Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

nika.f
2. júl 2007

Ahááá.No vidíš to ma nenapadlo.Tak že ideš k obvodnému mudr.Ja som si myslela,že ideš na ginekológiu. 😀 😅 Tak ti držím palce,aby si všetky vyšetrenia mala v poriadku. 😉

sophy
autor
2. júl 2007

nie, nie, to je u obvodneho, odporucam to aj tebe kto vie,mozno si chudokrvna, alebo mozno objavia nieco, nechcem strasit alebo nieco privolavat... to nie, 😉 ja len,ze mozno mas aj ty nejaky drobny problem o ktorom nevies a preto to babatko este nechodi... len neviem ako to mas s lekarmi tam v cechach... odkial si zo slovenska?

nika.f
2. júl 2007

Ja som z Bánskej Bystrice. 🙂 Včera som študovala tie Lenine stránky a presím ťa vieš čo som zistila?My nemožeme otehotieť napríklat aj koli liekom čo máme na alergiu a astmu. 😲 http://www.rodina.cz/clanek4126.htm Pozri sa na túto stránku.Ja som teda len čumela.Ide totiž o to,že ten plodný hlen čo sa nám tvorí pri plodných dňoch,tak nám tie lieky vysušujú a tým pádom sa nám nemožu spermie dostať ďalej a oplodniť vajíčko. 😕 🙄 O nedlho sa chystám na alergológiu po lieky,tak sa mudr. na to opítam. 😒

sophy
autor
2. júl 2007

precitam si to, som zvedava, ja lieky neberiem stale, len podla potreby, tabletky aj sprej, takze v plodnom obdobi ich budem uplne ignorovat... dik

nika.f
2. júl 2007

Máš pravdu,mala by som sa dať vyšetriť aj ja a myslím,že mám problém so štítnou žľazou,tak aspoť budem vedieť či je moje podozrenie správne. 😉 Ja užívam lieky každý deň,tak preto sa lekára radšej opítam či by mi ich nemal zmeniť,alebo aspoň znížiť dáuku,alebo na čas vysadiť. 😒

sophy
autor
2. júl 2007

urcite sa opytaj, neviem presne zhodnotit tvoj stav (ved nie som lekar 😵 ), takez nechcem radit... sama som sa musela pozorovat roky, kym som dospela ako tak do stadia, ze viem, kedy je pre mna co najlepsie, pravdou vsak je, ze vyrovnana psychika z dlhodobeho hladiska pomoze viac nez lieky 🙂 ☹ ta injekcia este furt nezabrala, uz je to sest dni... pomaly stracam trpezlivost

nika.f
2. júl 2007

A do kedy ti povedali že by si mršku mala dostať?Určite sa s doktorom dohodnem.Na budúci týždeň budem skoro každý deň lietať do mesta,tak aj za ním skočím. 😉 Som celkom zvedavá čo mi povie. 😨

sophy
autor
2. júl 2007

no, nebola velmi konkretna, zacala tym, ze tak za tri, pat, sedem az desat dni, maximalne dva tyzdne, tolko presne budem cakat, ak sa nic nestane a budem ju musiet ist pozriet... povedala, ze ak nepride, tak mam urcite prist 😠 teba caka kratky pracovny tyzden? viem ze v cechach je volny stvrtok i piatok 😉 niekto sa ma!

nika.f
2. júl 2007

Pravda je,že ja mám dofču celý týždeň. 😅 A koli chrbátu som bola doma do teraz 4 mesiace. 😒 Mala som nastúpiť do práce,ale nejak to tam nezvládam,tak som mala byť na platenom volne,ale mám dosť dovolenky,tak som si ju vybrala. 😎
Tak možno mrška nepríde a bude to tehu aj keď ti doktorka hovorila že nie si tehu. 😉 Možno sa zmýlila. 😀

sophy
autor
2. júl 2007

juj, to sa mas, tolko volna! o tom ja mozem len snivat... myslim ze lekarka sa nezmylila, mala som vemi nizke endometrium, a aj vajecniky vyzerali take "neprebudene", hadam sa vsak uz len nejako nastartujem 😎 prave ma na prechadzke so psikom osral holub - priamy zasah do prostred chrbta - beriem to ako stastne znamenie 😀

nika.f
3. júl 2007

Tak to fakt bude šťastné znamenie. 😀 Inak ja som to ešte stále nedostala a aj BT sa mi drží,tak zajtra skúsim znovu testnúť. 😉 Doktorka ti určite predpíše nejaké lieky,alebo poradí čo máš robiť.Veľa báb tu aj cvičilo na plodnosť cviky pani Mojžišovej,aj ja som ich cvičila na chrbát a kto vie?Možno aj to mi pomože. 😀 Neboj veď sa toho miminečka dočkame,skor či neskor. 😉 😅

sophy
autor
3. júl 2007

takze injekcia predsa len zabrala 😉 potvrdila mi to aj BT, lebo klesla na 35,9... ale drzim ti palce a som moc zvedava ako vyjde druhy testik 🙂 😎

nika.f
3. júl 2007

Aj ty meriaš BT? 🙂 To je fajn.Je to super vec.Aspoň sa čoskoro budete mocť snažilkovať,keď už konečne mrška prichádza a čo ty vieš možno sa to práve teraz podarí. 😉 😀

sophy
autor
3. júl 2007

ano, od buducej stredy budu tie "idealne" dni na snazenie 😉 lekarka kazala merat BT, tak meriam.... moj manzel, ktory tymto veciam rozumie ako hus pivu si myslel, ze si meriam teplotu, pretoze som tehotna! ale nebudem ho zatazovat detailami, aspon nebude mat vystresovane spermie 😀

nika.f
3. júl 2007

Vieš že dnes sa na tvojich prispevkoch len smejem. 😀 Si tiež taká vtipná kopka. 😉 To je dobre,smiať sa treba že?To ja mojmu drahému všetko hneď vykecám. 😀 Ja som zase taká baba klebetná,ale keď tu mám len jeho,tak komu inému by som to hovorila,že? 😅 Chudák ten sa toho napočúva.

