Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

lady1
11. jan 2012

ahojte. chcela by som vas vsetky povzbudit a dodat silu aj v tejto velmi zlej situacii, v ktorej sa nachadzate. Tu je moj pribeh: Ja som mala zamlcany potrat takmer pred rokom. Presne 31.januara mi bolo oznamene, ze srdiecko nebije a plod sa nevyvija. Vtedy to bol asi 10tt, ale predpoklada sa ukoncenie uz v 7tt. 1.februara nemocnica, 2.februara kyretaz a hned domov. Februar a marec som sa davala zdravotne dokopy. Ako pisete, aj ja som si kupila ten alchemilkovy caj v lekarni, aby sa mi rany rychlejsie zahojili. V aprili som zacala brat komplex vitaminov B a tiez FolGravid vitaminy (odporuca sa aj pred otehotnenim). Cize ja som chcela mat aspon 3 mesacny odstup. Verte ci nie, v maji som otehotnela, necakane ale o to radsej. Samozrejme, ze som mala strach, ze co ak... Ale nic zle sa nestalo a pomaly sa blizim ku koncu tehotenstva. Prajem vam, aby sa vam rany na tele a hlavne na dusi, co najskor zahojili. Hlavne trpezlivost a uz coskoro budete aj vy znova statne.drzte sa.

poisonblu
11. jan 2012

@lady1 ahoj, tak to je super povzbudenie...ako sa volal ten komplex B vitaminov, co si brala? ja zatial beriem len femibion 800, ale je dost drahy..ked otehu, tak sa poradim s dr....hadam mi doporuci nejake vitaminy

monika2712
11. jan 2012

@ajka81 nuz telo a hormony sa behom zivota menia, takze ked ti vtedy nabehol je fajn, ale 4 roky je dlha doba, takze sa ti to mohlo zmenit, chapem ze nepravidelny cyklus je narocnejsie odsledovat, ja som od kyretu 6 mesiacov a kazdy mesiac mam iny, a aj inu ovulku, aj v iny den, takze dodnes s tym mam problem, ale aspon priblizne sa to da, podla hlienu alebo teploty, alebo ovulacnych bolesti.

lady1
11. jan 2012

@poisonblu B-komplex forte Generica. To som si dala preto lebo som mala nie az tak zlu hodnotu B-cka v krvi, ale bola na najnizsej spodnej hranici. A zevraj B-cko pomaha na stres 🙂, coho som mala v robote dost.

lady1
11. jan 2012

@poisonblu len chcem este dodat, ze som presvedcila svoju obvodnu, aby ma poslala na komplet hematologicke vysetrenie. Tam zistovali mutacie v krvi (su 4 druhy). Nastastie nemam ani jednu, takze to bolo ako sa pise len "blba nahoda do statistiky". Ale brala som to tak, ze bolo malicke slabe a nepripravene na dalsi vyvoj, radsej takto skorej ako neskor. Ale nikdy nezabudnem.

poisonblu
11. jan 2012

@lady1 no ja mutaciu mam, ale ze vraj nesposobuju trombofilne stavy a ten potrat mohol byt nahoda...

lady1
11. jan 2012

@poisonblu je to mozne, lebo kamoska ma zdraveho 5 rocneho syna a az tento rok je na hematologii zistili, ze ma 2 druhy mutacii. Cize nemusi to este nic znamenat. Len ta mozu podrobnejsie sledovat.

