Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

katty27
14. nov 2011

@anuliiik Ahoj aj v mojom okolí sú moje kamosky tehotne. Moja švagrinka je tehotná tak presne ako som bola ja. Teraz mi otehotnela moja vychovávatelka v práci ...je ich viac, ale čo môžme im iba priať a hlavne nech na seba davajú pozor.

anuliiik
15. nov 2011

@katty27 tak´tak..a kedy sa mozte zase snazit?

veeron
15. nov 2011

@katty27 Ahoj... ano praca Ti pomoze trochu zabudnut... a za chvilu sa budete moc snazit opat... neboj zvladnes to... mne pomohla jedna mila osobka tu na MK a ta mi povedala ze stava sa to len tym silnym zenam, ktore to vedia prekonat.. 😉 Viem, ze to je tazke... no zivot ide dalej... ja tiez teraz cakam, je tomu skoro 4 mesiace, ale este pockam do noveho roku.. tak mi to vcera odporucil doktor... i ked som myslela ze uz na Vianoce budeme moct, no nechcem to unahlit... "o)

tajkaaa
15. nov 2011

@anuliiik aj v mojom okoli je kopec tehotných a ťažko sa na to pozera :(, vy uz sa pokusate, ci este nie? my áno, ale vyzera to tak, že nič. ani neviem, kedy ocakavat MS, uz je skoro 5 tyzdnov po kyrete...

katty27
15. nov 2011

@anuliiik tak asi až o 4 mesiace, nech sa da radsej vsetko do poriadku, nez by som to mala opat prezit.

katty27
15. nov 2011

@veeron mas pravdu lepsie počkat a neponahlat sa. Každa chceme cim skor ale ked sa neda tak sa neda,,treba vydrzat 🙂

simaha
15. nov 2011

my sme zacali pracovat na druhom babetku 3 mesiace po kyretazi tak ako nam odporucil doktor.Otehotnela som o 3mes.

anuliiik
15. nov 2011

pomooooc...nejako mi tu blbne takze musim takto odpovedat bo ked tam konkretnej osobe odpovedat tak mi to nejde :(

tajkaaa---no ja som mala po skoro 6tich tyzdnoch takze nestresuj 🙂 moze to trvat aj dlhsie 🙂 my by sme sa este nemali snazit ale tak no... 🙂

katty27 --- dobre robite 🙂 my sme si tiez hovorili ze pockame urcite aspon pol roka ale nejako s toho povolujeme 🙂

schnauzee
19. nov 2011

Ahojte, pripajam sa k vam... ja som absolvovala kyret 31.08. (12.tt, ale srdiecko uz nebilo 2-3 tyzdne), lekar mi poradil pockat 2-3 mesiace. Najprv som myslela, ze pockam mozno aj dlhsie, ale akosi je to tazke a rozhodli sme sa, ze buduci mesiac by sme sa mohli zacat pokusat. Drzim palce vam vsetky, nech sa to cim skor podari, bude to najlepsi liek pre dusu 😉

lussi2
19. nov 2011

Ahojte, aj ja mám za sebou 2x MA posledný 8.9.2011. Menzes prišiel po mesiaci, a další už neprišiel 🙂 . Momentále ťahám na 6 tt. Dúfam, že už to dotiahnem do úspešného konca. Strach mám ale obrovský... snažím sa myslieť pozitívne, len po dvoch skúsenostiach je to veľmi ťažké. Držím vám palce🙂.

katty27
19. nov 2011

@lussi2 ahoj a v akom tyždni si potratila?

anuliiik
19. nov 2011

@lussi2 urcite to teraz vyde 🙂 musi!!! 🙂 🙂 🙂

katty27
20. nov 2011

@anuliiik ked ti to vyde, tak daj vedieť nech mam inšpiráciu 🙂

schnauzee
20. nov 2011

@lussi2 velmi drzim palce!!! 🙂

anuliiik
20. nov 2011

@katty27 urcite dam 🙂 ale na to si este asi pockame. neverim moc tomu ze to pojde tak rychlo

martinaxx
20. nov 2011

ja keď som potratila,tak doktorka mi kázala čakať 3-6 mesiacov,aby sa to tam dobre zahojilo,čakali sme 6 mesiacov a otehotnieť znova sa mi podarilo až za rok a pol-neviem či sme dlho čakali alebo prečo sa nám nedarilo🙂

katty27
20. nov 2011

ach jaaaaj, ved to,, nemusi sa hned podarit otehotniet, asi clovek nato nesmie tolko mysliet a zadarí sa,,neviem 😒

lussi2
20. nov 2011

@katty27 ahoj 1x to bolo v 12 tt, ale bolo to už 2 týždne mŕtve, bol tam predpokald, že by malo daw.syn.tak som to brala tak, že sa to stalo preto. 2x to bolo v 10 tt. Genetické a hematologické testy máme OK, príčina sa nezistila. Snaď to bola len blba náhoda...uvidíme čo prinesie čas. Dam vám vedieť ako pokračujem.