Ja teplotu meriam už 5 cyklus.

Prajem príjemné snažilkovanie. 😉

sophy
autor
3. júl 2007

jasne, vedaj ja sa s nim rozpravam takmer o vsetkom, ked vidim, ze ma na to naladu, nechcem ho moc zatazovat tymito vecami, ved tehotenstvo tym neurychlym 😵

nika.f
3. júl 2007

Ja sa s manželom tiež o všetkom rozprávam a veľmi ma podporuje,keď to ja už nezvládam. 😉 A vlastne tu ďaleko od rodiny mám iba jeho a to je fakt doležité mať podoru.Tá kamoška čo som ti ju spomínala,išla na kontrolu tak,som zvedavá či si ju tam nechajú.Termín mala v nedeľu. 😠

sophy
autor
3. júl 2007

jaj ano, som tiez zvedava 🙂 mna mama prenasala dva tyzdne, bolo to v augustovych horucavach, hovorila, ze si uz myslela, ze sa vobec nenarodim 😎 ale presne 14 dne po termine som sa ozvala... ale musi to byt hrozne, tie posledne tyzdne pred porodom, ked je babatko a brusko uz take obrovske, tak je uz asi kazda hodina unavujuca

nika.f
3. júl 2007

To hej,kamoška je už nešťastá z toho,že už sa na malú veľmi teší a že by ju už rada držal v náručí. 😅 Vieš si predstaviť,keď už konečne aj mi budeme držať v náručí naše miminká. 😵 Ja sa asi rozpliniem. 😀

sophy
autor
3. júl 2007

ani si neviem predstavit ten nadherny okamzik, viem ze to bude neuveritelne vynimocna chvila 😅 a asi aj neopisatelna, myslim tie pocity a ich intenzita, no, zatial sa obetou mojich vasnivych pusinkovacich vylevov a maznania stal pes, ktory to hrdinsky znasa a bez skrabkania rano ani nevstane z postele 😎

nika.f
3. júl 2007

To si viem predstaviť.Nedávno som čítala v časáku,že musíš na mimčo aj psíka pripraviť.Že ho máš tak trošku potiahnuť za srsť,za uši,aby potom nepohrízol malé.Ale to tá naša potvora,by nikdy neurobila.Ten si určite zo sebou nechá robiť čo budú deti chcieť. 😀 😅

sophy
autor
3. júl 2007

veru, tej ziarlivosti sa obavam, ale len trosicku, on zboznuje celu rodinu, tak bude aj babatko, len ako ho dostanem z postele! 🙂 on sa stale hra na stena aj ked ma uz tri roky, lebo miluje nosenie na rukach a maznanie...

sophy
autor
3. júl 2007

ozaj, ten nufacik na mojej fotke, to je on (mojho srdca sampion) 🙂 a dnes som si zalozila profil na wunschkinder, co pouzivaju mnohe snazilky z tychto stranok...

sophy
autor
4. júl 2007

nika - ako testik? robila si si?

nika.f
4. júl 2007

Už som tu,robila,ale nič.Asi je ešte skoro.
Ozaj ja som stále študovala,že čo to je na tej fotke a až teraz som zistila že je to peso,keď si mi to napísala. 😀 Je fakt zlatý. 😉

nika.f
4. júl 2007

Včera som sa neozval,lebo som bola do 18,30 na brigáde a potom som mala toľko práce! 😒 Zavárala som totiž,malé kukuričky.Ale je s tým strašne veľa práce,tak som makala do jednej v noci,kým som to všetko stihla. 😅
Ale už je to hotové a ja mám dnes oddych,iba palacinky idem urobiť a budem oddychovať. 😎

sophy
autor
4. júl 2007

je mi luto, ze stale nic ☹ ty si ale bola usilovna, inak stranky vcera nesli cele poobedie, az vecer sa mi podarilo znova dostat sem, takze sa aj tak nedalo kecat... dnes mam kopu roboty, lebo zajtra je volno, takze musim vsetko postihat, nech nemusim zajtra makat doma, lebo moja mama ma narodeniny a chceme to s nou oslavit 😀

nika.f
4. júl 2007

Tak to si na tom asi tak ako ja včera. 😀 Mi s drahým budeme tiež oslavovať dnes máme 3 výročie čo sme spolu a o nedlho 2 výročie svadby. 😅 Ten čas tak letí.Koník v poslednej dobe strašne blbne a najradšej mám keď napíšem dlhí odkaz a ono to vypadne a ja musím písať znovu. 😠 😀

sophy
autor
4. júl 2007

tak to blahozelam k vyrociu! my budeme najblizsie oslavovat asi az svadbu, ale to bude az v septembri

nika.f
4. júl 2007

A ja som búfala,že keď dnes máme to výročie,tak testík výnde. 😒
No nevadí budem obdeň skúšať ďalej.Asi mám nie také kvalitné testy. 😒 Kúpujem tie mamatesty,sú aj lecné a sú tam dva.Budem musieť zaloviť v peňaženke a kúpiť drahšie. 😀