Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

nelynka
2. dec 2011

@tinara23 no..prvy som mala v 2007, druhy v 2008 a vlastne 3roky sme cakali kym sa podarilo prirodzene po diagnoze manzela, ze ma 99% zlych spermii..tak sme verili ze to vydrzi..ale bohuzial..
mam genetiku, imunologiu..na genetike zisteny len zvyseny homocystein ale vraj to je OK (aspon tak mi tvrdili) a v januari ideme na hematologiu..tak uvidime co nam povedia tam..

tinara23
2. dec 2011

@nelynka štítnu žľazu máš OK ? lebo aj tá spôsobuje potraty.

nelynka
2. dec 2011

@tinara23 tu mi skumali len pri IVF vramci hormonalneho profilu a vtedy sa nic neukazalo..v 2007 roku..
aj tu si chcem nechat preverit, ale az po hematologii pravdepodobne..

tinara23
2. dec 2011

@nelynka určite si daj skontrolovať. Ja mám problém so štítkou ani som o tom nevedela, zistili mi to až v centre pred rokom.

nelynka
2. dec 2011

@tinara23 dam dam..akurat ze do CAR sa tu nechystame..a neviem ci mi to vie urobit aj gyndos alebo sa musim pytat niekam inam.. a ani neviem kde sa stitka vysetruje..

tinara23
2. dec 2011

@nelynka štítka sa vyšetruje na endokrinologii, len sú tam dosť dlhé čakacie lehoty. Urobí ti to aj gyn., ale neurobí podrobné vyšetrenia ako endokrinolog. Napr. gyn. ti vyšetrí iba hodnotu TSH a tú som ja mala napr. ok, ale mala som zlú hodnotu antiTPO a na tú by prišiel iba endokr.

nelynka
2. dec 2011

@tinara23 jaaaj taaaak..
tak ked pojdem na kontrolu na gyndu tak si budem pytat listok na endo a sa objednam aj tam..za to nic nedam..

tinara23
2. dec 2011

@nelynka jasne, treba pre to urobiť všetko 😉

nelynka
2. dec 2011

@tinara23 veru hej..ked uz nic, aspon budem kludna ze som to skusila..a ze je to OK a ked to OK nebude, tak sa to aspon zacne liceit

evapavla
2. dec 2011

kočky ja som bola na štítku len raz, hádam aj 5 rokov dozadu kvôli úplne niečomu inému, po minulom potrate som sa na to svojho gynekológa pýtala, povedal, že ma ma to musí poslať obvoďák, aké vyšetrenia štítky
si mám teda vypýtať ?

nelynka
2. dec 2011

@evapavla ja si myslim ze si len vypytas papierik na endosku do obvodaka a tam uz len povies ze si po potrate a chces si nechat vysetrit stitku..

evapavla
2. dec 2011

@nelynka 😉 díky

nelynka
2. dec 2011

@evapavla neni za co 😀

katty27
2. dec 2011

@tinara23 no silnými bolesťami podbruška a pálením. Hneď som šla k lekárke. Vravela dobre, že som hneď prišla. Liečim to. Dúfam, že sa to rýchlo zahojí.

cillamilla11
22. dec 2011

mna tiez pred vcerom operovali,tiez som mohla byt v prvych tyzdnoch a nerastol plod dokonca sa aj zmensoval ☹ tak lekar sa rozhodol ze to musi ist prec. 😢 aj som spinila pocas teho.,tiez som tomu nemohla verit ze prve babo cakam a toto sa stane,mne lekar povedal 3 mesiace ze mam cakat a potom zase mozem byt teh. tak teraz zacnem brat vitaminy.a dufam sa coskoro dockam ... 😕

cillamilla11
22. dec 2011

@bybi
to fakt len ?to je super a nebala si sa ze je to pomerne kratka doba? aj ja chcem co najskor babo.tento tyzden mi robili kyret. ☹

bybi
22. dec 2011

@cillamilla11 cillamilla nie nebala som sa, mam vela kamosiek co potratili a necakali a hned otehotneli. Vraj je to "tam" vsetko ciste a vajicko sa rychlejsie uchyti. A tu ani nejako konkretne neodporucaju ze kolko treba cakat 🙂

majca55
10. jan 2012

tak sa k vám pridávam ajja včera som mala kyretáž ☹ pretože plod nerástol a uzavreli to ako mrtvy plod ☹ každý hovorí niečo iné kolko čakať či 3 mesiace alebo viac.dokonca som počula,že niektoré zostali hned po prvej ms tehotné.viete mi niektorá poradiť?

