nikdy nemala ovulu - ale ked som mala anovulak-tak sa spustilo bud od 19dna spinenie (akoby slaba 5 dnovy mrcha) alebo sa to tahalo az do 39dna a spustila sa norm.mrcha-tak uvidim... uz som aj myslela,ze som ok - tri ovulky po sebe - to uz je ale asi na moje telo prilis 😀 ale hlienik vcera total taky creamy -takze to nic... cez to by sa spermosovia nedostali... ja mam pocit ze ja nemam to pco take-ze rastie folik rastie a nepraskne-ale ze on ani nerastie ked je anovulak . lebo ked rastie a uz mam hlien - tak to bola potom uz vzdy ovula... ale nebola iba vtedy ked predtym ani plodny hlien nedosiel... a co ja viem-sak je to fuk-aj tak s tym nic nenarobim - to si tu len tak polemizujem sama so sebou 😀