Tehotenstvo po kyretáži. Koľko treba čakať?

lienocka28
13. aug 2007

Som po kyretazi a doktor vravel, ze mame cakat asi mesiac a potom sa mozme snazit dalej. Ake mate s tym skusenosti? Kolko ste cakali?

majca55
27. jan 2012

@zuzik1983 teraz mi kázala ascorutin ale som sa hrozne bála lebo niekedy to bolo dosť ale vraj mi pomaličky klesalo HCG ☹ asi to bude tým že som čakala dvojičky ☹

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55 a mne ani nesleduje, ci mi hcg klesa 😕

majca55
27. jan 2012

@zuzik1983 ty si kolko po kyrete?krvácaš ešte? 😨

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55 som 10 dni a krvacam este

bleble
27. jan 2012

@zuzik1983 ziadne lieky, len sme cakali a stale kontroloval hcg, mali podozrenie ze to bolo znova mimomaternicove, lebo vo vysledkoch uz plod nebol, ale zas mohol uz predtym krvacanim zo mna vyjst, takze to uz sa teraz nedozvieme
@majca55 myslim ze to je uz nizke hcg a ked klesa tak je to ok, mne doky povedal, ze tri mesiace pockat, takze koncom feb. by sme uz aj mohli, ale neviem taka som vselijaka, ze ci nepockame dlhsie..prvy krat mimomater. a teraz zas potrat, uz sa bojim, ze zasa skoncim hned v nemocnici 😒 tak uvidim ako sa budem na to citit

zuzik1983
27. jan 2012

@bleble mne dr povedala, ze mam pockat 3 mesiace, ale pockam dlhsie, az na koniec leta, rada by som si ho uzila bez nevolnosti

majca55
27. jan 2012

@bleble tak ja najprv spontánny potrat a teraz kyret a to som čakala dvojičky tak neviem ale doktorka mi povedala,že ked bude všetko ok kludne možem skusiť aj skor že všetko bude nové obnovené no teraz sa budem báť aj tak stále a hlavne prvé tri mesiace 😕

majca55
27. jan 2012

@zuzik1983 ak budeš ešte do pondelka krvácať tak chod k svojmu doktorovi nech ti zoberie krv či ti klesá HCG aby si náhodou nemala nejaké zvyšky ☹ mne to preto začali sledovať,lebo vraj len tak 3 Až 5 dní sa krváca a ja som 3 týždne ☹ ☹

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55 dufam,ze to prestane, lebo nemam ani najmensiu chut sa tam vratit. mne moja dr povedala ze 7-10 dni bysom mala krvacat. ak to bude viac , budem musiet prist

majca55
27. jan 2012

@zuzik1983 tak držím palce nech to už prejde 😉 mne presne tak isto sa tam už nechcelo akože psychika úplne v keli 😢 😢 tak daj vedieť ako si dopadla 😵

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55 snad to coskoro prejde, potom napisem, tiez mam psychyku uplne v keli, za 3 mesiace tehotenstva 2 krat v nemocnici, uz som presne vedela, ktora sestricka ma kedy sluzbu 🙂

majca55
27. jan 2012

@zuzik1983 poznám to presne tak a na gynekologii som už ako doma 😀 😝

zuzik1983
27. jan 2012

@majca55 no presne aj ja

ika84
27. jan 2012

@fliacik alchemilku som pila aj ja, este pijem, tie kvapky som neskusala, uvidim co mi lekar v pondelok povie...bez menzesu je to sice pohodlne ale nic moc ked chcem babo 😝

ix
27. jan 2012

ahojte ja som 3 dni po druhej kyretazi,cakala som dvojicky a teraz uz namam ani jedno babo,prve som potratila v 7 tt,a druhe som musela porodit v 16 tt,bolo to hrozne,primar my povedal,ze o 3 mesiace mozeme sa pokusat o dalsie babo,ale moj lekar ze lepsie bude pockat pol roka,ale ako citam dost vela vas otehotnelo skor.poradte my co mam robit cakat ci planovat.

kapokapo
27. jan 2012

@zuzik1983 ahoj, nie, nebrala som nic, lekar vravel ze sa tak telo este cisti, hoci mne sa to zdalo dost silne, plus bolesti a krce.... potom to zrazu prestalo, lekar mi robil ultrazvuk, ale len zvonka, po brusku... a vyzeralo to ciste. takze cakam teraz druhu menstr. a vo februari skocim na kontrolu.... ale ak stale krvacas, tak radsej skoc na kontrolu.

kapokapo
27. jan 2012

@ix ahoj, tak to ma mrzi, ja cakam 3 mesiace , odporuca sa to po kyretazi, hoci v zahranici tvrdia lekari, ze netreba cakat... tak moja kamoska necakala , otehotnela a teraz opat potratila.... tak ja radsej pockam.... je vraj rozdiel spontanny potrat a kyretaz, pŕi kyretazi je krcok otvarany nasilu, takze na jeho zotavenie je potrebnejsi dlhsi cas, aby sa tam potom plod udrzal....

