Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

stefie
24. jan 2012

ahojte, nahodou som nasla toto forum, prispejem tiez.. tiez som otehotnela po kyrete ale nie snazenim...
takze: zaciatkom septembra som zacla krvacat, krvacala om 6 tyzdnov vkuse, nevedli mi to nijakymi liecivami odstavit, tak sa rozhodli pre kyret, zaciatkom novenbra som sla, krvacala som potom este do 23.11. odtvtedy nic..aj mi nasadlili atk, aby mi menzes spustili, ale nezabralo ani to skusali sme liekmi, antikoncepciou, vyvolavackami, ale nic. od konca februara som chodila kazdy tyzden na krv a usg a stale nechapali co sa deje, lekar uz uvazoval nad menopauzou / mam 27 rokov, podotykam/, neplodnostou, pripadne nadorom na mozgu.. zaciatkom aprila som sla zas, ze mi spravia este raz hormonalny profil a vtedy sa zistilo ze som tehu.. z laborky volali, ze o akej menopauze je rec, ked mam tak vysoke beta HCG. znova som sla na usg, a vtedy sa potvrdilo ze som v 9tt.. takze pol roka po kyretazi, bez menzesu, bez ovulacie prakticky bez sexu / ten sme mali za ten cas len dva ci trikrat- dost som bola v prdeli ze co mi je, takze chutky neboli-/ som otehotnela a vynosila zdrave dievcatko, ktore ma dnes dva a po, mesiaca 😉
takze baby, drzte sa a snazte sa, uvidite, ono sa to podariiiiii 😉 😉 😉 😉 😉

bleble
24. jan 2012

nam povedal doktor, ze 3 mesiace mame pockat, ono to asi zalezi do toho v com bol problem

borka82
24. jan 2012

Ahojte baby, rada by som sa vas spytala ci ste mali pred druhou menstruaciou po potrate ine priznaky ako pred prvou? Potratila som 2.12.2011 v 7tt, 31.12.2011 som dostala prvy menzes, ani som nevedela ako, nemala som ziadne priznaky, mozno ma trosku boleli prsia, ale nic hrozne. Teraz mam dostat v piatok alebo v sobotu druhu mrchu ale prsia mam o dost zvacsene uz tyzden, bradavky ani nehovorim a velmi ma bolia, aj krize ma bolia a brucho mam velmi nafuknute, ale iba vecer. Krce v bruchu mavam iba vecer. Mam pocit, ze sa mi hormony zblaznili. 🙂 Dakujem vam vopred za nazory. 😉

lussinkaaa
25. jan 2012

@borka82 Ahojky, to co opisujes, kludne mozu byt priznaky tehu ale aj priznaky PMS. Urob testik a budes vediet na com si 🙂

luckas8
25. jan 2012

ahojte babenky!takže sa pridávam k vám!ja som tiež po kyretáži, ktorá bola 15.8., a od vtedy mám problém s mrchou, chodí si ako chce, už som brala aj dva mesiace duphaston a už som si myslela, že to bude a zrazu včera dorazila mrcha, tak mám z toho riadnu depku. Ale som si povedala hlavu hore a ísť ďalej, síce to bude o to horšie, že muž bude do konca júna chodiť domov po 5. týždňoch, aj to len na týždeň. uvidíme, ako to všetko dopadne, len nemyslieť na to!!!! a možno to príde vtedy keď to budeme najmenej asi čakať. no len neviem ako to dopadne keď mi pri poslednej prehliadke povedal doktor, že mám nejaké polycistické vaječníky, čiže sa bojím, že to pôjde o to horšie. už rozmýšlam, že si kúpim aj alchemilku a tú budem pomaly piť, ja už fakt neviem. poraďte

zuzik1983
25. jan 2012

baby a ako dlho ste po kyrete krvacali?

luckas8
25. jan 2012

@zuzik1983 normálne som krvácala asi tak dva dni a potom do týždňa som ešte špinila

zuzik1983
25. jan 2012

@luckas8 lebo ja som par dni krvacala, dala mi dr ascorutin proti krvacaniu, potom par dni takmer nic a dnes zas jemne krvacam,hadam to coskoro prejde

merry580
25. jan 2012

@sonka_miro ahoj, volal sa Valent a bol naozaj super. ja som na neho mala šťastie, že ma prijímal a potom o dva dni aj robil. A mal hlavne velmi ludsky pristup, načo ja u mojej lekarky nie som moc zvyknuta. tak držim place, nech to vyjde všetko ako ma.