ajka81
11. jan 2012

ja som bola teraz v pondelok na hematologii na krv, výsledky budú až o mesiac, k dr. som objednaná na 13.2. tak som zvedavá či mi niečo zistia, dúfam, že nie a všetko bude ok, hoci by som veľmi rada zistila, prečo sa potrat zopakoval po 4 rokoch a medzitým som mala bezproblémové tehu, malý už bude mať čoskoro 3 ročky 🙂

majca55
20. jan 2012

Babulky za kolko po kyrete ste dostali MS?ja som bola na kyrete 9.1.2012 bola som v 9tt,ale nám srdiečko nezačalo byť ☹ a dnes mi asi došla MS ale bojím sa,že či to nemože byť ešte krvácanie po zákroku ☹ ☹

katty27
21. jan 2012

@majca55 ahoj,,je mi ľúto, že si dopadla tak ako viacere z nas,,ale život ide dalej 🙂 ja som dostala prvu MS 42 dni po kyrete,,potom sa mi hned upravila na 28 DC, teraz som 3 cykli po kyrete a snažíme sa opať otehotnieť,,ale či to tak aj bude je na jednom 🙂 nesústredíme sa,,iba si to vychutnávame 🙂 bude dobre,,aj ty budes opat tehu,,neboj a držkaj sa 🙂

dajdarax
21. jan 2012

@majca55 ahoooj,.je mi to ľuto..že sa to stalo aj tebe...mne robili kyret 4.1 a dostala som menzes po 14 dnoch,znamená to,že sme v poriadku ,pofazickej stránke...sa nám cyklus upravil,hoci rana na duši bolí :(..... nebooooj nabudúce to vyjde 🙂

majca55
22. jan 2012

@katty27 dakujem za povzbudenie 😵 ja som už dostala menzes trochu som sa zlakla že tak skoro 😒

majca55
22. jan 2012

@dajdarax ja som dostala menzes už po 12 dnoch nevedela som,že to možem dostať aj takto skoro trochu som sa zlakla ☹ ale tiež idem dalej ako tento rok hnusne začal tak dúfam,že pekne skončí 😵

zuzik1983
23. jan 2012

ahojte, tak aj ja som uz tyzden po kyrete, mne dr povedala, ze po 3 mesiacoch sa mozme snazit.ja pockam asi az do leta to bude 6 mesiacov, chcem si uzit leto bez nevolnosti. mne potrat pravdepodobne sposobila asi stitna zlaza

zuziq
23. jan 2012

baby boli ste po kyrete na prehliadke u lekara? ja som mala kyret 9.12. a lekar mi len zobral krv, vobec ma nepozeral... je mi to take cudne 😕 mala som uz prvu mrchu, tak snad je vsetko ok, ale aj tak sa mi zda zvlastne, ze vobec nerobil kontrolu..

monika2712
23. jan 2012

@zuziq po kyrete by mala byt prva kontrola asi po tyzdni od zakroku a dalsia po prvej mrche.. treba pozriet ci je to ciste, ziaden zapal, a ako sa zregenerovala sliznica maternica. odporucam ti sa objednat. urcite ta mat vysetrit este po kyrete.

zuziq
23. jan 2012

@monika2712 dakujem za odpoved, asi zmenim lekara, lebo mam pocit ze jeho pristup je trosku divny.. aj napriek tomu, ze je to odbornik, ma super ordinaciu, fakt neviem co si mam o tom mysliet..

majca55
23. jan 2012

@zuziq ja som mala kyret 9.1.a už som bola na kontrole aj sono mi robila a mám prísť po prvej mrche určite chod nech ťa skontroluje ved to je jeho povinnosť mal ti to aj povedať

monika2712
23. jan 2012

@zuziq no tak potom asi zmenit doktora.. kyret je vazny zakrok, a kludne ti tam este nieco mohlo ostat, kedze uz si mala prvu mrchu, tak je zrejme vsetko OK, ale napr ja som este po kyrete chodila na injekcie, aby sa mi stiahla maternica a vypudili zvysky tekutiny co tam ostali.