kukucg
10. jan 2012

@majca55 Ahoj, ja som bola na kyrete 29.9 a povedala som si ze po prvej, druhej MS sa zacnem snazit, podla stavu, MS dosla nacas, mam odvtedy kazdy cyklus 27-28 dni, a zacali sme po druhej, ale zatial nic, na sama citim ze este to nie je ok, proste hormony potrebuju cas nech sa spamataju, aspon u mna, mavam spinenie pred MS, aj ked uz kratsie, nemavala som PMS ale pomaly sa vracia, nemala spom moc plodny hlien, aj ked posledny cyklus uz bol ok, takze pre mna je tie tri mesiace minimum aby sa to dalo dokopy, aj niekto hovorieva ze aspon tolko co si bola tehu, ja som bola 11tyzdnov. Podla mna je to individualne, podla mna sa snazit mozes zacat po druhej MS kludne, ak tvoje telo nebude ok, tak proste este neotehotnies 😉

majca55
10. jan 2012

@kukucg díky za radu bola som v 9tt. ☹ hlavne som teraz zúfala,ale ked som tam včera videla tie miminka tak som si povedala,že idem dalej 😵

kukucg
10. jan 2012

@majca55 Naozaj viem ako sa citis, ver mi, ale bude to lepsie 😉 Aj ja som sa snazila sustredit hlavne na druhe mimi a stale sa snazim, dufam skoro pride 😵 Teraz sa snaz dat po poriadku a nic nerob nasilu, rozhodni sa kedy sa zacnete snazit az neskor, ked budes vediet ako sa tvoje telo zotavuje 😉 Drzim ti palceky velmi 😉

majca55
10. jan 2012

@kukucg dakujem ajja tebe držím až sme ešte tento rok aspon tehulkami aj ked možeme mať aj miminká domká 😵 držkaj sa

kukucg
10. jan 2012

@majca55 Dakujem ti 😵 😵 😵 Ja dufam ze sa aj to mimi podari do konca roka, ale aj brusko by stacilo 😉 Tak tfuj tfuj 🙂

poisonblu
10. jan 2012

ahojte, ja som teraz 4 mesiace po kyrete a ideme na to...na genetike mi zistili nieco s krvou, ale hematolog mi povedal, ze to sa za trombofilny stav nepovazuje, ze postaci kys.listova, B6 a B12, tak dufam, ze druhe tehu bude ok...

lululka555
11. jan 2012

@poisonblu ahoj mne zistili to iste a musim uzivat dlhodobo kys.listovu

poisonblu
11. jan 2012

@lululka555 ja beriem kys.listovu uz od potratu-sice vo femibione 800, ale je jej tam viac ako je DOD...uvdim, ked otehu, ze co mi poradi gynekolog...

ajka81
11. jan 2012

ahojte, chcem sa spýtať, či ste nemali niektorá takýto prípad, tiež som po kyrete 18.11. a po piatich týždňoch som dostala prvú ms, druhú by som mala dostať až o týždeň 18.1. ale mne sa už rozbieha dnes, uvidím, či sa aj riadne spustí, myslela som, že druhá už dorazí presne na 28 deň a nie o týždeň skôr, pijem aj alchemilku od kyretu, tak som verila, že sa to upraví, aby sme mohli čoskoro začať plodiť ďalšie bábo 😒

monika2712
11. jan 2012

@ajka81 je to uplne normalne, prve 3-4 cykle po kyrete moze byt cyklus nepravidelny, ono to trva kym sa hormony daju do poriadku.

monika2712
11. jan 2012

@ajka81 inak to ze nemas pravidelny cyklus, neznamena ze sa nemozte zacat snazit... po dvoch troch cykloch mozte s kludom znova zacat, bez ohladu na to ci bude pravidelny alebo nie.

ajka81
11. jan 2012

@monika2712 viem že sa môžme snažiť aj tak, ale predsa pri pravidelnom cykle sa to dá lepšie odsledovať, myslím ovulku a tak 😉 trošku ma to štve, lebo ja už jeden potrat mám za sebou pred štyrmi rokmi a tam mi cyklus nabehol hneď na 28-29 dni