luckas8
25. jan 2012

@zuzik1983 ja si myslím, že to prejde, nech to ide radšej z teba von

zuzik1983
25. jan 2012

@luckas8 a neni mozne ,ze by som dostala menzes uz tyzden po kyrete?

luckas8
25. jan 2012

@zuzik1983 fu to ti neviem povedať, ale ja keď som sa pýtala môjho dr tak mi povedal, že tak mesiac, a dostala som až na 8. týždeň, takže asi to je individuálne a od vtedy mám len problémy s mrchou

zuzik1983
25. jan 2012

@luckas8 lebo ma aj brusko tak menstruacne pobolieva. no ale ved pockam a uvidim.mozno to hned prejde a je to len taka hojaca bolest.mne dr povedala, ze by som mala dostat po 4-6tyzdnoch

borka82
25. jan 2012

@lussinkaaa dakujem za odpoved 😉 To som si aj myslela, ze to moze aj to aj to. 🙂 Len mi to pride divne, ze jeden mesiac ani neviem, ze pride a druhy mam pocit, ze sa hormony zblaznili 🙂 A este k tomu som mala minuly tyzden v stredu na toaletaku kvapku krvi. A to ma dost vyplasilo. No ved uvidime ci pride cez vikend menstruacia, ale bude treba spravit test 😉

usacek79
25. jan 2012

@zuzik1983 nie, tyzden po kyrete to urcite nie je menzes... hormony potrebuju zhurba aspon tri tyzdne, aby sa unormalnili a zacali menstruovat, krvacanie pred 20tym dnom po kyrete je skor este docistovanie...

zuzik1983
25. jan 2012

@usacek79 ved tak si aj myslim

fliacik
25. jan 2012

@borka82 Ahoj, u mňa to bolo rovnaké. Prvá MS po kyrete prišla po 25 dňoch - bola slabunká, trvala len deň a to, že príde, om vedela večer pred tým - začalo mablieť bruško tak "mrchovsky". Druhý mesiac bol o inom. Od ovulácie až do MS na 29DC ma kruto boleli prsia, boli naliate, brucho som mal naduté ako v piatom mesiaci tehotenstva a striedavo ma pichal vječník a maternica, vkuse som mala zvýšenú teplotu cca 37,3, takže som bola unavená a tvár som mala vyhádzanú ako pubertiak. MS trvala len tri dni, ae brucho ma hnusne bolelo už týždeň predtým a ešte aj dva dni po...Teraz očakávam tretiu a už sa "teším"...

borka82
25. jan 2012

@fliacik a ako sa citis pred tretou? Ja som mala prvu po 29 dnoch a bola uplne normalna, trvala 6 dni. Ja si teplotu nemeriavam, takze ani teraz neviem aku mam. Ale mam pocit, ze cim je blizsie termin menstruacie, tak tym mam menej priznakov. Brucho ma nebolieva, bolelo ma mozno par krat vecer, aj to len chvilu. Prsia ma sice stale bolia, ale uz nie tak ako ma boleli. Minuly tyzden bol dost kriticky, ale tento je lepsi, akurat som poobede hrozne unavena a kruti sa mi hlava a bolia ma krize. Som z toho fakt popletena, Mam pocit, ze si zo mna robia hormony sranda 😉

fliacik
25. jan 2012

@borka82 No, ovulaciu som asi mala uz na 8. den (tazko sa mi to urcuje, lebo som 10 rokov brala HAK, takze priznaky ovulacie su pre mna nove, no brusko ma vtedy bolelo statocne a hned po mi stupla teplota - telesna, nie bazalna, tu nemeriam ani ja). Tesne po ovu sa mi zase nafuklo brusko, to trva doteraz, prsia ma pre zmenu nebolia, ale palia ma bradavky. A chytila som nejaku infekciu, co asi tiez suvisi s hormonalnymi zmenami, citala som, ze najma mykoza je v tomto pripade casta.Tvar som mala vyhadzanu tesne po ovu, teraz sa mi uz cisti. A brusko ma popichava stale, ibaze doteraz ma pichal (dost ostro) pravy vajecnik, kde bola ovu, a teraz ma uz dva dni picha pre zmenu lavy. MS cakam presne o tyzden, takze este si uzijem. Pijem iba Gynex, do ovu som pila aj alchemilku. Lekarka mi robila sono, podla nej je vsetko v poriadku a aj vytoky (tie mam tiez, take mliecne biele az zlte) su vraj iba hormonalneho povodu, kedze infekcia je uz vyliecena. Akurat mi rastie len nizka sliznica maternice, takze pockame mesiac a asi schytam Duphaston ☹

