Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

aurra
13. aug 2007

ahoj, doktor ti povedal iba mesiac? to je zvlastne, lebo vzdy odporucaju pockat 6mes. tak neviem, asi podla toho ako sa budes citit

vilkakatka
13. aug 2007

Lianocka, my sme otehulkovali hned po prvej mrske po potrate 😉
Ale vsetko zalezi len a len na vas dvoch, kedy sa budete na snazilkovanie fyzicky a aj psychicky citit...drzim palceky 😉

tribitka
13. aug 2007

lienocka, to záleží aj od toho, v ktorom tt si prišla o bábo.... ja som prišla v 7tt, čakali sme 5 mesiacov...

lienocka28
autor
13. aug 2007

V 10. tyzdni som zacala krvacat a zial uz mu nebilo srdiecko asi 2 tyzdne ☹ Ale uz sa nevieme dockat kedy konecne budeme moct zacat snazilkovat, napriek vsetkemu treba vzdy mysliet pozitivne a nevzdavat sa !!!

bybi
13. aug 2007

mna cistili v 10tt a 2 tyzdne po som otehotnela znovu 🙂 A pozri, za chvilku budem rodit. Podla mna telo vie najlepsie, kedy je na dalsie tehotenstvo pripravene 😉 A odporucam pit alchemilku, ja si myslim ze mne dost pomohla aj ona 🙂

vavka33
13. aug 2007

my sme mali cakat pol roka,aby sa to tam vsetko zahojilo.a ani sme si pol roka nedavali pozor,priroda si to ustrazila sama a presne o 6mes.som otehotnela

sloniiicek
13. aug 2007

ahojte babenky. ja som tiez teraz po kyretazi, este stale na PN. je to velmi zaujimave, ako ste kazda otehotneli. dufam, ze aj nam sa to podari. nam lekar odporucil pockat 3-4 mesiace.

aurra
13. aug 2007

ahojte, ja som bola na kyretazi 6.8, a chcela by som otehotniet do konca roka

sloniiicek
13. aug 2007

tak to ja tiez by som rada, tak okolo decembra. 😉

inak aurra, ako sa mas?

aurra
13. aug 2007

sloniicek, zajtra idem prvy krat do prace po tom vsetkom a vobec sa mi nechce a ty ako?

sloniiicek
13. aug 2007

ja som na PN. este stale. doktor ma nechal do 20.8. a ty si bola kolko doma. ja budem asi 3 tyzdne dokopy.

aurra
13. aug 2007

ja som doma od 26.6 odkedy som sa dozvedela ze som tehu. Lebo som po viac missed. tak som bola hned na rizikovom, takze som bola doma skoro dva mesiace

sloniiicek
13. aug 2007

jaj tak, tak drzim zajtra palceky v praci., aby si to prezila. 😉

aurra
13. aug 2007

no dufam, ze to zvladnem, a hlavne tie blbe pohlady

sloniiicek
13. aug 2007

nic si z nich nerob. a nevsimaj si ich. my sme nic v praci nehovorili a ani to nikto skoro nevedel, iba najblizsia rodina.

sure
6. nov 2008

ahojte kocky,

no ja som bola v 12tt na kyretazi, presne pred tyzdnom a uz som bola vcera v praci. hoci len na styri hodky, ale bolo to fyzicky dost narocne, bola som cela ubolena a slaba, ale psychicky ma to postavilo na nohy. U mna v praci to vsetci vedeli a vsetci sa s nami tesili, no a vcera ma podrzali viac nez niektori blizki pribuzni. Je pravda sice, ze od rodiny toho clovek viac ocakava ako od kolegov... No ale mna to trochu nastartovalo. Uvidime, co mi povie lekar, vysledky z histoly budu az o tyzden... Som zvedava, nechcem dlho cakat na dalsie dietatko, na druhej strane sa teraz dost bojim dalsieho tehotenstva a aj moj muz, lebo si nechce zopakovat takuto situaciu...

tanatana
22. nov 2010

Cafte baby 🙂 ja som tu nova 🙂 Ja som hned po cistení na 3 den bola v praci. Pohodička dajak som to neprežívala 🙂 o týžden idem na kontrolu a verím, že do pol roka sa nam zadarí 🙂

anuliiik
27. júl 2011

ahojte! ja som bola na ukonceni tehu v 17-18 tyzdni. bolo to 16.7... mame cakat pol roka. ako ste to vydrzali? ja mam pocit ze sa ten cas zastavil a ze sa toho januara asi ani nedockam ☹ ☹ ☹

merry580
4. aug 2011

ahoj, môžem sa opýtať, prečo si bola na ukončeni tak neskoro? 17-18 tyžden sa mi zda už neskoro. Ja som bola na MA v 4/2011. Teraz som opäť tehotna (12 tyžden ) zatial je všetko o.k. čo sa týka lekarov tak 2 mi potvdili, že sa môžme hned snažiť. Ešte mi aj lekar na kramaroch povedal, nech sa nenecham odradiť ak mi bude niekto radiť čakať 6 mesiacov, že ma o 3 mesiace chce viedieť tehotnu, tak som mu to s radosťou splnila... 🙂