zuziq
23. jan 2012

@majca55 ja som bola len na krvi a ze mam prist o mesiac opat iba na krv, nechapem preco, ked hladina hcg bola len 2... ale sono nic. Asi si predsa len zavolam a objednam sa

majca55
23. jan 2012

@zuziq no ja som bola dnes aj sono urobila aj krv vzala a hned mám prísť po prvej mrche ja som si totiž myslela že som ju už dostala a to mrchá není 😨 určite sa objednaj či je všetko čisté a nemáš zápal,ale to by mal vedieť smutné ☹

tinara23
23. jan 2012

@zuziq ničomu sa nečuduj. Ja som po kyrete naklusala k môjmu gyn., s papierikom z nemocnice, že sa mám do troch dní dostaviť. Hneď sestrička mi povedala, že som nemusela chodiť. S doktorom sme si fajn pokecali, ale o tom prečo sa muselo tehu ukončiť a keď som sa pýtala na kontrolu, tak, že pokiaľ nemám problémy, tak netreba. Mne to tiež bolo divné. Je naozaj odborník, prišiel mi na to, na čo by mi iný lekár prišiel oveľa neskôr, ale toto ma tiež zarazilo 😠 Prvá ms prišla po dvoch mesiacoch a nedávno som zistila, že som tehotná, tak som sama zvedavá, či je všetko ok 😒

zuziq
23. jan 2012

@tinara23 tak to silno drzim palce, aby to vyslo 😵 snad doktori vedia co robia... 😕

Inak baby, ja kaslem na nejake cakanie.. po prvej mrche som si povedala ze ideme do toho. Inak pre tie, co snazilkujete prikladam zaujimavy link na vypocet najvhodnejsich plodnych dni. Kamoske to teraz vyslo presne na chlp 😀
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

poisonblu
23. jan 2012

@zuziq ja tomu neverim..mne to podla toho druheho linku vychadza na 27.1., to mam mat uz menzes..plodne dni som mala okolo 13.1., aj podla liehu, aj podla ovu testu...takze hovadina jak mraky podla mna...pridem sem 26.1. ak zistim, ze som tehu

kapokapo
23. jan 2012

Ahojte baby, ja som druhy mesiac po kyrete, na kontrolu som bola 3 dni po prichode z nemocnice, 3 az 4 mesiace mame pockat a mozme ist opat nato. Na kontrolu nemusim .... teda nejako specialne mi to lekar neprizvukoval....

zuziq
23. jan 2012

@poisonblu ja na take veci tiez neverim, dala som to skor z recesie 😉 ono by to chcelo mozno aj viac to nastudovat. Podla mna to neurcuje ze vtedy a vtedy ma baba presne plodne dni, ale ze ten datum je vhodny sa plodenie, ak samozrejme je to aj v ramci cyklu.. neviem, nestudovala som to dopodrobna 😕 Mne to napr. tento mesiac cca vychadza tak ti poviem o 2 tyzdne 😀

zuzik1983
24. jan 2012

@zuziq mne kazala dr po prvej mrche ist na kontrolu.
ja by som asi bala ist na dalsie tak skoro po potrate, maternica moze byt slaba na udrzanie plodu a dalsi potrat tak skoro by som uz asi tak lahko nerozdychala

zuziq
24. jan 2012

@zuzik1983 ja neviem, beriem to tak, ze co sa ma stat sa stane.. je vela clankov, najma zahranicnych, kde naopak doktori radia zacat hned.. a potom sa v tom ma clovek vyznat 😕 tiez mam v okoli viacero pripadov, kde baba otehotnela hned po potrate a druhe tehu bolo uplne bezproblemov. A tiez si myslim, ze ak maternica nebude dost silna, tak sa tam vajicko ani neuhniezdi a tym padom ani nebudem tehu 😕

zuzik1983
24. jan 2012

@zuziq ved hej, niekedy asi lepsie nechat to na osud, co sa ma stat stane sa

sonka_miro
24. jan 2012

@merry580 Ahoj, mozem vediet ako sa vola ten lekar, aspon iniciali, ja som potratili 24.11, cakali sme na prvu mrchu a zacali sme sa snazit, ale dnes som dostala dalsiu mrchu tak dufam ze sa to uz teraz podari. Na toho lekara sa pytam preto, lebo mna tam tiez jeden lekar takto podporil 🙂