zuzik1983
27. jan 2012

@kapokapo dnes mam pocit, ze sa to este viac rozbieha, napriek tomu, ze beriem ascorutin.ak to v priebehu buduceho tyzdna neustupi, tak pojdem.fakt neviemako dlho by malo trvat to cistenie
@ix ja by som radsej pockala, nech sa maternica zotavi a zosilnie natolko, aby sa udrzalo babo. ja budem cakat do leta, to je 6mesiacov, aj ked dr mi povedala , ze stacia 3 mesiace.lebo sa strasne bojim druheho potratu po sebe, to uz by som fakt len tak nepredychala

kacena85
27. jan 2012

@stefie ahoj,som na tomto fore pomaly rok ale vidim konecne som nasla moj pripad.vo febr minuly rok som potratila v 7 tt.odvtedy nemam menzes.dr ze nechame to na prirodu.potom antik.vyvolavacky a nic.dost som to zle brala.priatel mal v marci vaznu autonehodu.tyzden po mojom kyrete.dr mi robi kontroly.od oktobra skusame tehu a nic.robil mi aj horm.profil.cele zle.nizky progesteron,vysoky testos.ze sa ani snazit nemusime.strasne ma to vzalo.objednal ma zaciatkom feb na hysteroskopiu,ci nemam zrasty.taj som zvedava.ale si mi dala nadej.aj ked ty si bola tehu vidim,ze este nemam stracat nadej.dakujen

kapokapo
28. jan 2012

@zuzik1983 no my pockame asi len 3 mesiace, uvidim co povie na kontrole lekar a ak to bude ok, ide sa na vec... 1x som otehotnela ihned, tak sa spolieham ze to nebude problem... treba mysliet pozitivne...

zuzik1983
28. jan 2012

@kapokapo no to dufam aj ja, ze sa nam zadari do 2-3 mesiacov snazenia, pri prvej to bolo na prvy sup, pri druhom na druy krat.drzim palce 🙂

merry580
1. feb 2012

@sonka_miro hej, fakt je super. ja som aj rozmýšlala, že si ho teraz zazmluvním na pôrod ale zatial chodím na kramare do poradne takej milej doktorke, tak som to nechala tak, predsa 230 € je pre mna dosť vela. ved uvidím...držim palce aj tebe....inak ja som aj v tomto tehotenstve začala okolo 10 týždňa špiniť (ani nevieš ako som sa zlakla) vlastne som sa už opäť balila do nemocnice. našťastie to nič nebolo, aj lekárka mi povedala, že každe tehotenstvo je proste ine a že telo vie najlepšie... tak držím palčeky...

lussi2
10. sep 2012

@katty27 prvý krát dr.na to prišiel v 12tt ale vravel, že to už bolo asi 2 týž.mŕtve. druhý krát to bolo v 10 tt ☹

lenkaadanc
16. aug 2014

Ahojte. Bola som v 8tt. Vo štvrtok som mala bolesti v podbrušku aj som mierne krvácala. Hneď som išla do nemocnice a tam mi potvrdili, že srdiečko mu nebije ☹ Na druhý deň som bola na kyretáži a o 10-12 dni mam volať na výsledky histológie. Zaujíma ma či sa dá v takom prípade ísť aj na PN aspoň pár dni. Bola som prvýkrát tehotná tak neviem či mam nárok na nejakú PN aj keď som bola len v 8tt. Je to smutné 😢

kwr
3. feb 2015

Ahojte, mne lekarka po kyretazi kazala pockat 2 tyzdne a ze mozme sa hned snazit. Kyretaz som mala na zaciatku decembra, mrchu na zaciatku januara, a momentalne som cerstvo 1-2tyzdne tehu podla digitalneho testu🙂

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liluska7
21. mar 2015

@kwr Ahoj, ja som bola včera na kyretáži. Malo to byť moje prvé dieťatko ešte aj po roku snaženia. Musela som brať clostylbegit aby som otehotnela a podarilo sa na prvý krát ale hneď to takto zle dopadlo mala som zamlčaný potrat. Chcela by som čo najskôr znova otehotnieť. Dúfam že mi to moja dr nebude odkladať o niekoľko mesiacov. V nemocnici mi ešte aj zistili že mám dvojrohú maternicu. Bojím sa že to zase nedopadne dobre ☹

19lucka90
20. apr 2015

@kwr ahoj ja som bola na kyrete 11.2. tiez MA v 10tt. My sme cakali na vysledky genetiky tak sme sa pomaly zacali snazit. ako sa ti dari?vsetko prebieha ok?

ninan2
20. apr 2015

@19lucka90 Ahoj, ja som bola 15.11. tiez v 10tt. Otehotnela som potom po 3. MS od kyretaze (pricom ta prva prisla az po 6 tyzdnoch). Zatial vyzera byt vsetko v poriadku, som uz v 12tt. Nerobili mi ziadne specialne vysetrenia, iba krv (zrazanlivost a mutacie). Drzim palce!

19lucka90
20. apr 2015

@ninan2 mne ostal cyklus pravidelny....no mne zistili trombofiliu