veeron
13. aug 2011

@anuliiik Ahoj anuliik. Som v tej istej pozicii ako ty. tiez som potratila v 17 tyzdni... Primar v nemocnici mi povedal, ze cakat mam 3-4 mesiace... No moj gynekolog mi povedal, ze najmenej pol roka... Tiez neviem, ako to do Vianoc vydrzim.. hm... Som 3 tyzdne po potrate... Ja si pockam aspon na 3 mrchy, dufam, ze budu chodit v pohode, a potom sa zacneme s manzelom snazit... Mam strach, ci to 2x vyjde... Ta bolest zo straty asi nikdy neprejde, no mozno, ked mi bude pod srdcom rast druhe, rany sa zahoja.. i ked spomienky vzdy zostanu... ☹ . Drzim Ti palce... Aby ti vsetko vyslo... 🙂

anuliiik
13. aug 2011

@veeron dakujem 🙂 aj ja drzim palce 🙂
ja toto iste hovorim ze ked pride druhe tak aspon ako tak "zabudnem". ty si musela ukoncit tehotenstvo?alebo to prislo samo?my sme sa dohodli ze ten pol rok pockame. ze uz to nebudeme silit. aby bolo vsetko ok. snad to uz druhy krat vyde 🙂 aj ked spravodlivost v tomto neexistuje...

lenkaa222
13. aug 2011

@lienocka28 zaleží to od toho v ktorom tt ti robili kyret... ja som otehotenela po kyrete po druhom menzese.. aa potratila som v 8tt...hlavne sa nesnažte... to príde samo a veľmi skoro 🙂

veeron
13. aug 2011

@anuliiik Dakujem. Museli sme to ukoncit, teda myslim... V sobotu presne 22:55 mi odtiekla plodova voda v spanku... v nemocnici sme cakali tri dni.. kedze akcia bola stale a napokon mi spravili kyretaz... Ten pocit, cakat a nic nevediet co dalej, bol hrozny, no pocit potom bol este horsi, vies, citim sa stale taka prazdna...sama.. i ked nie som sama... mam manzela, ktory mi velmi pomaha..a podporuje. Tak sme sa tesili... Viem, ze som to asi nemohla ovplyvnit, no boli to...A ty ako sa ti to stalo, bolo to 1x? Vies, ked si pisem s niekym, kto mi rozumie a vie co prezivam, citim sa lepsie.. 🙂 dakujem

lucinocka
13. aug 2011

ja som bola v 12 tt na kyrete a lekar nam vravel po troch cykloch sa mozme snazit..a tak uvidime, nejak prehnane nedavame pozor ani teraz..

misulik88
10. nov 2011

@anuliiik ....ja som potratila 14.7 a tiez musime cakat do januara ..je to strasne dlho a neda sa nato nemysliet :(

anuliiik
11. nov 2011

@misulik88 sak toto :( a tak ja som dr povedala ze zacneme uz v decembri a povedala ze ked uz su tie vianoce 🙂 ale tiez to nechcem nejako unahlovat..pravdepodobnost ze otehotniem hned je minimalna...ale bolo by super keby to slo tak rychlo...

tajkaaa
11. nov 2011

@anuliiik držím palce, aby sa hneď zadarilo. ja mám len 4 týždne po kyretáži. my sa môžme už pomaly snažiť, ale kto vie, kedy sa podarí

patomaja
11. nov 2011

Ahojte, aj ja sa k vam bohužial pridavam ☹ len v pondelok som potratila. ostala som tehotna 6 mesiacov po porode nasho syna...tiež to nebolo ružove tehotenstvo, stale som krvacala a pod., teraz to iste, tak som si myslela, že to bude v pohode a vydrži ako prvy krat, ale nestalo sa tak, babo sa prestalo v podstate vyvijat, 😢 je to strašneee, ale keby nemam Timiho, tak neviem ako by som tuto stratu znasala...a samo aj muž ma podržal, ajked s nim o tom velmi nechcem rozpravat, pretože ho nechcem trapit a lepšie mi je sa o tom rozpravat s niekym kto vie o čom hovorim ☹ myslim, že všetky mame podobne alebo rovnake pocity...hlavne to praaaazno vo mne je hrozne a chcem ho čo najskor zase naplnit 😔
v podstate ani neviem v ktorom som bola týždni, termin mi vychadzal v juny ☹ Na kyrete som nebola, pichli mi inj. methergin a hned snad po troch hodkach zo mna vyšlo, bolo to straaašnééé, neprajem to nikomu!!! ešte stale krvacam a na druhy tyžden idem na kontrolu k dr., tak som zvedava co mi povie, dufam, že som sa vyčistila komplet, aby som už nemusela podstupovat nejake zakroky.....
tak sa držme 😉

anuliiik
11. nov 2011

@tajkaaa tak snad co najskor. najhorsie je ze strasne vela mojich kamosiek otehotnelo tak priblizne ako ja...a teraz pomali vsetky rodia a ja sa na to s hnusnou zavistou kukam :(

katty27
14. nov 2011

@veeron Ahoj. Ja som prežila presne to iste ako ty. Som mesiac po MA. Musela som ist na ukončenie tehotenstva v 19tt, lebo srdiečko prestalo biť. Mesiac som ešte bola na PN, lebo som mala silný zápal. Teraz čakám na prvú menštuáciu. Dúfam, že už príde. My budeme čakať 3-4 mesiace a ideme opať do toho, lebo bolo to nase prve a velmi sme sa naňho tesilli. Drž sa. Veľmi mi pomáha, že chodím do práce. papa