schnauzee
20. nov 2011

ono je to velmi individualne, ako tu uz niekto pisal, niekto odporuci cakat menej, niekto viac.. a zaroven to niekedy suvisi aj s tym, aky velky zakrok bol spraveny. Mam kamosku, co po kyrete mala odporucene po 3 mesiacoch sa zacat snazit, aj sa zacali, podarilo sa az na piaty mesiac, nastastie uspesne a dnes uz jej babo spinka v postielke. Dalsia moja znama, otehotnela 2 mesiace po kyrete a od zaciatku tehu musela byt v nemocnici, vraj mala slabu maternicu na udrzanie plodu a tak tam musela len lezat a lezat, tiez to nastastie dobre dopadlo. Ale jej vycitali, ze tak skoro otehotnela, ze vraj preto mala take problemy. A zas som pocula aj o pripadoch, kedy otehotneli hned po kyrete a vsetko dobre dopadlo.
Mne po prvom kyrete odporucali cakat 6 mesiacov, teraz po druhom kyrete uz novy doktor 3 mesiace.
A prave to je to, ze jena vec je zacat sa snazit a druha naozaj otehotniet ☹

lenna1
1. dec 2011

Ahojte baby, ja som bola v 9 tt. keď mi doktor zistil, že bábo sa nevyvíja ako má, srdiečko nebilo a bolo menšie ako by malo vzhľadom na to v ktorom som bola týždni byť. Ja som bola na kyrete 25.8. bol to pre mňa strašný zásah, nevedela som sa s tým zmieriť, nikdy by som si nepovedala, že sa to stane mne, ani ma to nenapadlo ani na chvíľu, bola som šťastná tehuľka, asi to tak malo byť.Teraz mám menzes, ale ak skončí, tak ideme na to. Už sa neviem dočkať, kedy budem tehuľkovať, a kedy sa nám to podarí, zatiaľ som otehotnieť nemala problém, vždy sa to podarilo na druhý mesiac snažilkovania, tak uvidíme.

tinara23
1. dec 2011

ahojte, ja som bola na kyrete v 12tt z dôvodu vývojovej chyby bábätka nezlučitelnej so životom. Na kyrete som bola 28.10., ms ešte neprišla a už ju túžobne očakávam 😉 Nám povedali snažiť sa cca po troch cykloch.

lenna1
1. dec 2011

bože, baby, nejako nás je stále viac a viac, čo sa toto stáva, neviem, či je to len môj pocit, ale mi to príde, že tých žienok, ktoré prišli o bábo, je čím ďalej tým viac.... smutné....... ☹

evapavla
2. dec 2011

ahojte, mne lekár čo mi robil kyret povedal, že po dvoch MS sa môžeme snažiť a prvú nech čakám po 6-8 týždňoch, zákrok som mala predvčerom, môj druhý MA. ☹

tinara23
2. dec 2011

@evapavla ☹ ☹ ☹ mrzí ma to. Aj podstúpiš nejaké vyšetrenia, po druhom MA by ťa už mali niekde poslať, že prečo sa to deje 😒

evapavla
2. dec 2011

@tinara23 , už sme sa objednali na genetiku, minule nám povedali, že náhoda, alebo niektorí, že je to následok amniocentézy, tak sa nemala obavy, že sa to zopakuje, teraz som mala na začiatku zápal priedušiek s teplotami, lekár mi povedal, že som asi smoliarka, ale radšej podstúpim všetky možné vyšetrenia, už to nechcem zažívať

tinara23
2. dec 2011

@evapavla to verím, viem, že kočky takto absolvovali genetiku, hematologiu a endokrinologiu. My sme tiež boli na genetike, ale nás poslali hlavne kvôli tej vývojovej vade čo sme mali, a tiež to doktorka vyhodnotila ako náhodu, alebo následok môjho ochorenia v začiatkoch tehotenstva, mala som silnú alergiu (celá som sa vyhádzala neviem z čoho) a o týždeň neskôr silná nádcha s herpesom. Povedala, že už by sa to nemalo zopakovať 😖

evapavla
2. dec 2011

@tinara23 , tak to je super, že máš genetiku v poriadku, kedy začínate? mne lekár povedal, že vo februári už môžem byť tehotná, keby to bolo také jednoduché 😒 teraz sme sa snažili pol roka, hej herpes je zákerný, keď doberiem antibiotiká, začnem užívať niečo na imunitu pre istotu

katty27
2. dec 2011

ach baby,,ja som teraz po 1MS po kyrete dostala silný zápal maternice,,nestiahla sa úplne,,som na antibiotikách uvidime ako sa to da dohromady.. 😒

nelynka
2. dec 2011

ahojte zienky..mozem sa vam aj ja pridat?
v stredu som mala robeny kyret, v sobotu som mala treti MA. bola som v 7-8tt

@tinara23 mne sa tiez vyhodil herpes..ked som otehotnela som ho mala a rovnako v druhy den po potrate sa mi zase vyhodil..

tinara23
2. dec 2011

@evapavla ja vôbec neviem kedy sa do toho pustiť, najradšej by som hneď 🙂 my sme sa snažili dlho, hádam aj viac ako dva roky a podarilo sa to po IUI. Začala som teraz brať kyselinu listovú a veru idem aj ja nejaké vitamíny na imunitu pohľadať.
@nelynka fu to ma teda mrzí, tretie MA, bože ☹
@katty27 ☹ ☹ ☹ do kelu a aj sa ten zápal nejak prejavoval ?