borka82
25. jan 2012

@fliacik juj, to ma mrzi. ☹ Drzim palce, aby sa ti to upravilo. Ako dlho si bola tehotna ked si potratila? Ja som tiez brala Duphaston ked som zacala krvacat pocas tehu, ale nepomohol. Ja mam prave teraz pocit, ze mam pravidelnejsi menzes ako som mala cely zivot pred potratom. Nikdy som nevedela ktory den presne pride. Mala som to od 30-34DC. Niekedy aj neskor. A teraz ked prisiel po potrate tak nacas, tak som zostala velmi prekvapene, kedze som to necakala . 🙂 A inac plet sa mi ani pred prvym menzesom a ani teraz vobec nezhorsila. Pocas tehu som mala velmi zhorsenu, ale teraz nic.

fliacik
25. jan 2012

@borka82 Ďakujem...vieš, ani sa nečudujem, že moje telo je v šoku. 10 rokov som brala HAK, po vysadení cysta, ktorá nechcela prasknúť, takže ďalšia HAK na tri mesiace na preliečenie. PO vysadení tehotenstvo hneď prvý mesiac, potom potrat...vlastne od puberty prežívam prvé prirodzené, nevyvolané menštruácie a ovulácie. HAK mi vtedy nasadili práve preto, že som bez nej nemenštruovala, nič nepomáhalo. A aha - zrazu mi telo začalo fungovať. Takže aj keď trpím, teším sa z toho. A určite sa to postupne bude len lepšiť, verím tomu. Toto je jediný pozitívny efekt môjho krátkeho tehotenstva - nakoplo mi zaspaté hormóny a vaječníky...Na kyret som bola v 8TT, bola to anembryomola ☹(( Nejako je tých potratov strašne veľa v poslednej dobe, smutné, koľko detičiek nedostalo šancu narodiť sa.. ☹(((

sonka_miro
26. jan 2012

@merry580 To je presne on, ja som bola u neho na pohotovosti a tolko sil a chuti do dalsieho tehotenstva mi dal, ze az.Aj z nemocnici ma on prepustal . Je to strasne super lekar. Tak drzim palceky nech vsetko dobre dopadne, vsak uz len chvilocka 🙂

zuzik1983
26. jan 2012

baby aj vam dali vasi doktori nejake lieky na zastavenie krvacania? mne dala ascorutin.povedala, ze ho mam brat, dokial neprestanem krvacat.ked uz som prestala krvacat, tak som si ho vysadila a zacala som znova.kolko to este bude trvat?

majca55
26. jan 2012

@zuzik1983 no ja som mala keretáž 9.1.a ešte stále špiním mala som aj hcg 103 a tehu byť nemožem takže zajtra opakujem test dufam,že nebudem musieť íst znovu na čistenie ☹ ☹ ☹ špinili ste niektorá tak dlho?????????

kapokapo
26. jan 2012

ahoj, nie, len cca tyzden po.... a potom to prestalo.

ika84
26. jan 2012

@fliacik ahoj, cipana ja som tiez brala 10 rokov HAK, tiez mam podobne problemy, aj som potratila akurat, ze mne telo este nezacalo fungovať..ako si to spravila 🙂 daj recept

fliacik
27. jan 2012

@ika84 Vieš, čo? Už v prvý deň potratu som začala piť alchemilku a pomarančový džús kvôli vitamínu C pre rýchlejšie hojenie, a tiež som si kúpila Gynex. A ešte som pila B-komplex forte. Mesiac pred otehotnením mi Dr. tvrdila, že mám polycystický ľavý vaječník a sono mesiac po potrate už bolo OK - aj ľavý je zdravý. Ale myslím, že veľa robí psychika.

bleble
27. jan 2012

@majca55 ja som krvacala po kyrete cez 2 tyzdne, niekedy aj velmi silno, hlavne vecer, doktor povedal ze aj ked je to nezvycajne, asi sa mi tak cisti maternica, bola som s nim pravidelne v kontakte, bral krv na HCG, ked to bolo velmi silne aj ma nechal doma..ale inak bolesti nic

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55
@kapokapo
@bleble
aj ste brali nejake lieky na zastavenie krvacania, ci bez?

majca55
27. jan 2012

@bleble no tak ja som tiež na PN mala som v pondelok HCG 103 ☹ bála som sa že pojdem znovu na čistenie ale dnes opakovane HCG už len 55 tak som rada a mám si dať ascorutin tiež som k večeru niekedy riadne krvácala tak dufam,že to už končí a ja budem mocť začať znovu sa snažilkovať 😵 ty sa už snažilkuješ? 😉